Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [Mk1 Mk2] Czy ktos ma v6 z lpg?  (Przeczytany 6144 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wojtek Wawrzynowicz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 341
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: Byla Xantia `96 jest C5 `02 - 2.0i +LPG
  • Miejscowość: Poznań
[Mk1 Mk2] Czy ktos ma v6 z lpg?
« dnia: Czerwiec 11, 2008, 16:22:32 »
Witam,

Jak w temacie. Jakie wrazenia.

Ps. Nie mam zamiaru wkladac kija w mrowisko i rozpoczynac dyskusji o wyzszosci benzyny/ON nad lpg.
Pozdrawiam
Wojtek

Offline Ryszard Obojski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 826
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 3.0V6 2002r automat
  • Miejscowość: Warszawa
Re: [Mk1 Mk2] Czy ktos ma v6 z lpg?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 11, 2008, 18:06:10 »
Cytuj

Wojtek Wawrzynowicz napisał:
Witam,

Jak w temacie. Jakie wrazenia.

Ps. Nie mam zamiaru wkladac kija w mrowisko i rozpoczynac dyskusji o wyzszosci benzyny/ON nad lpg.


ja nie mam...  :)  :)  :)

  • Gość
Re: [Mk1 Mk2] Czy ktos ma v6 z lpg?
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 11, 2008, 20:17:09 »
v6 z lpg... dla mnie to profanacja...

Offline Krzysztof Pryba

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 850
  • Skąd: Reading GB
  • Posiadany samochód: Mini Cooper
  • Zainteresowania: Motocykle, fotografia, no i ogólnie lubię auta
  • Miejscowość: Reading GB
Re: [Mk1 Mk2] Czy ktos ma v6 z lpg?
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 11, 2008, 20:19:50 »
Nie chodzi o Twoje zdanie tylko o wrażenia, proszę więcej takich postów w tym temacie nie zamieszczać!
pozdrawiam Cychol :)

Teraz: Mini Cooper
Były chronologicznie:
GSA, CX, 2 razy Saxo, 2 razy XM, C5, C4 Coupe VTR+ :)

piotrek

  • Gość
Re: [Mk1 Mk2] Czy ktos ma v6 z lpg?
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 12, 2008, 09:07:02 »
Witam

Ja miałem. Teraz nie mam, a za tydzień znów będę miał  :-)
Na początku źle trafiłem (na gazownika znaczy się), a teraz będę zakładał gdzie indziej.
Cena w moich okolicach to ok 2800 - 3000 zł.
Najczęściej Stag300.
Dodadkową kasę chcą za "rozwiązanie" problemu opadającego wskaźnika poziomu paliwa podczas jazdy na gazie.

Pozdrawiam

Offline Wojtek Wawrzynowicz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 341
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: Byla Xantia `96 jest C5 `02 - 2.0i +LPG
  • Miejscowość: Poznań
Re: [Mk1 Mk2] Czy ktos ma v6 z lpg?
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 12, 2008, 13:24:21 »
o! Swietnie Piotrze. Skoro zle trafiles to chyba, na poczatku nie byles zbyt zadowolony. U mnie tez spada poziom benzyny podczas jazdy na lpg, ale po kilku wylaczeniach silnika znow sie zeruje, wiec to chyba nie problem.
Ja ze swojej instalki jestem bardzo zadowolony tylko 2.0 jest juz troche slabe, jako,ze w v6 jest znacznie wiecej elektroniki zastanawia mnie wspolpraca tego pieca z lpg. Jak Twoje wrazenia?
Jak spalanie? Wystepuje antipollution? ;)
Pozdrawiam
Wojtek

piotrek

  • Gość
Re: [Mk1 Mk2] Czy ktos ma v6 z lpg?
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 12, 2008, 15:03:00 »
Tak.
Źle trafiłem.
Jeżeli chodzi o osiągi to żadnych większych różnic nie zauważyłem (za krótko jeździłem na gazie). Spalanie średnie ok 13-14 l (benzyny średnie wychodzi mi 12 l). Problem był z ASB i ESP/ASR - po przejechaniu 60 - 100 km "wywalał" błąd tych urządzeń i ASB przechodziła w tryb awaryjny. Wystarczyło ok50 km tylko na benzynie przejechać i wszystko wracało do normy. Prawdopodobnie komp. gazowy podawał za długie czasy wtrysku do komp. benzynowego i w/w urządzenia "głupiały".
Gazownik nie mógł sobie z tym poradzić i zdemontował instalację.
Ale jeździ kilka klubowych zagazowanych V6 (z ASB) i nikt nie pisze o problemach.

A co do wskaźnika paliwa to są jakies urządzonka co zerują jego wskazanie po każdym wyłączeniu/włączeniu zapłonu.
Gdzieś nawet takie coś widziałem za 100-140 zł chyba.

Offline Wojtek Wawrzynowicz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 341
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: Byla Xantia `96 jest C5 `02 - 2.0i +LPG
  • Miejscowość: Poznań
Re: [Mk1 Mk2] Czy ktos ma v6 z lpg?
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 12, 2008, 15:18:57 »
Dla mnie najwiekszym problemem jest mala podaz v6 w nadwoziu kombii. Ale to przeskocze.

Masz juz na oku jakiegos konkretnego gaziarza?

12-13 litrów gazu przy jakim trybie?
Mozesz mi podac przyblizone oczywiscie wartosci dla

szybkiego przelotu autostrada (150-160km/h)
miasto,korki, klima
ekonomiczna jazda poza miastem

Masz mala butle?
Na co trzeba zwrocic uwage przy gazowaniu v6tki?
Pozdrawiam
Wojtek

piotrek

  • Gość
Re: [Mk1 Mk2] Czy ktos ma v6 z lpg?
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 13, 2008, 09:03:04 »
Mi akurat break nie przypadł do gustu.

Gaziarza już znalazłem - 18.06.2008 montuję instalację.

Jeżdżę głównie do pracy - 6 km w jedną stronę i raczej nie jest to typowo ruch miejski (mała miejscowość i brak świateł), poza tym czasami (raz, dwa razy w tygodniu) jakaś mała trasa od 40 do 200 km.
Cały czas z włączoną klimą.

Więcej nie mogę napisać bo za mało przejechałem na gazie.

Butla max jaka wchodzi w koło i nie wystaje powyżej podłogi bagażnika - tzn dywanik równo leży. Coś ok 45 - 48 litrów wchodziło.

Przy gazowaniu V6 trzeba zwrócić uwagę na....     gazownika :)

aaa i pod klapką jest fabryczne miejsce na wlew gazu - mieści się normalny, ten bez "przejściówki"

Offline Dariusz Żurawski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 080
  • Skąd: Oława
  • Posiadany samochód: C5 V6 BVM / C3 1.4
  • Zainteresowania: RC, foto, moto
  • Miejscowość: Oława
Re: [Mk1 Mk2] Czy ktos ma v6 z lpg?
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 20, 2008, 17:41:21 »
Przy gazowaniu 90% to dobry gazownik który będzie potrafił dobrać elementy. Też chcę V6 z LPG (teraz mam 1.8 z LPG) tylko właśnie mało raportów spalania odnośnie tego silnika można znaleźć. Na forum Xantii jest kolega z X Break V6 + LPG i jemu z tego co pamiętam w mieście łyka do 16L. W C5 jest trochę nowocześniejszy i oszczędniejszy silnik więc powinien chyba pić trochę mniej. Chociaż i tak te 16L po mieście to taniej niż HDI... :)
Żurek
GG #371288

Offline Andrzej Walczyński

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 866
  • Skąd: okolice Poznania
  • Posiadany samochód: Peugeot 301 1.2 Active+ ETG 2014 LPG
  • Miejscowość: okolice Poznania
Re: [Mk1 Mk2] Czy ktos ma v6 z lpg?
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 20, 2008, 20:11:19 »
Co prawda nie mam 3.0 V6, ale chcę zwrócić uwagę kolegów, żeby wymagali zamontowania butli 60L i nie dali sobie wcisnąć mniejszej, bo do Breaka wchodzi bezproblemowo. Do hatchbacka prawdopodobnie też.
był: C5 MkI Break 2.0 2003 BVA4 RT3, LPG Prins - 220.000 kkm.
jest: Peugeot 301 1.2 ETG 2014 LPG Stag - 145.000 kkm

Offline Dariusz Żurawski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 080
  • Skąd: Oława
  • Posiadany samochód: C5 V6 BVM / C3 1.4
  • Zainteresowania: RC, foto, moto
  • Miejscowość: Oława
Re: [Mk1 Mk2] Czy ktos ma v6 z lpg?
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 20, 2008, 20:13:29 »
Cytuj

Andrzej Walczyński napisał:
Co prawda nie mam 3.0 V6, ale chcę zwrócić uwagę kolegów, żeby wymagali zamontowania butli 60L i nie dali sobie wcisnąć mniejszej, bo do Breaka wchodzi bezproblemowo. Do hatchbacka prawdopodobnie też.


Ale wchodzi w koło??
Żurek
GG #371288

Offline Andrzej Walczyński

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 866
  • Skąd: okolice Poznania
  • Posiadany samochód: Peugeot 301 1.2 Active+ ETG 2014 LPG
  • Miejscowość: okolice Poznania
Re: [Mk1 Mk2] Czy ktos ma v6 z lpg?
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 20, 2008, 20:14:13 »
Cytuj

Dariusz Żurawski napisał:
Ale wchodzi w koło??

jasne, że tak
był: C5 MkI Break 2.0 2003 BVA4 RT3, LPG Prins - 220.000 kkm.
jest: Peugeot 301 1.2 ETG 2014 LPG Stag - 145.000 kkm

Offline Dariusz Żurawski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 080
  • Skąd: Oława
  • Posiadany samochód: C5 V6 BVM / C3 1.4
  • Zainteresowania: RC, foto, moto
  • Miejscowość: Oława
Re: [Mk1 Mk2] Czy ktos ma v6 z lpg?
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 20, 2008, 20:17:22 »
Cytuj

Andrzej Walczyński napisał:
jasne, że tak


No to wypas. Mi jak zakładali gaz to powiedzieli ze wejdzie max butla 42l i taką założyłem (do Xantii). Tankuje sie do niej 36l o starcza mi to na 250km po mieście - niestety 1.8 nie chce palić mniej niż V6..
Żurek
GG #371288

Offline Andrzej Walczyński

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 866
  • Skąd: okolice Poznania
  • Posiadany samochód: Peugeot 301 1.2 Active+ ETG 2014 LPG
  • Miejscowość: okolice Poznania
Re: [Mk1 Mk2] Czy ktos ma v6 z lpg?
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 20, 2008, 20:24:59 »
Cytuj

Dariusz Żurawski napisał:
No to wypas. Mi jak zakładali gaz to powiedzieli ze wejdzie max butla 42l i taką założyłem (do Xantii). Tankuje sie do niej 36l o starcza mi to na 250km po mieście - niestety 1.8 nie chce palić mniej niż V6..

Bo gaziarze idą najczęściej po najmniejsze linii oporu i montują to, co akurat mają "na stanie".
Pamiętałem, że do Daewoo Nubiry kombi 60L wchodziło bezproblemowo, więc poprosiłem gazownika by wytargał wszyskie butle jakie ma w magazynie, przymierzaliśmy je razem do cepiątki i 60-tka Stako weszła bezproblemowo. A i tak nie wypełnia wnęki na koło do końca, tzn. wysokość jest już max bo podłogę bagażnika trzeba docisnąć przy zamykaniu, ale średnica mogłaby być jeszcze większa i pewnie 65-70 litrowa by była. Tylko nie wiem czy ktoś takie produkuje.
był: C5 MkI Break 2.0 2003 BVA4 RT3, LPG Prins - 220.000 kkm.
jest: Peugeot 301 1.2 ETG 2014 LPG Stag - 145.000 kkm

Offline Sebastian Sobula

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 281
  • Skąd: Janowice k. Krakowa
  • Posiadany samochód: Berlingo 1.6 VTS, 2005
  • Zainteresowania: Technika, motoryzacja, inżynieria materiałowa, elektronika
  • Miejscowość: Kraków
Re: [Mk1 Mk2] Czy ktos ma v6 z lpg?
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 24, 2008, 14:44:21 »
Ja mam butlę 55 litrów i wykładzina jest nieco wybrzuszona - ok 1-2cm w ruchu miejskim + terenie pagórkowatym auto wciąga 12 litrów gazu (benzyny pali ok 10,5-11). Doświadczeń z trasy nie mam bo instalacja ma dopiero 2 tyg (600 km), głównie dojeżdżam do pracy (ok. 50km dziennie).
Instalacja sekw. krakowskiej firmy KME. Koszt 3500 zł.
Pozdrawiam
Na początku był AX  :-]
Było Saxo
Był C5 V6

Offline Grzesiek Karolak

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 3
  • Skąd: zgierz
  • Posiadany samochód: carisma :-)
  • Miejscowość: zgierz
Re: [Mk1 Mk2] Czy ktos ma v6 z lpg?
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 11, 2008, 21:31:27 »
gdzies na tym forum wyczytałem że KME to nienajlepsza opcja gazu do v6. Ale nie będę się wypowiadał. może ktoś kto ma taką instalke niech coś napisze.

Offline Jacek Anioł

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 723
  • Skąd: Bieruń/Katowice
  • Posiadany samochód: Lexus LS430,Audi S4 B5,C5 V6;Xsara VTS2.0;ZX Volcane;Xantia V6 Activa;Xantia TCT Activa;BX DKZ Kombi
  • Zainteresowania: fizyka
  • Miejscowość: Bieruń/Katowice
Re: [Mk1 Mk2] Czy ktos ma v6 z lpg?
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 13, 2008, 14:47:40 »
Mam Xant V6 z gazem. Jezeli chcesz uniknac problemow to:

- wymagaj pociagniecia 8mm miedzi od zbiornika do parownika

- ja na pewno nie zalozylbym do tego silnika parownika, ktory mialem u siebie: KME Silver (mimo deklarowanej wydajnosci 250KM wydala rzetelnie do 150KM), a raczej zalozylbym Europegas 200kW

- wskazane sa wtryskiwacze Matrix lub Magic, aczkolwiek w tym silniku nawet najgorsze powinny umozliwiac jazde

- zwroc uwage na odleglosc pomiedzy wtryskiwaczem gazowym a benzynowym, powinna byc jak najkrotsza, najlepiej, jak nawierca sie obok benzynowych, a nie tak jak zwykli to robic w kolektor dolotowy. Wezyki od wtryskiwacza gazowego do dysz jak najkrotsze i wszystkie rownej dlugosci.

Co do centralki to juz wg Twojego uzniania, ja zalozylbym STAG300.

Offline Mirosław Bilski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 13
  • Skąd: Słupsk
  • Posiadany samochód: C5 2.0 B+ LPG 16V 2002
  • Miejscowość: Słupsk
Re: [Mk1 Mk2] Czy ktos ma v6 z lpg?
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 13, 2008, 23:17:46 »
Jeżdże na LPG w C5 2,0 16V automat przejechałem już 12.000km po instalacji praktycznie nie odczuwa się róznicy w jeździe na Pb czy LPG do kasowania stanu wskażnika paliwa służy urządzenie o nazwie tank fopper i można go kupić  pod adresem http://sklep.ekocar.pl.  W moim przypadku zużycie gazu trasa 9,7 do 10,4 l/10km jeden problem to pojawiający się komunikat antypollution foult ale to też zalezy od jakości gazu jeśli to nie przeszkadza można swobodnie jeżdzic( z tym komunikatem przejechałem 3500km) bez zmiany pracy silnika i zużycia paliwa. Mój znajomy zajmujący sie elektroniką poradził aby zmienić świece zapłonowe na wyższej jakości i trochę wyższej ciepłocie ( będe to robił i opisze sytuacie i jaki typ świec) zapomniałbym wspomnieć że po zalaniu paliwa Pb98 i przejechaniu 50 km na nim po ponownym uruchomieniu silnika komunikat znikł. Pojawił się gdy na zimnym silniku (standard dogrzania 30stopni C przełączył się  atomatycznie na LPG. Po tym doświadczeniu zastanawiam się czy na komunikat anty poll,,,,,,, nie ma wpływ za niska ciepłota silnika prz przełączeniu z Pb na lpg pogadam z moim gazownikiem może zmienimy parametry ciepłoty przełączania.(doświadczenia napewno opisze)
mirbi

piotrek

  • Gość
Re: [Mk1 Mk2] Czy ktos ma v6 z lpg?
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 14, 2008, 13:01:45 »
Co do komunikatu "antypollution f...", to zauważyłem że u mnie pojawia się po zatankowaniu gazu na orlenie, ale po kilkudziesęciu km lub po kilku dniach znika. Gazownik stwierdził, że na orlenie wcale nie musi być gorszy gaz, a może byc lepszy - poprostu skład spalin na tym gazie minimalnie wykracza poza normy przyjęte w komp. benzyny. Wyraził jedynie zdziwienie że po jkimś czasie komunikat sam znika (przystosowanie się silnika czy co...).

A i zapomniałem się pochwalić że od 18.06.2008 mam znowu gaz (stag 300). I narazie żadnych problemów - poza komunikatem "antypollution" (jak nie tankuje na orlenie to się nie pojawia).

Pozdrawiam

Offline Mirosław Bilski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 13
  • Skąd: Słupsk
  • Posiadany samochód: C5 2.0 B+ LPG 16V 2002
  • Miejscowość: Słupsk
Re: [Mk1 Mk2] Czy ktos ma v6 z lpg?
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 15, 2008, 22:24:11 »
Witam tak jak obiecałem przekazuje doświadczenia ze słynnym komunikatem Antypollution fault.
Dzisiaj odwiedziłem mojego gazownika po krótkiej konsultacji doknaliśmy następujących zmian
1. podwyższyliśmy temperature przełączania na gaz na 55 stpni C
2. zubożyliśmy gaz o 4%
NO I CO po przejechaniu 12km komunikat  ku mojemu zadowoleniu znikł. Jeżdziłem póżniej i nic nie załączył się. Parametry pracy silnika,przyśpieszenia nie zmieniły się.Zobaczymy jutro na dłuższej trasie 300 km.O tym doswiadczeniu też napisze. Pozdrawiam
mirbi

Offline Piotr Kopeć

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 5
  • Skąd: Legionowo
  • Posiadany samochód: C5 Exclusive V6 24V, XM V6
  • Miejscowość: Legionowo
Re: [Mk1 Mk2] Czy ktos ma v6 z lpg?
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 04, 2008, 14:06:18 »
widze, ze temat juz stary ale dorzuce swoje 3 grosze na temat LPG w V6 dla tych co moze w przyszlosci beda szukali info na forum :)
C5 jezdzi moja zona, glownie po miescie, ale zdarza sie nim wyskoczyc w trase od czasu do czasu.

Spalanie (gaz/wskazania kompa dla benzyny):
- po miescie do 17l/13,5l
- w trasie
   - do 120 km/h 10,5-11,5l/10l
   - 150 - 220 km/h  14l-15l/17l-19l

To co mnie zawsze zaskakuje to to, ze dla max predkosci zawsze lyka mniej gazu niz komputer pokazuje benzyny - to nie jest moj pierwszy samochod na gaz i nie jest to wyjatek w innych tez tak mialem.

Instalacja: Stag300, KME Silver - u mnie spokojnie sie wyrabia nawet jak ja wsiade za stery ;) miedz 8 mm, wtryski nie pamietam jakie (kolor zolty)

Przez rok od zalozenia zadnych problemow. Przejechane jakies 20k km.

Dane powyzsze dla mojego egzemplarza C5 MKI V6 Exclusive Automat 2002.

Offline Łukasz Gębczyński

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 1
  • Skąd: Gdańsk
  • Posiadany samochód: xsara picasso
  • Miejscowość: Gdańsk
Re: [Mk1 Mk2] Czy ktos ma v6 z lpg?
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 24, 2009, 08:46:12 »
Witam tak przegladam wszystkie wiadomosci i szukam odpowiedzi na moje spostrzezenia które dotyczą jazy na Gazie. Założyłem gaz Stag 4 i w czasie jazdy komputer pokazywal mi złuzycie bezyny i mam wrażenia że silnik złużywa bęzynę bo wzkaznik od bęzyny opada a i komputer pokazuje ile jeszcze moge zrobic km na paliwie który mam w zbiorniku. Gazownik mi powiedział że to nie możliwe żeby auto jadąc na gazie pobierało bęzynę ale do końca mi nie potrafił wyjaśnić dlaczego tak się dzieje z komputerem. Może któryś z Panów wie coś więcej na ten temat bardzo proszę o odpowiedzi. Pozdrawiam Łukasz.

Offline Sebastian Kabziński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 43
  • Skąd: Łódź
  • Posiadany samochód: C5 III 2.0HDI 140KM
  • Miejscowość: Łódź
Re: [Mk1 Mk2] Czy ktos ma v6 z lpg?
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 24, 2009, 10:41:12 »
"W samochodach starszej generacji wskaźnik poziomu benzyny odzwierciedla bezpośrednio stan czujnika poziomu benzyny w baku.
Natomiast w autach nowszej generacji poziom benzyny jest coraz częściej ustalany na podstawie wyliczeń komputera pokładowego ECU.
ECU wylicza zużycie na podstawie warunków  panujących w samochodzie i odpowiednio zmniejsza położenie wskaźnika poziomu benzyny.
Podczas pracy na gazie, w warunkach kiedy w baku jest stały poziom benzyny, komputer ECU nie "czyta" poprawnego poziomu, tylko ciągle go wylicza i zmniejsza poziom benzyny na wskaźniku."

Można zamontować urządzenie które resetuje wskaźnik, poczytaj jeszcze tu
klik

Offline Andrzej Walczyński

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 866
  • Skąd: okolice Poznania
  • Posiadany samochód: Peugeot 301 1.2 Active+ ETG 2014 LPG
  • Miejscowość: okolice Poznania
Re: [Mk1 Mk2] Czy ktos ma v6 z lpg?
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 24, 2009, 10:46:25 »
Cytuj

Łukasz Gębczyński napisał:
Założyłem gaz Stag 4 i w czasie jazdy komputer pokazywal mi złuzycie bezyny i mam wrażenia że silnik złużywa bęzynę bo wzkaznik od bęzyny opada.

Było na forum już z 5 razy. Dziwne że gazownik nie wie o opadaniu wskażnika od benzyny w Cytrynach i Peugeotach. Mój gaziarz przed założeniem instalacji poinformował mnie że tak będzie i lekarstwem na to jest tank forrer wpięty w obwód pompy paliwowej.
Wpisz w wyszukiwarke i w google "tank fopper" to zobaczysz o co chodzi.
Wg mnie jedyna instalacją LPG na której komp pokładowy pokazuje rzeczywiste zużycie LPG (chwilowe i średnie) jest VSI Prins, ponieważ ta instalacja nie buduje własnej mapy paliwowej, lecz algorytm w sterowniku Prins przelicza w czasie rzeczywistym dane z ECU benzynowego i steruje wtryskami LPG bezpośrednio.
p.s.
aha, przewidywanego zasięgu na LPG niestety nie zobaczysz na żadnej instalacji. Jest to jedyny parametr w kompie pokładowym który się traci nawet na VSI.
był: C5 MkI Break 2.0 2003 BVA4 RT3, LPG Prins - 220.000 kkm.
jest: Peugeot 301 1.2 ETG 2014 LPG Stag - 145.000 kkm