Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MK1] 2.2 HDi 2004 kombiUbytki płynu chłodniczego  (Przeczytany 5308 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Władysław Kądziołka

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 18
  • Skąd: Rybnik
  • Posiadany samochód: C5 [MK1] KOMBI, 2.2HDi, 2004rok
  • Zainteresowania: Motoryzacja, komputery, elektronika
  • Miejscowość: Rybnik
[MK1] 2.2 HDi 2004 kombiUbytki płynu chłodniczego
« dnia: Wrzesień 27, 2009, 16:44:39 »
C5 [MK1] kombi 2.2HDi 2004rok.

Witam!
Od jakiegoś czasu zauważam wzrastający ubytek płynu chłodniczego i teraz ubywa go około o.6 l na miesiac. Przy chłodnicy nie widać zadnych wycieków.
Jeśli ktoś mógłby mi podać słabe punkty układu chłodniczego w mojej cytrynce to bedę bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam
Władek

Offline Krzysztof Szanecki

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 4 164
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: C5 MkII 2.0 HDi 2007
  • Zainteresowania: Informatyka
  • Miejscowość: Poznań
Re: [MK1] 2.2 HDi 2004 kombiUbytki płynu chłodniczego
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 27, 2009, 19:57:31 »
Najlepiej pójść "po wężyku" i sprawdzić całą długość, może gdzieś po drodze ucieka. A jak stoi wieczorem i w nocy, to rano nie ma żadnej plamy pod nim?
Pozdrawiam,
Krzysiek
http://www.webstyle.com.pl

Offline Rafał Liszkowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 523
  • Skąd: Łask
  • Posiadany samochód: Citroen C5 x7 2008 2.0 16v
  • Miejscowość: Łask
Re: [MK1] 2.2 HDi 2004 kombiUbytki płynu chłodniczego
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 27, 2009, 20:50:44 »
Ja miałem taki przypadek ze mi kapało z pompy wody z tej plastikowej jej obudowy. Poprostu ukrychnelo sie przy połoczeniu i sciachało mi uszczeleczke  i kapało  . Moge sie mylić co do usterki u ciebie no ale sprawdzić mozna . Ja wymieniłe cała pompe wody i mam zastapiony plastikowy element metalowym
Diagnostyka L.E.X.I.A   Łask i okolice

  • Gość
Re: [MK1] 2.2 HDi 2004 kombiUbytki płynu chłodniczego
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 27, 2009, 21:21:23 »
Wycieki z układu chłodzenia trudno zlokalizować, ponieważ prawie nigdy nie widać ich na postoju, na zimnym i stygnącym silniku. W tych warunkach w układzie zmniejsza się ciśnienie, i przestaje cieknąć. W dodatku na gorącym silniku minimalne wycieki natychmiast odparowują, nic nie kapie. Bardzo łatwo natomiast zlokalizować taki wyciek minute lub kilka minut po odpaleniu zimnego silnika, kiedy płyn rozgrzewa się i zwiększa się ciśnienie w układzie. Pod zwiększonym ciśnieniem płyn potrafi dosłownie lać się z nieszczelnego miejsca.
Proponuję więc dać silnikowi ostygnąć, po czym wjechać na kanał lub podnośnik i przy włączonym silniku obserwować.
A słabe punkty, nie wiem jak w C5, w poprzednich moich samochodach była to najczęściej pompa wody.

Offline Maciej Pisara

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 388
  • Skąd: Kiełczów/Wrocław
  • Posiadany samochód: C5 X7 3.0 HDi; C4 (B7) 1.6 HDI; C5 MK I 3.0
  • Miejscowość: Kiełczów/Wrocław
Re: [MK1] 2.2 HDi 2004 kombiUbytki płynu chłodniczego
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 28, 2009, 09:26:59 »
Cytuj

Władysław Kądziołka napisał:
C5 [MK1] kombi 2.2HDi 2004rok.

Witam!
Od jakiegoś czasu zauważam wzrastający ubytek płynu chłodniczego i teraz ubywa go około o.6 l na miesiac. Przy chłodnicy nie widać zadnych wycieków.
Jeśli ktoś mógłby mi podać słabe punkty układu chłodniczego w mojej cytrynce to bedę bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam
Władek


Miałem podobnie tylko w 2.0 HDi. Okazała się być padnięta uszczelka pod głowicą... Nie wiem ile masz przebiegu, ale jak to uszczelka to licznik może nie do końca pokazywać rzeczywisty przebieg ;)
Macios
Kiełczów/Wrocław
C4 B7 1.6 HDi 115KM
C5 X7 3.0 HDI Automat
C5 I 3.0i manual
DB

Offline Władysław Kądziołka

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 18
  • Skąd: Rybnik
  • Posiadany samochód: C5 [MK1] KOMBI, 2.2HDi, 2004rok
  • Zainteresowania: Motoryzacja, komputery, elektronika
  • Miejscowość: Rybnik
Re: [MK1] 2.2 HDi 2004 kombiUbytki płynu chłodniczego
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 04, 2009, 10:43:36 »
Witam!
Dziękuję za porady i przepraszam że tak późno.
Jeśli chodzi o pompę to czy da się tą nieszczelność wyeliminować bez zdejmowania paska rozrządu? Rok temu miałem wymieniany pasek , ale pompy nie wymienili bo stwierdzili ze nie trzeba.
Natomiast gdyby była to uszczelka pod głowicą ( przebieg 183 tys.) to chyba powinienem to odczuc na mocy silnika albo zauważyć inne objawy, jak np. duże ciśnienie w zbiorniczku nadmiarowym płynu chłodniczego?. Czy mam rację?

Pozdrawiam
Władek

Offline Rafał Liszkowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 523
  • Skąd: Łask
  • Posiadany samochód: Citroen C5 x7 2008 2.0 16v
  • Miejscowość: Łask
Re: [MK1] 2.2 HDi 2004 kombiUbytki płynu chłodniczego
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 04, 2009, 11:06:02 »
Bez zdejmowania rozrządu sie nie obejdzie  ;/ Wymiana pompy wody kosztuje tyle samo co wymiana rozrządu i dlatego wymienia sie ją razem z rozrządem .
Diagnostyka L.E.X.I.A   Łask i okolice

Offline Robert Jesionczak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 447
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: Był: C5 MkI 2.2HDI sedan 2003, C5 MkIII 2.0 16V Exclusive BVA sedan 2008 oraz C2 1.4 Exclusive 75 KM Sensodrive 2007. Jest C5AC 1600 PureTech 2019
  • Zainteresowania: narty, piłka nożna, rolki, motoryzacja, aktywny wypoczynek
  • Miejscowość: Poznań
Re: [MK1] 2.2 HDi 2004 kombiUbytki płynu chłodniczego
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 05, 2009, 17:25:16 »
Cytuj

Władysław Kądziołka napisał:
C5 [MK1] kombi 2.2HDi 2004rok.

Witam!
Od jakiegoś czasu zauważam wzrastający ubytek płynu chłodniczego i teraz ubywa go około o.6 l na miesiac. Przy chłodnicy nie widać zadnych wycieków.
Jeśli ktoś mógłby mi podać słabe punkty układu chłodniczego w mojej cytrynce to bedę bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam
Władek


U mnie w ostatni czwartek puściło na łączeniu termostatu z przewodem nr 1. Cały płyn wyciekł. Ledwo co dojechałem. Do wymiany był przewód nr 1 oraz oczywiście uszczelka nr 2. Profilaktycznie wymieniłem też przewód nr 5.