Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Xsara Picasso traci moc  (Przeczytany 1638 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rafał grębicki

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 42
  • Skąd: torun
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 2.0 hdi 90km
  • Miejscowość: torun
Xsara Picasso traci moc
« dnia: Marzec 11, 2013, 08:27:46 »
Koledzy mam problem z Xsarą picasso 2,0 hdi 90km .Auto ostatnio coraz częściej traci moc po wciśnięciu pedału gazu. Np. jak zmieniam biegi. Wrzucam jakiś inny biegi wciskam gaz a tam nic auto zwalnia , dopiero ponowne puszczenie i wciśnięcie pedału daje mu moc. Wczoraj wyprzedzając samochód, wciskam gaz a tu nic -auto zwalnia. Byłem na kompie i wyskoczył tylko błąd P1517, ale z tego co się dowiedziałem to coś z immobilizerem.Czy Lexią można zmierzyć parametr doładowania , bo tego nie mogliśmy namierzyć .Dodam jeszcze że co jakiś czas słychać gdzieś jak się przyspiesza jakiś syk. Ale to tylko raz na jakiś czas. Turbina jest raczej w dobrej kondycji-samochód nie bierze oleju

Offline Marcin Janczewski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 492
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen C4 Picasso 1.6 hdi, Renault Megane Grandcoupe 1.6 sce
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Xsara Picasso traci moc
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 11, 2013, 12:17:47 »
Syk - nieszczelności na odcinku między turbiną a silnikiem; uszkodzone przewody, uszkodzony intercooler.
Naszym ulubionym programem sprawdzisz ciśnienie ładowania - jeżeli jest dużo niższe od zadanego - masz problem. Skoro turbina nie ma luzów - sprawdź.
EGR - nieszczelności na gumowych przewodach lub jego awaria.
To że samochód nie bierze oleju to nie znaczy że turbo jest ok.

Offline rafał grębicki

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 42
  • Skąd: torun
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 2.0 hdi 90km
  • Miejscowość: torun
Re: Xsara Picasso traci moc
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 11, 2013, 12:55:50 »
Kolego 2,0 hdi nie ma Intercoolera. O jakim programie mówisz , bo w Lexii tego nie widziałem

Offline Marcin Janczewski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 492
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen C4 Picasso 1.6 hdi, Renault Megane Grandcoupe 1.6 sce
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Xsara Picasso traci moc
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 11, 2013, 13:38:35 »
NIe ma? może i nie ma - [color=ff0000]****[/color] pokazuje ciśnienie ładowania - zadanie i rzeczywiste.