Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MkII] Economy Mode Active - co z tym można zrobić  (Przeczytany 19704 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wiciu Rudziński

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 926
  • Skąd: Szamotuły-Poznań
  • Posiadany samochód: C3 1.4sx / Dacia Lodgy 1.6Mpi
  • Zainteresowania: eksploracja
  • Miejscowość: Szamotuły-Poznań
[MkII] Economy Mode Active - co z tym można zrobić
« dnia: Sierpień 17, 2009, 08:09:38 »
Podczas holowania na prom otworzyłem sobie okno, aby się nie udusić i w tym momencie włączył się ten komunikat, okna nie dało się zamknąć, więc z całym dobytkiem rodzinnym dylałem do kabiny. Można to jakoś awaryjnie obejść?
Ponadto z wyłączonym silnikiem auto samo się ładnie poziomuje, ale podnieść wyżej się nie da, był problem z wciągnięciem na lawetę bez rozwalania spojlera, poszło dopiero jak wrzuciliśmy kobitę do bagażnika i wciągnęliśmy auto zanim zdumiona hydraulika się ocknęła...
Były 2CV,BX,ZX,XM,C5  a są C3 1,4sx, Dacia Lodgy 1.6Mpi, czyli jak mówi moja baba:
Facet rozwija się do 6 roku życia, potem już tylko rośnie....

Offline Krzysztof Szanecki

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 4 164
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: C5 MkII 2.0 HDi 2007
  • Zainteresowania: Informatyka
  • Miejscowość: Poznań
Re: [MkII] Economy Mode Active - co z tym można zrobić
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 17, 2009, 09:03:17 »
Economy Mode się włącza sam po jakimś czasie (kilkanaście-kilkadziesiąt minut po wyłączeniu silnika) gdy jest jakaś aktywność prądowa (np. centralny, radio, szyby, itp.).
Wyjść z tego trybu można tylko po ponownym odpaleniu silnika.

A próbowałeś zamknąć szyby z pilota? Może nie ma wtedy wpływu tryb "eco".
Pozdrawiam,
Krzysiek
http://www.webstyle.com.pl

Offline Bartosz Palusiński

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 432
  • Skąd: Gierałtowice
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MKII 1,6 HDI, Citroen C1 1,0 benz
  • Miejscowość: Gierałtowice
Re: [MkII] Economy Mode Active - co z tym można zrobić
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 17, 2009, 12:56:09 »
Czas po jakim uaktywnia się Economy Mode , można zmienić lub całkowicie wyłączyc w ustawieniach

Offline Kaśka Musielak

  • Administrator Honorowy
  • ******
  • Wiadomości: 4 966
  • Skąd: Wlkp
  • Miejscowość: Wlkp
Re: [MkII] Economy Mode Active - co z tym można zrobić
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 17, 2009, 13:06:49 »
Cytuj

Bartosz Palusiński napisał:
Czas po jakim uaktywnia się Economy Mode , można zmienić lub całkowicie wyłączyc w ustawieniach



Niestety ale nie mozna tego zrobic w MKII,zreszta wogole opcji eco mode nie mozna dezaktywowac.

Offline Slawek Ratajczyk

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 21
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: C5 2.0i Break 2001
  • Miejscowość: Poznań
Re: [MkII] Economy Mode Active - co z tym można zrobić
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 17, 2009, 14:05:08 »
witam
jak zmienić ustawienie czasu tego ustrojstwa?
Dzis wymieniłem akumulator na nowy i komunikat pojawia mi sie po 10 skundach i po takim czasie nie moge nawet radia włączyć przy wyłączonym silnikuPozdrawiam

Offline Maciej Szcząchor

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1 966
  • Skąd: Kosakowo k/Gdyni
  • Posiadany samochód: C5 X7 Tourer Exclusive 2.0 HDi 163 KM BVM 2013r. & DS3 1.6 e-HDi
  • Zainteresowania: el-bzdury
  • Miejscowość: Kosakowo k/Gdyni
Re: [MkII] Economy Mode Active - co z tym można zrobić
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 17, 2009, 21:18:10 »
Cytuj

Kaśka Musielak napisał:
Niestety ale nie mozna tego zrobic w MKII,zreszta wogole opcji eco mode nie mozna dezaktywowac.


Ale można zmienić czas.
Mieć interfejs diagnostyczny, a umieć się nim posługiwać to dwie skrajne rzeczy;-)

BX, 2x Xantia, C3, C2, 3x C5

Offline Kaśka Musielak

  • Administrator Honorowy
  • ******
  • Wiadomości: 4 966
  • Skąd: Wlkp
  • Miejscowość: Wlkp
Re: [MkII] Economy Mode Active - co z tym można zrobić
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 17, 2009, 21:20:17 »
w MKII nie

Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 871
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Re: [MkII] Economy Mode Active - co z tym można zrobić
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 17, 2009, 22:32:52 »
Cytuj

Slawek Ratajczyk napisał:
witam
jak zmienić ustawienie czasu tego ustrojstwa?
Dzis wymieniłem akumulator na nowy i komunikat pojawia mi sie po 10 skundach i po takim czasie nie moge nawet radia włączyć przy wyłączonym silnikuPozdrawiam



Właczanie trybu economy mode zależne jest od stanu naładowania akumulatora. Jesli włozyłeś rozładowany aku - np. kupiony w supermarkecie to aktywacja bedzie prawie natychmiastowa. Musisz sprawdzić stan naładowania aku i ewentualnie podładować (chyba, że aku jest padnięty na amen). Przy dobrym aku economy mode powinien właczyć się po ok. 30 min. Sprawdź też czy klemy nie są zabrudzone i dobrze założone. Jeśli aku jest w porządku to trzeba pewnie będzie sprawdzić bsi.

Offline Robert Jesionczak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 447
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: Był: C5 MkI 2.2HDI sedan 2003, C5 MkIII 2.0 16V Exclusive BVA sedan 2008 oraz C2 1.4 Exclusive 75 KM Sensodrive 2007. Jest C5AC 1600 PureTech 2019
  • Zainteresowania: narty, piłka nożna, rolki, motoryzacja, aktywny wypoczynek
  • Miejscowość: Poznań
Re: [MkII] Economy Mode Active - co z tym można zrobić
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 17, 2009, 23:55:12 »
U mnie ten tryb załącza się dokładnie po 30 minutach "bezczynności". Zazwyczaj jak słucham radio podczas postoju. Wystarczy po tym odpalić silnik i znowu wszystko gra :)

Offline Adam Chutnik

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 96
  • Skąd: Łódź
  • Posiadany samochód: CITROEN C5 BREAK ASB 2.2 HDI NO_FAP EXLUSIVE 2002
  • Miejscowość: Łódź
Re: [MkII] Economy Mode Active - co z tym można zrobić
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 18, 2009, 17:30:24 »
Ja się dziś przekonałem na własnej skurze że "eko" mam wyłączone. Około pół godziny grania radia i autko o własnych siłach już nie zapaliło. Musiałem skorzystać z telefonu do przyjaciela  ;-)

Swoją drogą prawdopodobnie stan mojego akumulatora pozostawia wiele do życzenia. Pewnie na zimę będę musiał zmienić.

I na podstawie tego doświadczenia stwierdzam iż jest to całkiem przydatna opcja.
Pozdrawiam wszystkich.

Czarny wieloryb 02'  :-)
Citroen Xantia 1.8 96' - off
Citroen ZX 1.4 avantage 93' - off

Offline Wiciu Rudziński

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 926
  • Skąd: Szamotuły-Poznań
  • Posiadany samochód: C3 1.4sx / Dacia Lodgy 1.6Mpi
  • Zainteresowania: eksploracja
  • Miejscowość: Szamotuły-Poznań
Re: [MkII] Economy Mode Active - co z tym można zrobić
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 02, 2009, 21:29:20 »
A czy można w ogóle wyłączyć tę funkcję na stałe z poziomu Lexii?
Były 2CV,BX,ZX,XM,C5  a są C3 1,4sx, Dacia Lodgy 1.6Mpi, czyli jak mówi moja baba:
Facet rozwija się do 6 roku życia, potem już tylko rośnie....

Offline Maciej Szcząchor

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1 966
  • Skąd: Kosakowo k/Gdyni
  • Posiadany samochód: C5 X7 Tourer Exclusive 2.0 HDi 163 KM BVM 2013r. & DS3 1.6 e-HDi
  • Zainteresowania: el-bzdury
  • Miejscowość: Kosakowo k/Gdyni
Re: [MkII] Economy Mode Active - co z tym można zrobić
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 02, 2009, 21:39:03 »
W modelach MkI można tą funkcje modyfikować z poziomu Lexi/Proxi. Natomiast w modelach MkII i MkIII nie ma takiej mozliwości.
Mieć interfejs diagnostyczny, a umieć się nim posługiwać to dwie skrajne rzeczy;-)

BX, 2x Xantia, C3, C2, 3x C5

Offline Łukasz Wiśniewski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 419
  • Skąd: Świdnik
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 16V LPG kombi 2001r.
  • Miejscowość: Świdnik
Re: [MkII] Economy Mode Active - co z tym można zrobić
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 08, 2014, 16:50:28 »
Do tej pory nie wiedziałem co to tryb economy, dopiero teraz się dowiedziałem, że radio może grać na postoju tylko 30 min. Otóż wczoraj puściłem sobie radio na postoju i rzeczywiście wyłączyło się po jakimś czasie. Na wyświetlaczu 'economy mode active'. Odpaliłem samochód, zgasiłem i znowu radio włączyłem i znów po jakimś czasie się wyłączyło. Potem nie mogłem odpalić, bo wywaliło błąd immo. Odłączyłem akumulator na chwilę, odpaliłem i normalnie się zachowywał. Dziś rano po przekręceniu kluczyka wyświetliło 'economy mode active' i nie mogłem odpalić, bo błąd immo. Gdybym wiedział, że to radio tak pożera prąd to bym go nie włączał na postoju, tym bardziej drugi raz. Akumulator nie jest stary. Podejrzewam, że trzeba będzie podładować akumulator. Jak myślicie, problem chyba powinien po tym zniknąć z tym trybem economy? A to radio rzeczywiście pożera tyle prądu?
I jeszcze pytanie odnośnie tego trybu, czy po prostu jest to informacja o słabym akumulatorze czy są też jakieś konsekwencje wyświetlenia tego komunikatu, że się coś nie włącza albo inne tego typu?

Offline Emil Uzunow

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 3 416
  • Skąd: Pruszków
  • Posiadany samochód: C5 MkII Break 2.2 BiTurbo BVA 2007 r. Exclusive
  • Zainteresowania: Od cytryny po ryby
  • Miejscowość: Pruszków
Re: [MkII] Economy Mode Active - co z tym można zrobić
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 08, 2014, 17:43:50 »
Tryb ekonomiczny możesz zmieniać w lexii.
Co do rozładowania akumulatora przez radio to wątpię, zwłaszcza, że jak piszesz nie jest stary.
Jak robię coś przy aucie to zawsze słucham muzyki i to nie raz po 2-3 godziny i nie mam takich problemów. Informacji o trybie ekonomicznym i immobiliserze bym nie łączył.

Offline Łukasz Wiśniewski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 419
  • Skąd: Świdnik
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 16V LPG kombi 2001r.
  • Miejscowość: Świdnik
Re: [MkII] Economy Mode Active - co z tym można zrobić
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 08, 2014, 17:47:28 »
No nic, zmierzę ile ma wolt akumulator i zobaczę czy ładować czy nie.
Natomiast błąd immo zwykle wywala często przy słabym akumulatorze także może się to jakoś łączyć.

Offline Michal Wladyniak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 993
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Renault Megane Grandtour Limited 2015/C4GP 2.0 HDI EAT6 Shine 2017
  • Miejscowość: Kraków
Re: [MkII] Economy Mode Active - co z tym można zrobić
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 08, 2014, 18:48:54 »
Emil, a w MK III też da się coś zmienić z trybem eko ? bo czasem mnie wkurza że klapa się nie otwiera przez tryb eko

Offline Emil Uzunow

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 3 416
  • Skąd: Pruszków
  • Posiadany samochód: C5 MkII Break 2.2 BiTurbo BVA 2007 r. Exclusive
  • Zainteresowania: Od cytryny po ryby
  • Miejscowość: Pruszków
Re: [MkII] Economy Mode Active - co z tym można zrobić
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 08, 2014, 22:05:59 »
Nie mam zielonego pojęcia. Jeszcze nie miałem mk3 do sprawdzenia więc nie wiem. W mk1 i  mk2 było to gdzieś w telekodowaniu BSI o ile dobrze pamiętam.

Offline Łukasz Wiśniewski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 419
  • Skąd: Świdnik
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 16V LPG kombi 2001r.
  • Miejscowość: Świdnik
Re: [MkII] Economy Mode Active - co z tym można zrobić
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 08, 2014, 22:58:47 »
Kilka postów wyżej kolega napisał, że w MkI można to ustawiać, natomiast w MkII i MkIII nie ma takiej możliwości.

Mierzyłem wolty u siebie i akumulator jest ok. Więc nie wiem, może tylko chwilowo coś się stało, zobaczę co będzie jutro rano.

Offline Joanna Luty

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 689
  • Posiadany samochód: citroen C5 MKII HDI,xsara picasso 04 2.0 HDI
Re: [MkII] Economy Mode Active - co z tym można zrobić
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 09, 2014, 00:15:03 »
Łukszu samo mierzenie voltów niewiele daje,zarówno mega naładowany jak i słaby będzie miał powyżej 12v(chyba,że już całkiem kicha).U mnie np był sałby i miał 12,4V i 410A na "rozruchu".Po kilkugodzinnym ładowaniu 12,7 i 630A.Dopiero ładowanie ociążeniowe może coś powiedzieć o jego stanie.Podjedź do pnkt sprzedaży baterii i sprawdzą za darmo.W c5 jest ten problem,że jeśli jeżdzi sie krótkie odcinkii na niskich obr. to aku jest wiecznie niedoładowany z uwagi na el.pompę zawieszenia.
Economy mode działa tak,że "odłącza" wszystkie zbędne odbiorniki proądu w celu własnie zabezpieczenia całkowitego rozładowania akumulatora.

Offline Łukasz Wiśniewski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 419
  • Skąd: Świdnik
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 16V LPG kombi 2001r.
  • Miejscowość: Świdnik
Re: [MkII] Economy Mode Active - co z tym można zrobić
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 09, 2014, 09:48:26 »
Dzięki za odpowiedź. Wczoraj jak mierzyłem było 12,8 V. Natomiast tego dnia jak wyświetliło economy mode przejechałem potem dość krótki odcinek i zostawiłem go na noc. No i rano znów ten tryb i błąd immo.
Akumulator nie jest stary i do tej pory nie było z nim żadnych problemów tylko teraz właśnie ostatnio robiłem parę rzeczy przy samochodzie i sobie włączyłem radio na dłużej no i wyświetliło ten tryb.
Bo piszesz, że doładowanie niewiele pomoże, no ale przecież rozwiązaniem nie jest tu wymiana akumulatora, bo jest on sprawny, do tej pory nic się nie działo, tylko ten economy mode po włączeniu radia, co jest przecież naturalne, że po 0,5 godz. je wyłącza i przełącza w ten tryb. Bardziej niepokoi mnie, że drugiego dnia rano też wyświetliło ten tryb i prawdopodobnie w związku z mniejszym napięciem błąd immo. Więc wychodzi na to, że radio pobiera znaczną część energii, no a potem był krótki odcinek przejechany po wyświetleniu economy mode i się dostatecznie nie doładował. Także po ponownym włączeniu radia i ponownym wyświetleniu economy mode też wywaliło błąd immo. Jeżdżę samochodem na co dzień i nie miałem żadnych problemów z akumulatorem, dopiero teraz po tym jak włączyułem radio na dłużej i przejściu w stan economy mode pojawił się błąd immo, więc podejrzewam, że i spadek napięcia, więc wychodzi na to, że to radio musi pobierać sporo prądu, czego w życiu bym nie podejrzewał, że radio może pożerać sporą część energii, ale w innych postach forumowicze też mówili o tym, że włączając radio na dłużej potem klapnął im akumulator. Nie wiem na ile mieli akumulatory sprawne, ale sam fakt jest wart zainteresowania.

Offline Łukasz Wiśniewski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 419
  • Skąd: Świdnik
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 16V LPG kombi 2001r.
  • Miejscowość: Świdnik
Re: [MkII] Economy Mode Active - co z tym można zrobić
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 09, 2014, 21:51:16 »
No i dzisiaj rano już nie było trybu economy mode ani błędu immo, także chyba wszystko wróciło do normy. Dzięki za wszelką pomoc.
W każdym bądź razie ten spadek napięcia musiał być w takim razie przez włączone na postoju radio. Jest to ciekawy temat, bo w życiu bym nie przypuszczał, że radio może pobierać jakoś strasznie dużo energii, a z innych postów wynika, że coś jest rzeczywiście na rzeczy, bo inni forumowicze pisali, że po odpaleniu radia na postoju padał im akumulator. Z kolei kolega kilka postów wyżej napisał, że włącza radio na kilka godzin i takiego problemu nie ma. Przy włączonym radiu jest chyba też włączone podświetlenie wyświetlacza? Ale tam są 3 malutkie żaróweczki, także nawet w takim wypadku chyba ten pobór prądu nie powinien być strasznie duży. Także ten cały temat jest rzeczywiście ciekawy.

Marek_S

  • Gość
Odp: [MkII] Economy Mode Active - co z tym można zrobić
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 12, 2017, 01:00:04 »
No i dzisiaj rano już nie było trybu economy mode ani błędu immo, także chyba wszystko wróciło do normy. Dzięki za wszelką pomoc.
W każdym bądź razie ten spadek napięcia musiał być w takim razie przez włączone na postoju radio. Jest to ciekawy temat, bo w życiu bym nie przypuszczał, że radio może pobierać jakoś strasznie dużo energii, a z innych postów wynika, że coś jest rzeczywiście na rzeczy, bo inni forumowicze pisali, że po odpaleniu radia na postoju padał im akumulator. Z kolei kolega kilka postów wyżej napisał, że włącza radio na kilka godzin i takiego problemu nie ma. Przy włączonym radiu jest chyba też włączone podświetlenie wyświetlacza? Ale tam są 3 malutkie żaróweczki, także nawet w takim wypadku chyba ten pobór prądu nie powinien być strasznie duży. Także ten cały temat jest rzeczywiście ciekawy.
Szukałem w lexii i nie ma dla MKII opcji zmiany czy wyłączenia econo mode może kto to znalazł ?

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka


Offline Grzegorz Mościszewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 4 686
  • Skąd: Rzeszów
  • Posiadany samochód: C5 Break 3,0i Mk2/2006 C3 1.1 SX/03
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Rzeszów
Odp: [MkII] Economy Mode Active - co z tym można zrobić
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 12, 2017, 09:31:23 »
Masz możliwość zmiany czasu przejścia do EM....w mk2 zaznaczam.

Pewnie zaraz "zawołasz", GDZIE..? nie pamiętam, bawiłem się tym lata temu. :D

Marek_S

  • Gość
Odp: [MkII] Economy Mode Active - co z tym można zrobić
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 18, 2017, 12:33:43 »
Masz możliwość zmiany czasu przejścia do EM....w mk2 zaznaczam.

Pewnie zaraz "zawołasz", GDZIE..? nie pamiętam, bawiłem się tym lata temu. :D
No pewnie że zawołał będzie mi łatwiej szukałem nie znalazłem do tej pory

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka


Offline Grzegorz Mościszewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 4 686
  • Skąd: Rzeszów
  • Posiadany samochód: C5 Break 3,0i Mk2/2006 C3 1.1 SX/03
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Rzeszów
Odp: [MkII] Economy Mode Active - co z tym można zrobić
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 18, 2017, 20:01:14 »
Ja też...nie znalazłem. W obecnym aucie, roczniku 2006 nie doszukałem się tego.  :(