Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [Mk3] światła do jazdy dziennej  (Przeczytany 50155 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marcin Chrzan

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 22
  • Skąd: Radom
  • Posiadany samochód: Citroen DS4
  • Miejscowość: Radom
[Mk3] światła do jazdy dziennej
« dnia: Maj 02, 2009, 11:07:04 »
Jestem posiadaczem C5 III wersja Dynamique. Według specyfikacji auto to posiada światła do jazdy dziennej. Po oględzinach wygląda, że światła przednie posiadają taką możliwość(jest żarówka), natomiast się nie zapalają. Według instrukcji, światła te są włączane z komputera pokładowego. Tylko mój komputer nie ma tej opcji. Czy ktoś wie jak załącza się te światła w magiczny sposób czy potrzebna jest ingerencja serwisu.

Offline Robert Pałys

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 177
  • Skąd: Elbląg
  • Posiadany samochód: C4 B7 1,4 VTI
  • Miejscowość: Elbląg
Re: światła do jazdy dziennej[MKIII]
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 03, 2009, 18:01:18 »
Witam
Kolego światła do jazdy dziennej możesz sam sobie włączyć z poziomu menu głownego (lewe pokrętło na kierownicy). Tylko działa to na postoju przy właczonym zapłonie i tam wchodzisz w " vehicle parameters" następnie "lighting and....." i tam jako pierwsze jest "Daytime -runing lamps" i to sa własnie swiatła do jazdy dziennej. A następnie musisz mieć ustawione  pokrętło w pozycji auto. Jesli masz wersje Dynamic to pownieneś mieć mozliwośc utawienia tych świateł, przynajmniej w mojej tak jest a tez mam Dynamica. Tylko z tego co pamietam to serwis mi coś zmieniał jak odbierałem auto bo w Polsce musza sie palić również pozycje z tyłu samochodu, a tu sie włączały tylko światła do jazdy dziennej z przodu, bez pozycji z tyłu .
A jaki silniczek masz Kolego i jak sie spisuje furka.
Ja jak narazie jestem zadowolony, a przelatałem juz ponad 14tys km i narazie tylko zamek w drzwiach kierowcy sie posypał, ale to podobno bardzo czesta usterka w C5 MK III.
Były: Citroen Xsara 1.6 SX 99r, Citroen C5 1.8X 2003r, Citroen C5 [Mk II] 1,6 HDi Tendance 2005r., Citroen C5 [Mk III] 2,0 HDi 136kM Dynamic 2008r, Citroen C5 MkIII 2.0HDI 163kM Seduction Gris Haria 2010, Citroen C4 1.6HDI 2007, Citroen C3 1.4VTI 2011
Jest:  C4 B7 1,4 VTI+ .....

Offline Marcin Chrzan

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 22
  • Skąd: Radom
  • Posiadany samochód: Citroen DS4
  • Miejscowość: Radom
Re: światła do jazdy dziennej[MKIII]
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 03, 2009, 18:38:37 »
Witam ponownie. Masz racje, tylko u mnie w menu nie ma tej opcji. Wiec chyba jutro serwis będzie musiał go uaktualnić. Ja mam 143 w benzynie 2008 kupiony 2009. Jest oki tylko trzeba się przywyczaić do słabej widoczności z boku (prawo). Przejechane dopiero 5 tys.

Offline ROBERT KAPUSTA

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 6
  • Skąd: kraków
  • Posiadany samochód: c5 III 2008 DYNANIQUE 2.0 HDI
  • Miejscowość: kraków
Re: światła do jazdy dziennej[MKIII]
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 11, 2009, 21:37:31 »
witam czytałem twoją wypowiedz jestem zainteresowany czy serwis załatwił twoj problem mam ten sam z c5 niema opcji swiateł dziennych

Offline Robert Jesionczak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 447
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: Był: C5 MkI 2.2HDI sedan 2003, C5 MkIII 2.0 16V Exclusive BVA sedan 2008 oraz C2 1.4 Exclusive 75 KM Sensodrive 2007. Jest C5AC 1600 PureTech 2019
  • Zainteresowania: narty, piłka nożna, rolki, motoryzacja, aktywny wypoczynek
  • Miejscowość: Poznań
Re: światła do jazdy dziennej[MKIII]
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 11, 2009, 21:48:18 »
Miło powitać posiadaczy MkIII. Zaczyna Was byś coraz więcej i oby tak dalej. Z łaski swojej uzupełnijcie swoje profile: miasto, jaki silnik, wersja nadwozia, rok produkcji. W przyszłości będzie nam wszystkim lepiej się porozumiewać - bez domyśleń - kto, jakie ma auto   :-]

Offline Kaśka Musielak

  • Administrator Honorowy
  • ******
  • Wiadomości: 4 966
  • Skąd: Wlkp
  • Miejscowość: Wlkp
Re: światła do jazdy dziennej[MKIII]
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 12, 2009, 08:24:49 »
Dokładnie tak jak Robert napisał serdecznie witamy i prosimy o uzupełnienie jeszcze miejscowosci lub woj,to sa dane wymagane przy rejestracji.

Offline Marcin Chrzan

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 22
  • Skąd: Radom
  • Posiadany samochód: Citroen DS4
  • Miejscowość: Radom
Re: światła do jazdy dziennej[MKIII]
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 12, 2009, 19:34:32 »
Witam ponowie. Troszkę to trwało ale światełka uruchomione. Niestety coś jest nie tak z softem BSI. Po wgraniu nowego światełka się pojawiły. Przy okazji załatwiłem inny problem związany z BT. Zawieszało mi radio przy połączeniu telefonicznym z tel. Samsung Omnia. Miałem soft BT 4.10 i powinno być wszystko oki, zgodnie z wytycznymi problem połączeń został rozwiązany w sofcie powyżej 4.8. U mnie nie działało po wgraniu 4.9 wszystko jest oki.

Offline Piotr Lupin

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 83
  • Skąd: Szczecin
  • Posiadany samochód: C5 MK III Dynamique 2.0 HDi sedan
  • Miejscowość: Szczecin
Re: światła do jazdy dziennej[MKIII]
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 03, 2009, 10:32:36 »
Witam. Problem świateł do jazdy dziennej "rozgryzałem" na początku roku, gdyż okazało się, że fabryczne światła do JD w C5 nie spełniają wymogów polskich przepisów. Citroen Polska potwierdził, że każde auto sprzedane w Polsce powinno zostać przeprogramowane, więc ASO mi to wykonało bezpłatnie.
Na marginesie: rzeczonych świateł używa się z dwóch powodów: oszczędzania akumulatora i... "drogich" żarówek H7. Jak ostatnio poznałem cenę żarówki HP24 (światła do jazdy dziennej), to zdębiałem: 178 zł! Oni chyba do każdej żarówki dokładają butelkę dobrej whisky.

To mój pierwszy wpis na forum, więc proszę o wyrozumiałość, gdybym czegoś gdzieś nie wpisał/dopisał/złamał zasady itp. ;)
Pozdrawiam,
Fantomas
---------
Jeździłem czym się dało.

Offline Oskar Klein

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 867
  • Skąd: Chotomów
  • Posiadany samochód: Alfa Romeo 156 2.0 TS 155 PS; Citroen C5 Tourer 2.0 HDI 163 PS
  • Miejscowość: Chotomów
Re: światła do jazdy dziennej[MKIII]
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 04, 2009, 16:07:39 »
Cytuj

Piotr Matusiewicz napisał:
...to zdębiałem: 178 zł!...


No ładnie! A komplet wycieraczek 280 zł. :-(

Sorry, że nie na temat piszę.
była: Xsara Break SX 1.6i 2001
była: C5 Tourer 1.8i Dynamique 2008
jest: Alfa Romeo 156 2.0 TS De-lux Pack 1999
jest: C5 Tourer 2.0 HDI Exclusive 2015

Offline Piotr Sobczak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 6 835
  • Skąd: Warszawa
  • Miejscowość: Warszawa
Re: światła do jazdy dziennej[MKIII]
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 04, 2009, 16:26:58 »
Swoja droga ciekawe co sie kryje pod owym opisem zarowki "HP24W" tzn co to jest (bo jakos nigdzie nie znalazlem takich czy wogole H24, HP24 czy H24W) i dlaczego one takie drogie.
Piotrek
kiedyś: Saxo 1.1i SX, Xsara I VTS 1.8i 16V, Xsara II VTS 2.0i 16V, Xantia II 2.0i 16V SX+, C4 by Loeb 2.0i 16V, Berlingo B9 1.6HDi Multispace i XTR

Offline Piotr Lupin

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 83
  • Skąd: Szczecin
  • Posiadany samochód: C5 MK III Dynamique 2.0 HDi sedan
  • Miejscowość: Szczecin
Re: światła do jazdy dziennej[MKIII]
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 04, 2009, 22:27:46 »
HP24 widziałem dzisiaj w serwisie. Żarówki o takim oznaczeniu nie znalazłem w żadnym serwisie/sklepie internetowym. To jest specyficzna żarówka z normalną bańką i żarnikiem ale cokół jest plastikowy z uszczelką. Wg instrukcji C5 w światłach do jazdy dziennej są żarówki HP24 a w kierunkowskazach (w zderzakach - w lusterkach są normalne żarówki po 7.50) są HP24W. Dla pocieszenia są tańsze :) - tylko 160 zł/szt.   :D

W jednym i drugim przypadku cena nie obejmuje whisky :(

Zainteresowałem się tym tematem, bo chciałem skompletować zestaw żarówek zapasowych, ale sobie daruję. W poprzednich autach w sumie nigdy mi się inne żarówki niż H7 nie paliły.

Tak na marginesie: w poprzednim aucie (Nissan Almera) najlepiej sprawdzały mi się Philipsy Premium Longer Life. Wytrzymywały pod koniec eksploatacji dwa lata (zapewne poprawiła się technologia produkcji). Tungsram palił się po dwóch tygodniach a Osram po dwóch miesiącach. Widzę, że w moim C5 też są te żarówki. Można je w hurtowniach kupić po 25 zł/szt.

Pozdrawiam.
Pozdrawiam,
Fantomas
---------
Jeździłem czym się dało.

Offline Piotr Sobczak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 6 835
  • Skąd: Warszawa
  • Miejscowość: Warszawa
Re: światła do jazdy dziennej[MKIII]
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 04, 2009, 22:56:16 »
Philips Premium nie sa sa "Longer Life" ale zyja dosc dlugo, porownywalnie do zwyklych zarowek (bez +ilestam%). Obecnie dla tych, ktorzy nie maja swiatel dziennych i jezdza na swiatlach mijania, lepszym wyborem beda zarowki Philips EcoVision (+10% swiatla, mniejsze zuzycie pradu, dwa razy dluzsza zywotnosc).
Piotrek
kiedyś: Saxo 1.1i SX, Xsara I VTS 1.8i 16V, Xsara II VTS 2.0i 16V, Xantia II 2.0i 16V SX+, C4 by Loeb 2.0i 16V, Berlingo B9 1.6HDi Multispace i XTR

Offline Michał Suchecki

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 749
  • Skąd: Sosnowiec
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Break GT by Suchy
  • Miejscowość: Sosnowiec
Re: światła do jazdy dziennej[MKIII]
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 05, 2009, 01:12:47 »
Kolejna poroniona francuska myśl techniki... im się w głowach poprzewracało!!
Zaraz się okaże że na allegro lepiej będzie kupić całą lampę z żarówką...

Offline Marek Murat

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 2
  • Skąd: Szczecin
  • Posiadany samochód: Citroen C5 III 2.0 HDI Attraction
  • Miejscowość: Szczecin
Re: światła do jazdy dziennej[MKIII]
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 13, 2009, 22:13:44 »
Witam.

Czy ktoś może mi odpowiedzieć, czy C5 HDi 2.0 w wersji Attraction ma możliwość włączania lamp do jazdy dziennej? Żarówki (HP24) sa na swoim miejscu, jednak nie załączają się. Na przelączniku świateł nie mam opcji "Auto", w menu również nie ma tej opcji.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Offline Lech Sulikowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 875
  • Skąd: Bełchatów
  • Posiadany samochód: Peugeot 508 SW 1,6 PureTech 180KM
  • Miejscowość: Bełchatów
Re: światła do jazdy dziennej[MKIII]
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 14, 2009, 10:55:39 »
W moim tourerze jest funkcja AUTO na wyłączniku, ale nie powoduje to zapalenia świateł dziennych.W menu nie ma opcji świateł dziennych. W instrukcji dot. komputera pokładowego przy omawianiu świateł dziennych jest * z wyjaśnieniem, że opcja zależy od kraju przeznaczenia. Pozostaje mi zapytać przy najbliższej wizycie w ASO, może coś poradzą z poziomu komputera serwisowego.
Pozdrawiam,
Lech

Offline Lech Sulikowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 875
  • Skąd: Bełchatów
  • Posiadany samochód: Peugeot 508 SW 1,6 PureTech 180KM
  • Miejscowość: Bełchatów
Re: światła do jazdy dziennej[MKIII]
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 25, 2009, 22:31:13 »
Po wizycie w ASO nareszcie zaświeciły. W menu pod lewym przyciskiem na kierownicy pojawiła się opcja aktywacji/deaktywacji świateł dziennych. Świecą teraz automatycznie po uruchomieniu silnika, gasną po wyłączeniu silnika. I mają to do siebie, że świecą już wg nowych przepisów czyli tylko z przodu. Cena w ASO 49 zł, ale w tym także sprawdzenie akumulatora, ładowania, upływu prądu na postoju, bo coś mi szwankuje aku-sam się rozładowuje po kilku dniach nieużywania.
Pozdrawiam,
Lech

Offline Piotr Sobczak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 6 835
  • Skąd: Warszawa
  • Miejscowość: Warszawa
Re: światła do jazdy dziennej[MKIII]
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 25, 2009, 22:57:25 »
Ta funkcje za free powinienes miec wlaczona od momentu odbioru auta z salonu. Przeciez obowiazek jazdy na swiatlach przez cala dobe nie jest w Polsce dopiero od roku.
Piotrek
kiedyś: Saxo 1.1i SX, Xsara I VTS 1.8i 16V, Xsara II VTS 2.0i 16V, Xantia II 2.0i 16V SX+, C4 by Loeb 2.0i 16V, Berlingo B9 1.6HDi Multispace i XTR

Offline Lech Sulikowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 875
  • Skąd: Bełchatów
  • Posiadany samochód: Peugeot 508 SW 1,6 PureTech 180KM
  • Miejscowość: Bełchatów
Re: światła do jazdy dziennej[MKIII]
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 26, 2009, 19:50:22 »
W momencie odbioru auta rzeczywiście prosiłem o aktywację, ale był z tym jakiś problem, niby tego dokonano, ale nadal nie świeciły. Później w ASO w Mińsku Maz. pytałem o możliwość aktywacji, odpowiedź była taka, że w modelach bez ksenonów z aktywacją jest problem, że mieli już takie auto i aktywacja nie powiodła się. Problem ostatecznie rozwiązano w ASO w Łodzi, niejako przy kontroli akumulatora.
Pozdrawiam,
Lech

Offline Paweł Kurkus

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 196
  • Posiadany samochód: Citroen Tourer Exclusive 2.2HDI 204KM 2012r
Re: światła do jazdy dziennej[MKIII]
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 10, 2010, 16:40:34 »
Powracam do tematu, czy ktoś coś wie już na temat żarówek HP19W i HP24W? nigdzie takowych poza serwisem nie widzę, a w serwisie cenowa wyjściowa to jedyne 177,97 ;/ nie mówiąc o D1S 549,49 :]

Wygląda to tak, jakby serwis był jednym sprzedawcą tego i później latami będzie doił ludzi...
+ Citroen Berlingo Mk3 Van i Citroen Jumper Campi

kiedyś z citroenów, DS5 hybird, C5 3.0HDI Tourer, C3 Pluriel, C5 2,2HDI Break Exclusive, C5 2.0HDI Break SX, Xantia 2.0i Exclusive

Offline Michał Suchecki

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 749
  • Skąd: Sosnowiec
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Break GT by Suchy
  • Miejscowość: Sosnowiec
Re: światła do jazdy dziennej[MKIII]
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 10, 2010, 16:52:36 »
D1S są dostępne, to są zwykłe ksenonki.
Co do HP XXXX to pewnie tylko w serwisie...

Offline Robert Pałys

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 177
  • Skąd: Elbląg
  • Posiadany samochód: C4 B7 1,4 VTI
  • Miejscowość: Elbląg
Re: światła do jazdy dziennej[MKIII]
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 22, 2010, 18:07:52 »
Witam
Odświeże wątek i mam w zwiazku z tym pytanie czy ktoś przerobił już temat zakupu żarówek do świateł dziennych.
Pytam bo właśnie straciłem jedno oczko i czeka mnie wymiana żarówki, a ta w serwisie nadal kosztuje ponad 170 zł.
Ponadto znalazłem zapis w instrukcji, że w celu wymiany żarówki HP24 proszę skontaktować sie z serwisem, czyli pewnie sama wymiana tez nie jest prosta.
Pozdrawiam
Były: Citroen Xsara 1.6 SX 99r, Citroen C5 1.8X 2003r, Citroen C5 [Mk II] 1,6 HDi Tendance 2005r., Citroen C5 [Mk III] 2,0 HDi 136kM Dynamic 2008r, Citroen C5 MkIII 2.0HDI 163kM Seduction Gris Haria 2010, Citroen C4 1.6HDI 2007, Citroen C3 1.4VTI 2011
Jest:  C4 B7 1,4 VTI+ .....

Offline Paweł Kurkus

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 196
  • Posiadany samochód: Citroen Tourer Exclusive 2.2HDI 204KM 2012r
Re: światła do jazdy dziennej[MKIII]
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 23, 2010, 16:45:15 »
Ja szukałem ale nie znalazłem ;/ Do wymiany HP24 musisz wyjąc lampę z auta, mocowanie żarówki jest od dołu.
+ Citroen Berlingo Mk3 Van i Citroen Jumper Campi

kiedyś z citroenów, DS5 hybird, C5 3.0HDI Tourer, C3 Pluriel, C5 2,2HDI Break Exclusive, C5 2.0HDI Break SX, Xantia 2.0i Exclusive

Offline Oskar Klein

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 867
  • Skąd: Chotomów
  • Posiadany samochód: Alfa Romeo 156 2.0 TS 155 PS; Citroen C5 Tourer 2.0 HDI 163 PS
  • Miejscowość: Chotomów
Re: światła do jazdy dziennej[MKIII]
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 07, 2010, 13:33:21 »
Cytuj

Marek Murat napisał:
Witam.

Czy ktoś może mi odpowiedzieć, czy C5 HDi 2.0 w wersji Attraction ma możliwość włączania lamp do jazdy dziennej? Żarówki (HP24) sa na swoim miejscu, jednak nie załączają się. Na przelączniku świateł nie mam opcji "Auto", w menu również nie ma tej opcji.

Z góry dziękuję za odpowiedź.


Myślę, że masz taka możliwość, ale nie jestem pewny.
A co do przełącznika z napisem "Auto" w wersji Attraction nie ma czujnika deszczu i światła ( a funkcja auto jest kompatybilna z czujnikiem. Np. podświetlenie guzików w kabinie [włączają się wtedy kiedy jest ciemno] oraz światła do jazdy dziennej).

A mnie k***a, jak chciałem na Puławskiej w Citroenie przestawić te [color=ff0000]piii[/color]ne światła, to zażyczyli sobie 100 zł za samo podłączenie komputera (!). A nawet jeśli, by podłączyli to mogło się okazać, że w moim może się nie dać przestawić.
była: Xsara Break SX 1.6i 2001
była: C5 Tourer 1.8i Dynamique 2008
jest: Alfa Romeo 156 2.0 TS De-lux Pack 1999
jest: C5 Tourer 2.0 HDI Exclusive 2015

Offline Kuba Karlewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 158
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: C5 III Tourer HDi 2.2
  • Miejscowość: Kraków
Re: światła do jazdy dziennej[MKIII]
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 15, 2010, 14:48:46 »
Ostatnio przerabiałem wymianę tejże żarówki. Cena zwala z nóg - 177pln (1sztuka). Toż to nawet NAJDROŻSZE H7 Philipsa 2sztuki nie kosztują tyle co jedna HP24...

Do wymiany NIE trzeba jednak demontować lampy jeśli serwis posiada odpowiedni klucz. Cała operacja trwała 30min co za tym
idzie koszt roboczo godziny mniejszy niż w przypadku gdyby trzeba było demontować lampę.

Co do samej żarówki wrzucam zdjęcia. Żarówka ma 12V 24W HP24 (PH24) - Są napisy Valeo oraz Philips. Szukałem wszędzie ale niestety nie znalazłem takiej. Jak widać jest nietypowa bo wystają jej z nóżki/piny jak w żarówkach do lampek biurkowych - może taka właśnie by do niej pasowała? Dla mnie to czyste złodziejstwo że taka żarówka jest tak droga i tak trudno dostępna - jak by nie mogli dać H6W, P21W, H21W lub innej taniej i dostępnej żarówki. W końcu światła dzienne świecą się cały czas to też wiadome że szybko się zużyją...



darmowy hosting obrazków darmowy hosting obrazków darmowy hosting obrazków darmowy hosting obrazków darmowy hosting obrazków darmowy hosting obrazków darmowy hosting obrazków darmowy hosting obrazków darmowy hosting obrazków darmowy hosting obrazków darmowy hosting obrazków darmowy hosting obrazków

Offline Piotr Lupin

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 83
  • Skąd: Szczecin
  • Posiadany samochód: C5 MK III Dynamique 2.0 HDi sedan
  • Miejscowość: Szczecin
Re: światła do jazdy dziennej[MKIII]
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 03, 2011, 21:45:51 »
Cytuj
Piotr Matusiewicz napisał:
Na marginesie: rzeczonych świateł używa się z dwóch powodów: oszczędzania akumulatora i... "drogich" żarówek H7. Jak ostatnio poznałem cenę żarówki HP24 (światła do jazdy dziennej), to zdębiałem: 178 zł! Oni chyba do każdej żarówki dokładają butelkę dobrej whisky.


Po dwóch latach użytkowania C5 Mk. III żarówki H7 świecą dalej (te same od nowości) a HP24... zdechła. Od jutra będę włączał światła mijania w dzień w celu oszczędzania świateł do jazdy dziennej.
Whiskey nie ma w cenie. :(

PS. Chivas Regal Blend kosztuje ca. 150 zł. 0,7L.
Pozdrawiam,
Fantomas
---------
Jeździłem czym się dało.