Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Uszczelka pod glowica  (Przeczytany 8179 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marek Marecki

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 506
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara 1,4i + LPG 1999r
Uszczelka pod glowica
« dnia: Luty 07, 2009, 12:54:04 »
Witam ,przygotowuje sie do wymiany uszczelki pod glowica bo jest lekki wyciek ,oleju nie ubywa ani nie ma go w plynie chlodniczym ale w kazdej chwili moze puscic.Pytanie mam od ilu do ilu placiliscie za wymiane uszczelki ?jakiej firmy uszczelki zastosowaliscie i wszystko co z tym zwiazane ? Czy jak mam gaz moze to robic mechanik ktory nie ma pojecia o gazie ?nie koliduje to nic przy rozbieraniu silnika ?

Offline Marek Stępień

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 198
  • Skąd: Łódź
  • Posiadany samochód: Citroen xsara break 1.4i + LPG
  • Miejscowość: Łódź
Re: Uszczelka pod glowica
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 08, 2009, 13:54:30 »
wymieniałem uszczelkę pod głowicą w zeszłym roku, przejechałem na niej ok 10tys i znów widze że trzeba ją wymienić, wyciek oleju po lewej stronie pod głowicą,chyba zawinił tu termostat który nie chciał się otworzyć ,czy  temperatura płynu w bloku i przy termostacie będzie taka sama jeśli nie ma obiegu bo termostat jest całkowicie zamknięty?

Offline Przemysław Janecki

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 1
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara 1.8 i
  • Miejscowość: Kraków
Re: Uszczelka pod glowica
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 30, 2009, 14:44:12 »
Ja wymieniałem ostatnio uszczelke pod głowica ( + planowanie głowicy ) i uszczelki na kolektorze wydechowym i jakś tam jeszcze uszczelke jedną i zapłacilem za wszystko 400 zł.

Offline Marek Marecki

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 506
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara 1,4i + LPG 1999r
Re: Uszczelka pod glowica
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 08, 2009, 19:47:13 »
To jest cena z robocizna ?:o A mozna jakies namiary na warsztat? Ja jak narazie nie znalazlem ponizej 1000zl i odstawilem uszczelke az juz mnie zmusi silnik.Jaki masz przebieg w swojej xsarze Przemek ?

Offline Wiktor Kulesa

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 112
  • Skąd: bartoszyce
  • Posiadany samochód: xsara 1.8i 3d '98 Citroen C5 2.0 HDI 2009
  • Miejscowość: bartoszyce
Re: Uszczelka pod glowica
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 08, 2009, 20:18:54 »
w styczniu za wymianę uszczelki pod głowicą, wymianę oringów, wymianę paska rozrządu z napinaczem zapłaciłem łącznie z robocizną 600zł. no i do tego jeszcze olej 5l 100zł

Offline Marek Marecki

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 506
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara 1,4i + LPG 1999r
Re: Uszczelka pod glowica
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 08, 2009, 21:22:19 »
A gdzie za tyle wymieniles ? To tutaj w Lubelskim same zdzierstwo przejechalem sie po zakladach oczywiscie nie takich  pseudo mechanikow i slysze cene 1000 zl najmniej.

Offline Paweł Bęś

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 380
  • Skąd: kłobuck
  • Posiadany samochód: C4 VTS 2.0 177 KM , Mazda CX-7 2,3 turbo benzyna wer. EUR
  • Miejscowość: kłobuck
Re: Uszczelka pod glowica
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 09, 2009, 11:38:07 »
ja uszczelkę wymieniłem wczoraj :) koszt samej uszczelki to ponad 200 zł bo jest to przynajmniej w 1,6 16V uszczelka ponoć bardzo porządna. do tego trzeba dołożyć kolektory,planowanie + wizyta u mechanika po przejechaniu 500 km na sprawdzenie. u mnie cała naprawa wyniosła 500 zł ale wymieniłem jeszcze olej w skrzyni biegów

Offline Robert Baczewski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 11
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xsara II
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Uszczelka pod glowica
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 09, 2009, 13:43:40 »
Mi wlasnie zaczeło wyciekac troszke i wlasnie trzeba wymienic uszczelke. Pojechalem do warsztatu policzyli mi 800 zl robocizna, 300zl planowanie 200zl uszczelka razem cos kolo 1800 wyszlo. Jak pytalem w citroenie to nowa uszczelka kosztuje 119 zl u nich, ogolnie podzwonilem troszke i wiekszosc robi to za 600-900 w Warszawie.

Offline Wojciech Łysiak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 70
  • Skąd: Olsztyn
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara 1.8 16 v Vts 1998r.
  • Miejscowość: Olsztyn
Re: Uszczelka pod glowica
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 09, 2009, 14:06:44 »
Wiktor daj namiary, na ten warsztat, co prawda na razie nie będe nic robił, ale taki namiar się przyda.
posiadam na sprzedaż sprawnę cewkę do silnika 1.8 16v, 2,0 16v

Offline Marek Marecki

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 506
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara 1,4i + LPG 1999r
Re: Uszczelka pod glowica
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 09, 2009, 19:36:04 »
Za 1800 zl to lepiej silnik sobie sprowadzic z zagranicy z mniejszym przebiegiem :P.To podajcie tez warsztaty bo za 500-600 zl uszczelka z planowaniem itp to naprawde cena lux i warto nawet przejechac te 100km gdzies do warsztatu za te pieniadze.

Offline Paweł Drwal

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 2
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: Xsara II 1.4i 2003
  • Miejscowość: Lublin
Re: Uszczelka pod glowica
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 18, 2009, 11:37:51 »
Witam, ostatnio byłem na przeglądzie z moją Xsarą, wszystko było OK, ale po paru dniach podczas wizyty w serwisie przy salonie stwierdzono wyciek spod uszczelki głowicy, wiem że to poważna sprawa, ale przejechane mam tylko 40 kkm.

Dlatego mam parę pytań, będę wdzięczny za wszelkie rady.

Możliwa jest taka usterka przy tak małym przebiegu? Jak samemu sprawdzić jak silny jest wyciek i czy to musi aż tyle kosztować (1300 zł)?

Offline Paweł Marcinek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 118
  • Skąd: Chrzanów - Kr
  • Posiadany samochód: Citroën Xsara II 1.4i Coupe 2002 r.
  • Miejscowość: Chrzanów - Kr
Re: Uszczelka pod glowica
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 18, 2009, 15:03:46 »
Pojeździj jeszcze trochę i sprawdź czy nie ubywa Ci płynu chłodniczego lub oleju, ani czy za sobą nie zostawiasz dymu. Sprawdź stan oleju i płynu chłodniczego wzrokowo czy nie ma domieszek. W garażu sprawdź czy nie masz plam od spodu po nocy i looknij sobie pod spód silnika.

Jak deptałeś na zimnym silniku i pod czerwone pole kręciłeś to pewnie tak się stało że zaczęła przepuszczać. Ale 40kkm to ciut mało. Przebieg masz pewny?

U mnie koszt wymiany uszczelki w ASO wyszedł:

robocizna: 642,60 zł
materiały: uszczelka 98 zł + różne iine uszczelki i uszczelniacze ok 150 zł

Razem: 890,60 zł (czyli ok. 900 zł) i kilka dni bez samochodu.

Gdzie pytałeś w Citroen Auto Broker? Ceny mają z kosmosu !!! jak na lubelskie realia.

Offline Marek Stępień

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 198
  • Skąd: Łódź
  • Posiadany samochód: Citroen xsara break 1.4i + LPG
  • Miejscowość: Łódź
Re: Uszczelka pod glowica
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 18, 2009, 18:02:00 »
w środę oddaję xsarkę do mechanika wstępne koszty wymiany uszczelki to 200zł robocizna ok 80zł uszczelka i 40zł planowanie głowicy tak że w 350zł powinno wystarczyć .Dzięki niskim cenom facet ma ruch w interesie i trzeba czekać  w kolejce ok tygodnia .

Offline Paweł Marcinek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 118
  • Skąd: Chrzanów - Kr
  • Posiadany samochód: Citroën Xsara II 1.4i Coupe 2002 r.
  • Miejscowość: Chrzanów - Kr
Re: Uszczelka pod glowica
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 18, 2009, 20:37:06 »
a dobrze robi chociaż? niska cena to nie wszystko. Szczerze powiem że za 200 zł to ja bym sie za to nie brał  :D Roboty torchę jednak jest. Z tego co widziałem to 4-rech chłopa z Citroena siedziało mi nad autem i gdyby nie niedziela to pewnie miał bym zrobione za dwa dni wszystko.

Zapomnałem dodać że jeszcze mnie planowanie wyszło + 60 zł
ale w kosztach był już nowy płyn chłodniczy Totala, płukanie i czyszczenie całego układu chłodzącego jakimś specjalnym środkiem. No i oczywiście roczna AsO-wa gwarancja, teoretycznie bez limitu km.

Offline Marek Marecki

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 506
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara 1,4i + LPG 1999r
Re: Uszczelka pod glowica
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 19, 2009, 22:06:19 »
Jak Ci nie ubywa oleju ani nie poszedl olej do plynu chlodniczego to ja bym jeszcze jezdzil na Twoim miejscu ,sam tak robie.Ale 40kkm to malutko przewaznie tak z 80kkm mozna spokojnie przejechac na uszczelce i to przy ostrej jezdzie.
Co do autobroker to fakt ze tam ceny sa smieszne ile oni sobie zycza za robote , tam 40 zl chca za przykrecenie czegos co 5 min zajmuje.A Pawle w jakim Aso robiles uszczelke za 900zl?

Offline Paweł Drwal

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 2
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: Xsara II 1.4i 2003
  • Miejscowość: Lublin
Re: Uszczelka pod glowica
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 19, 2009, 22:21:19 »
Dzięki za rady, no właśnie mnie to też trochę dziwi że po tak krótkim przebiegu coś takiego się może dziać, fakt że sporo się jeździło na zimnym silniku, ale z natury jeżdżę łagodnie. Plam pod samochodem nie widać, ale będę się bacznie przyglądał.
W Brokerze powiedzieli że 1300 będzie kosztowało, a Ty Pawle gdzie miałeś wymianę?

Offline Paweł Marcinek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 118
  • Skąd: Chrzanów - Kr
  • Posiadany samochód: Citroën Xsara II 1.4i Coupe 2002 r.
  • Miejscowość: Chrzanów - Kr
Re: Uszczelka pod glowica
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 19, 2009, 22:35:57 »
Ja robiłem uszczelkę w Citroen Dimot w Trzebini (woj. małopolskie)

http://www.dimot.pl/intro.html

w Krakowie mi krzyknęli 1500 zł za uszczelkę, myśleli że jelenia trafili. Grzecznie podziękowałem.

  • Gość
Re: Uszczelka pod glowica
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 12, 2009, 11:49:42 »
Cześć.

Ja byłem zmuszony zmienić uszczelniacze na zaworach bo poprzedni właściciel (Włoch) przejechał 118 000km i tylko 2lub 3x wymienił olej! Uszczelniacze nie trzymały oleju i na 13 000km musiałem dolać 4L! Moja konstrukcja silnika wymagała demontażu głowicy (mocowanie do bloku tymi samymi śribami co wałki).
-Uszczelka Victor Reinz 125zł (metalowa wielowarstwowa),
-Uszczelniacze zaworowe Victor Reinz ~50zł/kpl
-Uszczelni pod kolektory ~35zł/szt
-Olej silnikowy 4L Shell Helix Plus 10W/40 - 100zł
-Płyn chłodniczy Kager 4L 36zł
-Filtr oleju Mann ~25zł
-Świece NGK ~70zł
-Wymiana 2-ch tulei w wahaczach - 100zł
-Regeneracja głowicy (docieranie zaworów, planowanie głowicy) - 100zł
-Robocizna 200zł

Łącznie dałem ~850zł.

Co ciekawe, prace były wykonywane przy przebiegu 135 000km. Tłoki nie miały żadnego luzu w cylindrach, gładzie nie były wcale zurzyte - miały wyraźne spiralne ślady po honowaniu!
Po tym zabiegu mam już 10 000km - autko nie bierze mi nic oleju i jakoś sprawniej jeździ (pewno z powodu dotarcia zaworów).

Offline Marek Marecki

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 506
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara 1,4i + LPG 1999r
Re: Uszczelka pod glowica
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 12, 2009, 12:36:01 »
A ciekl Ci olej na zewnatrz juz uszczelniaczami?

  • Gość
Re: Uszczelka pod glowica
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 12, 2009, 18:03:04 »
Nie, bo uszczelniacze na wałkach (simeringi) były zmienione wraz z rozrządem tuż po sprowadzeniu auta - 16 000km wcześniej. Ale wcześniej tak - ciekły mocno.

Nawiązując do mechanika - to lepiej aby znał się na instalacjach gazowych. Ja miałem zamontowaną sekwencję, więc nie dałem auta pierwszemu lepszemu.

Offline Rafał Arendarski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 0
  • Skąd: Prudnik
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara
  • Miejscowość: Prudnik
Re: Uszczelka pod glowica
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 31, 2009, 18:44:59 »
Mam problem, wymieniłem uszczelkę pod głowicą i ponoć resztę uszczelek, czyli uszczelniacze i co tam trzeba było, planowanie głowicy też . A po przejechaniu ok 600km zajżałem pod korek wlewu oleju i się przeraziłem, pełno było tej dziwnej substancji mieszanka płynu i oleju. Jak ktoś wie co może się dziać to proszę o radę. Jakieś 10tyś km temu wymieniłem rozrząd i pompę.

Offline Marek Marecki

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 506
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara 1,4i + LPG 1999r
Re: Uszczelka pod glowica
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 31, 2009, 20:28:10 »
a przed wymiana dostal Ci sie plyn do oleju juz?