Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MkI] Bezpiecznik zapalniczki i lusterka mono  (Przeczytany 4960 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Wojciech Lutyński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 24
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen C5 III, 2.0 HDI, automat, 2009
  • Miejscowość: Wrocław
[MkI] Bezpiecznik zapalniczki i lusterka mono
« dnia: Październik 04, 2009, 11:00:02 »
Dobra, próbuje zapytać ponownie, zapomniało mi się o [MkI]. Mam nadzieje ze to tylko dlatego nie moge znalezc mojego posta.
Do rzeczy: ktoś wie, który bezpiecznik odpowiada za zapalniczke i ściemnianie lusterka? Chyba musi byc ten sam od obu spraw, bo moje dziecko włożyło folie alu do gniazda i oba ustrojstwa przestały działać. A instrukcja akurat pomija ten obwód. Nie bardzo mi sie usmiecha wyciągać wszystkie po kolei.

Z góry dzieki za pomoc
Citroen C5 III, 2.0 HDI, automat, 2009, poprzednio Citroen C5, 2.0 V16, automat, 2003 i VW Touareg 4.2 V8, gaz BRC.

Offline Rafał Liszkowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 523
  • Skąd: Łask
  • Posiadany samochód: Citroen C5 x7 2008 2.0 16v
  • Miejscowość: Łask
Re: [MkI] Bezpiecznik zapalniczki i lusterka mono
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 04, 2009, 11:07:29 »
Któryś z kolegów mówił ze to bezpiecznik F7  20A
Diagnostyka L.E.X.I.A   Łask i okolice

Offline Maciej Szcząchor

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1 966
  • Skąd: Kosakowo k/Gdyni
  • Posiadany samochód: C5 X7 Tourer Exclusive 2.0 HDi 163 KM BVM 2013r. & DS3 1.6 e-HDi
  • Zainteresowania: el-bzdury
  • Miejscowość: Kosakowo k/Gdyni
Re: [MkI] Bezpiecznik zapalniczki i lusterka mono
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 04, 2009, 11:18:42 »
Cytuj

Wojciech Lutyński napisał:
Dobra, próbuje zapytać ponownie, zapomniało mi się o [MkI]. Mam nadzieje ze to tylko dlatego nie moge znalezc mojego posta.
Do rzeczy: ktoś wie, który bezpiecznik odpowiada za zapalniczke i ściemnianie lusterka? Chyba musi byc ten sam od obu spraw, bo moje dziecko włożyło folie alu do gniazda i oba ustrojstwa przestały działać. A instrukcja akurat pomija ten obwód. Nie bardzo mi sie usmiecha wyciągać wszystkie po kolei.

Z góry dzieki za pomoc


Odwód zapalniczki nie jest pominiety w instrukcji.
Proszę zajrzeć na stronę 123 i następne.
Mieć interfejs diagnostyczny, a umieć się nim posługiwać to dwie skrajne rzeczy;-)

BX, 2x Xantia, C3, C2, 3x C5

Offline Wojciech Lutyński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 24
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen C5 III, 2.0 HDI, automat, 2009
  • Miejscowość: Wrocław
Re: [MkI] Bezpiecznik zapalniczki i lusterka mono
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 04, 2009, 13:58:42 »
Sprawa rozwiązana. Jest tak: moja instrukcja nic nie mowi o bezpiecznikach na stronie 123. Dopiero na 129 pokazane są schematy, ale nie ma tam mowy o gniezdzie zapalniczki.
Faktycznie jest ono podpięte pod bezpiecznik F7 20A, ale w książce jest on opisany jako gniazdo 12V przednie. Czyli to pomiędzy fotelami, w odróznieniu od tylnego z bagażnika. To gniazdo jednak musi być na innym bezpieczniku, bo cały czas miało zasilanie.
Czyli instrukcja sobie a rzeczywistość sobie. Tak czy inaczej, zapalniczka i lusterko są pod F7.
Dzięki za pomoc.
Citroen C5 III, 2.0 HDI, automat, 2009, poprzednio Citroen C5, 2.0 V16, automat, 2003 i VW Touareg 4.2 V8, gaz BRC.