Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MK1] Wyciek z siłownika prawy tył.Jak poradzić sobie z tym???  (Przeczytany 9531 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Grzegorz Sługocki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 018
  • Skąd: Zielona Góra
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 HDI 2001r// 2.0 B+LPG 2009r
  • Miejscowość: Zielona Góra
Witam serdecznie,dosłownie 10 min temu zobaczylem wyciek z mojej cytrynki z tyłu na prawym kole, mokra jest ta guma osłaniająca ten siłownik od sfery ,i mam pytanie czy tam sa jakieś uszczelki które da się wymienić ?? Szukałem na forum i nie mogę znaleźć nic na ten temat.Bardzo proszę o pomoc i ewentualnie jakies linki do zestawu naprawczego albo coś

Offline Sławomir Wolniak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 154
  • Skąd: Częstochowa
  • Posiadany samochód: Citroen C2 1,1 2008
  • Miejscowość: Częstochowa
Re: [MK1] Wyciek z siłownika prawy tył.Jak poradzić sobie z tym???
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 16, 2009, 20:08:19 »
Z mojego doświadczenia i po wizycie w ASO mokra osłona tylnego siłownika to jeszcze nie tragedia .Serwisant w ASO oznajmił że w tej osłonce zawsze jest trochę LDSu i czasem jak jest przetarta lub pęknięta to może być wilgotna .Jest źle kiedy wyciek jest taki że kapie i po jakimś czasie jest kałuża .Jeśli masz tylko mokrą osłonkę i nie ma widocznego ubytku LDS to możesz jeździć. Ja mam mokrą lewą już od roku po wymianie na nową ale płynu nie ubywa poziom się utrzymuje cały czas na poziomie zgrzewu zbiornika .
Były Xsara 1,4 1999r ,C5 1,8 16V 2004r

Offline Bartosz Chwastek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 281
  • Skąd: Lubsko
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MK1 (2.0 benzyna+LPG) i MK3 2,0 HDI
  • Miejscowość: Lubsko
Re: [MK1] Wyciek z siłownika prawy tył.Jak poradzić sobie z tym???
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 16, 2009, 20:43:45 »
Przyłącze się do tematu jakiś czas temu tez mi ujawnił się wyciek tylko że od strony kierowcy z tyłu, przestało na jakieś kilka miesięcy i ponownie od niedzieli zauważyłem wyciek, auto jak postoi z 15 min. to po podłożeniu kartonu jest widoczne że wykapuje. co można z tym zrobić domowymi sposobami bądz nie dużym kosztem to naprawić. Czy jeżeli twoży się kauża to jest to niebezpieczne dla naszego zawieszenia i może się coś uszkodzić. Wszelkie sugestie i informacje mile widziane.

Offline Sławomir Wolniak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 154
  • Skąd: Częstochowa
  • Posiadany samochód: Citroen C2 1,1 2008
  • Miejscowość: Częstochowa
Re: [MK1] Wyciek z siłownika prawy tył.Jak poradzić sobie z tym???
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 16, 2009, 21:18:49 »
A opada ci tył po dłuższym postoju? całkiem bezpiecznie możesz poluzować drucianą obejmę i sprawdzić czy nie jest pod nią przecięta guma chyba że wycieka ci na samym końcu siłownika to trochę gorzej .Jest zestaw naprawczy do tylnych siłowników kilku kolegów tu na forum wymieniało  a na pewno w tym temacie Kaśka wypowie się najlepiej!!
Uszczelka 7,8,9, ponoć wymienialna ,a obejma to 5 ,.
Były Xsara 1,4 1999r ,C5 1,8 16V 2004r

Offline Bartosz Chwastek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 281
  • Skąd: Lubsko
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MK1 (2.0 benzyna+LPG) i MK3 2,0 HDI
  • Miejscowość: Lubsko
Re: [MK1] Wyciek z siłownika prawy tył.Jak poradzić sobie z tym???
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 16, 2009, 21:42:02 »
Wyciek jest zauważalny tam gdzie znajduje się komplet uszczelek czyli bliżej sfery oraz tam gdzie są przyłacza na gumie. Czy zdemontowanie tego siłownika jest trudne czy wystarczy wyciągnąc tę zawleczke i sam wyskoczy w jakiś sposób, a czy jak odepnę te przewody to coś może znich ucieć np. LDS bądz się układ zapowietrzyć. Oraz prosze o link do tych zestawów naprawczych bym mógł się zorientowac w cenie, poniewaz nie wiem jak to nazwać i gdzie szukać. Zgóry dziękuję.

Offline Sławomir Wolniak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 154
  • Skąd: Częstochowa
  • Posiadany samochód: Citroen C2 1,1 2008
  • Miejscowość: Częstochowa
Re: [MK1] Wyciek z siłownika prawy tył.Jak poradzić sobie z tym???
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 16, 2009, 21:48:37 »
Ten siłownik jest zespolony z tylnym wahaczem w systemie jest cały czas ciśnienie .
Były Xsara 1,4 1999r ,C5 1,8 16V 2004r

Offline Bartosz Chwastek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 281
  • Skąd: Lubsko
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MK1 (2.0 benzyna+LPG) i MK3 2,0 HDI
  • Miejscowość: Lubsko
Re: [MK1] Wyciek z siłownika prawy tył.Jak poradzić sobie z tym???
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 16, 2009, 21:52:08 »
To w jaki sposób można skorzystać z zestawu naprawczego. Z tego wygląda że jeżeli coś tam poodpinam będę musiał dolewac LDS i odpowietrzac. Dołacze zdjęcie żeby było jaśniej :)

Offline Sławomir Wolniak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 154
  • Skąd: Częstochowa
  • Posiadany samochód: Citroen C2 1,1 2008
  • Miejscowość: Częstochowa
Re: [MK1] Wyciek z siłownika prawy tył.Jak poradzić sobie z tym???
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 16, 2009, 21:58:32 »
Tak na prawdę to trzeba się znać na tego typu zawieszeniu żeby tak grzebać za samą wymianę gumowej  osłonki zapłaciłem 40pln za obie strony a sama osłonka 44pln [1 szt]ale to rok temu .
Były Xsara 1,4 1999r ,C5 1,8 16V 2004r

Offline Grzegorz Sługocki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 018
  • Skąd: Zielona Góra
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 HDI 2001r// 2.0 B+LPG 2009r
  • Miejscowość: Zielona Góra
Re: [MK1] Wyciek z siłownika prawy tył.Jak poradzić sobie z tym???
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 16, 2009, 22:55:08 »
Ja mam identyczny wyciek jak kolega Bartek Chwastek,po postoju auta widać plamke na ziemi wielkosci hmm... powiedzmy jabłka i widać takie małe kapanie,mam jeszcze do was pytanie bo mam znajomego mechanik który wymieniał mi ostatnio rozrząd i zobaczył ze jest mało lds w zbiorniczku więc dolał litr ale płynu lhm zielony? i coś ostatnio po tym dolaniu wlasnie sie to pojawilo i mam pytanie czy jest jakas roznica miedzy lhm a lds? bo coś czytałem ze lds chyba gestszy jest od lhm czy to moze przez to? gdzies tam sobie drogę znalazł??A jeżeli chodzi o te uszczelki to gdzie to kupić w ASO bo na allegro nie widziałem nic takiego i ewentualnie czy da rade to zrobić w domowych warunkach mam garaz z kanalem wiec pytanie czy dalbym sobie z tym rade bo bez sensu co chwile dolewac plynu do ukladu a przy tym brudzić sobie kostkę na podworku.Dzięki z góry za pomoc,te forum to normalnie skarb.Pozdrawiam Cytryniarzy:) i prosze o pomoc

Offline Bartosz Chwastek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 281
  • Skąd: Lubsko
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MK1 (2.0 benzyna+LPG) i MK3 2,0 HDI
  • Miejscowość: Lubsko
Re: [MK1] Wyciek z siłownika prawy tył.Jak poradzić sobie z tym???
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 16, 2009, 23:08:29 »
Grzegorzu z tego co już zdążyłem się dowiedzieć przed dolaniem LDS to to że jest on tylko i wyłącznie do zawieszenia hydroactive czyli do tych co mają C5 i C6 a LHM jest do starczych pojazdów i nie powinienneś pod żadnym względem wlewać tego płynu bo może on uszkodzić zawieszenie. A tak przy okazji to LDS jest (full syntetyczny) i ma kolor złocisty, a LHM zielony.

Offline Grzegorz Sługocki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 018
  • Skąd: Zielona Góra
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 HDI 2001r// 2.0 B+LPG 2009r
  • Miejscowość: Zielona Góra
Re: [MK1] Wyciek z siłownika prawy tył.Jak poradzić sobie z tym???
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 16, 2009, 23:19:08 »
To co mam teraz zrobić?? jakoś go wypompować czy co i dolac lds? a ten lds to jaki to ma być??Jaka firma i jaki koszt?

Offline Bartosz Chwastek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 281
  • Skąd: Lubsko
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MK1 (2.0 benzyna+LPG) i MK3 2,0 HDI
  • Miejscowość: Lubsko
Re: [MK1] Wyciek z siłownika prawy tył.Jak poradzić sobie z tym???
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 16, 2009, 23:32:34 »
No jest to teraz problem ale da się zrobić gdzies na forum było o dolewaniu płynu LDS firmy TOTAL i ewentualnej wymianie poszukaj jest napewno. A co do ceny to 1L. w ASO płaciłem w granicach 36 PLN. A do zbiorniczka wchodzi 5L.

Offline Grzegorz Sługocki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 018
  • Skąd: Zielona Góra
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 HDI 2001r// 2.0 B+LPG 2009r
  • Miejscowość: Zielona Góra
Re: [MK1] Wyciek z siłownika prawy tył.Jak poradzić sobie z tym???
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 16, 2009, 23:40:59 »
Znalazłem jakieś uszczelniacze http://sklep.salko.pl/produkt,32753,515,uszczelniacz-hydraul.CITROEN-sfery.html

 jak myślisz bedzie pasować do tego siłownika??

Offline Bartosz Chwastek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 281
  • Skąd: Lubsko
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MK1 (2.0 benzyna+LPG) i MK3 2,0 HDI
  • Miejscowość: Lubsko
Re: [MK1] Wyciek z siłownika prawy tył.Jak poradzić sobie z tym???
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 16, 2009, 23:48:50 »
trudno powiedzieć co to jest żeby było zdjęcie to by było łatwiej a tak to jakby kupic kota w worku. Może któryś z szanownych klubowiczów wie gdzie takie coś znaleźć i zapoda linka poczekamy może jutro ktoś się więcej w naszej kwestji wypowie. Bo jeżeli tej pierdółki nie wymienie to czeka mnie wizyta w ASO po litr LDS-u.

Offline Mariusz Krol

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 308
  • Skąd: Bristol
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.2 HDI exclusive SE TOTR
  • Miejscowość: Bristol
Re: [MK1] Wyciek z siłownika prawy tył.Jak poradzić sobie z tym???
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 17, 2009, 03:39:56 »
jak sie nie chcesz babrać w rozbieranie siłownika to ja mam nowy silownik do opchnięcia...oryginal citroen jak coś to na priva pisz  albo:  [email protected]
"...To tak jak byście drodzy internałci zajadali sie przez 10 lat niemieckim smalcem a potem spróbowali francuskiej szynki..."  "...Na gaz są kuchenki a nie samochody..." forever HDi

Offline Bartosz Chwastek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 281
  • Skąd: Lubsko
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MK1 (2.0 benzyna+LPG) i MK3 2,0 HDI
  • Miejscowość: Lubsko
Re: [MK1] Wyciek z siłownika prawy tył.Jak poradzić sobie z tym???
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 17, 2009, 16:46:26 »
Ja nie potrzebuję siłownika bo mój jest dobry i trzyma tylko z pod tej gumy tam gdzie są podłączone węrzyki jest wyciek. I potrzebował bym linka do takich części zamiennych może gdzies się spotkałes z takim zestawem naprawczym.

Offline Kaśka Musielak

  • Administrator Honorowy
  • ******
  • Wiadomości: 4 966
  • Skąd: Wlkp
  • Miejscowość: Wlkp
Re: [MK1] Wyciek z siłownika prawy tył.Jak poradzić sobie z tym???
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 17, 2009, 16:48:45 »
w ASO dostaniesz uszczelniacze

Offline Bartosz Chwastek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 281
  • Skąd: Lubsko
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MK1 (2.0 benzyna+LPG) i MK3 2,0 HDI
  • Miejscowość: Lubsko
Re: [MK1] Wyciek z siłownika prawy tył.Jak poradzić sobie z tym???
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 17, 2009, 16:51:47 »
A jaki koszt na dzisiejsze czasy jest tego i co się znajduje w zestawie tych uszczelniaczy i czy trzeba kupiś komplet czy można dostac na 1 strone.

Offline Kaśka Musielak

  • Administrator Honorowy
  • ******
  • Wiadomości: 4 966
  • Skąd: Wlkp
  • Miejscowość: Wlkp
Re: [MK1] Wyciek z siłownika prawy tył.Jak poradzić sobie z tym???
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 17, 2009, 16:54:21 »
Bierzesz do reki słuchawke dzwonisz do ASO podajesz numer nadwozia ( bo sa rózne grubosci) i sie dowiedujesz.

Offline Grzegorz Sługocki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 018
  • Skąd: Zielona Góra
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 HDI 2001r// 2.0 B+LPG 2009r
  • Miejscowość: Zielona Góra
Re: [MK1] Wyciek z siłownika prawy tył.Jak poradzić sobie z tym???
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 17, 2009, 22:03:20 »
Ja byłem dzisiaj u gościa co robi cytrynki i stwierdzil ze to wlasnie uszczelniacz poszedł,zrobi mi to za 70zł + 30zł za te częsci,mam jeszcze pytanie bo powiedział ze trzeba wymienić bedzie ten płyn z calego układu i zażyczył sobie za to 300zł + olej mowil ze 4 litry wejdzie i pytanie czy to się opłaca bo w ASO nie byłem sie dowiadywać,a jestem ciekaw czy w domowych warunkach dałbym sobie z tym rade czy nie bardzo?

Offline Bartosz Chwastek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 281
  • Skąd: Lubsko
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MK1 (2.0 benzyna+LPG) i MK3 2,0 HDI
  • Miejscowość: Lubsko
Re: [MK1] Wyciek z siłownika prawy tył.Jak poradzić sobie z tym???
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 17, 2009, 22:28:27 »
Trudno coś powiedziec bo nie wymieniałem LDS-u, ale z tego co można zauważyć to jest tam system rurek i oczywiście sfery które też są wypełnione LDS-em i spuszczenie tego oleju to nie lada pierdółka i nabicie ciśnienia. Powiem ci jeżeli masz coś spieprzyć a nie jest to potem tani koszt, to lepiej odrzałować te 450 PLN oczywiście z płynem już :) i niech to zrobi ktoś co się tym zajmuje. Zawsze warsztat daje jakąś gwarancje jeżeli coś pujdzie nie tak wiesz kogo pozwać :) a w domu jak zrobisz to sobie będziesz w brodę pluł dlaczego nie dalem tego zrobić. Taka jest moja rada ale zrobisz jak uważasz.