Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MkI] Czujnik zmierzchu jak włączyć i sprawdzić czy działa???  (Przeczytany 5431 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Grzegorz Sługocki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 018
  • Skąd: Zielona Góra
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 HDI 2001r// 2.0 B+LPG 2009r
  • Miejscowość: Zielona Góra
Witam serdecznie zakupiłem nedawno C5 i mam pytanie jak włączyć czujnik zmierzchu bo poprzedni wlaściciel powiedzial ze ma na wyposażeniu,dodam ze pod lusterkiem sa jakieś 2 czujniki(od wycieraczek działa)a ten drugi jakos nie bardzo,probowałem go przykryc reką myślalem ze sie włączy i nic,jadac w nocy tez nic.Jestem nowy na forum wiec prosze o pomoc,i prosze o zbędne komentarze typu a po co ci to skoro sie jezdzi 24h na dobe na swiatłach,tylko chodzi o to ze mam 30 dni rękojmi i jeżeli coś nie tak to zwrot kasy bede miał za to.Pozdrawiam

Offline Bartosz Chwastek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 281
  • Skąd: Lubsko
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MK1 (2.0 benzyna+LPG) i MK3 2,0 HDI
  • Miejscowość: Lubsko
Odp: [MkI] Czujnik zmierzchu jak włączyć i sprawdzić czy działa???
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 13, 2009, 13:35:29 »
witam z tym czujnikiem jest różnie :) tzn jak chcesz go aktywować to przekręc stacyjkę ale nie odpalaj silnika. Tam gdzie masz dzwignie od kierunkowskazów też masz przycisk wciśnij go przez parę sekund a na wyświetlaczu zobaczysz napis i usłyszysz gąg automatyczne światła włączone oczywiście w odpowiednim języku. działa to na zasadzie, że jak odpalisz silnik światła ci się same zapalą. Ale jeżeli będzie zbyt duże nasłonecznienie moga się same wyłaczyć wtedy musisz ręcznie przekręcic tę dźwignie. Jeżeli coś będziesz za dużo kręcił może nastąpić dezaktywacja i czynność będziesz musiał powtórzyć. Pozdro.

ameno

  • Gość
Odp: [MkI] Czujnik zmierzchu jak włączyć i sprawdzić czy działa???
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 13, 2009, 16:31:08 »
Proponuje podłączenie pod proxie i aktywację świateł dziennych, wtedy zawsze po odpaleniu się zapalą niezależnie czy jest dzień czy noc.
pozdro.

Offline Grzegorz Sługocki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 018
  • Skąd: Zielona Góra
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 HDI 2001r// 2.0 B+LPG 2009r
  • Miejscowość: Zielona Góra
Odp: [MkI] Czujnik zmierzchu jak włączyć i sprawdzić czy działa???
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 14, 2009, 00:19:04 »
Dzięki za pomoc:),sprawdzę czy to działa.Pozdrawiam

Offline Michał Janczak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 50
  • Posiadany samochód: C4 VTS
  • Zainteresowania: motoryzacja, ciekawe rozwiązania :)
Odp: [MkI] Czujnik zmierzchu jak włączyć i sprawdzić czy działa???
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 01, 2010, 21:33:34 »
Witam,
zeby juz nie tworzyc nowego wątku zapytam tutaj:

Czy jest jakas możliwość w proxia/lexia ustawienia czułości czujnika zmierzchu ? i jak to wygląda 012345 ? czy procentowo moze ? który poziom to najwyższa czułość a który najniższa jak cos ;)

Pozdrawiam