Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MkI 2,2 HDI] Auto zgasło podczas jazdy - jakie przyczyny?  (Przeczytany 5815 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Robert Jesionczak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 447
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: Był: C5 MkI 2.2HDI sedan 2003, C5 MkIII 2.0 16V Exclusive BVA sedan 2008 oraz C2 1.4 Exclusive 75 KM Sensodrive 2007. Jest C5AC 1600 PureTech 2019
  • Zainteresowania: narty, piłka nożna, rolki, motoryzacja, aktywny wypoczynek
  • Miejscowość: Poznań
Dzisiaj miałem niemiłą sytuację, która skończyła się prawie pomyślnie. Mianowicie podczas powrotu z długiego weekendu, na trasie podczas wyprzedzania zgasło mi auto. W szczegółach było to tak:
1. wyprzedzanie dynamiczne przy wciśniętnym na maxa pedale gazu
2. zrównanie się z autem wyprzedzanym
3. wyskakują znane komunikaty: antupollution oraz ESP
4. auto traci moc
5. wracam na swój pas ruchu i auto traci prędkość i silnik się wyłącza
6. staję na poboczu i już nie mogę odpalić auta.
Dodam, że auto na zatankowanym paliwie przejechało ponad 350 km i nie było problemów. Wcześniej szło jak burza. Filtr paliwa wymieniany 20 tyś. km. temu. Pompa paliwa pracuje.
Finał był taki, że po konsultacji z kolegami z forum i innymi znajomymi zadzwoniłem po Assistance. Przyjechał gość. Psiknął samostartem i auto odpaliło. Kazał tylko nie wchodzić gwałtownie na obroty i powinienem dojechać do domu. Zajechałem na najbliższą stację benzynową i kupiłem ten samostart. Dojechałem do domu oszczędzając auto. Po zgaszeniu już nie odpaliłem.
Pytanie: jakie mogą być przyczyny i od czego jutro zacząć? Czyżby coś z pompą? Myślałem, że może filtr paliwa na dobry początek wymienić.

Offline Andrzej Walczyński

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 866
  • Skąd: okolice Poznania
  • Posiadany samochód: Peugeot 301 1.2 Active+ ETG 2014 LPG
  • Miejscowość: okolice Poznania
Re: [MkI 2,2 HDI] Auto zgasło podczas jazdy - jakie przyczyny?
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 04, 2009, 05:38:37 »
Dobrze wiedzieć, że dojechałeś.
Robert, moim zdaniem powinieneś jechać na Proxię czyli na początek zrobić porządną diagnostykę elektroniczną i w końcu raz na zawsze wyeliminować antipollution. Będziesz miał jakieś tropy, co robić dalej, bo bez tego to mechanicy będą w mniejszym lub większym stopniu zgadywać.
był: C5 MkI Break 2.0 2003 BVA4 RT3, LPG Prins - 220.000 kkm.
jest: Peugeot 301 1.2 ETG 2014 LPG Stag - 145.000 kkm

Offline Dariusz Nowak

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 286
  • Skąd: Chełm
  • Posiadany samochód: C5 [MkI] 1.8 16v 2004r-LPG
  • Zainteresowania: autoelektronika
  • Miejscowość: Chełm
Re: [MkI 2,2 HDI] Auto zgasło podczas jazdy - jakie przyczyny?
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 04, 2009, 08:40:21 »
Myślę że regulator ciśnienia paliwa lub czujnik na listwie walną. Ale miałem też takie przypadki że wtryskiwacz padł pod hydraulicznie i puszczał przelewem za dużo paliwa, przez co regulator nie utrzymywał ciśnienia na Listwie CR co powodowało takie same objawy jak i u ciebie. Myślę że pomiar wtrysków na przelewach powinien coś pokazać na początek.
diagnostyka ****.
Partnerski Warsztat Serwisowy
               STAG

Offline Robert Jesionczak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 447
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: Był: C5 MkI 2.2HDI sedan 2003, C5 MkIII 2.0 16V Exclusive BVA sedan 2008 oraz C2 1.4 Exclusive 75 KM Sensodrive 2007. Jest C5AC 1600 PureTech 2019
  • Zainteresowania: narty, piłka nożna, rolki, motoryzacja, aktywny wypoczynek
  • Miejscowość: Poznań
Re: [MkI 2,2 HDI] Auto zgasło podczas jazdy - jakie przyczyny?
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 04, 2009, 09:06:52 »
Właśnie ostatnio jak byłem na Proxii to facet odpalił auto i powiedział mi, że jeden z wtryskiwaczy podaje mi za dużo paliwa i najprawdopodobniej pada. Mówił, że za trochę za długo kręci mi przy odpalaniu. Wiedziałem o tym i trochę zwlekałem więc się stało. Teraz chyba pojadę faktycznie sprawdzić ten wtryskiwacz. Czyli albo wtryskiwacz albo regulator ciśnienia?

Offline Robert Jesionczak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 447
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: Był: C5 MkI 2.2HDI sedan 2003, C5 MkIII 2.0 16V Exclusive BVA sedan 2008 oraz C2 1.4 Exclusive 75 KM Sensodrive 2007. Jest C5AC 1600 PureTech 2019
  • Zainteresowania: narty, piłka nożna, rolki, motoryzacja, aktywny wypoczynek
  • Miejscowość: Poznań
Re: [MkI 2,2 HDI] Auto zgasło podczas jazdy - jakie przyczyny?
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 04, 2009, 13:31:20 »
Cytuj

Dariusz Nowak napisał:
Ale miałem też takie przypadki że wtryskiwacz padł pod hydraulicznie i puszczał przelewem za dużo paliwa, przez co regulator nie utrzymywał ciśnienia na Listwie CR co powodowało takie same objawy jak i u ciebie. Myślę że pomiar wtrysków na przelewach powinien coś pokazać na początek.


Auto już u mechanika. Jestem po pomiarze wtrysków i wstępnej diagnozie. Miałeś rację Darku. Padł wtryskiwacz, za dużo przelewał paliwa.

Dzięki Darku za podpowiedź.

Offline Marcin Połomski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 181
  • Skąd: Walbrzych
  • Posiadany samochód: C5 (X7)'08 Exclusive, 2.0 Hdi, BVA AM6
  • Zainteresowania: Elektronika, góry, historia dolnego śląska :)
  • Miejscowość: Walbrzych
Re: [MkI 2,2 HDI] Auto zgasło podczas jazdy - jakie przyczyny?
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 04, 2009, 13:53:51 »
Robercie, czy zapamiętałeś na jakim poziomie miałeś korektę na wtryskiwaczu przed tą nieszczęsną awarią i teraz po? Mam taki sam silnik i jakiś czas temu podczas diagnostyki w ASO wyszla korekta na poziomie 2,16 (około), razem z odczytem dostalem infomrację,że ewentualny demontaż wtryskiwacza to katastrofa i lepiej jezdzić do czasu aż padnie...

Życzę szybkiej i "bezbolesnej" naprawy:)
Floating on ;)

Offline Robert Jesionczak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 447
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: Był: C5 MkI 2.2HDI sedan 2003, C5 MkIII 2.0 16V Exclusive BVA sedan 2008 oraz C2 1.4 Exclusive 75 KM Sensodrive 2007. Jest C5AC 1600 PureTech 2019
  • Zainteresowania: narty, piłka nożna, rolki, motoryzacja, aktywny wypoczynek
  • Miejscowość: Poznań
Re: [MkI 2,2 HDI] Auto zgasło podczas jazdy - jakie przyczyny?
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 04, 2009, 14:09:10 »
Niestety nie wiem o jaką korektę chodzi. Facet wstawił do każdego wtryskiwacza jakby strzykawki i kazał mi przekręcić rozrusznikiem. Po chwili 1 strzykawka napełniła się paliwem a pozostałe trzy zostały puste. Facet stwierdził, że padł wtryskiwacz. Wierzę mu bo zajmuje się tylko układami wtryskowymi. Dodatkowo, jak wcześniej pisałem auto było podpięte pod Proxię i też powiedziano mi, że jeden z wtryskiwaczy dozuje za dużą dawkę paliwa. Nie wiedziałem, że od razu muszę się za to zabrać i zbagatelizowałem to. Jak się okazało nie na długo.

Offline Marcin Połomski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 181
  • Skąd: Walbrzych
  • Posiadany samochód: C5 (X7)'08 Exclusive, 2.0 Hdi, BVA AM6
  • Zainteresowania: Elektronika, góry, historia dolnego śląska :)
  • Miejscowość: Walbrzych
Re: [MkI 2,2 HDI] Auto zgasło podczas jazdy - jakie przyczyny?
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 04, 2009, 17:56:29 »
Rozumiem, jak bedziesz po naprawie ( o ile juz nie jestes) daj prosze znac jakie były koszty i czy trudno było wymontować ten wtryskiwacz. bede miał jakis punkt odniesienia:)
Floating on ;)

Offline Robert Jesionczak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 447
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: Był: C5 MkI 2.2HDI sedan 2003, C5 MkIII 2.0 16V Exclusive BVA sedan 2008 oraz C2 1.4 Exclusive 75 KM Sensodrive 2007. Jest C5AC 1600 PureTech 2019
  • Zainteresowania: narty, piłka nożna, rolki, motoryzacja, aktywny wypoczynek
  • Miejscowość: Poznań
Re: [MkI 2,2 HDI] Auto zgasło podczas jazdy - jakie przyczyny?
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 04, 2009, 20:57:33 »
No i jestem po naprawie. Trwało to ok. 3 godz. Facet zregenerował ten sam wtryskiwacz i dał 6 miesięcy gwarancji. Zapłaciłem ze wszystkim 550 zł. Podczas jazdy to efekt jest taki sam bo nie było różnicy. Natomiast różnicę czuję kolosalną przy samym zapalaniu. Teraz pali za lekkim przekręceniem. Wcześniej jeździłem kilka lat i przy zapalaniu miał troszeczkę większą zwłokę. Myślałem, że tak ma być. Teraz już wiem, że jak coś jest nie tak z paleniem to trzeba jechać do fachowca. Polecam wszystkim wizytę u fachowca co zajmuje się wytryskami jeżeli macie podobne problemy do moich. Aha, ma nadzieję, że spalanie też mi trochę zmaleje  :] Dodam, że problem jako pierwszy wykryła Proxia.

Dziękuję za pomoc kolegom z forum: Andrzejowi, Krzyśkowi oraz Darkowi.

Offline Marcin Połomski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 181
  • Skąd: Walbrzych
  • Posiadany samochód: C5 (X7)'08 Exclusive, 2.0 Hdi, BVA AM6
  • Zainteresowania: Elektronika, góry, historia dolnego śląska :)
  • Miejscowość: Walbrzych
Re: [MkI 2,2 HDI] Auto zgasło podczas jazdy - jakie przyczyny?
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 05, 2009, 10:52:40 »
Robert, miales okazje byc przy naprawie? jak poszlo wymontowanie wtryskiwacza? wciąż o to pytam bo za taka cene to sam chetnie bym sie skusil ale slyszalem juz duzo opinii ze demontaz wtryskiwacza z 2,2 hdi to powazne wyzwanie
Floating on ;)

Offline Robert Jesionczak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 447
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: Był: C5 MkI 2.2HDI sedan 2003, C5 MkIII 2.0 16V Exclusive BVA sedan 2008 oraz C2 1.4 Exclusive 75 KM Sensodrive 2007. Jest C5AC 1600 PureTech 2019
  • Zainteresowania: narty, piłka nożna, rolki, motoryzacja, aktywny wypoczynek
  • Miejscowość: Poznań
Re: [MkI 2,2 HDI] Auto zgasło podczas jazdy - jakie przyczyny?
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 05, 2009, 11:11:22 »
Ja również dużo słyszałem, że są problemy z demontażem. Przy naprawie nie byłem. Ale biorąc pod uwagę czas w jakim się wyrobili ze wszystkim to nie sądzę, żeby były problemy. Jeżeli masz możliwości to spróbuj wyciągnąć samemu. Ale i tak wtryskiwacz będziesz musiał zawieźć do fachowca. Czasami gra nie warta świeczki. Tam zostawiłem auto i nie interesowało mnie czy będą problemy czy nie. Fakt, ze jak na 3 godziny pracy to 550 zł to jednak dużo. Pozostaje cieszyć się, że tylko jeden wtryskiwacz wymagał naprawy  :D

Offline Marcin Połomski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 181
  • Skąd: Walbrzych
  • Posiadany samochód: C5 (X7)'08 Exclusive, 2.0 Hdi, BVA AM6
  • Zainteresowania: Elektronika, góry, historia dolnego śląska :)
  • Miejscowość: Walbrzych
Re: [MkI 2,2 HDI] Auto zgasło podczas jazdy - jakie przyczyny?
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 05, 2009, 14:00:24 »
Cytuj

Robert Jesionczak napisał:
... Fakt, ze jak na 3 godziny pracy to 550 zł to jednak dużo. Pozostaje cieszyć się, że tylko jeden wtryskiwacz wymagał naprawy  :D


Moze i drogo , najważniejsze by skutecznie;) Podaj mi prosze namiar na ten warsztat, skonsultuje się z nimi wstępnie:)
Floating on ;)

Offline Robert Jesionczak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 447
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: Był: C5 MkI 2.2HDI sedan 2003, C5 MkIII 2.0 16V Exclusive BVA sedan 2008 oraz C2 1.4 Exclusive 75 KM Sensodrive 2007. Jest C5AC 1600 PureTech 2019
  • Zainteresowania: narty, piłka nożna, rolki, motoryzacja, aktywny wypoczynek
  • Miejscowość: Poznań
Re: [MkI 2,2 HDI] Auto zgasło podczas jazdy - jakie przyczyny?
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 05, 2009, 14:19:13 »
Prawdę powiedziawszy warsztat jak warsztat. Zajmuje się tylko wtryskami. W Poznaniu jest takich dużo ale ja wybrałem ze względu na odległość od miejsca zamieszkania najbliższy. Myślę, że u siebie też w okolicy taki znajdziesz. Ale jakby co to masz tutaj ich stronkę. Śmiało można dzwonić na stacjonarny. Ale myślę, że póki nie zobaczy i nie zdiagnozuje to tylko może Ci ogólniki powiedzieć, nie wspominając o kosztach.

Offline Maciej Pisara

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 388
  • Skąd: Kiełczów/Wrocław
  • Posiadany samochód: C5 X7 3.0 HDi; C4 (B7) 1.6 HDI; C5 MK I 3.0
  • Miejscowość: Kiełczów/Wrocław
Re: [MkI 2,2 HDI] Auto zgasło podczas jazdy - jakie przyczyny?
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 05, 2009, 14:48:20 »
No ja jesienią robiłem wszystkie wtryski w autoryzowanym punkcie Boscha. Koszty za sztukę podobne ;)

Gość wymienia końcówki wtrysków na nowe i sprawdza na urządzeniu czy jest OK.

Mi spalanie spadło o 1l/100km średnio.

Pozdro
Macios
Kiełczów/Wrocław
C4 B7 1.6 HDi 115KM
C5 X7 3.0 HDI Automat
C5 I 3.0i manual
DB

Offline Łukasz Zarzec

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 274
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 HDI Mk II
Re: [MkI 2,2 HDI] Auto zgasło podczas jazdy - jakie przyczyny?
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 05, 2009, 16:53:12 »
Koledzy a przy jakich przebiegach padły wam te wtryski?

Offline Robert Jesionczak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 447
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: Był: C5 MkI 2.2HDI sedan 2003, C5 MkIII 2.0 16V Exclusive BVA sedan 2008 oraz C2 1.4 Exclusive 75 KM Sensodrive 2007. Jest C5AC 1600 PureTech 2019
  • Zainteresowania: narty, piłka nożna, rolki, motoryzacja, aktywny wypoczynek
  • Miejscowość: Poznań
Re: [MkI 2,2 HDI] Auto zgasło podczas jazdy - jakie przyczyny?
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 05, 2009, 23:27:15 »
150kkm

Offline Krzysztof Szanecki

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 4 164
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: C5 MkII 2.0 HDi 2007
  • Zainteresowania: Informatyka
  • Miejscowość: Poznań
Re: [MkI 2,2 HDI] Auto zgasło podczas jazdy - jakie przyczyny?
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 06, 2009, 11:40:09 »
Cytuj

Łukasz Marzec napisał:
Koledzy a przy jakich przebiegach padły wam te wtryski?


Mnie przy 155kkm padły  uszczelki pod 2 wtryskiwaczami.
Pozdrawiam,
Krzysiek
http://www.webstyle.com.pl

Offline Mariusz JAROSZ

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 48
  • Skąd: Brodnica
  • Posiadany samochód: C5 Mk2 1,6 HDI 2005 oraz DS5 2.0HDI 2015
  • Miejscowość: Brodnica
Re: [MkI 2,2 HDI] Auto zgasło podczas jazdy - jakie przyczyny?
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 20, 2009, 19:47:01 »
Witam. Jeżeli mogę zapytać to co dalej z tymi uszczelkami? Dzisiaj mechanik powiedział mi, że padła mi uszczelka pod jednym wtryskiem - zresztą to słychać - troszeczkę syczy. Jak możesz daj znać jakie były koszty naprawy i czy nie serwisowy mechanik to zrobi. Dodam, że mam w tej chwili 99kkm. Mariusz
Jaro :-)

Offline Krzysztof Szanecki

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 4 164
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: C5 MkII 2.0 HDi 2007
  • Zainteresowania: Informatyka
  • Miejscowość: Poznań
Re: [MkI 2,2 HDI] Auto zgasło podczas jazdy - jakie przyczyny?
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 20, 2009, 22:44:28 »
Sama uszczelka - to grosze, wymiana w ASO jeśli mnie pamięć nie myli - całościowo zapłaciłem niecałe 180 zł.
Pozdrawiam,
Krzysiek
http://www.webstyle.com.pl

Offline Remigiusz Luboń

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 5
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen c5 MkII 2005 kombi
  • Miejscowość: Wrocław
Re: [MkI 2,2 HDI] Auto zgasło podczas jazdy - jakie przyczyny?
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 21, 2009, 21:16:45 »
Witam
Panowie, a szczególnie Robert, nie wiesz może czy ten warsztat regeneruje też wtryski siemensa piezoelektryczne ,ponieważ takowe mam dwa uszkodzone .
We Wrocławiu nikt nie chce się podjąc  naprawy(regeneracji).
Podobno w 2,0 HDI 2005 są jakiegoś nowego typu i sprawia to duży problem a koszt nowych to 1850 zł.
Prosze o info.

pozdrawiam
Remek

Offline Robert Jesionczak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 447
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: Był: C5 MkI 2.2HDI sedan 2003, C5 MkIII 2.0 16V Exclusive BVA sedan 2008 oraz C2 1.4 Exclusive 75 KM Sensodrive 2007. Jest C5AC 1600 PureTech 2019
  • Zainteresowania: narty, piłka nożna, rolki, motoryzacja, aktywny wypoczynek
  • Miejscowość: Poznań
Re: [MkI 2,2 HDI] Auto zgasło podczas jazdy - jakie przyczyny?
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 21, 2009, 21:37:42 »
Nie mam pojęcia czy tym się zajmuje. Dziwię się jednak, że w tak dużym mieście jak Wrocław nie ma fachowców od tego. W 13 odpowiedzi do tego posta masz link do tego zakładu. Zadzwoń i się spytaj, być może Ci pomogą. W Poznaniu jest więcej specjalistów zajmujących się wtryskami ale ja wybrałem najbliższy miejsca zamieszkania.