Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: kilka spraw  (Przeczytany 1275 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sławomir Marczak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 45
  • Skąd: Tychy
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara 1.4i coupe millesime
  • Miejscowość: Tychy
kilka spraw
« dnia: Maj 01, 2012, 13:22:19 »
Witam kolejne kilka problemow zwiazanych z cytryna:

1. przy gwałtownym hamowaniu zapala sie kontrolka oleju i zaraz gasnie, dlaczego?

2. troszke dziwnie mi chodzi wskazowka temperatury, czyli podczas jazdy jest ok 75-80 jak sie bardziej pocisnie to pod 90, podczas stania w korki od 90 do 92 ale wiatrak sie wlacze i raczej powyzej 95 nie idzie. Chlodnica goraca ze dotknac sie nie da. Mialem wymieniana uszczelke i mechanik mi gadal ze albo trzeba wymienic chlodnice albo ja wyplukac jakims specyfikiem prawda to? i czy winic za te skoki temp. mozna termostat?

3. myslalem ze mam cos nie tak z tylna belka bo podczas wolnej jazdy zaciagajac reczny tyl opadal tylko z jednej strony, ale dzis zauwazylem z tylu kola niezly wyciekcaly beben mokry z felga i nawet opona czy to moze byc przyczyna ze ta strona nie hamuje albo gorzej niz druga? bo poza tym innych oznak nie ma ze belka uszkodzona nic nie skrzypi jedynie minimalnie kola odchyline do gory ale to doslownie trzeba sie przyjrzec. czyli belka czy hamulec?

ufff chyba tyle pomalu zaczynam zalowac zakupu tego nie sfornego francuza;p

silnik 1.4i 2000r.

Offline Jacek Mierzejewski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 121
  • Skąd: OSTRÓDA
  • Posiadany samochód: Była Xsara II + Saxo jest Peugeot 407 sedan 2008/2009 2.0HDI + Renault Clio II
  • Miejscowość: OSTRÓDA
Re: kilka spraw
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 01, 2012, 14:05:05 »
Witam

1. Mało oleju

2. W miarę miarodajne wskazania. Chłodnicę możesz wypłukać ale ja zastosowałbym czystą wodę. Co do termostatu może być również jego wina.

3. Masz nieszczelny, zużyty czyli po prostu zepsuty cylinderek. Jak najszybsza wymiana naprawa (obu stron wymieniamy parami)

Pozdrawiam

Offline Karol Liebrecht

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 87
  • Skąd: Świecie
  • Posiadany samochód: Citroen C8 2.0 16v 140KM 2008r
  • Miejscowość: Świecie
Re: kilka spraw
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 01, 2012, 14:11:47 »
Witam

Jeśli chodzi o kontrolkę oleju to prawdopodobnie masz go za mało dlatego przy gwałtownym hamowaniu zapala ci się kontrolka. Druga sprawa w instrukcji obsługi pojazdu jest napisane że podczas jazdy temperatura może się podnieść do 100 stopni i jest to normalne. Po trzecie skoro masz z tyłu mokry bęben to prawdopodobnie wycieka ci płyn hamulcowy.

Pozdrawiam
Samochody były: Felicja 96r, Xsara 99r, Scenic II 03r, Bravo 97r, 406 98r, Fabia 02r, Felicja 98r, C4 05r, Fabia II 10r, Focus III 14r, 206 04r,

Offline Sławomir Marczak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 45
  • Skąd: Tychy
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara 1.4i coupe millesime
  • Miejscowość: Tychy
Re: kilka spraw
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 01, 2012, 15:24:22 »
co do pkt 1. to dziwne bo mam pomiedzy min i max na bagnecie tak w polowie ale doleje troszke dzieki:)

Offline Jacek Mierzejewski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 121
  • Skąd: OSTRÓDA
  • Posiadany samochód: Była Xsara II + Saxo jest Peugeot 407 sedan 2008/2009 2.0HDI + Renault Clio II
  • Miejscowość: OSTRÓDA
Re: kilka spraw
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 01, 2012, 18:52:30 »
Witam

No może to "gwałtowne" jest naprawdę gwałtowne to wtedy jest możliwość  ;)

Pozdrawiam

Offline Tomasz Dubas

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 299
  • Skąd: Jaworzno
  • Posiadany samochód: Złomy,złomy,jeszcze raz złomy.
  • Zainteresowania: Żona Neevor-a. ;-)
  • Miejscowość: Jaworzno
Re: kilka spraw
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 01, 2012, 19:18:15 »
A może bagnet jest wykruszony i troche za głęboko wchodzi?
Vizeks

Offline robert dyczka

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 428
  • Skąd: bytom
  • Posiadany samochód: xsara 1 1.9td, xsara picasso 1.6 hdi
  • Zainteresowania: sport no i cytrynka a no i vale 46
  • Miejscowość: bytom
Re: kilka spraw
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 02, 2012, 10:00:45 »
witam temp. poprawna ,można wyjąć chłodnicę i ją wypłukać w środku i umyć myjką ciśnieniową jest trochę dłubania ale ja tak zrobiłem i było warto , nowy cylinderek to wydatek 35-45 zeta roboty na 1 h. wyciekło już trochę płynu hamulcowego DOT-4 więc polecam wymianę płynu i odpowietrzenie całego układu ale musisz mieć 2 osobę

Offline Sławomir Marczak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 45
  • Skąd: Tychy
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara 1.4i coupe millesime
  • Miejscowość: Tychy
Re: kilka spraw
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 03, 2012, 22:55:37 »
Dzieki za odpowiedzi, najgorzej z tym olejem, badnet jest ok poziom oleju tez, nie mam pomyslu czemu sia ta kantrolka zapala, teraz juz nie przy gwaltownym hamowaniu ale praktycznie przy kazdym;/

Offline Jan Ferde

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 207
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: AR 159, Xsara II 1.6 16v
  • Miejscowość: Wrocław
Re: kilka spraw
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 04, 2012, 09:34:01 »
Należałoby sprawdzić stan miski olejowej (czy nie widać wgnieceń, które mogły by uszkodzić smok pompy). W dalszej kolejności należałoby odpowiednim urządzeniem zmierzyć faktyczne ciśnienie oleju.
 
Xsara