Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Nowe radio i głośniki w Pikusiu opis i kilka pytań  (Przeczytany 164664 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pafcio

  • Gość
Re: Nowe radio i głośniki w Pikusiu opis i kilka pytań
« Odpowiedź #50 dnia: Czerwiec 23, 2010, 23:16:01 »
Kolego wywal najpierw samo radio i zamontuj np. Pioneera bo Sonki są bardzo cienkie.I zobaczysz że wymiana głośników nie będzie potrzebna. Potem zakup małego wzmaka i suba i będziesz w szoku jak to wszystko gra.
Wiele ludzi robi naprawdę błąd zmieniając najpierw głośniki zamiast radia. Na naprawdę dobrym radyjku to wszystko smiga aż miło. Jak byś był przejazdem w Łódzkim to zapraszam do mnie a przekonasz się na własne uszy.

Offline Krzysztof Fijałkowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 137
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1,6 HDi 92KM '09
  • Miejscowość: Wrocław
Re: Nowe radio i głośniki w Pikusiu opis i kilka pytań
« Odpowiedź #51 dnia: Czerwiec 24, 2010, 09:48:32 »
Paweł, Sony mam i w Sienie, i w Fabii. W Fabii wymiana fabrycznego radia na Sony, rzeczywiście dała różnicę na plus. W Sienie to inna bajka, bo tam przód zmieniłem na Alpine, a z tyłu duże Sony no i duży kufer Sieny, żeby ładnie brzmiało. Zastanawia mnie tylko jedno. Jeżeli Philips (kaseciak) i Clarion (CD) mają moc 4x10W RMS, a najnowsze radia mają wg zapewnień sprzedawców około 4x25W RMS to czy naprawdę to robi taką różnicę - bo te 4x50W to przecież pic na wodę fotomontaż. Po podłączeniu Sony do Pikusia powinna być przecież wtedy różnica, a nie zauważyłem lub była na tyle mała, że nie gra nie warta świeczki. A Fabryczne głośniki po wyciągnieciu, naprawdę bardzo lekkie - ciekawostka - przód Made in Italy, tył - Made in Poland :)

Wiesz, najpierw chciałbym wymienić głośniki - radio można w każdej chwili zmienić. A że akurat mam dzielnicę nieciekawą, wolałbym jednak fabrycznego kaseciaka, który odstrasza ludzi.

Ciekawostka: subiektywnie dźwięk na fabrycznych głośnikach z Philipsa (kaseciak) jest lepszy niż z Clariona (CD).

EDIT!

Przed wymianą głośników postanowiłem wyciąć białą piankę. Po wycięciu zmieniłem zdanie odnośnie wymiany radia i głośników. O wieeeeeele lepszy dźwięk, na moje ucho wystarczający, szkoda pakować kasę w coś lepszego. A więc jedyną zmianą będzie zmiana fabrycznego Clariona (CD) na fabrycznego Philipsa (VDO) - kaseciaka.

Tak więc, ogólny koszt:

kaseciak fabryczny - 25 złotych,
dopisanie VIN - 60 złotych,
kasetka - 6 złotych.

Efekty:

Dzięki kasetce możliwość odtwarzania mp3 w trasie, o wiele lepszy dźwięk no i dalej fabryczne sterowanie i wyświetlacz.
Xsara Picasso 1,6 HDi 92KM '09
Nowy C3 1,1 60KM '10

Offline Tomasz Ostrowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 317
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso HDi 66,2 kW '10
Re: Nowe radio i głośniki w Pikusiu opis i kilka pytań
« Odpowiedź #52 dnia: Czerwiec 24, 2010, 12:24:37 »
Witam,

tez chcę zmienić tylko głośniki bez wymiany radia. LAdny wygląd, sterowanie przy kierownucy oraz brak konieczności zabawy w wyciąganie panela przemawiają do mnie;)

Pytanie czy w zestawie dwudrożnym mozna podłączyć basowe głośniki w miejsca standardowe bez zwrotnic (mam już kabelek-przelotke) a zwrotnice założyć tylko przed tweeterem aby go nie spalić...?
Kupuj polskie produkty - twoje dzieci będa miały gdzie pracować.

Offline Adam Żelisko

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 628
  • Skąd: Trzcianka
  • Posiadany samochód: C4GP II 1.6 e-HDi 116 FAP BVM6
  • Miejscowość: Trzcianka
Re: Nowe radio i głośniki w Pikusiu opis i kilka pytań
« Odpowiedź #53 dnia: Czerwiec 24, 2010, 14:36:06 »
Ja mam tak właśnie podłączone - zwrotnica jest zamocowana pod tweeterkami a basowe podłączone są bezpośrednio. Ale to wynika właściwie ze schematu instalacji zwrotnicy.
Były: Opel Vectra, Ford Mondeo, Citroen Xsara Picasso i przez 2 tygodnie - czerwony Citroen C4 Grand Picasso (skradziony po 2 tygodniach) - teraz grafitowe C4GP :)

Offline Tomasz Ostrowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 317
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso HDi 66,2 kW '10
Re: Nowe radio i głośniki w Pikusiu opis i kilka pytań
« Odpowiedź #54 dnia: Czerwiec 25, 2010, 13:48:18 »
Czyli głośników niskotonowych nie masz podłączonych "nowym" kablem ze zwrotnicy tylko do fabrycznego kabelka w drzwiach..?
Kupuj polskie produkty - twoje dzieci będa miały gdzie pracować.

  • Gość
Re: Nowe radio i głośniki w Pikusiu opis i kilka pytań
« Odpowiedź #55 dnia: Czerwiec 26, 2010, 23:37:17 »
Kupilem dzis alpina , gra pieknie ;) , ale nie trzyma pamieci po wylaczeniu radia , Panowie , co i jak mam podlaczyc aby trzymał pamiec , no i wogole fajnie by było , jakby sie wylaczał po wylaczeniu zapłonu . Pozdrówka :)

Offline Adam Żelisko

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 628
  • Skąd: Trzcianka
  • Posiadany samochód: C4GP II 1.6 e-HDi 116 FAP BVM6
  • Miejscowość: Trzcianka
Re: Nowe radio i głośniki w Pikusiu opis i kilka pytań
« Odpowiedź #56 dnia: Czerwiec 27, 2010, 01:34:05 »
Cytuj

Tomasz Ostrowski napisał:
Czyli głośników niskotonowych nie masz podłączonych "nowym" kablem ze zwrotnicy tylko do fabrycznego kabelka w drzwiach..?


Dokładnie tak
Były: Opel Vectra, Ford Mondeo, Citroen Xsara Picasso i przez 2 tygodnie - czerwony Citroen C4 Grand Picasso (skradziony po 2 tygodniach) - teraz grafitowe C4GP :)

Offline Adam Żelisko

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 628
  • Skąd: Trzcianka
  • Posiadany samochód: C4GP II 1.6 e-HDi 116 FAP BVM6
  • Miejscowość: Trzcianka
Re: Nowe radio i głośniki w Pikusiu opis i kilka pytań
« Odpowiedź #57 dnia: Czerwiec 27, 2010, 01:37:17 »
Cytuj

Piotr Minnda napisał:
Kupilem dzis alpina , gra pieknie ;) , ale nie trzyma pamieci po wylaczeniu radia , Panowie , co i jak mam podlaczyc aby trzymał pamiec , no i wogole fajnie by było , jakby sie wylaczał po wylaczeniu zapłonu . Pozdrówka :)


Obejrzyj dokładnie instrukcję montażu  - występują tu dwa plusy - jeden to stały plus, który podtrzymuje pamięć radia; drugi to plus po zapłonie, który włącza i wyłącza radio w zależności od położenia kluczyka.
Bardzo możliwe, że musisz tylko przełożyć kabelki w przejściówce dołączonej do radia.
Były: Opel Vectra, Ford Mondeo, Citroen Xsara Picasso i przez 2 tygodnie - czerwony Citroen C4 Grand Picasso (skradziony po 2 tygodniach) - teraz grafitowe C4GP :)

  • Gość
Re: Nowe radio i głośniki w Pikusiu opis i kilka pytań
« Odpowiedź #58 dnia: Czerwiec 27, 2010, 14:12:27 »
Adam jak najberdziej mial racje . Zamieniłem zółty kabelek z czerwonym , tzn połaczyłem  żółty z czerwonym i na odwrót. Teraz trzyma pamięc , a radyjko włacza sie i wylacza wraz z zapłonem . Jeszcze tylko ramka , i moduł do sterownia w kole kierownicy iii bede happy :D. Polecam każdemu wymianę tego badziewnego radyjka ;)

  • Gość
Re: Nowe radio i głośniki w Pikusiu opis i kilka pytań
« Odpowiedź #59 dnia: Czerwiec 28, 2010, 11:45:37 »
Moduł sterowania zamówiony , wprost od producenta : http://www.piloty.pl/UNI20.html . Cena 139 zł wraz z przesyłką pobraniową ;) Do każdego radyjka można sobie zamówic .

Gachu

  • Gość
Re: Nowe radio i głośniki w Pikusiu opis i kilka pytań
« Odpowiedź #60 dnia: Czerwiec 29, 2010, 22:55:20 »
Cytuj

Piotr Minnda napisał:
Moduł sterowania zamówiony , wprost od producenta : http://www.piloty.pl/UNI20.html . Cena 139 zł wraz z przesyłką pobraniową ;) Do każdego radyjka można sobie zamówic .


jak otrzymasz napisz jak się spawuje bo mnie osobiście wkurza to radyjko

Offline Grzegorz Tabeński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 43
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1.6 HDI 110KM Exclusive
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Nowe radio i głośniki w Pikusiu opis i kilka pytań
« Odpowiedź #61 dnia: Lipiec 04, 2010, 20:57:02 »
Mam kilka pytań

1.Czy ktoś już podłączył niefirmowe radio pod wyświetlacz i sterowanie w kierownicy.

2.Posiadam xsare picasso z 2006r. Po 2005r. jest podobno jakaś zmiana w instalacji?

3.Ewentualnie czy jest jakiś inny lepiej grający model seryjnego radia, Obecnie mam zamontowanego fabrycznego clariona CD.
Posiadam interface diagnostyczny citroena w spisie dostępnych urządzeń jest tylko kaseciak i CD.

Głośniki z przodu wymieniłem na JBL GT5-650C, jest lekka poprawa audio. Tylne wymieniłem na Rockford Fosgate Prime R152 grają dużo lepiej niż oryginalne.
 Pozostaje tylko wyciąć piankę za głośnikami i zobaczyć co dalej.

  • Gość
Re: Nowe radio i głośniki w Pikusiu opis i kilka pytań
« Odpowiedź #62 dnia: Lipiec 06, 2010, 20:29:17 »
Witam kolegów ponownie , modól sterowania podłączony , wszystko działa jak należy :) . Wszystkie funkcje , łacznie z przełaczaniem albumów śmigają aż miło ;) Podłączenie w sumie bezproblemowe ( całość  koło 45 minut ) . Podłaczenie do radia to standradowe ISO oraz jack , resztę łączymy z żóltą  kostką pod obudową kierownicy .

Offline Arek Kasprzyk

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 705
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen C3 II 2012 1.4 HDI 70
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Nowe radio i głośniki w Pikusiu opis i kilka pytań
« Odpowiedź #63 dnia: Lipiec 06, 2010, 22:04:47 »
dziś sobie podłączyłem zamiast fabrycznego radia swojego Pioneera nawet na fabrycznych głośnikach nieporównywalnie lepiej gra
jak mi przyjdzie ramka i głośniki to sobie zmienie na stałe
ale chciałem jeszcze o czymś napisać
korzystając ze radio na wierzchu podłączyłem sobie głośnik basowy z zestawu głośników komputerowych CREATIVE 2.1
taki głośnik ma w sobie wzmacniacz 17-23 W z regulacja zasilany jest 12 V
a strona audio przez RCA
skrzyneczka  bardzo porządnie grzmi basem jest niewielka nie wiele miejsca zajmuje
i całość robi naprawdę niesamowitego brzmienia z całym zastawem głośników można w radio dać mniej basu na głośniki w dzwiach aby tapicerka nie grała a dodać na skrzyneczkę i naprawdę fajnie dudni
 chińskie SUBy w bagażniku nie podskoczą,
ale też nie dorównuje porządnym sprzętom, ale jak ktoś potrzebuje niskiego basu i spokojnego na wyjazdy z rodzinką to polecam poeksperymentować z małonakładowym sprzętem
nówki takie na allegro kosztują trochę ponad stówę a ja akurat miałem same skrzynki basowe kiedyś na giełdzie komputerowej wygrzebałem po 15 zł wpełnisprawne

Offline Grzegorz Tabeński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 43
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1.6 HDI 110KM Exclusive
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Nowe radio i głośniki w Pikusiu opis i kilka pytań
« Odpowiedź #64 dnia: Lipiec 06, 2010, 22:48:55 »
rozumiem że interface jest kompletny.
Wpinasz się przejściówka w instalacje fabrycznego radia + wtyczka do pilota .  
Czy potrzebowałeś jakiś dodatkowych przejść ?
Sam zastanawiam się nad zakupem pioneer.
DEH-7100BT

  • Gość
Re: Nowe radio i głośniki w Pikusiu opis i kilka pytań
« Odpowiedź #65 dnia: Lipiec 07, 2010, 09:11:22 »
Cytuj

Grzegorz Tabeński napisał:
rozumiem że interface jest kompletny.
Wpinasz się przejściówka w instalacje fabrycznego radia + wtyczka do pilota .  
Czy potrzebowałeś jakiś dodatkowych przejść ?
Sam zastanawiam się nad zakupem pioneer.
DEH-7100BT
Wszystko jak najbardziej kompletne , przygotowywane pod konkretny model radia i instalacji w pikusiach ( sa takie jak moje -- sterownie w kierownicy , lub te nowsze w manetce ) . Kostki iso podłaczasz z fabryczną instalacją , jack do radia , jedynie ten "grzebyk" trzeba było wpiąc pod kierownice --- rozpina sie to co idzie od seryjnego radia i wpina ten od interfac'u .

Offline Miłosz Tomasik

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 3
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso HDi 2.0
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Nowe radio i głośniki w Pikusiu opis i kilka pytań
« Odpowiedź #66 dnia: Lipiec 09, 2010, 12:15:22 »
Witam!

Kupiłem sobie Kenwood KDC4047UG i natychmiast zabrałem się za instalację bez poczytania forum i.. mam nauczkę. Radyjko wpiąłem, w sumie gra faktycznie fajnie, ale..
1) znikły mi odczyty z komputera - prawy ekranik jest po prostu pusty, żadnych danych n/t spalania, średniej, nic.. Rozumiem, że nie jestem odosobnionym przypadkiem, choć jakoś nie mogłem na forum znaleźć nic oprócz obszernych historii na temat popsutego przycisku w przełączniku:/ Szukam dalej, ale jeśli ktoś coś zna jakieś proste rozwiązanie to będę wdzięczny. Czy rozwiązaniem będzie tylko wyjęcie akumulatora, czy może muszę jechać do ASO aby mi pogrzebali w BSI? Jeśli potrzebuję wizyty w ASO to ile to może kosztować w Warszawie?
2) drugi problem - nie działa antena, jak podłączyłem radyjko to pół dnia odbierało stacje, potem szum.. Sprawdzalem - to nie wina radyjka, wyjąłem i przyłożyłem kabel od antenki CB - działało. Więc to antena w aucie, ale co? Mieliście taki numer kiedyś? Jeszce w tym nie grzebałem ale w przyszły weekend zamierzam go pruć. Na początek utnę wtyczkę i zobaczę czy wtyczka w aucie nie padła, jeśli nie to masakra.. Którędy biegnie ten kabel do anteny?
Z góry dzięki odp:)

  • Gość
Re: Nowe radio i głośniki w Pikusiu opis i kilka pytań
« Odpowiedź #67 dnia: Lipiec 09, 2010, 12:30:06 »
jesli chodzi o pierwsze pytanko , to po prostu , odłacz akumuator na chwilkę  , po właczeniu wszystko wróci do normy ;)

Offline Miłosz Tomasik

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 3
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso HDi 2.0
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Nowe radio i głośniki w Pikusiu opis i kilka pytań
« Odpowiedź #68 dnia: Lipiec 09, 2010, 16:25:16 »
Geniusz! Działa:) Ale pozostał problem nr 2 - antena... Wprawdzie zaczęło coś odbierać, ale w centrum Warszawy łapie raptem 2 stacje, a pozostałe po manualnym wyszukaniu ledwie trzeszczą. Czy to jest wzmacniacz anteny, czy co? Jak to rozebrać..

Offline Leszek Lampart

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 662
  • Skąd: Rudna Mała
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picaso SX 1,6 16V 12.2005
  • Zainteresowania: sport, motoryzacja
  • Miejscowość: Rudna Mała
Re: Nowe radio i głośniki w Pikusiu opis i kilka pytań
« Odpowiedź #69 dnia: Lipiec 09, 2010, 17:57:33 »
Cytuj

Miłosz Tomasik napisał:
Geniusz! Działa:) Ale pozostał problem nr 2 - antena... Wprawdzie zaczęło coś odbierać, ale w centrum Warszawy łapie raptem 2 stacje, a pozostałe po manualnym wyszukaniu ledwie trzeszczą. Czy to jest wzmacniacz anteny, czy co? Jak to rozebrać..

Geniusz a jakże jeszcze wiele razy będziesz odłączał akumulator.
Pozdrawiam! :-)  ;-)

Offline Miłosz Tomasik

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 3
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso HDi 2.0
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Nowe radio i głośniki w Pikusiu opis i kilka pytań
« Odpowiedź #70 dnia: Lipiec 09, 2010, 23:58:08 »
[/quote]
Geniusz a jakże jeszcze wiele razy będziesz odłączał akumulator.[/quote]

Hmm, trochę mnie to zbiło z tropu.. Co kolega miał na myśli? Nowe radio będzie mi bruździło w aucie?

  • Gość
Re: Nowe radio i głośniki w Pikusiu opis i kilka pytań
« Odpowiedź #71 dnia: Lipiec 10, 2010, 00:37:18 »
Cytuj

Leszek Lampart napisał:
Cytuj

Miłosz Tomasik napisał:
Geniusz! Działa:) Ale pozostał problem nr 2 - antena... Wprawdzie zaczęło coś odbierać, ale w centrum Warszawy łapie raptem 2 stacje, a pozostałe po manualnym wyszukaniu ledwie trzeszczą. Czy to jest wzmacniacz anteny, czy co? Jak to rozebrać..

Geniusz a jakże jeszcze wiele razy będziesz odłączał akumulator.
hmmm , no mnie tez zbiło z ... tropu , bo ja po raz pierwszy klamre od aku odlaczalem , a pikus u mnie juz 3 lata ;)

Offline Leszek Lampart

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 662
  • Skąd: Rudna Mała
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picaso SX 1,6 16V 12.2005
  • Zainteresowania: sport, motoryzacja
  • Miejscowość: Rudna Mała
Re: Nowe radio i głośniki w Pikusiu opis i kilka pytań
« Odpowiedź #72 dnia: Lipiec 10, 2010, 19:01:26 »
Cytuj

Piotr Minnda napisał:
Cytuj

Leszek Lampart napisał:
Cytuj

Miłosz Tomasik napisał:
Geniusz! Działa:) Ale pozostał problem nr 2 - antena... Wprawdzie zaczęło coś odbierać, ale w centrum Warszawy łapie raptem 2 stacje, a pozostałe po manualnym wyszukaniu ledwie trzeszczą. Czy to jest wzmacniacz anteny, czy co? Jak to rozebrać..

Geniusz a jakże jeszcze wiele razy będziesz odłączał akumulator.
hmmm , no mnie tez zbiło z ... tropu , bo ja po raz pierwszy klamre od aku odlaczalem , a pikus u mnie juz 3 lata ;)

Nie koledzy to taki mały żarcik , ja też nie potrzebowałem odłączać akumulatora ale w wielu przypadkach to pomaga jak dziwnie się Pikuś zachowuje. Wyczytałem to studiując całe forum od początku. Dla niewtajemniczonych podaję że jeśli chcemy odłączyć akumulator (czasami efekt jest po dłuższym odłączeniu np. 0,5h- czego nie rozumiem)  to można to zrobić w komorze silnika odkręcają przewód który biegnie prosto z akumulatora i jest pod taką plastikową przykrywką oznaczoną plusikiem.
Pozdrawiam! :-)  ;-)

Offline Tomasz Maćkowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 57
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: 2008 Xsara Picasso 1.6 HDi90
  • Miejscowość: Wrocław
Re: Nowe radio i głośniki w Pikusiu opis i kilka pytań
« Odpowiedź #73 dnia: Lipiec 12, 2010, 10:41:46 »
Witam,

Odnośnie interfejsu z piloty.pl i nowszych aut (tymi ze sterowaniem na manetce)

Otrzymałem od sprzedawcy info że jego interfejs nie obsłuży "kręciołka" (cytat z jego maila). Czyli odpada przełaczanie stacji w radiu i pewnie coś jeszcze.

Mnie to zniechęciło niestety - montuję samo radio.

Pozdrawiam

Offline Adam Żórawski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 136
  • Skąd: Karczew
  • Posiadany samochód: Picasso 1.8 16V, 2000r, LPG
  • Miejscowość: Karczew