Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Nie sprawny pilot w kluczyku  (Przeczytany 4423 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Zdzisław Kostecki

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 27
  • Skąd: Wągrowiec
  • Posiadany samochód: citroen xsara 1,9td break,citroen saxo 1,5 d
  • Miejscowość: Wągrowiec
Nie sprawny pilot w kluczyku
« dnia: Czerwiec 24, 2009, 20:21:40 »
Witam wszyskich. Problem polega na tym iż mam uszkodzony mechanizm zamykania samochodu pilotem.Gumki na pilocie były już tak wytarte że w pozycji zamykanie miałem dziure zamiast przycisku.Wydaje mi się ze nie ma w miejscu zamykania wszystkich elementów.Czy można kupic inny kluczyk (używkę) i przełożyć z niego brakujące lub uszkodzone w moim elementy?Przycisk otwierania działa u mnie poprawnie.Czy ten ruchomy grot można przełożyć razem  z płytką do innego pilota? Z góry dzięki wam za ewentualne podpowiedzi. P.s. Kupilem Xsarę z jednym kluczykiem.Chciałem dorobić ale u mnie w Wągrowcu pan zaśpiewał mi 180 zł z immob. Czy nie wiecie gdzie może byłoby taniej w okolicy? Dzięki!Pozdrawiam!

Offline Michał Rokos

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 289
  • Skąd: Warszawa-Bródno
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara I 1,8 Ocean
  • Zainteresowania: Informatyka, samochody, muzyka
  • Miejscowość: Warszawa-Bródno
Re: Nie sprawny pilot w kluczyku
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 25, 2009, 07:28:38 »
Może zrób zdjęcie płytki z jednej i drugiej strony to porównam czy brakuje elementów na tej płytce drukowanej...

Ja miałem ten sam problem...miałem strasznie wytartą gumkę...kupiłem oryginał (2 szt.) za 37zł, a kupiłem też podróbe to wogóle nie chciało to chodzić...

A co do tego że się nie chce zamknąc...ja u siebie wymieniłem switch'a (ten przycisk na płytce) i działa do tej pory bez problemu...

Offline Sebastian Grzebieluch

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 35
  • Skąd: M K
  • Posiadany samochód: Citroen C4 VTR
  • Miejscowość: M K
Re: Nie sprawny pilot w kluczyku
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 28, 2009, 13:19:26 »
Ja tak troche kolo tego tematu. Chcialem kupic nowy kluczyk z pilotem, bo ten ktory posiadam jest strasznie doje***y, macie pojecie ile bedzie kosztowac dorobienie czy tez przelozenie zawartosci w nowa obudowe?

Offline Michał Rokos

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 289
  • Skąd: Warszawa-Bródno
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara I 1,8 Ocean
  • Zainteresowania: Informatyka, samochody, muzyka
  • Miejscowość: Warszawa-Bródno
Re: Nie sprawny pilot w kluczyku
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 28, 2009, 16:55:07 »
Ale chce wymienić też wnętrze kluczyka (całą płytkę) czy tylko obudowę?

Jezeli cały kluczyk wraz z płytką to wyjdzie bardzo drogo, a jezeli sama obudowa i przełożysz grot ze starego kluczyka to duzo mniej...czyli cena obudowy (np.allegro) i sam sobie przełożysz albo ktos Ci przełożyć (podejrzewam ze cena przełożenia nie powinna wynieść wiecej niż 50zł)

A jak chcesz kupić cały nowy kluczyk wraz z płytką to jak ja się pytałem w ASO w Lutym to przykneli mi 700zł wraz z programowaniem itp.

Offline Zdzisław Kostecki

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 27
  • Skąd: Wągrowiec
  • Posiadany samochód: citroen xsara 1,9td break,citroen saxo 1,5 d
  • Miejscowość: Wągrowiec
Re: Nie sprawny pilot w kluczyku
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 28, 2009, 23:04:22 »
Witam! Przepraszam że tak długo to trwało.Uzupełniam o zdjęcie płytki z uszkodzonym mechanizmem zamykania auta.Czy można to jakoś naprawić?

Offline Michał Rokos

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 289
  • Skąd: Warszawa-Bródno
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara I 1,8 Ocean
  • Zainteresowania: Informatyka, samochody, muzyka
  • Miejscowość: Warszawa-Bródno
Re: Nie sprawny pilot w kluczyku
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 28, 2009, 23:25:42 »
Tak, identycznie miałem uszkodzony przycisk (czyli jego brak).Nie pytaj się mnie gdzie można go kupic :) Ja w pracy znalazłem podobny i przylutowałem.Przyglądałem się to na zdjęciu - widać że są punkty lutownicze więc mozna przylutować :) Szkoda że nie jesteś z W-wy bo bym Ci to naprawił bez problemu.

Offline Krzysztof Lekowski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 9
  • Posiadany samochód: Xsara coupe
Re: Nie sprawny pilot w kluczyku
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 01, 2009, 22:25:35 »
Ja zainwestowałem w nową centralkę wraz z dwoma pilotami. Koszt na allegro wraz z przesyłką w granicach 80 zł. Znajomy podłączył mi to za przysłowiowe piwko w jakieś 15 min.

Offline Michał Rokos

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 289
  • Skąd: Warszawa-Bródno
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara I 1,8 Ocean
  • Zainteresowania: Informatyka, samochody, muzyka
  • Miejscowość: Warszawa-Bródno
Re: Nie sprawny pilot w kluczyku
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 01, 2009, 22:53:41 »
A po [color=ff0000]piii[/color]e zakładać nową centralke skoro ta działa i trzeba tylko przycisk przylutować?
Chyba łatwiej jest rozebrać kluczyk i przylutować przycisk niż zakładać nową cetralke?

Offline Sebastian Grzebieluch

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 35
  • Skąd: M K
  • Posiadany samochód: Citroen C4 VTR
  • Miejscowość: M K
Re: Nie sprawny pilot w kluczyku
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 07, 2009, 15:34:21 »
no udalo mi sie znalezc nowy kluczyk z obudowa, ponoc mozna podmienic sama obudowe i wszystko bedzie cacy. Fajnie by bylo gdyby ktos mogl tylko zademonstrowac jak rozlozyc ta obudowe, tak zeby niczego nie uszkodzic :]

Offline Michał Rokos

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 289
  • Skąd: Warszawa-Bródno
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara I 1,8 Ocean
  • Zainteresowania: Informatyka, samochody, muzyka
  • Miejscowość: Warszawa-Bródno
Re: Nie sprawny pilot w kluczyku
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 07, 2009, 16:16:46 »
Przekręć pilot przyciskami od dołu...tam masz malutką śrubkę gwiazdkową...odkreć ją i wyjmij...następnie pociągnij za końcówkę (tam gdzie można założyć kólko do breloczka-dość mocno trzeba to pociągnać bo tam jest uszczelka - spokojnie, nie uszkodzisz jej)...powinieneś widzieć płytke dukowaną...wewątrz jest taki zatrzask...lekko go odegnij jednocześnie ciągnać za płytkę drukowaną...płytka wyjdzie...i teraz mają płytkę w ręku przełóż ją do nowego kluczyka...wkładając ją zwróc uwage na rowki (takie prowadnice) żeby płytka w nie weszla...dopchnij ją zeby się zatrzasłena...złoż do kupy obudowe i przykręc śrukę :)

Ale jak przełożyć gort kluczyka to nie mam zielonego pojęcia :)

Offline Witold Ruban

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 146
  • Posiadany samochód: citroen xsaraI - 2.0 HDi (90 kM)wersja Milenijna rok 02-2000
Re: Nie sprawny pilot w kluczyku
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 01, 2009, 22:04:02 »
Mam prośbę do kolegi Michała. Czy mógłbyś podać namiary na te gumki orginały za 37 złotych? Poszukuję takich. Kiedyś kupiłem za 50 zł. i musiałem wyrzucić.

Offline Michał Rokos

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 289
  • Skąd: Warszawa-Bródno
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara I 1,8 Ocean
  • Zainteresowania: Informatyka, samochody, muzyka
  • Miejscowość: Warszawa-Bródno
Re: Nie sprawny pilot w kluczyku
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 06, 2009, 17:08:18 »
Kolego idz do ASO i powiedz ze chcesz gumki do piloto-kluczyka i powinni mieć na miejscu a jezeli nie to Ci zamówią.
Ja czekałem jeden dzien i teraz śmiga :)

Podjedz do najbliżzego ASO chyba że wolisz to moge u Siebie Ci kupic i wysłać pocztą.

Offline Grzegorz Bielawski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 145
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Break SX HDI 2.0 / Citroen C5 MKII 1.8i
Re: Nie sprawny pilot w kluczyku
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 16, 2009, 17:56:09 »
Witam

U mnie też odłamał się przycisk od zamykania, jednak w moim przypadku nie ma możliwości przylutowania wszystkich czterech nóżek ponieważ w jednym miejscu na płytce drukowanej nie ma już cyny ani ścieżki, do której można by było coś dolutować. Oznaczyłem ją na zdjęciu kolorem czerwonym, jednak jak się dobrze przyjrzeć to wydaje się, że tam wlutowane były tylko uchwyty do obudowy przycisku dlatego wlutowałem kolejne trzy. Problem w tym, że teraz nie działa mi zarówno zamykanie jak i otwieranie i zastanawiam się co jest tego przyczynom może to, że na czas lutowania wyjąłem baterię i to spowodowało, że coś się rozprogramowało w co wątpię. Macie jakiś pomysł?

Pozdrawiam

EDIT

Panowie znalazłem rozwiązanie na innym forum może wam się przyda:

Musisz zainicjalizowac kluczyk: wejdz do samochodu, zamknij drzwi, odczekaj minute i kilka sekund niczego nie dotykajac i nie naciskajac na pilota, wloz klucz do stacyjki, przekrec na zaplon (2 pozycja), wcisnij przycisk BLOKOWANIA i trzymaj 10 sekund, potem pusc, wyjmij kluczyk ze stacyjki, odczekaj pol minuty, zablokuj i odblokuj recznie drzwi, kilkakrotnie nacisnij na pilota i sprawdz czy dziala. Jesli to nie pomoze - powtorz dokladnie cala operacje. Jesli i to nie pomoze - sprawdz czy poprawnie wlozyles baterie, wyjmij ja, odczekaj kilka sekund i wloz jeszcze raz. Jesli po tych operacjach nadal nie mozna zainicjowac klucza (co sie niestety czasem zdarza) - pozostaje serwis i ponowne zakodowanie klucza z pilotem.


Pozdrawiam

Offline Justyna Nowak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 10
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara EXCLUSIVE 2.0 HDI
Re: Nie sprawny pilot w kluczyku
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 07, 2010, 21:29:41 »
Witam!
Panowie swą konwersacją niezwykle mi pomogliście, od niedawana jestem zadowoloną posiadaczką Cytrynki, mam podobny problem z kluczykiem, po waszych instrukcjach udało mi się rozbroić kluczyk, w środku znalazłam odlutowany jeden z przycisków, drugiego niestety brakuje. W związku z tym mam do was pytanko czy orientujecie się może czy i gdzie można zakupić ten guziczek albo od czego może pasować podobny??? Znalazłam też gumki do pilota za niewielkie pieniądze bo moje też były w takim stanie że szkoda słow : http://allegro.pl/item990989243_przyciski_do_kluczyk_pilot_citroen.html
Proszę o pomoc i z góry dziękuję :)

Offline Michał Rokos

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 289
  • Skąd: Warszawa-Bródno
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara I 1,8 Ocean
  • Zainteresowania: Informatyka, samochody, muzyka
  • Miejscowość: Warszawa-Bródno
Re: Nie sprawny pilot w kluczyku
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 08, 2010, 15:45:23 »
Nie kupuj tych gumek bo są beznadziejnie sztywne i nie działają, ja w ASO kupiłem 2 szt + srubka (to jest komplet) za 37zł, przylutowałem switch'a i śmiga :)

Offline Witold Ruban

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 146
  • Posiadany samochód: citroen xsaraI - 2.0 HDi (90 kM)wersja Milenijna rok 02-2000
Re: Nie sprawny pilot w kluczyku
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 14, 2010, 09:55:46 »
Ja kupiłem jeszcze w ubiegłym roku, zamontowałem i jest wszystko ok.

Offline Paweł Świech

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 12
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara 1.8i 66Kw
  • Miejscowość: Wrocław
Re: Nie sprawny pilot w kluczyku
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 26, 2010, 09:04:46 »
o wlasnie tego szukalem sprawdze to jak cos to dam znac czy zadzialalo pozdrawiam serdecznie

EDIT

Panowie znalazłem rozwiązanie na innym forum może wam się przyda:

Musisz zainicjalizowac kluczyk: wejdz do samochodu, zamknij drzwi, odczekaj minute i kilka sekund niczego nie dotykajac i nie naciskajac na pilota, wloz klucz do stacyjki, przekrec na zaplon (2 pozycja), wcisnij przycisk BLOKOWANIA i trzymaj 10 sekund, potem pusc, wyjmij kluczyk ze stacyjki, odczekaj pol minuty, zablokuj i odblokuj recznie drzwi, kilkakrotnie nacisnij na pilota i sprawdz czy dziala. Jesli to nie pomoze - powtorz dokladnie cala operacje. Jesli i to nie pomoze - sprawdz czy poprawnie wlozyles baterie, wyjmij ja, odczekaj kilka sekund i wloz jeszcze raz. Jesli po tych operacjach nadal nie mozna zainicjowac klucza (co sie niestety czasem zdarza) - pozostaje serwis i ponowne zakodowanie klucza z pilotem.


Pozdrawiam[/quote]

Offline adam kuzar

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 32
  • Skąd: kraków
  • Posiadany samochód: Xsara 2.0 HDI ; 1999
  • Miejscowość: kraków
Re: Nie sprawny pilot w kluczyku
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 30, 2010, 21:58:53 »
Czy jeśli kupie kluczyk "scyzoryk" na allegro http://www.motoallegro.pl/item1152121249_pilot_klucz_oryginalny_citroen.html

to będę mógł sam zainicjalizować sposobem, podanym wyżej, czy tylko ASO, bo mój nie działa. Ma uszkodzonego switcha, ale po przelutowaniu nadal nie daje oznak "życia".