Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Dziwne to spalanie??  (Przeczytany 10292 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Krzysztof Szymczak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 918
  • Skąd: Kutno
  • Posiadany samochód: Jest: Citroen Zx 2.0i 16v "Wisienka" 1994 Był: Citroen Zx 3D 1.6i 1996
  • Zainteresowania: siatkówka, psychologia, ekonomia
  • Miejscowość: Kutno
Dziwne to spalanie??
« dnia: Maj 10, 2009, 08:51:42 »
Witam ostatnio zalalem do pelna czyli do momentu odskoczenia weza:) U dalo sie na tym paliwie przejechac 600km tylko:(. Z czego:

-100km po miescie bez korkow
-450- trasa eknomiczna jazda czyli 100-105km/h
-50km -autostrada- predkosc 140 chwile nawet 170
Spalanie srednie mi wyszlo 9 litrow/100km. Wydaje mi sie to sporo za duzo tym bardziej ze bylo to ekonomiczna jazda.
Niedawno mi padla sonda lamba wiec ja wymienil mechanik-myslalem ze to powoduje ze samochod duzo pali, ale niestety duze jest spalnie:( . Prosze o pomoc co moge jeszcze sprawdzic

Offline michał Kamiński

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 958
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: peueot 205, 206 i 207
  • Miejscowość: Lublin
Re: Dziwne to spalanie??
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 10, 2009, 09:28:14 »
Powiem ci ze spalanie masz raczej normalne jeżeli pali 9l. Musisz sie z tym pogodzic. Mi peugeot 205 1.1 palił 8 benzyny

Offline Krzysztof Szymczak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 918
  • Skąd: Kutno
  • Posiadany samochód: Jest: Citroen Zx 2.0i 16v "Wisienka" 1994 Był: Citroen Zx 3D 1.6i 1996
  • Zainteresowania: siatkówka, psychologia, ekonomia
  • Miejscowość: Kutno
Re: Dziwne to spalanie??
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 10, 2009, 10:13:20 »
No nie wiem czy tak normalnie 9 litrow paliwa w trasie!!!!?? Przeciez to jest silnik 1.6 moim zdaniem nie powinen tyle palic

Offline Paweł Malinowski

  • Administrator Globalny
  • ******
  • Wiadomości: 2 255
  • Skąd: Ełk
  • Posiadany samochód: Same Peugeoty
  • Zainteresowania: SPORT MECHANIKA ŻEGLARSTWO
  • Miejscowość: Ełk
Re: Dziwne to spalanie??
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 10, 2009, 11:01:59 »
Powinien palić mniej tym bardziej, że to wtrysk wielopunktowy
Nasze Cytyny :
Mój Zx v6, był i nie ma....

Obecnie Peugeot 308 oraz 407 coupe v6

Offline Krzysztof Szymczak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 918
  • Skąd: Kutno
  • Posiadany samochód: Jest: Citroen Zx 2.0i 16v "Wisienka" 1994 Był: Citroen Zx 3D 1.6i 1996
  • Zainteresowania: siatkówka, psychologia, ekonomia
  • Miejscowość: Kutno
Re: Dziwne to spalanie??
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 10, 2009, 11:19:06 »
Cytuj

Paweł Malinowski napisał:
Powinien palić mniej tym bardziej, że to wtrysk wielopunktowy


No wlasnie , sonde wymienilem ale nadal duzo pali. Rozumiem nowe opony moge dac wieksze spalanie. Ale nie 9 litrow/100km. Moim zdaniem powinien spalic gora 7-7.5 litra na 100.
A czy aby na pewno mam wtrysk wielopunktowy??
Co moze byc jeszcze powodem tak duzo spalania??

Offline Piotr Woźniak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 6 911
  • Skąd: Głogów
  • Posiadany samochód: SĄ: ZX 2.0i Volcane, Xantia II 2.0HDi 110 BREAK, BYŁ ZX 1.9TurboD AURA
  • Zainteresowania: a jak myślicie:D
  • Miejscowość: Głogów
Re: Dziwne to spalanie??
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 10, 2009, 11:52:45 »
Krzysiek- z tego co na zlocie wszyscy zauważyli, używasz bardzo dużo gazu... Może to jest klucz do twojego spalania- może trzeba zmienić styl jazdy, delikatniej z pedałem się obchodzić?
gg #7685801, mobile 793-297-901
Sprzedam VW Passat;) Variant TDI115 '00! info pod tel ^

Offline Krzysztof Szymczak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 918
  • Skąd: Kutno
  • Posiadany samochód: Jest: Citroen Zx 2.0i 16v "Wisienka" 1994 Był: Citroen Zx 3D 1.6i 1996
  • Zainteresowania: siatkówka, psychologia, ekonomia
  • Miejscowość: Kutno
Re: Dziwne to spalanie??
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 10, 2009, 12:47:05 »
Na zlocie to bylo mocno pod gorke,normalnie nie uzywam tyle gazu.Nie powiem ze jezdze jak emeryt,ale nie czesto wciskam gaz w podloge. jesli chodzi o temp silnika to mam caly czas ok 90stpodni.Czasami rusze szybciej i sobie przyspiesze,ale nie na tyle zeby to spalanie bylo takie wysokie.Jak 90% trasy to ekomiczna jazda po szosie

Offline Przemek Kamiński

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 530
  • Skąd: Rzeszów
  • Posiadany samochód: C5 3.0 V6 Break, C4 1.2 130 KM, ZX 2.0 16V
  • Miejscowość: Rzeszów
Re: Dziwne to spalanie??
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 10, 2009, 12:56:30 »
Raczej sporo, mi Xsara z tym samym silnikiem pali po miescie w granicach 8,5 l, a na trasie sie da ponizej 7 zejść.
Citroën C5 3.0 V6 Break manual
Citroën ZX 2.0 16V Fotki
Citroën C4 1.2 130 KM
Citroën Xsara 1.6 Prestige 599294 km i... odeszła :(
Peugeot 307 SW 1.6

Offline Grzegorz Kowalski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 674
  • Skąd: Andrychów
  • Posiadany samochód: Citroen C4 B7 Exclusive, Scenic 2 1.9 dci
  • Miejscowość: Andrychów
Re: Dziwne to spalanie??
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 10, 2009, 13:13:33 »
Cytuj

Krzysztof Szymczak napisał:

Co moze byc jeszcze powodem tak duzo spalania??


Nieszczelnosc układu dolotowego na odcinku przepustnica - głowica.
Był: BX 1.9D (91r.), Xantia 2.0 16V (93r.)

Offline Krzysztof Szymczak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 918
  • Skąd: Kutno
  • Posiadany samochód: Jest: Citroen Zx 2.0i 16v "Wisienka" 1994 Był: Citroen Zx 3D 1.6i 1996
  • Zainteresowania: siatkówka, psychologia, ekonomia
  • Miejscowość: Kutno
Re: Dziwne to spalanie??
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 10, 2009, 13:18:34 »
Oki to juz bede wiedzial co powiedziec mechanikowi.A jak sprawdzic ta szczeslnosc i gdzie sie znajduje ta przepustnica

Offline michał Kamiński

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 958
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: peueot 205, 206 i 207
  • Miejscowość: Lublin
Re: Dziwne to spalanie??
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 10, 2009, 16:00:09 »
mechanikowi lepiej nic nie mówić bo sie może wkurzyć. Niech sam naprawi.

Offline Krzysztof Szymczak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 918
  • Skąd: Kutno
  • Posiadany samochód: Jest: Citroen Zx 2.0i 16v "Wisienka" 1994 Był: Citroen Zx 3D 1.6i 1996
  • Zainteresowania: siatkówka, psychologia, ekonomia
  • Miejscowość: Kutno
Re: Dziwne to spalanie??
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 10, 2009, 16:27:23 »
A jak bym sobie sam sprawdzil ta szczelnosc na przepustnicy? Bo moze sam bym sa to sprawdzil i nie wydawal kasy:)? A moze to wina swiecy? To bym sobie ja wymienil? Bo wiem tez jak mechanicy moga zedrzec:)

Offline Dominik Żmijewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 269
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: Citroen ZX Prestige, rok: 1994, 1.4i+GAZ.
  • Zainteresowania: Sport, muzyka.
  • Miejscowość: Poznań
Re: Dziwne to spalanie??
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 10, 2009, 16:33:24 »
A co może być przyczyną dość dużego spalania gazu?
Na pełnym baku (38L) mogę przejechać jakieś 300-350km w mieście (czasem korek, czasem nie...).
Na trasie przy spokojnej jeździe- tak 90-110 km/h spali mi 9, 9-5L/100 km.

To chyba zbyt dużo, prawda?
Czy powodem może być zbyt duża temperatura silnika? Zwykle trzyma się 105-110 st...
Pierwsze w życiu auto...

Offline Paweł Hendrysiak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 314
Re: Dziwne to spalanie??
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 10, 2009, 19:53:31 »
Krzysiek - pytanie jaką sondę wsadził Ci mechanik. Spalanie masz trochę za duże, nawet jakbyś miał ciężką nogę. 9l benzyny mój palił w mieście przy umiarkowanych korkach. Jak wyglądają obroty jałowe u Ciebie i czy samochód szarpie przy lekkim obciążeniu na niskich obrotach? Jeśli nie to nieszczelność za przepustnicą jest mało prawdopodobna.

Dominik - Temperatura ma wpływ jak jest zbyt niska, tymczasem u Ciebie jest wysoka i może to być normalne (kilka osób pisało, że 1.4 tak ma) a może masz zbyt oszczędnie wyregulowaną instalację, wtedy paradoksalnie zdarza się, że pali więcej.

Poza tym filtr powietrza, kable, świece a także łożyska w kołach, hamulce, styl jazdy, opór powietrza itp... :)

Offline Krzysztof Szymczak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 918
  • Skąd: Kutno
  • Posiadany samochód: Jest: Citroen Zx 2.0i 16v "Wisienka" 1994 Był: Citroen Zx 3D 1.6i 1996
  • Zainteresowania: siatkówka, psychologia, ekonomia
  • Miejscowość: Kutno
Re: Dziwne to spalanie??
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 10, 2009, 21:19:38 »
Nie wiem jak jest z tymi obrotami ale juz kiedys wspominalem.Na 1 i 2 w miescie jak lekko operuje gazem to szarpie lekko. Ale ktos kiedys na forum powiedzial ze to normalne jak sie nagle naciska gaz przez tzw. Kopniecie. A mechanik wsadzil mi sonde lambda jaka kupilem czyli Bosh Ls-07.Filtry wszystkie wymienialem 2 miesiace temu

Offline michał Kamiński

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 958
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: peueot 205, 206 i 207
  • Miejscowość: Lublin
Re: Dziwne to spalanie??
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 11, 2009, 07:44:16 »
Ja osobiście bym sie nie dziwił. Skoro 16 po mieście pali 16 to dlaczego 1.6 ma nie palić 9. Jak ja bym nim jeździł to wyszłoby spalanie 12 na bank.

Offline Krzysztof Szymczak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 918
  • Skąd: Kutno
  • Posiadany samochód: Jest: Citroen Zx 2.0i 16v "Wisienka" 1994 Był: Citroen Zx 3D 1.6i 1996
  • Zainteresowania: siatkówka, psychologia, ekonomia
  • Miejscowość: Kutno
Re: Dziwne to spalanie??
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 11, 2009, 12:03:12 »
Cytuj

michał Kamiński napisał:
Ja osobiście bym sie nie dziwił. Skoro 16 po mieście pali 16 to dlaczego 1.6 ma nie palić 9. Jak ja bym nim jeździł to wyszłoby spalanie 12 na bank.


Tylko zeto spalanie 9 litrow wyszlo po trasie w oszczednej jezdzie. Mechanik zasugerowal zmainy stacji paliwowej ale ja tankuje na Lu......, wiec nie wiem. Wyczytalem w necie ze powodem wysokiego spalania moze byc uszkodzony katalizator, uszkod przewody baku a w sumie 2 mam przerwane od zawsze i nie moge tankowac paliwa pod kurek bo wyciega w tamtych okolicach paliwo. A co do sondy to dziala dobrze kompem ale zastanawia mnie czemu w pewnym momencie jej wartosc wynosila 1,1 jak mowi sie ze moze byc 1

Offline Paweł Hendrysiak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 314
Re: Dziwne to spalanie??
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 12, 2009, 17:52:59 »
Jeśli analizator spalin pokazywał Ci lambdę = 1,1 to można poszukać czy gdzieś nie ciągnie lewego powietrza bo oznacza to mieszankę zbyt ubogą.

Offline Krzysztof Szymczak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 918
  • Skąd: Kutno
  • Posiadany samochód: Jest: Citroen Zx 2.0i 16v "Wisienka" 1994 Był: Citroen Zx 3D 1.6i 1996
  • Zainteresowania: siatkówka, psychologia, ekonomia
  • Miejscowość: Kutno
Re: Dziwne to spalanie??
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 24, 2009, 13:13:49 »
Cytuj

Paweł Hendrysiak napisał:
Jeśli analizator spalin pokazywał Ci lambdę = 1,1 to można poszukać czy gdzieś nie ciągnie lewego powietrza bo oznacza to mieszankę zbyt ubogą.


Samochod nadal duzo pali:( Byl a ASO i tez nie wiedza czemu samochod podaje za wysoką mieszanke( po dolaczeniu masy do sondy bylo dobrze, przejechali sie 5 minut-podpieli pod kompa i znow bogata mieszanka-mowia ze nie wiedza czemu:(.

Emisja spalin tez im wyszla za wysoka

Czasem zapale mi sie podczas jazdy konotrolka silnika .

Do tej pory wymienilem:

-wszystkie filtry
-swiece+przewody
-sonda lambda

Nie wiem jakie moga byc przyczyny z tego co wyczytalem to:

-czujnik przepustnicy, temperatury, polozenia walu
-silnik do remontu( mam niskie cisnienie na 1 cylindrze 6.6 na pozostalych 3 po 10). Jak sprawdzic te czujniki i gdzie sie one znajduja?

Prosze o pomoc bo juz nie wiem co robic. A wymieniajac wszystko w samochodzie to moge pol samochodu wymienic- ale pytanie po co

P.S. Aha temp silnika mam czesto ponizej 90 stopni cos ok .87-88 pozniej sie jakb nagrzewa czasem jet tez 90 stopni

Offline Adam Czarnecki

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 421
  • Skąd: Opoczno/Łódź
  • Posiadany samochód: ZX break 2.0 16V
  • Zainteresowania: motoryzacja, sport
  • Miejscowość: Opoczno/Łódź
Re: Dziwne to spalanie??
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 24, 2009, 19:44:25 »
sprawdz sobie wszystkie przewody od podciśnienia te co idą z kolektora, jest ich chyba tylko dwa powinny dochodzić do map sensora i potem do pochłaniacza oparów paliwa i dalej idą chyba do baku, w każdym razie nie powinny być popękane przerwane itp. bo bedziesz miał za małe podciśnienie a tym samym mieszankę zbyt ubogą i komputer z odczytu sondy lamda doda sobie jakiś dodatek żeby ją wzbogacić i potem wychodzi większe spalanie, sprawdż jeszcze ten pochłaniacz oparów(pod prawym błotnikiem) bo jak jest pęknięty to też lipa a ztego co kojarze to miałeś tamtą stronę robioną
Pozdrawiam :-)
Adam Czarnecki, Opoczno, Łódź
C5 Break 3.0 V6 BVA 2003
ZX Break 2.0 16v (ex 1,6i) avantage 1994,
Lancia Delta HPE 1.8vvt 1997
Kawasaki GPZ500 1998
były:
ZX Volcane 1,9TurboD, Visa 17RD

Offline Krzysztof Szymczak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 918
  • Skąd: Kutno
  • Posiadany samochód: Jest: Citroen Zx 2.0i 16v "Wisienka" 1994 Był: Citroen Zx 3D 1.6i 1996
  • Zainteresowania: siatkówka, psychologia, ekonomia
  • Miejscowość: Kutno
Re: Dziwne to spalanie??
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 24, 2009, 19:59:12 »
Cytuj

Adam Czarnecki napisał:
sprawdz sobie wszystkie przewody od podciśnienia te co idą z kolektora, jest ich chyba tylko dwa powinny dochodzić do map sensora i potem do pochłaniacza oparów paliwa i dalej idą chyba do baku, w każdym razie nie powinny być popękane przerwane itp. bo bedziesz miał za małe podciśnienie a tym samym mieszankę zbyt ubogą i komputer z odczytu sondy lamda doda sobie jakiś dodatek żeby ją wzbogacić i potem wychodzi większe spalanie, sprawdż jeszcze ten pochłaniacz oparów(pod prawym błotnikiem) bo jak jest pęknięty to też lipa a ztego co kojarze to miałeś tamtą stronę robioną


Sam nie wiem ktos mi mowil ze ten wezyk pekiniety to nie wplywa na te problemy co ja mam. Bo to wezyk odpowietrzania baku. dni mowia ze to termostat, inni czy to czujnik temp. inni ze to wina tego niskiego cisnienia w cylindrze. Sam juz nie wiem co robic moze polecicisz jakis dobry warsztat w wojewodztwie lodzkim:(.
Ktos znow mowi ze to wina tej sondy lamda BOSHA najlepiej od razu kupic orginalna tylko ona osztuje 900zl . Mam teraz sonde uniwersalna polaczona zaciskami i podlaczona bo opcietej kostki starej sondy orginalnej.

Nie wiem co zrobic:(:(:(:(

Offline Krzysztof Szymczak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 918
  • Skąd: Kutno
  • Posiadany samochód: Jest: Citroen Zx 2.0i 16v "Wisienka" 1994 Był: Citroen Zx 3D 1.6i 1996
  • Zainteresowania: siatkówka, psychologia, ekonomia
  • Miejscowość: Kutno
Prolemy z zapalniem+ wysokie spalanie. Wszystko w jednym watku
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 24, 2009, 20:32:27 »
Z gory przepraszam ale posanowilem zebrac to w jednym watku. I oczekuje od was ostatecznej pomocy. Prosze nie zamykajcie tego watku. Bedzie dla potomnych w jednym miejscu:(

1. Samochod ma problemy z zapalaniem

2. Samochod duzo pali

Ad.1 Samochod genralnie mial duze problemy z zapalaniem. Musialem go odpalac na z gazem wcisnietym. Gasl po wrzuceniu biegu na luz. Pojechalem wiec do serwisu ASO podpieli go pod komputer i nie wykazalo zadnych bledow. Stwierdzili ze dostawalo sie lewe powietrze, przez uklad dolotowy- wiec do uszczelnili. I odjechalem szczesliwy, niestety po 3 godzinach problem sie znow pojawil. Wiec nastepnego dnia pojechalem do nich poraz kolejny. Podpieli pod komputer i nagle wyszlo ze sonda podaje duze wartosci na komputerze. Sterdzili ze masa sie rozlaczyla( sonda lamba bosh ls-07 dolaczona do starej wtyczki przez zaciski bedace w komlecie-uniwersalna), wiec zrobili ta sonde. I mysleli ze jest dobrze. Wiec przejechali sie samochodem przez 5 min. wrocili niby bylo dobrze. Pozniej znow sie przejechali i podpieli pod kompa powiedzieli mi "ze samochod podaje za bogata mieszanke" oraz " mam duza wartosc spalin". Ale powiedzieli ze elektryk potrzebuje jeszcze 4 godzin zeby zbadac bo to pewnie gdzies w ukladzie elektrycznym.
Samochod wrocil od nich i co sie dzieje. Co prawda juz nie gasnie przy dojezdzie do skrzyzowania i wrzuceniu na luz, ale nadal ma cos jakis czas problem z odpaleniem musze z gazem i sie dzialo ostatnio cos takiego:
Dzis rano samochod zapalil normalnie,ale jakby nie do konca.Otoz odpalilem go na luzie obroty po przekreceniu kluczyka i zapaleniu silnika od razu skoczyly do 2000 pozniej spadly do 1500 w tym momencie lekko zafalowaly i spadly do 1100 i tak juz je samochod trzymal rowno.Czynnosc zapalania powtorzylem 3 razy i bylo tak samo.Teraz sie przejechalem kawalek i juz normalnie zapala.Czasem jednak zdarza sie ze samochod zapala po przekreceniu zwawo, a czasem mam wrazenie ze nie uda mu sie pociagnac obrotow

P.S. Czasem zdarza sie ale juz bardzo rzadko ze ma problemy z zapalaniem. Zapala tylko z trzymaniem nogi na pedale gazu. ALe gasnac juz nie gasnie na skrzyzowaniach.

Ad.2 Samochod bardzo duzo pali. Zatankowalem 12 litrow i samochod przejechal 80km z czego 30km w trasie.

Do tej pory wymienione:
-sonda lambda BOSH
- swiece+ kable
-wszystkie filtry

Stwierdzone usterki w moich samochodzie:
- pekniety wezyk odpowietrzania baku
- mechanik mi mierzyl cisnienie na cylindrach na 1 bylo 6.6 na 3 pozostalych po 10.
-Co jakis czas zapala sie kontrolka silnika z literka K pomaranczowa, choc bardzo rzadko i znika po ok.1 minucie lub mniej
Od razu mowie ze nie odczulem jakiegos spadku mocy samochodu wielkiego czy przypieszenia

Prosze pomozcie bo juz nie wiem co sie dzieje i gdzie szukac pomocy. Nie wiem moze polecie jakis wasztat w woj. lodzkiego.
Z tego co wyczytalem na roznych forach ludzie mowie ze to moze byc:
- czujnik temeratury, polezenia walu, przepustnicy
-termostat
-nierowne wlasnie cisnienie w tych cylindrach
-Ktos znow mowi ze to wina tej sondy lamda BOSHA najlepiej od razu kupic orginalna tylko ona osztuje 900zl . Mam teraz sonde uniwersalna polaczona zaciskami i podlaczona bo opcietej kostki starej sondy orginalnej

Prosze o pomoc:(

Offline Dominik Żmijewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 269
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: Citroen ZX Prestige, rok: 1994, 1.4i+GAZ.
  • Zainteresowania: Sport, muzyka.
  • Miejscowość: Poznań
Re: Prolemy z zapalniem+ wysokie spalanie. Wszystko w jednym watku
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 24, 2009, 21:27:20 »
Weź go sprzedaj w [color=ff0000]piii[/color]e, stary...
Pierwsze w życiu auto...

Offline Artur Bryński

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 456
  • Skąd: Turek
  • Posiadany samochód: Renault Laguna 3ph1 2.0 DCI Initiale
  • Zainteresowania: motoryzacja, komputery
  • Miejscowość: Turek
Re: Prolemy z zapalniem+ wysokie spalanie. Wszystko w jednym watku
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 24, 2009, 22:59:20 »
sprzedaz auta to nie rozwiazanie bo przyczna moze tkwic w jakies [color=ff0000]piii[/color]e a jak ktos ma cytrynke z pasji a nie do wozenia [color=ff0000]piii[/color] to bedzie sie staral ja naprawic.
Renault Laguna 3ph1 2.0 DCI Initiale
Citroen C4 Picasso 1.6 HDI 109 `10r.
Peugeot Boxer 2.8 HDI `05r.
Citroen Jumper 2.8 HDI `06r.

Offline Krzysztof Szymczak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 918
  • Skąd: Kutno
  • Posiadany samochód: Jest: Citroen Zx 2.0i 16v "Wisienka" 1994 Był: Citroen Zx 3D 1.6i 1996
  • Zainteresowania: siatkówka, psychologia, ekonomia
  • Miejscowość: Kutno
Re: Prolemy z zapalniem+ wysokie spalanie. Wszystko w jednym watku
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 24, 2009, 23:11:22 »
Dzieki Artur wyjales mi to z ust.Bede cytrynke ratowal, tak jak wszyscy w klubie swoje na swoj sposob:)Jak bym nie mial sentymentu to juz dawno bym kupil drabiastego golfa:) Ale wiem ze nigdy tego nie zrobie.

P.S. Kontrolka silinika K razem z kontrolka akumulatora znika dopiero po ok. 4 sek po zapaleniu silnika