Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Jakie opony zamiast orginału?  (Przeczytany 17675 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tomasz Lewandowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 092
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: 1. C4 Grand Picasso 2.0 HDi AUT Exclusive Mk I 2008. 2. Kia Ceed 1.6 CRDI MkI. 3. (Kiedyś) Citroen Xsara II 1.6i 16V Break
  • Miejscowość: Wrocław
Re: Jakie opony zamiast orginału?
« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 31, 2011, 11:22:00 »
Czy ktoś jeździ może na Nokianach H lub też Bridgestonach ER300 i może wypowiedzieć się na ich temat?
"Nie kupuj używanego Peugeota lub Citroena, jeśli ktoś Ci mówi, że belka była regenerowana po za naszą firmą".  :D

Offline Wojtek Korzeniecki

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 562
  • Skąd: Białystok
  • Posiadany samochód: XSARA II 1.4 Break 2001
  • Zainteresowania: wędkarstwo,kickboxing
  • Miejscowość: Białystok
Re: Jakie opony zamiast orginału?
« Odpowiedź #51 dnia: Kwiecień 05, 2011, 20:53:50 »
Wybór padł na Barumy 195/50/15. Trzy opony z bieżnikiem 5mm dostałem, czwartą udało mi się dopaść na allegro dziś w cenie 49zł! :D I problem z głowy ;)
"Polacy są najbardziej inteligentnym narodem ze wszystkich, z którymi spotkali się Niemcy podczas tej wojny w Europie." A.Hitler

Offline Filip Presz

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 622
  • Posiadany samochód: Xsara II, C4 II
Re: Jakie opony zamiast orginału?
« Odpowiedź #52 dnia: Kwiecień 10, 2011, 15:13:36 »
Przyszedł czas i na moje Micheliny, mają już 6,5roku i jedna ma lekkie bicie, czuć na kierownicy. A bieżnik jeszcze żywotny, tylko boki są trochę poprzycierane.

Pomóżcie mi coś wybrać, rozmiar raczej zostaje oryginalny 195/55 15".
Widzę, że nie mam za bardzo wyboru albo Barumy Bravuris 2 albo Klebery. Reszta jest droga, albo firmy mniej znane.

http://allegro.pl/nowe-barum-bravuris-2-195-55r15-warszawa-i1542061246.html

http://allegro.pl/nowe-letnie-opony-kleber-195-55r15-85v-dynaxer-hp2-i1535316179.html

Najbardziej podobają mi się(wiem że wygląd nie jest ważny,a le jednak..) Toyo, tylko cena już mnie trochę dobija: http://allegro.pl/letnie-toyo-proxes-t1r-195-55r15-gdansk-wysylka0-i1549063767.html

Możecie coś o nich napisać? Czy warto? Są jeszcze jakieś West Lake, Firenza, Rockstone i Nokian, ale za bardzo nic o nich nie wiem.
Jakie opony byłyby najlepsze?
Mam zimówki Klebera i nie narzekam.
Xsara II 1.6 16v 2004r.
Citroen C4 II 1.6 VTi 2014r.

Offline Wojtek Korzeniecki

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 562
  • Skąd: Białystok
  • Posiadany samochód: XSARA II 1.4 Break 2001
  • Zainteresowania: wędkarstwo,kickboxing
  • Miejscowość: Białystok
Re: Jakie opony zamiast orginału?
« Odpowiedź #53 dnia: Kwiecień 10, 2011, 16:17:47 »
O Firenzie i Nokianie słyszałem same pozytywne opinie. Ja mam Barumy i też są ok. Barum ma ładniejszy bieżnik, ale z dwóch które masz zamiar kupić wybrał bym Klebera. Podobna cena lecz te drugie mają 5 lat gwarancji (Barumy tylko 3)
"Polacy są najbardziej inteligentnym narodem ze wszystkich, z którymi spotkali się Niemcy podczas tej wojny w Europie." A.Hitler

Offline Jan Ferde

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 207
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: AR 159, Xsara II 1.6 16v
  • Miejscowość: Wrocław
Re: Jakie opony zamiast orginału?
« Odpowiedź #54 dnia: Kwiecień 10, 2011, 16:24:32 »
Odpuść Toyo. Mają dobry marketing, a opony nie są wcale tak dobre, a do tego ścierają się błyskawicznie.
Kleber, Fulda - to dobre marki, ludzie na tym jeżdżą i nie narzekają. Ja sam osobiście chwale letnie Fuldy Carat Pregresso, wytrzymały mi zdecydowanie dłużej niż wcześniejsze Nokiany.

Cytuj

Wojtek Korzeniecki napisał:
Podobna cena lecz te drugie mają 5 lat gwarancji (Barumy tylko 3)

Nie chcę wyjść na malkontenta, ale gwarancja w polskich warunkach to hmn.... jakby jej nie było. W praktyce jeśli po roku coś się stanie z oponą to i tak winny będzie użytkownik albo samochód.
 
Xsara
 

Offline Wojtek Korzeniecki

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 562
  • Skąd: Białystok
  • Posiadany samochód: XSARA II 1.4 Break 2001
  • Zainteresowania: wędkarstwo,kickboxing
  • Miejscowość: Białystok
Re: Jakie opony zamiast orginału?
« Odpowiedź #55 dnia: Kwiecień 10, 2011, 17:27:14 »
Wszystko zależy od osobowości. Znam ludzi którzy dzień przed końcem gwarancji niosą przedmiot warty 25zł i walczą aż się udaję. Ja osobiście nie mam nawyku trzymania paragonów, ale nie omieszkałbym zdać opony na gwarancję np. po roku od zakupu. A może akurat się uda. :)
"Polacy są najbardziej inteligentnym narodem ze wszystkich, z którymi spotkali się Niemcy podczas tej wojny w Europie." A.Hitler

Offline Filip Presz

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 622
  • Posiadany samochód: Xsara II, C4 II
Re: Jakie opony zamiast orginału?
« Odpowiedź #56 dnia: Kwiecień 10, 2011, 19:31:55 »
Chciałbym żeby były ciche, jak już mam wydać tyle kasy to też dobre...
Nie upieram się przy żadnej marce, chciałbym poznać waszą opinie właśnie, te co podałem to tylko przykładowo.
Fuldy już pod 300zł podchodzą, wolałbym zmieścić się w granicach 250zł, chce jeszcze dokupić oryginalne felgi od Xsary, bo moje stalówki są podobno trochę pogięte.
Widzę, że Barumy dobrze się sprzedają, ale to o niczym nie świadczy.
Jak na razie te Klebery widzę wygrywają, jeździ ktoś na nich?
Xsara II 1.6 16v 2004r.
Citroen C4 II 1.6 VTi 2014r.

Offline Marek Będkowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 751
  • Skąd: Kleczew / niedaleko Konina
  • Posiadany samochód: Xsara II 1,6 Break + Ford Focus 1,6
  • Zainteresowania: auto, koty perskie, muzyka
  • Miejscowość: Kleczew / niedaleko Konina
Re: Jakie opony zamiast orginału?
« Odpowiedź #57 dnia: Kwiecień 11, 2011, 09:23:56 »
Ja mam letnie Klebery, jeżdżę na nich od dwóch lat. Nie mam się do czego przyczepić. Auto prowadzi się dobrze.

Offline Wiesław Graban

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 639
  • Skąd: Zarośle Cienkie k/Torunia
  • Posiadany samochód: Był Citroen Xsara II Break 2.0 HDI 109KM automat z 2004: jest Smart Fortwo 0,8 cdi z 2000 który miał 41KM a teraz ma 59KM
  • Miejscowość: Zarośle Cienkie k/Torunia
Re: Jakie opony zamiast orginału?
« Odpowiedź #58 dnia: Kwiecień 11, 2011, 09:37:45 »
Cztery lata jeżdżę na Kleberach DYNAXER HP2, lecz w innym samochodzie (Chrysler Cirrus 2.5 V6), i "nieznacznie" innym rozmiarze opon jak w Xsarze (195/65 R15). Wrażenia jak najlepsze, choć wydaje mi się że moje poprzednie opony w tym aucie były nieco cichsze (Michelin Energy), na mokrym nie zauwazyłem róznicy względem poprzednich, trwałość też niezła (bieznik powyżej 3mm po prawie 100 tys. km).
Gdy wymieniałem miesiąc temu 2 opony poinformowano mnie, że HP2 wyszły już z produkcji a obecnie sa HP3, takie też kupiłem.
Nie wiem gdzie jest "fałsz" czy u mojego wulkanizatora czy też na aukcji są nowe opony, ale takie które przeleżały już sporo czasu w magazynie ?
Spalanie Smart Fortwo 450 cdi 59KM

Offline Filip Presz

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 622
  • Posiadany samochód: Xsara II, C4 II
Re: Jakie opony zamiast orginału?
« Odpowiedź #59 dnia: Kwiecień 11, 2011, 12:18:14 »
W takim razie poszukam HP3.
Jak sprawują się podczas deszczu? Bo Micheliny które mam od początku wydaje mi się, że trochę gorzej trzymają podczas deszczu.
Xsara II 1.6 16v 2004r.
Citroen C4 II 1.6 VTi 2014r.

Offline Wiesław Graban

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 639
  • Skąd: Zarośle Cienkie k/Torunia
  • Posiadany samochód: Był Citroen Xsara II Break 2.0 HDI 109KM automat z 2004: jest Smart Fortwo 0,8 cdi z 2000 który miał 41KM a teraz ma 59KM
  • Miejscowość: Zarośle Cienkie k/Torunia
Re: Jakie opony zamiast orginału?
« Odpowiedź #60 dnia: Kwiecień 11, 2011, 20:08:09 »
Nie odczułem różnicy względem wcześniej eksploatowanych HP2, jak dla mnie HP2 i HP3 sprawują się bardzo dobrze.
Optycznie bieżniki HP2 i HP3 wyglądają bardzo podobnie.
Spalanie Smart Fortwo 450 cdi 59KM

Offline Filip Presz

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 622
  • Posiadany samochód: Xsara II, C4 II
Re: Jakie opony zamiast orginału?
« Odpowiedź #61 dnia: Kwiecień 11, 2011, 20:11:30 »
A jak jest z głośnością? Czytam opinie i ile kupujących tyle opinii.
Jedni piszą, że totalna porażka inni zachwyceni, jeden pisze, że ciche inny, że buczy jak w samolocie.
Jak ze ścieralnością?
Jest coś innego godnego polecenia w tej cenie?
HP3 znalazłem z 2010 roku za 245zł/szt
Xsara II 1.6 16v 2004r.
Citroen C4 II 1.6 VTi 2014r.

Offline Wiesław Graban

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 639
  • Skąd: Zarośle Cienkie k/Torunia
  • Posiadany samochód: Był Citroen Xsara II Break 2.0 HDI 109KM automat z 2004: jest Smart Fortwo 0,8 cdi z 2000 który miał 41KM a teraz ma 59KM
  • Miejscowość: Zarośle Cienkie k/Torunia
Re: Jakie opony zamiast orginału?
« Odpowiedź #62 dnia: Kwiecień 12, 2011, 15:00:25 »
Nie mam obecnie porównania do innych opon w tym aucie. Porównując je do opon w Xsarze, są cichsze od zimówek (Fulda) jak i od letnich (Fullrun - chińskie 600 zł za komplet nowych w 2009 roku) w oryginalnym rozmiarze dla Xsary - 195/55 R15.
Owe chińskie także sprawują się bardzo dobrze na mokrym jak i pod względem ścierania, tylko są troche za głośne w zakresie prędkosci 50÷70km/h, gdyż powyżej to już je zagłusza wiatr opływający samochód lub praca silnika. Widok chińszczyzny na zdjęciu ponizej.
Spalanie Smart Fortwo 450 cdi 59KM

Offline Filip Presz

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 622
  • Posiadany samochód: Xsara II, C4 II
Re: Jakie opony zamiast orginału?
« Odpowiedź #63 dnia: Kwiecień 12, 2011, 20:53:20 »
Jeszcze raz zapytam:
A jak jest z głośnością HP3? Czytam opinie i ile kupujących tyle opinii.
Jedni piszą, że totalna porażka inni zachwyceni, jeden pisze, że ciche inny, że buczy jak w samolocie.
Jak ze ścieralnością?
Jest coś innego godnego polecenia w tej cenie?
HP3 znalazłem z 2010 roku za 245zł/szt
Xsara II 1.6 16v 2004r.
Citroen C4 II 1.6 VTi 2014r.

Offline Marcin Regulski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 274
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xsara Coupe 1.6i 8v 1998
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Jakie opony zamiast orginału?
« Odpowiedź #64 dnia: Kwiecień 14, 2011, 23:49:19 »
No Panowie przejechałem już na nowych oponach (Vredestein Sportrac 3 205/50/15) prawie 3000km więc się wypowiem.

Oponki te są NIESAMOWITE :) Samochód na nich płynie (w dobrym tego określenia znaczeniu), na suchym trzyma się drogi jak na kleju, zakręty pokonuje się idealnie, 0 uślizgów. Głośność? Dla mnie normalna, nic ponad przeciętność, pełe komfort przy 80-90km/h na 5 biegu.
Opony te są genialne na wodze, parę razy jechałem w deszczu i ulewie i były to prędkości na poziomie 100-110km/h plus przejezdzanie przez duże kałuże ciągnące się dziesiątkami metrów przy prędkościach 80-90km/h. Zero jakichkolwiek problemów, uślizgów, odczuć pływania samochodu. Jak nóż w masło tak smaochód przez wodę :)

Cena? 205/50/15 (DOT08) dostałem za 245zł/szt z 3 letnią gwarancją. DOT10 niestety 355zł/szt

Jeśli kogoś stać i chce ładne, [color=ff0000]piii[/color]cie sprawujące się oponki to polecam!

Offline Filip Presz

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 622
  • Posiadany samochód: Xsara II, C4 II
Re: Jakie opony zamiast orginału?
« Odpowiedź #65 dnia: Kwiecień 15, 2011, 09:12:10 »
Ja w końcu kupiłem Klebery Dynaxer HP3, w poniedziałek dojdą, jeszcze szukam oryginalnych felg i jak założę to napiszę jak się jeździ.
Xsara II 1.6 16v 2004r.
Citroen C4 II 1.6 VTi 2014r.

Offline Wojtek Korzeniecki

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 562
  • Skąd: Białystok
  • Posiadany samochód: XSARA II 1.4 Break 2001
  • Zainteresowania: wędkarstwo,kickboxing
  • Miejscowość: Białystok
Re: Jakie opony zamiast orginału?
« Odpowiedź #66 dnia: Kwiecień 15, 2011, 10:32:00 »
Cytuj

Marcin Regulski napisał:
Opony te są genialne na wodze, parę razy jechałem w deszczu i ulewie i były to prędkości na poziomie 100-110km/h plus przejezdzanie przez duże kałuże ciągnące się dziesiątkami metrów przy prędkościach 80-90km/h. Zero jakichkolwiek problemów, uślizgów, odczuć pływania samochodu. Jak nóż w masło tak smaochód przez wodę :)


Patrz abyśmy nie musieli czytać za kilka miesięcy postu typu: rozbita xsara, naprawiać czy sprzedawać. Nie ma idealnej opony co potwierdzają testy. Widziałem różne auta z lepszymi systemami bezpieczeństwa na rożnych oponach z bardzo wysokiej półki i nie ryzykował bym śmigać Xsarą 110km/h przy dużym deszczu :) Znajomy jechał 60km/h w E60 i ściągnęło go po rowie ;) Właśnie przy dużym deszczu i kałuży przy krawędzi jezdni. Więc może być różnie ;) Radziłbym ogólnie nie powtarzać dotychczasowych wyczynów Xsarą bo nigdy nie wiadomo jak głęboka jest kałuża/dziura co może spowodować niebezpieczeństwo ;) W tamtym roku jechałem ze znajomym na mazury w deszcz kilku letnią laguną. Samochód złapał głęboką kałużę prawym kołem wyleciał w rów. Nie pomogły żadne systemy. Oprócz tego że dostałem poduszką przednią i kurtyną boczną w głowę i tułów nic mi się nie stało na szczęście. Od tamtej pory podchodzę ostrożnie do szybkiej jazdy w deszcz.
"Polacy są najbardziej inteligentnym narodem ze wszystkich, z którymi spotkali się Niemcy podczas tej wojny w Europie." A.Hitler

Offline Marcin Regulski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 274
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xsara Coupe 1.6i 8v 1998
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Jakie opony zamiast orginału?
« Odpowiedź #67 dnia: Kwiecień 15, 2011, 12:59:54 »
mój wyczyn był jednorazowy do sprawdzenia opon, ogólnie to w deszczu jezdze bardzo przepisowo :)

Offline Wiesław Graban

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 639
  • Skąd: Zarośle Cienkie k/Torunia
  • Posiadany samochód: Był Citroen Xsara II Break 2.0 HDI 109KM automat z 2004: jest Smart Fortwo 0,8 cdi z 2000 który miał 41KM a teraz ma 59KM
  • Miejscowość: Zarośle Cienkie k/Torunia
Re: Jakie opony zamiast orginału?
« Odpowiedź #68 dnia: Kwiecień 16, 2011, 09:47:57 »
Głośnośc jest odczuciem czysto subiektywnym.
W różnych samochodach te same opony przy tej samej prędkości jazdy i na tej samej nawierzchni moga być słyszalne wewnątrz auta mniej lub bardziej.
Ścieralnośc, to można zmierzyć, lecz przejechałem na HP3 niecałe 3 tys. km, wobec tego brak jakichkolwiek danych. Za 2 lata będę mógł powiedzieć coś więcej, gdyż wówczas będą one po przebiegu 80÷90 tys. km, mam nadzieję iż wytrzymają tyle, tj. nie mniej jak HP2.
Spalanie Smart Fortwo 450 cdi 59KM

Offline Dominik Majoch

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 19
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Xsara II 1,6 16V
  • Miejscowość: Kraków
Re: Jakie opony zamiast orginału?
« Odpowiedź #69 dnia: Kwiecień 17, 2011, 19:28:41 »
Ja za namową znajomego zakupiłem Uniroyal RainExpert 195/50 r15

POLECAM !!!  jeżdźiłem poprzednio na Michelinkach - różnice:

-bałem sie niższego profilu, ale te oonki miekkie i nie czuć wogóle tego prof
- REWELACJA na mokrym :) nie czuje różnicy czy to sucho/mokro :D
- sucho - dziwne odczucie, ciężko zerwac przyczepność, naprawde trzeba się postarać aby uruchomić ABS, ale po kilkustet kilometrach moge śmiało polecić, jeszcze nie miałem możliwości ostro potestowac w zakrętach
-TANIE ok 170 pln/szt

Offline Tomasz Lewandowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 092
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: 1. C4 Grand Picasso 2.0 HDi AUT Exclusive Mk I 2008. 2. Kia Ceed 1.6 CRDI MkI. 3. (Kiedyś) Citroen Xsara II 1.6i 16V Break
  • Miejscowość: Wrocław
Re: Jakie opony zamiast orginału?
« Odpowiedź #70 dnia: Kwiecień 20, 2011, 22:45:01 »
A ja założyłem dzisiaj Nokiany H 195/55 R15. Po pierwszych 100 km mogę stwierdzić jedno - rewelacja. Ciche, komfortowe, bardzo dobrze trzymają na mniej lub bardziej ostrych zakrętach. Zobaczymy po deszczu.
"Nie kupuj używanego Peugeota lub Citroena, jeśli ktoś Ci mówi, że belka była regenerowana po za naszą firmą".  :D

Offline Magda Keller

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 46
  • Skąd: warszawa
  • Posiadany samochód: citroen xsara II 1.4 benz.,2001 r.
  • Miejscowość: warszawa
Re: Jakie opony zamiast orginału?
« Odpowiedź #71 dnia: Kwiecień 21, 2011, 21:42:23 »
A ja zakupiłam w tym roku Sava 195/55/R15 i na razie jestem bardzo zadowolona, uważam, że przy starszym samochodzie lepiej mieć nowe opony z niższej półki niż stare z wyższej.

Offline Michał Marchwiński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 44
  • Skąd: Łomianki
  • Posiadany samochód: Xsara II, C2 by Loeb, C5 MK III
  • Zainteresowania: sport
  • Miejscowość: Łomianki
Re: Jakie opony zamiast orginału?
« Odpowiedź #72 dnia: Kwiecień 22, 2011, 09:01:12 »
Ja zakupiłem yokohama parada 195/50/R15 jakieś 2 lata temu, były o jakieś 500 tańsze od 195/55/R15 wiec sporo kasy jak dla mnie. Licznik trochę przekłamuje nie znacz bo chyba o 2 km/h ale jak wyglądają :). Co do jazdy to super trzymają, trochę szumią ale to podobno normalne przy takim skąpym bieżniku.
Polecam w 100 % ja na pewno kupie sobie do C2 jak mi się oryginalne micheliny skończą :)
Miko

Offline Łukasz Wróbel

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 39
  • Skąd: Tarnów
  • Posiadany samochód: C4 GP 2.0 HDI, Saab 900NG Cabrio, Toyota Yaris
  • Zainteresowania: Wędksrstwo, motoryzacja, komputery
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Jakie opony zamiast orginału?
« Odpowiedź #73 dnia: Kwiecień 22, 2011, 13:17:41 »
Ja mam pytanko troszkę z innej beczki bo założyłem do Xsary oryginalne alu od Citroena z modelu ZX i problem jest taki że jak założyłem na nie opony referencyjne 185/65/R14 to zaczęły ocierać o wewnętrzne części nadkoli przy skrętach a zwłaszcza w lewo bo wtedy aż słychać wewnątrz okropne buczenie a boję się o rurę prawdopodobnie od układu chłodzenia bo o nią koło ociera. I mam takie pytanie czy jedynym rozwiązaniem jest zakup dystansów 10mm czy założyć oponę o profilu 185/60/R14 i czy to w jakiś sposób pomoże. ??

Offline Sławomir Awsiukiewicz

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 4
  • Skąd: koziegłowy
  • Posiadany samochód: xsara I 1.6i prestige 5d 1999r
  • Miejscowość: koziegłowy
Re: Jakie opony zamiast orginału?
« Odpowiedź #74 dnia: Kwiecień 29, 2011, 19:34:07 »
Cytuj

Magda Keller napisał:
A ja zakupiłam w tym roku Sava 195/55/R15 i na razie jestem bardzo zadowolona, uważam, że przy starszym samochodzie lepiej mieć nowe opony z niższej półki niż stare z wyższej.


Ja tez zakupiłem do mojej xsarciI oponki Sava 185/65/R14 przejechałem na nich  1500 km w trasie i jak na razie super się zachowują, czekam jeszcze na deszczyk.