Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Regeneracja belki - tutaj oceniamy warsztaty  (Przeczytany 203094 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mateusz Zamojski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 281
  • Skąd: CK
  • Posiadany samochód: Xsara II Break 2001r
  • Miejscowość: CK
Re: Regeneracja belki - tutaj oceniamy warsztaty
« Odpowiedź #400 dnia: Czerwiec 07, 2014, 08:22:33 »
Ja odwlekam robotę belki z racji innych wydatków ale chyba już jest na wykończeniu moja belka bo skrzypi podczas jazdy i na postoju jak np wsiadam do auta :P Ewidentnie nie lubi mnie ten samochód :P będę brał z antalexu wysyłkowa raczej bo opinie dobre a mój mechanik ogarnie wymianę.

Offline Eugeniusz Święs

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 349
  • Skąd: Grodno
  • Posiadany samochód: C5 turer 2.0HDI 138FAP 2009r
  • Miejscowość: Grodno
Re: Regeneracja belki - tutaj oceniamy warsztaty
« Odpowiedź #401 dnia: Czerwiec 27, 2014, 23:21:37 »
Ja zrobiłem właśnie belkę u pana k. Nowego Sącza. Całkowity koszt wraz z wymontowaniem i zamontowaniem to 800pln. Na razie wszystko ok i nie wiedziałem , że xsara jest taka komfortowa:)
Kontakt do mechanika 607539836

Offline Przemek Ignatowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 171
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen C3 I 1,4 8V Furio Toyota C-HR 1.8 Hybrid
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Regeneracja belki - tutaj oceniamy warsztaty
« Odpowiedź #402 dnia: Lipiec 08, 2014, 18:27:58 »
Mam do zrobienia belkę
Albo Ascco w Łomiankach - polecani na stronie Antałexu
Albo Gropro też Łomianki - polecani na forum Puga
Który wybrać, może miał ktoś styczność z tymi warsztatami

Byłem w Ascco i jestem zadowolony
Belka z Antałexu ale nie zakładają sami tylko w zaprzyjaźnionym warsztacie w którym wymieniają sporo belek.
Kontakt bardzo dobry, przykładali się do roboty, zwracali uwagę czy nie ma innych rzeczy do zrobienia (u mnie były linki hamulcowe).
Cena jak na Warszawę bardzo przyzwoita i stała bez nieprzewidzianych dopłat. Za całość belka + wymiana zapłaciłem 900 zł. Warto jeśli komuś nie chce się tłuc kilometrów do Antałexu.
były:
C5 II 2.0 HDi AM6 Break
C5 I 2.2 HDi Break
C5 I 2.2 HDi
Xsara Picasso 1.6 HDi
Xsara II 1.6 16V

Offline Juliusz Cimochowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 13
  • Skąd: Gdańsk
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 1,6 HDI 110 KM SX Pack
  • Miejscowość: Gdańsk
Re: Regeneracja belki - tutaj oceniamy warsztaty
« Odpowiedź #403 dnia: Lipiec 24, 2014, 08:37:30 »
Witam,

U mnie również belka prosi się o lifting.

W Gdańsku znalazłem póki co 3 firmy zajmujące się (przynajmniej na papierze) regeneracją belek
- Garage 66 na Do Studzienki 28;
- AKRA na Matemblewskiej 40;
- TPA Polska na Świętokrzyszkiej 45.

Jednak brak jakichkolwiek opinii o tych firmach jakoś nie napawa mnie chęcią do skorzystania z ich usług.

Z tych znanych rozważam Antałex i "firmę bez nazwy" z Piły.
Odległość mam mniej więcej tę samą więc tego aspektu nie biorę pod uwagę.

Z Waszych opinii zdecydowana większość poleca Antałex (tak jak zresztą koledzy/koleżanki z forum 206ki).

Telefon w dłoń i jechane...

Offline Mateusz Zamojski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 281
  • Skąd: CK
  • Posiadany samochód: Xsara II Break 2001r
  • Miejscowość: CK
Re: Regeneracja belki - tutaj oceniamy warsztaty
« Odpowiedź #404 dnia: Lipiec 29, 2014, 08:50:11 »
A jak ktoś był osobiście w antalexie i regenerowal belkę to cena takiej operacji nie przekroczyła 900zl? Z robocizna ze wszystkim? Czy może mniej lub więcej? Co w przypadku komplikacji np uszkodzonych poduszek belki?

Offline Artur Heise

  • MacGyver 24/7
  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 7 214
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen C5 (X3) 2.0i 16V '07
  • Zainteresowania: Citroeny, Peugeoty i wszystko co ciekawe.
  • Miejscowość: Wrocław
Re: Regeneracja belki - tutaj oceniamy warsztaty
« Odpowiedź #405 dnia: Lipiec 29, 2014, 09:14:15 »
Cytuj

Mateusz Zamojski napisał:
A jak ktoś był osobiście w antalexie i regenerowal belkę to cena takiej operacji nie przekroczyła 900zl? Z robocizna ze wszystkim? Czy może mniej lub więcej?


http://www.antalex.pl/antalex_peugeot_citroen_naprawa_tylna_belka_cennik.php

"900zł (przyjazd samochodem) czas naprawy 2h"

Cytuj
Co w przypadku komplikacji np uszkodzonych poduszek belki?


"W przypadku gdy tylna belka jest krzywa po kolizji wówczas dopłata max. 200zł Naprawa krzywej belki nie polega na prostowaniu, ale wymianie jej całej lub jej elementów.

Podczas naprawy jest możliwość wymiany na życzenie (w razie stwierdzenia uszkodzenia) innych elementów około belkowych typu, hamulce, amortyzatory, poduszki, tulejki amortyzatorów, za dodatkową dopłatą."
Pozdrowienia,
Artur Heise
Jest: Citroen C5 (X3) 2.0i 16V '07
Były: Peugeot 406 SW 1.8i 16V '02, Saxo 1.1i '02, Xantia 1.6i LPG '95, Twingo '97, AX 1.0 '91, ZX 1.4 '96, Xantia 1.8i 16V RHD '99, Oltcit 1.1 '91

Offline Mateusz Zamojski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 281
  • Skąd: CK
  • Posiadany samochód: Xsara II Break 2001r
  • Miejscowość: CK
Re: Regeneracja belki - tutaj oceniamy warsztaty
« Odpowiedź #406 dnia: Sierpień 14, 2014, 18:26:06 »
No to ja się podzielę swoją opinią o firmie ANTAŁEX, był zastrzyk gotówki no i w końcu udało się zrobić belkę! :D Wybrałem opcję z wysyłką, belka zamówiona w niedzielę, w poniedziałek wysyłka, we wtorek była u mnie, w środę mechanik ogarnął wymianę, i dzisiaj tj w czwartek już był kurier po starą belkę! Także sprawa ogarnięta w tempie expresowym! Teraz tylko czekam na zwrot kaucji.
Co do samej belki to mój mechanik już zakładał różne belki z innych firm w swojej karierze, ale stwierdził że TAK PORZĄDNIE zrobionej belki to jeszcze nie widział. Na dodatek cena przystępna, i naprawdę firma zna się na naprawie belek, na dodatek zaje***scie sprawnie ogarnia temat wysyłki i odbioru belek!
Auto wreszcie jeździ tak jak powinno, nie trzepie tyłem, i stoi wyżej! Wreszcie "kuper" mam wyżej, a tak to siedział nisko, a przód wysoko!
Także jakbym kiedyś jeszcze musiał wymieniać belkę (tfu tfu oby nie! ;) ) to tylko ANTAŁEX!!

Offline Ryszard Witek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 91
  • Skąd: Chmielów
  • Posiadany samochód: Xsara II 1,4 ;C4 Picasso 1,6 diesel 2007r exklusiv
  • Miejscowość: Chmielów
Re: Regeneracja belki - tutaj oceniamy warsztaty
« Odpowiedź #407 dnia: Sierpień 22, 2014, 21:09:11 »
Witam.
   Jestem ze swietokrzyskiego,jesli mozesz to prosze o numerek bo moja xsara juz skrzypi. Pozdrawiam.

Offline Juliusz Cimochowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 13
  • Skąd: Gdańsk
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 1,6 HDI 110 KM SX Pack
  • Miejscowość: Gdańsk
Re: Regeneracja belki - tutaj oceniamy warsztaty
« Odpowiedź #408 dnia: Sierpień 26, 2014, 08:36:08 »
Czołem,

jestem (a bardziej moja CXP) po regeneracji belki w Antałexie (wizyta 28.07).
Objawy, które skłoniły mnie do wizyty to:
- skrzypienie lewej strony;
- lewa strona stała ~1 cm niżej niż prawa;
- ogólnie tył trochę opadł;
- po załadowaniu auta kompletem pasażerów i bagażu prawie siedziało na nadkolach.

Wizyta była umówiona na określoną godzinę. Panowie uwinęli się w trochę ponad półtorej godziny.
Pokazano mi czopy wybierane z auta. Lewy był już sfatygowany, łożysko zmielone (resztki po prostu wysypały się), prawa strona jeszcze jako tako trzymała się.
W zwiąku z tym wymienili mi lewy wahacz na regenerowany (wyglądał jakby przed chwilą został wyjęty z pudełka - jak nowy).

W trakcie było pytanie czy chcę, aby Cytryna miała wyżej swój tyłek (jeden ząbek w górę). Przychyliłem się do propozycji.
Przy okazji sprawdzili ogólny stan zawieszenia.

Obecnie auto stoi równo, a owy "jeden ząbek" sprawia, że auto po załadowaniu bagażami i pasażerami nie ciągnie tyłka po ziemi.
W prowadzeniu stabilniejsze, w zawieszeniu cisza.

Wszystko za 900 zł.

Póki co mogę polecić.
Zobaczymy na jak długo będzie skuteczna owa regeneracja.

@Ryszard Witek: namiary są na ich stronie internetowej:

www.antalex.pl

Offline Jozef Kowalski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 368
  • Skąd: Dąbrowa Górnicza
  • Posiadany samochód: xsara II 1.6 16v.exclusive 2002r.
  • Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Re: Regeneracja belki - tutaj oceniamy warsztaty
« Odpowiedź #409 dnia: Sierpień 27, 2014, 08:07:28 »
Antałex to firma od której uczyć się powinna większość mechaników w kraju. Mam pytanie czy jest ktoś kto robił belkę w Antałexie i nie jest zadowolony  z usługi lub podejścia do klienta ?
:devil: ;-)

Offline Piotr Skrzypek

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 681
  • Skąd: Nowa Ruda
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara II VTS 2.0 HDI 110 KM
  • Zainteresowania: Motoryzacja, Telekomunikacja, Informatyka
  • Miejscowość: Nowa Ruda
Re: Regeneracja belki - tutaj oceniamy warsztaty
« Odpowiedź #410 dnia: Sierpień 27, 2014, 23:20:47 »
UWAGA UWAGA UWAGA !!!

Koledzy chciałbym was ostrzec o Firmie która naprawia belki w Świdnicy. Firma się nazywa France Car Service.

Oddając samochód do naprawy informują że naprawa wyniesie maksymalnie około 800 zł. Nie informują w ogóle że naprawa może wynieść dużo więcej np. przez krzywą belkę itd. itd.

Podejrzewam że w każdym przypadku naprawa się kończy na kwocie 1800 zł. Po rozebraniu serwis twierdzi że jest wszystko do wymiany ( belka - krzywa, amorki, poduszki, itd. itd. ) Całkowity koszt wynosi właśnie tyle co napisałem. Oczywiście jest opcja żeby naprawili samą belkę ale wtedy oni mówią że kategorycznie nie dają żadnej gwarancji i  "robią to bardzo niechętnie ". Więc tak naprawdę jeżeli by się nie wyraziło zgody na pełną naprawę by zrobili fuszerkę i tyle :(

Dlatego to piszę ponieważ zostałem już dwa razy tak potraktowany. Wpierw mój ojciec tam pojechał i był taki scenariusz jak napisałem tak samo było z moim kolegą który tam pojechał i zaryzykował.

Oczywiście gdyby ktoś nie miał pieniędzy na naprawę, może zapłacić w ciągu tygodnia... Jeżeli by się nie chciał decydować na naprawę oczywiście już jest wszystko tak porozpierdzielane że odbiór z warsztatu jest możliwy tylko na lawecie...

Proszę was bardzo zastanówcie się 2 razy jak tam pojedziecie...

A tak z drugiej strony - pytanie do specjalistów... Jest możliwość sprawdzenia czy dana belka jest krzywa bez rozwalanie jej całej oraz czy jest ktoś w stanie stwierdzić koszt naprawy bez rozwalenia całej belki ???
Pozdrawiam - p Y p ( Piotr Skrzypek )
-----------------

-----------------
Potrzebujesz pomocy ? - dzwoń 603083506...

Offline Piotr Skrzypek

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 681
  • Skąd: Nowa Ruda
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara II VTS 2.0 HDI 110 KM
  • Zainteresowania: Motoryzacja, Telekomunikacja, Informatyka
  • Miejscowość: Nowa Ruda
Re: Regeneracja belki - tutaj oceniamy warsztaty
« Odpowiedź #411 dnia: Sierpień 27, 2014, 23:21:01 »
UWAGA UWAGA UWAGA !!!

Koledzy chciałbym was ostrzec o Firmie która naprawia belki w Świdnicy. Firma się nazywa France Car Service.

Oddając samochód do naprawy informują że naprawa wyniesie maksymalnie około 800 zł. Nie informują w ogóle że naprawa może wynieść dużo więcej np. przez krzywą belkę itd. itd.

Podejrzewam że w każdym przypadku naprawa się kończy na kwocie 1800 zł. Po rozebraniu serwis twierdzi że jest wszystko do wymiany ( belka - krzywa, amorki, poduszki, itd. itd. ) Całkowity koszt wynosi właśnie tyle co napisałem. Oczywiście jest opcja żeby naprawili samą belkę ale wtedy oni mówią że kategorycznie nie dają żadnej gwarancji i  "robią to bardzo niechętnie ". Więc tak naprawdę jeżeli by się nie wyraziło zgody na pełną naprawę by zrobili fuszerkę i tyle :(

Dlatego to piszę ponieważ zostałem już dwa razy tak potraktowany. Wpierw mój ojciec tam pojechał i był taki scenariusz jak napisałem tak samo było z moim kolegą który tam pojechał i zaryzykował.

Oczywiście gdyby ktoś nie miał pieniędzy na naprawę, może zapłacić w ciągu tygodnia... Jeżeli by się nie chciał decydować na naprawę oczywiście już jest wszystko tak porozpierdzielane że odbiór z warsztatu jest możliwy tylko na lawecie...

Proszę was bardzo zastanówcie się 2 razy jak tam pojedziecie...

A tak z drugiej strony - pytanie do specjalistów... Jest możliwość sprawdzenia czy dana belka jest krzywa bez rozwalanie jej całej oraz czy jest ktoś w stanie stwierdzić koszt naprawy bez rozwalenia całej belki ???
Pozdrawiam - p Y p ( Piotr Skrzypek )
-----------------

-----------------
Potrzebujesz pomocy ? - dzwoń 603083506...

Offline Artur Heise

  • MacGyver 24/7
  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 7 214
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen C5 (X3) 2.0i 16V '07
  • Zainteresowania: Citroeny, Peugeoty i wszystko co ciekawe.
  • Miejscowość: Wrocław
Re: Regeneracja belki - tutaj oceniamy warsztaty
« Odpowiedź #412 dnia: Sierpień 28, 2014, 07:54:55 »
Cytuj

Piotr Skrzypek napisał:

A tak z drugiej strony - pytanie do specjalistów... Jest możliwość sprawdzenia czy dana belka jest krzywa bez rozwalanie jej całej


Raczej tak - krzywą rurę dojrzysz przykładając do niej element, co do którego masz pewność, że jest prosty.

Cytuj
oraz czy jest ktoś w stanie stwierdzić koszt naprawy bez rozwalenia całej belki ???


Nie. Stan łożysk i czopów sprawdzisz dokładnie dopiero po ich demontażu.
Pozdrowienia,
Artur Heise
Jest: Citroen C5 (X3) 2.0i 16V '07
Były: Peugeot 406 SW 1.8i 16V '02, Saxo 1.1i '02, Xantia 1.6i LPG '95, Twingo '97, AX 1.0 '91, ZX 1.4 '96, Xantia 1.8i 16V RHD '99, Oltcit 1.1 '91

Offline zbigniew nowak

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 190
  • Skąd: barcin
  • Miejscowość: barcin
Re: Regeneracja belki - tutaj oceniamy warsztaty
« Odpowiedź #413 dnia: Sierpień 28, 2014, 17:09:51 »
Cytuj

Artur Heise napisał:
Cytuj

Piotr Skrzypek napisał:

A tak z drugiej strony - pytanie do specjalistów... Jest możliwość sprawdzenia czy dana belka jest krzywa bez rozwalanie jej całej


Raczej tak - krzywą rurę dojrzysz przykładając do niej element, co do którego masz pewność, że jest prosty.

Cytuj
oraz czy jest ktoś w stanie stwierdzić koszt naprawy bez rozwalenia całej belki ???


Nie. Stan łożysk i czopów sprawdzisz dokładnie dopiero po ich demontażu.

Gdy skrzywienie będzie duże to może w ten sposób być to widoczne, minimalnego skrzywienia nie będzie w ten sposób widać.
Co nie zmienia faktu, ze dopłata drugie tyle co naprawa to zdzierstwo.

Co do kosztów naprawy my (firma Antałex) zawsze podajemy koszt z góry, już na etapie rozmowy telefonicznej, w dwóch wersjach, uszkodzenie ułożyskowania, czyli zużycie eksploatacyjne, nawet mocne, czyli z regeneracją gniazd łożysk jedna cena, dopłata 200 zł gdyby belka okazała się krzywa, lub uszkodzona przez wcześniejsze niezbyt udane naprawy, czyli coś zaspawane, wymienione elementy belki lub cała na "chiński" zamiennik.
Klient zawsze wie z góry ile będzie kosztowała naprawa, z góry to nie znaczy po rozebraniu na stanowisku auta, nie nawet po przyjeździe, bo jak ma do zrobienia kilkadziesiąt czy kilkaset kilometrów, to też chciałby wiedzieć czy warto jechać.
Przecież jeżeli robi się belki nazwijmy to "zawodowo" to wiadomo jakie mogą być uszkodzenia bez oglądania i rozbierania, tylko jak się ma taki cennik, że w najgorszym wypadku koszt jest tak wysoki, że klient wiedząc czego może się spodziewać nie przyjechałby wcale, to potem tak jest, że rozbiera się auto i stawia klienta przed faktem dokonanym.
Nie czarujmy się większość napraw belek jest robiona wtedy, gdy w belce już nic dobrego nie ma, a nawet jak jest to nie wpływa to znacząco na koszt naprawy. Jak ktoś twierdzi inaczej, to albo robi mało belek, albo buduje wizję przed klientem, że to tamto będzie dobre, będzie taniej, a po rozebraniu belki stwierdza no jednak wszystko na wymiany, przedstawia kosmiczną cenę i co wtedy klient ma zrobić.
ANTAŁEX tylna belka naprawa regeneracja PEUGEOT CITROEN www.tylna-belka-peugeot-citroen.pl
Skupuję zużyte belki

Offline Piotr Skrzypek

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 681
  • Skąd: Nowa Ruda
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara II VTS 2.0 HDI 110 KM
  • Zainteresowania: Motoryzacja, Telekomunikacja, Informatyka
  • Miejscowość: Nowa Ruda
Re: Regeneracja belki - tutaj oceniamy warsztaty
« Odpowiedź #414 dnia: Sierpień 30, 2014, 13:55:26 »
Zbigniewie, wiem że Antałex to chyba jedna z najsolidniejszych firm w tym zakresie... Najgorszej jest to że w tej Świdnicy są mega rzeźnicy :( i naprawdę jadąc tam trzeba się szykować na te 1700 zł. I denerwujące najbardziej jest to że albo robisz albo laweta. I nie ma wyjścia. Większość i t A powiedz mi jaki jest u was całkowity koszt naprawy gdyby wchodziło w grę wymiana Belki, Poduszek i Amorów ? Z drugiej strony szkoda że nie macie jakiegoś partnera we Wrocławiu lub bliżej Dolnego Śląska.
Pozdrawiam - p Y p ( Piotr Skrzypek )
-----------------

-----------------
Potrzebujesz pomocy ? - dzwoń 603083506...

Offline Artur Heise

  • MacGyver 24/7
  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 7 214
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen C5 (X3) 2.0i 16V '07
  • Zainteresowania: Citroeny, Peugeoty i wszystko co ciekawe.
  • Miejscowość: Wrocław
Re: Regeneracja belki - tutaj oceniamy warsztaty
« Odpowiedź #415 dnia: Sierpień 30, 2014, 19:48:20 »
Cytuj

Piotr Skrzypek napisał:

Z drugiej strony szkoda że nie macie jakiegoś partnera we Wrocławiu lub bliżej Dolnego Śląska.


We Wrocławiu nie ma - jest w Krakowie i Warszawie.
Pozdrowienia,
Artur Heise
Jest: Citroen C5 (X3) 2.0i 16V '07
Były: Peugeot 406 SW 1.8i 16V '02, Saxo 1.1i '02, Xantia 1.6i LPG '95, Twingo '97, AX 1.0 '91, ZX 1.4 '96, Xantia 1.8i 16V RHD '99, Oltcit 1.1 '91

Offline Mateusz Zamojski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 281
  • Skąd: CK
  • Posiadany samochód: Xsara II Break 2001r
  • Miejscowość: CK
Re: Regeneracja belki - tutaj oceniamy warsztaty
« Odpowiedź #416 dnia: Sierpień 31, 2014, 11:23:15 »
Piotrze Skrzypek, dlatego jest opcja wysyłki belki, wystarczy że masz jakiegoś pewnego i kumatego mechanika który ogarnie Ci wymianę belki. Ja taką opcję wybrałem (choć też się wahałem czy nie jechać autem ale było za daleko) i jestem zadowolony. Dlatego radziłbym Ci zamówić już zregenerowaną belkę z Antałexu, i nie bawić się w naprawianie swojej. Tak to dostajesz całą belkę i nie musisz się martwić co wyjdzie przy naprawie Twojej. Wystarczy wymontować belkę, poprzekładać wszystko i problem z głowy, raptem 2h roboty. A na pewno masz jakiegoś zaufanego mechanika u siebie który by ogarnął wymianę.

Offline Dariusz Witkowski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 1
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xara II VTR
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Regeneracja belki - tutaj oceniamy warsztaty
« Odpowiedź #417 dnia: Marzec 26, 2015, 09:35:15 »
Witam, belka w mojej Cytrynie wymaga regeneracji. W Warszawie i okolicach znalazłem takie miejsca w których można dokonać takiej operacji.

1. France Auto Service TYLNA BELKA WARSZAWA / ul. Czardasza 3, Warszawa

2. GROPRO / ul.Partyzantów 30 Łomianki

3. Ascco / ul. Warszawska 15 Czosnów

Czy macie jakieś doświadczenia z tymi warsztatami ?

Offline Łukasz Czyżo

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 33
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citrtoen C8, rok 2009, 2.0 benzyna + LPG, Skoda Fabia II 2013 r., 1.4 benzyna+LPG; wcześniej: xsara picasso 1.6 16v 109KM+LPG STAG (spalił się), 2005; xsara 1.6i, 88KM,2000, Nissan Almera N15 1.4 16 V, Nissan Micra K11 1.0 16 V
  • Miejscowość: Radzymin
Odp: Regeneracja belki - tutaj oceniamy warsztaty
« Odpowiedź #418 dnia: Czerwiec 22, 2015, 17:13:27 »
Hej,
w czerwcu 2015 byłem w Ascco w Czosnowie ze swoją Xsarą na wymianie belki.
Robota trwała 3h: wymiana belki oraz tylnych hamulców z wymianą płynu. Dostałem 2letnią gwarancję na belkę. Panowie raczej nie chcieli, żeby im się ktoś kręcił przy robocie. Mnie to  nie przeszkadzało. Pomyślałem ok. W sumie ich nawet rozumiałem. Mają kilka stanowisk obok siebie - jakby każdy klient stał przy swoim aucie nie mieliby miejsca do pracy. Pracownicy ogólnie mili. Jest poczekalnia dla klientów.  Od Wawy autem w miarę blisko, z Pragi południe o 7 rano jechałem 40 min (bardzo spokojna jazda). Po wymianie, już w drodze powrotnej do Wawy, usłyszałem buczenie / szuranie przy lewym tylnym kole, ale pomyślałem, że to pewnie coś, czego nie słyszałem przez stuki i skrzypienie uszkodzonej belki. Będzie to do weryfikacji. Autem wróciłem do Wawy.

Weryfikacja nastąpiła bardzo szybko, bo już na drugi dzień. Żona wsiadła rano w auto i na pierwszym skrzyżowaniu za osiedlem pedał hamulca wpadł jej w podłogę.  :o >:( Zero hamowania. Na szczęście jechała wolno i wyratowała się ręcznym. Gdy poszedłem do auta okazało się, że nie ma wcale płynu ham. Tego samego dnia laweta zabrała auto do Ascco, aby stwierdzić, co się stało i z czyjej/czego winy. Na drugi dzień rano tel. z Ascco, że auto zrobione, do odbioru. Zdaniem serwisu puścił stary przewód hamulcowy giętki. Sztywne przewody, cylinderki i szczęki wymienili przy wymianie belki, bo były w kiepskim stanie. Nie sugerowano mi wymiany innych części ukł. ham. Na odchodne powiedziano mi, że tylny ukł. ham. jest zrobiony "na cacy". Na pyt. co szurało w kole dostałem odp., że to właśnie ten przewód. Nie padło stwierdzenie z czyjej winy doszło do awarii, ale koszty "naprawy" i lawety bez słowa pokryło Ascco. (Czy firma zapłaciłaby bez słowa za lawetę i robociznę, gdyby to nie była ich skucha?) Po uszkodzone auto przyjechała laweta, ale odebrać naprawione auto jechałem już sam autobusem z Wawy. Dojazd masakra. 2h z Pragi Południe.
Uczucia co do serwisu mam po tej awarii mieszane. Drugi raz już tam raczej nie pojadę. Rozumiem, że każdemu się zdarza coś tam przeoczyć, ale robiąc takie rzeczy jak hamulce, trzeba swoją pracę sprawdzać po trzykroć. Dla swojej pewności i świętego spokoju i tak pojadę do "swojego" mechanika, żeby rzucił okiem na to, co w Ascco zrobili.
Przy kolejnej wymianie belki zamówię ją kurierem z Antałexu do "swojego" mechanika. On mi zrobi przekładkę, starą odeślę i po robocie.

pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 25, 2015, 21:04:32 wysłana przez Łukasz Czyżo »

Offline Paweł Zajączkowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 19
  • Skąd: Józefów
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1,8 16V a.d. 2000
  • Miejscowość: Józefów
Odp: Regeneracja belki - tutaj oceniamy warsztaty
« Odpowiedź #419 dnia: Sierpień 13, 2015, 17:12:27 »
Chciałem się umówić w Antałexie ale niestety nie potrafią się teraz określic na kiedy ( taki nawał roboty )
zależało mi żeby robić to u nich z prostej przyczyny, moja belka była robiona 3 lata temu w sumie koła stoją prosto , nic nie skrzypi jedynie co to siadła "dupa "
i teraz jestem w kropce bo w sumie wymienić belkę tylko po to żeby wymienić.... to bez sensu, jest jakaś metoda , bez rozebrania , żeby mieć pewność że łożyska i czopy są ok ? czy może poczekać aż zacznie chrupać itd ?

Offline Dariusz Kłeczek

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 8 803
  • Skąd: Trzebinia/Birmingham
  • Posiadany samochód: BX 1,9 GTi; AX 1,5 D
  • Zainteresowania: fotografia, nurkowanie
  • Miejscowość: Trzebinia/Birmingham
Odp: Regeneracja belki - tutaj oceniamy warsztaty
« Odpowiedź #420 dnia: Sierpień 13, 2015, 21:38:24 »
A czasami nie zaciągnąłeś ręcznego podczas toczenia się samochodu?
BX 1,9 GTi 1991 już automat 213.000 km
AX 1,5 D Spot 1996 127.000 km
RENAULT TRAFIC 2,0 DCi 2007 224.000 mil
Hyundai IX35 1,7 CRDi 2014 79.000 mil

Offline Paweł Zajączkowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 19
  • Skąd: Józefów
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1,8 16V a.d. 2000
  • Miejscowość: Józefów
Odp: Regeneracja belki - tutaj oceniamy warsztaty
« Odpowiedź #421 dnia: Sierpień 14, 2015, 09:49:45 »
aż tak ograniczony nie jestem :)

Offline Łukasz Czyżo

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 33
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citrtoen C8, rok 2009, 2.0 benzyna + LPG, Skoda Fabia II 2013 r., 1.4 benzyna+LPG; wcześniej: xsara picasso 1.6 16v 109KM+LPG STAG (spalił się), 2005; xsara 1.6i, 88KM,2000, Nissan Almera N15 1.4 16 V, Nissan Micra K11 1.0 16 V
  • Miejscowość: Radzymin
Odp: Regeneracja belki - tutaj oceniamy warsztaty
« Odpowiedź #422 dnia: Sierpień 24, 2015, 15:18:38 »
Witam,
przestrzegam przed Ascco Czosnów.
W czerwcu 2015 wymieniali mi belkę i przy okazji tylne hamulce i przewody paliwowe. Coś popaprali i straciłem następnego dnia hamulce podczas jazdy. Historię opisałem we wcześniejszym poście.
Dziś byłem na przeglądzie technicznym. Odjechałem z kwitkiem z powodu źle zamontowanego sztywnego przewodu hamulcowego,który mi ww firma wymieniała przy okazji wymiany belki. Przewód jest pozaginany i co gorsza pozaginany w dół, co powoduje, że jest najniższym elementem zawieszenia. Czym to grozi, wiadomo. Diagnosta przeglądu nie podpisał,czemu się nie dziwię.

Pozdrawiam

Offline Wojtek Porwich

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 14
  • Skąd: Dania
  • Posiadany samochód: xsara 2hdi 90kw
  • Zainteresowania: sport
  • Miejscowość: Dania
Odp: Regeneracja belki - tutaj oceniamy warsztaty
« Odpowiedź #423 dnia: Sierpień 29, 2015, 20:39:52 »
Witam
może ktos zna dobry zakład regenerujący belki w wielkopolsce ?




Offline Jacek Kustra

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 462
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Ford S-Max 2.0 AWD
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Regeneracja belki - tutaj oceniamy warsztaty
« Odpowiedź #424 dnia: Sierpień 30, 2015, 01:35:21 »
Witam
może ktos zna dobry zakład regenerujący belki w wielkopolsce ?
Przecież z Wielkopolski to już rzut beretem do Antałexu
Moje spalanie