Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [Mk3] światła do jazdy dziennej  (Przeczytany 50119 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Piotr Lupin

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 83
  • Skąd: Szczecin
  • Posiadany samochód: C5 MK III Dynamique 2.0 HDi sedan
  • Miejscowość: Szczecin
Re: światła do jazdy dziennej[MKIII]
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 04, 2011, 15:33:27 »
Szukajcie a znajdziecie. :)

Śmieją się z nas na forum Alfa Romeo...  :|
A raczej z ceny tej żarówki.
Pozdrawiam,
Fantomas
---------
Jeździłem czym się dało.

Offline Grzegorz Maczek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 121
  • Skąd: Gdynia
  • Posiadany samochód: C4 1.6 HDi
  • Miejscowość: Gdynia
Re: światła do jazdy dziennej[MKIII]
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 04, 2011, 20:13:44 »
Cytuj
Piotr Matusiewicz napisał:
Od jutra będę włączał światła mijania w dzień w celu oszczędzania świateł do jazdy dziennej.


Hehe a to akurat powinno byc wlasnie odwrotnie :)

Offline Robert Pałys

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 177
  • Skąd: Elbląg
  • Posiadany samochód: C4 B7 1,4 VTI
  • Miejscowość: Elbląg
Re: światła do jazdy dziennej[MKIII]
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 05, 2011, 23:57:47 »
Witam
Oznaczenie takie samo ale czy sama żarowka pasuje bo wydaje m sie ze nasza miała inna wtyczke a nie wiem czy mozna podmienić samą bańke.
Pozdrawiam
Były: Citroen Xsara 1.6 SX 99r, Citroen C5 1.8X 2003r, Citroen C5 [Mk II] 1,6 HDi Tendance 2005r., Citroen C5 [Mk III] 2,0 HDi 136kM Dynamic 2008r, Citroen C5 MkIII 2.0HDI 163kM Seduction Gris Haria 2010, Citroen C4 1.6HDI 2007, Citroen C3 1.4VTI 2011
Jest:  C4 B7 1,4 VTI+ .....

Offline Piotr Lupin

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 83
  • Skąd: Szczecin
  • Posiadany samochód: C5 MK III Dynamique 2.0 HDi sedan
  • Miejscowość: Szczecin
Re: światła do jazdy dziennej[MKIII]
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 06, 2011, 14:20:33 »
Cytuj
Oznaczenie takie samo ale czy sama żarowka pasuje bo wydaje m sie ze nasza miała inna wtyczke a nie wiem czy mozna podmienić samą bańke.

W tym tygodniu podjadę do serwisu Alfy i sprawdzę. Ze zdjęć wyglądają tak samo. Jak sprawdzę to zeznam na forum.
Pozdrawiam,
Fantomas
---------
Jeździłem czym się dało.

Offline Piotr Lupin

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 83
  • Skąd: Szczecin
  • Posiadany samochód: C5 MK III Dynamique 2.0 HDi sedan
  • Miejscowość: Szczecin
Re: światła do jazdy dziennej[MKIII]
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 18, 2011, 10:30:09 »
Kupiłem żarówki w serwisie Alfa Romeo po 45 zł za sztukę.
Wymieniłem profilaktycznie obie żarówki. Są identyczne z cytrynowymi.
W innym sklepie moto marek Fiata sprzedawca powiedział, że też takie mogą mieć (nie miał ich na magazynie). Chyba te żarówki zaczną się pojawiać w normalnej sprzedaży w normalnych cenach.

Trochę to niedobrze świadczy o serwisie Citroena. Rozumiem różnice cenowe na poziomie nawet 50% ale ponad 300%?

A tak przy okazji pooglądałem sobie te Alfy: Gulietta, 159 Sportwagon... Hm... ładne... śliczne, żeby nie powiedzieć... ;)

I tak od spalonej żarówki w C5 zaczęło się zainteresowanie Alfą Romeo...
Pozdrawiam,
Fantomas
---------
Jeździłem czym się dało.

Offline Grzegorz Maczek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 121
  • Skąd: Gdynia
  • Posiadany samochód: C4 1.6 HDi
  • Miejscowość: Gdynia
Re: światła do jazdy dziennej[MKIII]
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 19, 2011, 10:46:32 »
Cytuj

Piotr Matusiewicz napisał:
A tak przy okazji pooglądałem sobie te Alfy: Gulietta, 159 Sportwagon... Hm... ładne... śliczne, żeby nie powiedzieć... ;)

I tak od spalonej żarówki w C5 zaczęło się zainteresowanie Alfą Romeo...


Na taczkę chcesz się przesiąść ? ;)

Offline Andrzej Wartalski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 81
  • Skąd: Chrzanów/Krzeszowice
  • Posiadany samochód: C5 MK III 2.0 HDI tourer EXCLUSIVE 12/2008
  • Miejscowość: Chrzanów/Krzeszowice
Re: światła do jazdy dziennej[MKIII]
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 20, 2011, 22:18:22 »
Cytuj

Piotr Matusiewicz napisał:
Kupiłem żarówki w serwisie Alfa Romeo po 45 zł za sztukę.
Wymieniłem profilaktycznie obie żarówki. Są identyczne z cytrynowymi.
W innym sklepie moto marek Fiata sprzedawca powiedział, że też takie mogą mieć (nie miał ich na magazynie). Chyba te żarówki zaczną się pojawiać w normalnej sprzedaży w normalnych cenach.

Trochę to niedobrze świadczy o serwisie Citroena. Rozumiem różnice cenowe na poziomie nawet 50% ale ponad 300%?

A tak przy okazji pooglądałem sobie te Alfy: Gulietta, 159 Sportwagon... Hm... ładne... śliczne, żeby nie powiedzieć... ;)

I tak od spalonej żarówki w C5 zaczęło się zainteresowanie Alfą Romeo...


Witam

Też jestem na etapie wymiany tych żarówek. Byem w serwisie Citroena, zapłaciłem za programowanie świateł dziennych, ale panowie stwierdzili, że samo programowanie nie wystraczy. Twierdzą, że obie żarówki są spalone. Nie mieli na miejscu ani 1 szt (z resztą i tak bym tyle za nie dał). Liczyłem na to, że uda się je kupić gdzieś za normalne pieniądze...bardzo mnie to cieszy.
Wymieniałeś je sam..? Demontowałeś zderzak i lampy? Czy jest jakas inna metoda...?
and  :-)

Offline Piotr Lupin

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 83
  • Skąd: Szczecin
  • Posiadany samochód: C5 MK III Dynamique 2.0 HDi sedan
  • Miejscowość: Szczecin
Re: światła do jazdy dziennej[MKIII]
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 21, 2011, 00:27:24 »
Nie. Wymieniałem je w serwisie (Citroena - nie Alfy ;) Nie mam czasu ani możliwości. Potrzebny jest klucz typu torx (duży rozmiar - nie sprawdzałem). Nie trzeba demontować lamp ani zderzaka, ale wtedy trzeba to robić na podnośniku.
Wymieniłem za jednym zamachem obie. Technik męczył się z nimi ok. godziny, bo przepalona żarówka miała zakleszczoną uszczelkę (tę niebieską widoczną na zdjęciach).

Mam nadzieję, że następna operacja będzie nie wcześniej jak za dwa lata. Albo następny właściciel będzie ją wykonywał.
Pozdrawiam,
Fantomas
---------
Jeździłem czym się dało.

Offline Andrzej Wartalski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 81
  • Skąd: Chrzanów/Krzeszowice
  • Posiadany samochód: C5 MK III 2.0 HDI tourer EXCLUSIVE 12/2008
  • Miejscowość: Chrzanów/Krzeszowice
Re: światła do jazdy dziennej[MKIII]
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 04, 2011, 22:17:03 »
Próbuję dostać w ASO Alfy te zarówki, na razie okazuje się, że na południu Polski nie maja pojęcia o takich żarówkach..... W której alfie są HP24W, i w jakich światłach? (w Mito w św. jady dziennej...?)
and  :-)

Offline Piotr Lupin

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 83
  • Skąd: Szczecin
  • Posiadany samochód: C5 MK III Dynamique 2.0 HDi sedan
  • Miejscowość: Szczecin
Re: światła do jazdy dziennej[MKIII]
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 04, 2011, 23:36:48 »
Cytuj

Andrzej Wartalski napisał:
Próbuję dostać w ASO Alfy te zarówki, na razie okazuje się, że na południu Polski nie maja pojęcia o takich żarówkach..... W której alfie są HP24W, i w jakich światłach? (w Mito w św. jady dziennej...?)


Mito. Chyba do jazdy dziennej... Nie przyglądałem się jej aż do żarówek. Jak sprzedawcy pokazałem zdjęcie na telefonie, od razu zajarzył. Też na początku nie wiedział i nie miał żarówek na magazynie, bo jak twierdził, jeszcze nigdy nikomu się nie przepaliła. Mito jest znacznie krócej na rynku niż C5.
Pozdrawiam,
Fantomas
---------
Jeździłem czym się dało.

Offline Piotr Sobczak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 6 835
  • Skąd: Warszawa
  • Miejscowość: Warszawa
Re: światła do jazdy dziennej[MKIII]
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 05, 2011, 00:22:45 »
W linku jaki podales na poprzedniej stronie napisali bodaj, ze do kierunkowskazu w MiTo taka zarowke fabryka wklada.
Piotrek
kiedyś: Saxo 1.1i SX, Xsara I VTS 1.8i 16V, Xsara II VTS 2.0i 16V, Xantia II 2.0i 16V SX+, C4 by Loeb 2.0i 16V, Berlingo B9 1.6HDi Multispace i XTR

Offline Roman Jankowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 36
  • Posiadany samochód: C5 MKIII 2.0 HDi 2009 exclusive
Re: światła do jazdy dziennej[MKIII]
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 09, 2011, 22:57:24 »
Andrzej, jesteś pewien, że masz przepalone 2 żarówki? U mnie po przełączeniu w serwisie (za darmo) musiałem dodatkowo zmienić ustawienie w menu, tzn wyłączyłem i włączyłem ponownie opcję w menu i teraz działa, a wcześniej w menu było "odhaczone" a nie świeciły się lampy dzienne.

Offline Piotr Lupin

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 83
  • Skąd: Szczecin
  • Posiadany samochód: C5 MK III Dynamique 2.0 HDi sedan
  • Miejscowość: Szczecin
Re: światła do jazdy dziennej[MKIII]
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 10, 2011, 10:24:51 »
Cytuj

Piotr Sobczak napisał:
W linku jaki podales na poprzedniej stronie napisali bodaj, ze do kierunkowskazu w MiTo taka zarowke fabryka wklada.


Nie wiem, gdzie oni te żarówki wkładają w Alfie Mito. Wisi mito ;)
Ja takie żarówki kupiłem, włożyłem do swojego C5 i świeci. Veni, vidi, lumen. ;)
Pozdrawiam,
Fantomas
---------
Jeździłem czym się dało.

Offline Piotr Sobczak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 6 835
  • Skąd: Warszawa
  • Miejscowość: Warszawa
Re: światła do jazdy dziennej[MKIII]
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 10, 2011, 16:23:27 »
Ale innym jak widac to nie wisi... Mysle, ze moja odpowiedz pomoze tym, ktorzy beda takiej zarowki szukac po salonach Alfy a sieroty w dziale czesci w owych salonach nie beda wiedziec o jaka zarowke chodzi (patrz post #34 jaki napisal Andrzej).
Piotrek
kiedyś: Saxo 1.1i SX, Xsara I VTS 1.8i 16V, Xsara II VTS 2.0i 16V, Xantia II 2.0i 16V SX+, C4 by Loeb 2.0i 16V, Berlingo B9 1.6HDi Multispace i XTR

Offline Piotr Lupin

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 83
  • Skąd: Szczecin
  • Posiadany samochód: C5 MK III Dynamique 2.0 HDi sedan
  • Miejscowość: Szczecin
Re: światła do jazdy dziennej[MKIII]
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 10, 2011, 20:33:07 »
Cytuj

Piotr Sobczak napisał:
Ale innym jak widac to nie wisi... Mysle, ze moja odpowiedz pomoze tym, ktorzy beda takiej zarowki szukac po salonach Alfy a sieroty w dziale czesci w owych salonach nie beda wiedziec o jaka zarowke chodzi (patrz post #34 jaki napisal Andrzej).


Szacun za troskę o użytkowników citroenów. Wisimito gdzie w mito jest ta żarówka. Tylko to miałem na myśli. Gdybym wiedział - napisał bym. Ale nie wiem :(

Edit: Facet w serwisie (szczeciński Polmozbyt - dealer kilku marek, w tym Alfy Romeo) powiedział mi, że żarówki HP24W są w AR MiTo montowane w światłach do jazdy dziennej. Również potwierdził fakt, że 24-watowe żarówki są montowane w kierunkowskazach tych aut, ale mają pomarańczowe bańki i inny cokół. Jedynie moc jest ta sama.
Pozdrawiam,
Fantomas
---------
Jeździłem czym się dało.

Offline Roman Jankowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 36
  • Posiadany samochód: C5 MKIII 2.0 HDi 2009 exclusive
Re: światła do jazdy dziennej[MKIII]
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 15, 2011, 00:56:34 »
Próbowałem dzisiaj kupić te żarówki ale facet nie znalazł :( jeszcze się nie poddaję.. Możecie  napisać ile Was skasował serwis za wymianę? Mój serwis krzyknął 2,5 roboczogodziny, nieźle się uśmiałem i zszedł do 1,5 roboczogodziny...

Offline Grzegorz Maczek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 121
  • Skąd: Gdynia
  • Posiadany samochód: C4 1.6 HDi
  • Miejscowość: Gdynia
Re: światła do jazdy dziennej[MKIII]
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 16, 2011, 16:15:07 »
Panowie z tymi LED-ami to wcale tez nie jest tak rozowo, sa b.slabo widoczne ciagle mi ktos mruga z przeciwka. W stosunku do pozycyjnych (bo te LED-y pelnia tez taka funkcje), funkcja dziennych jest minimalnie jasniejsza. No po prostu jakos ludzie z przeciwka tego nie widza. Ide o zaklad ze beda poprawiac, podobnie bylo w pierwszych Insigniach.

Offline Robert Pałys

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 177
  • Skąd: Elbląg
  • Posiadany samochód: C4 B7 1,4 VTI
  • Miejscowość: Elbląg
Re: światła do jazdy dziennej[MKIII]
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 16, 2011, 20:28:11 »
Witam
Kolego co do widoczności tych LED-ów to raczej nie ma problemu przynajmiej mi sie wydaje że sa dobrze widoczne jak patrze od przodu na samochód. Jedynie chyba ludzie nie są przyzwyczajeni że oprócz widocznego paska LED-ów nie swieci sie wogóle przedni reflektor. Tak samo jest jak sie nie swiecą tylne pozycje, już kilka osób zwracało mi uwagę żebym właczył światła bo mi sie z tyłu nie palą.
Były: Citroen Xsara 1.6 SX 99r, Citroen C5 1.8X 2003r, Citroen C5 [Mk II] 1,6 HDi Tendance 2005r., Citroen C5 [Mk III] 2,0 HDi 136kM Dynamic 2008r, Citroen C5 MkIII 2.0HDI 163kM Seduction Gris Haria 2010, Citroen C4 1.6HDI 2007, Citroen C3 1.4VTI 2011
Jest:  C4 B7 1,4 VTI+ .....

Offline Grzegorz Maczek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 121
  • Skąd: Gdynia
  • Posiadany samochód: C4 1.6 HDi
  • Miejscowość: Gdynia
Re: światła do jazdy dziennej[MKIII]
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 16, 2011, 21:51:25 »
LED-y jak LED-y sa widoczne z blisko, ale z duzej odleglosci tworza ten pasek taki cienki, ze nie tworzy jakby jednego stalego punktu swietlnego jak poprzednio zarowka

Offline Roman Jankowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 36
  • Posiadany samochód: C5 MKIII 2.0 HDi 2009 exclusive
Re: światła do jazdy dziennej[MKIII]
« Odpowiedź #44 dnia: Kwiecień 20, 2011, 11:33:46 »
Przećwiczyłem temat z wymianą żarówki do dziennych świateł. kupiłem w Alfie za 47,80 zł, dostałem rabat na montaż (zapłaciłem 110zł) i jestem 2 stówki do przodu... dzięki Piotr za podrzucenie na forum tego sposobu :) jestem ci winien solidnego browara :D

p.s.
sprawdziłem w 3 dużych hurtowniach z częściami do samochodów i nic -żarówek tego typu nie ma, jedyny sposób to serwis Alfy -tam trzeba zamawiać żarówkę do światła dziennego dla Alfy Mito tzn po symbolu HP24W nie znajdą.

Offline Roman Jankowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 36
  • Posiadany samochód: C5 MKIII 2.0 HDi 2009 exclusive
Re: światła do jazdy dziennej[MKIII]
« Odpowiedź #45 dnia: Kwiecień 20, 2011, 11:41:36 »
A w temacie LED -nowa wersja C5 ma już dzienne światła z LED-ami :)

Offline Adam Wesierski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 370
  • Skąd: Berlin
  • Posiadany samochód: Citroen C5 1.6 HDi, 2008, [MK III ], Renault Trafic III, 1.6 dCi, 2015 r.
  • Zainteresowania: Stare samochody
  • Miejscowość: Berlin
Re: światła do jazdy dziennej[MKIII]
« Odpowiedź #46 dnia: Kwiecień 21, 2011, 18:16:17 »
Zrobilem wszystko, tak, jak opisane jest w 2 poscie tego tematu i po odpaleniu silnika po okolo 3 sek. zapalaja mi sie swiatla drogowe krotkie ( przelacznik swiatel mam na zero, brak funkcji " Auto " ) i zapala sie kontrolka swiatel krotkich, ale bez kontrolki swiatel postojowych, z tylu nic sie nie pali. Po zgaszeniu silnika, gasna swiatla. Czyli na wyjazd do PL jestem przygotowany, ale mialem nadzieje, ze bedzie sie palil ten pasek wokol lamp, zarowki w nim sa i to nie spalone, ale ta operacja ich nie uruchomila. Po swietach i tak mam termin w serwisie, to od razu spytam sie, czy moga to jakos uruchomic. Przy okazji zobaczylem, ze w kompie kilka rzeczy jest nie aktywowanych, musze tylko dojsc, co to za "rzeczy".
Dzieki wszystkim, ktorzy przylozyli sie do tego tematu  ;-)
Nie mam polskiej klawiatury - prosze sie nie denerwowac !!!
Pradziadek C5 ? - Citroén 5 CV 1928 rok
Byl Jumper,Berlingo, jest Renault Trafic III
https://picasaweb.google.com/104577361420598258068/RenaultTrafic?authkey=Gv1sRgCK-56eO0isblbQ

Offline Jan Kos

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 210
  • Posiadany samochód: nie posiadam
Re: światła do jazdy dziennej[MKIII]
« Odpowiedź #47 dnia: Kwiecień 22, 2011, 22:11:02 »
W serwisie mogą to uruchomić bez problemu - w BSI można swobodnie konfigurować św. dzienne - czy to w lampach mijania czy dedykowanych żarówkach o ile takowe są w reflektorze. Można również zmieniać opcję - czy maja się świecić ze św. pozycyjnymi czy bez. Trzeba tylko w miarę kumatego mechanika i Lexii.

Offline Adam Wesierski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 370
  • Skąd: Berlin
  • Posiadany samochód: Citroen C5 1.6 HDi, 2008, [MK III ], Renault Trafic III, 1.6 dCi, 2015 r.
  • Zainteresowania: Stare samochody
  • Miejscowość: Berlin
Re: światła do jazdy dziennej[MKIII]
« Odpowiedź #48 dnia: Kwiecień 28, 2011, 01:00:14 »
Kilka dni po uruchomieniu  funkcji swiatel dziennych (w moim przypadku swiatla krotkie ) juz przepalila sie zarowka, troche szybko, dziwi mnie tylko, ze komputer nie wylapal tej usterki i nic nie sygnalizuje. Nawet  po wcisnieciu przycisku "CHECK" pokazuje brak bledow.
Nie mam polskiej klawiatury - prosze sie nie denerwowac !!!
Pradziadek C5 ? - Citroén 5 CV 1928 rok
Byl Jumper,Berlingo, jest Renault Trafic III
https://picasaweb.google.com/104577361420598258068/RenaultTrafic?authkey=Gv1sRgCK-56eO0isblbQ

Offline Roman Jankowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 36
  • Posiadany samochód: C5 MKIII 2.0 HDi 2009 exclusive
Re: [Mk3] światła do jazdy dziennej
« Odpowiedź #49 dnia: Maj 18, 2011, 12:16:34 »
Niestety C5 nie sygnalizuje przepalenia żarówki świateł dziennych, czy postojowych :( porażka w tym segmencie.
p.s.
Koledzy, wymieniajcie od razu dwie żarówki -wymieniłem 1 od świateł dziennych a po miesiącu poszła druga.. kolejne 110zł za wymianę :(