Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Wypadanie zapłonów  (Przeczytany 3892 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Piotr Karczewski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 22
  • Skąd: Elblag
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 1.8i Exclusive, przebieg 145kkm
  • Miejscowość: Elblag
Wypadanie zapłonów
« dnia: Lipiec 07, 2009, 21:50:21 »
Witam. Mam problem z moim Pikusiem. Nagle podczas jazdy zaczął szarpać, tak jakby silnik miał zaraz zgasnąć. Wrażenie było takie jakby nie palił na wszystkie cylindry. Silnik kompletnie stracił moc. Co dziwne nie zapaliła się kontrolka check engine. Dojechałem do domu i odłączyłem akumulator. Po jego podłączeniu auto dalej nie pali na wszystkie cylindry. Może ktoś na pomysł co to może być?

Offline Arkadiusz Mizerski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 592
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Renault Scenic II 2,0i automat 2007
  • Zainteresowania: kolej, fotografia, podróże
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Wypadanie zapłonów
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 08, 2009, 10:59:45 »
Świeca zapłonowa lub cewka zapłonowa. Cewki są po 2 stówki na allegro....
Pozdrawiam
ArekMiz
http://arekmiz.friko.pl/Auto.htm
do 04.2007 Daewoo Matiz Style (2000)
06.2007-03.2013 Citroen Xsara Picasso 1,8i (2002) + PG STAG-300
od 03.2013 Renault Scenic II 2,0i automat

Offline Piotr Karczewski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 22
  • Skąd: Elblag
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 1.8i Exclusive, przebieg 145kkm
  • Miejscowość: Elblag
Re: Wypadanie zapłonów
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 13, 2009, 07:56:01 »
Dzieki za podpowiedź. Faktycznie padła cewka

Offline radosław lehnarth

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 1
  • Skąd: wyrzysk
  • Posiadany samochód: xsara picasso 1.6
  • Miejscowość: wyrzysk
Re: Wypadanie zapłonów
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 25, 2009, 01:11:18 »
ja mam taki sam przypadek1.6 benz. tez stawiałem na cewke ale jest na wszystkich koncówkach iskra,chyba ze ma przebicie mysle ze moze czujnik połozenia wału i nie wiem czy ryzykowac i kupic cewke czy jechac na komputer
Cytuj

Piotr Karczewski napisał:
Witam. Mam problem z moim Pikusiem. Nagle podczas jazdy zaczął szarpać, tak jakby silnik miał zaraz zgasnąć. Wrażenie było takie jakby nie palił na wszystkie cylindry. Silnik kompletnie stracił moc. Co dziwne nie zapaliła się kontrolka check engine. Dojechałem do domu i odłączyłem akumulator. Po jego podłączeniu auto dalej nie pali na wszystkie cylindry. Może ktoś na pomysł co to może być?

Offline Dawid Pieron

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 299
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Xsara II VTS 2003r.
  • Miejscowość: Kraków
Re: Wypadanie zapłonów
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 18, 2009, 16:24:31 »
Oo, proszę mam podobne objawy.

Parę miesięcy temu poprzedni właściciel wymienił cewkę, ale okazało się, że była sprawna i ASO zwróciło mu za nią i za robociznę choć teraz może się okazać, że faktycznie padła - na szczęście mam poprzednią cewkę, włoży się i sprawdzi. :)

Offline Mariusz Smorawski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 113
  • Skąd: Ostrów Wlkp
  • Posiadany samochód: C4 Picasso 2.0 16v Automat(MCP) 2008
  • Miejscowość: Ostrów Wlkp
Re: Wypadanie zapłonów
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 18, 2009, 16:41:57 »
U mnie też było "wypadanie zapłonu" ale powodem było zawieszanie się zaworów. Kontrolka od silnika się zapalała w moim przypadku. Na szczęście gwarancja uratowała mnie przed kosztami.
Mario  :-)

  • Gość
Re: Wypadanie zapłonów
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 21, 2009, 12:07:20 »
Cytuj

Piotr Karczewski napisał:
Witam. Mam problem z moim Pikusiem. Nagle podczas jazdy zaczął szarpać, tak jakby silnik miał zaraz zgasnąć. Wrażenie było takie jakby nie palił na wszystkie cylindry. Silnik kompletnie stracił moc. Co dziwne nie zapaliła się kontrolka check engine. Dojechałem do domu i odłączyłem akumulator. Po jego podłączeniu auto dalej nie pali na wszystkie cylindry. Może ktoś na pomysł co to może być?

Witam , mnie ta sama ?? przypadlosc trafila . Nagle podczas jazdy silnikiem zaczelo mocno rzucac , o malo nie wyskoczyl z mocowania :D Obstawiam cewke , juz zamowiona na allegro za 120 zł , uzywka , ale mam nadzieje ze troche pojezdzi --- jesli to to . Nowki oryginalne sa po 500zł a zamienniki na 12 miesiecznej gwarancji za 280 zł . Jutro napisze co i jak .

Offline Mariusz Haszczyc

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 82
  • Skąd: Zabrze
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 1.8 16V 2002r
  • Miejscowość: Zabrze
Re: Wypadanie zapłonów
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 21, 2009, 19:54:06 »
Piotr bede wdzieczny jak napiszesz co i jak po wymianie

  • Gość
Re: Wypadanie zapłonów
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 22, 2009, 20:59:39 »
Pikuś ożył :D  , wymiana cewki postawila go na nogi . Silnik pracuje jak przed awaria --- ba lepiej nawet , prawie ja 12-sto cylindrowiec  . Pozdrawiam ;)---- ps. kamien z serca , trzy dni bez pikusia to koszmar , musialem sie poruszac matizem mojej zonki :D

Offline Andrzej Pawlikowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 16
  • Skąd: Łęczyca
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1.6 8V Perfect
  • Zainteresowania: CapsLock
  • Miejscowość: Łęczyca
Re: Wypadanie zapłonów
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 30, 2009, 14:46:06 »
Koledzy w moim pikusiu też się tak dzieję, szarpie jak chce ;) Wymieniłem świece na NGK, cewkę  na oryginalną, pojechałem na ustawienie zaworów (silnik 1.6 8v 88 koni) i nic nadal jest źle. Mam wrażenie, że autko w ogóle nie chce przyśpieszać. Pierwsza myśl jak przyszła mi do głowy to padnięta przepływka, ale.... ten pikuś jej nie ma ;( Może jest coś jeszcze na co warto zwrócić uwagę? Jak wygląda u Was kultura pracy silnika 1.6 8v ? Też wydaję się tak słaby?

Powymieniałem wszystkie filtry, oleje itd. Pikuś ma ok 170kkm przebiegu i jest z 2002 roku. Ma założoną instalkę LPG.