Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Wasze opinie o blachach w Xsarze I  (Przeczytany 9978 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

  • Gość
Wasze opinie o blachach w Xsarze I
« dnia: Wrzesień 08, 2009, 17:25:19 »
Witam, Mam Xsare I z 2000 r. I tak sie zastanawiam czy garazowac ja przez nadchodzaca zime czy tez.  Jakie sa wsze doswiadczenia w tej materii. Ktore elemanty blacharki najszybciej lapia rdze... dzieki

Offline Karol Kozłowski

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 945
  • Skąd: Dąbrowa Górnicza
  • Posiadany samochód: Citroen C5 3.0 V6 2004r. Renault Latitude 2.0DCi 2011r.
  • Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Re: Wasze opinie o blachach w Xsarze I
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 08, 2009, 23:18:29 »
Rdza a co to takiego :evil: Jeśli auto nie było bite to nie masz się co martwić.
Pozdro...



Offline Piotr Woźniak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 6 911
  • Skąd: Głogów
  • Posiadany samochód: SĄ: ZX 2.0i Volcane, Xantia II 2.0HDi 110 BREAK, BYŁ ZX 1.9TurboD AURA
  • Zainteresowania: a jak myślicie:D
  • Miejscowość: Głogów
Re: Wasze opinie o blachach w Xsarze I
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 08, 2009, 23:46:41 »
Cytuj

Karol Kozłowski napisał:
Rdza a co to takiego :evil: Jeśli auto nie było bite to nie masz się co martwić.
Pozdro...

Niestety, ale zdziwilbyś się:| Nie mówię co prawda o Xsarze, ale o ZX i xantii... Też ocynk...
gg #7685801, mobile 793-297-901
Sprzedam VW Passat;) Variant TDI115 '00! info pod tel ^

Offline Jacek Kustra

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 462
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Ford S-Max 2.0 AWD
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Wasze opinie o blachach w Xsarze I
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 09, 2009, 14:52:27 »
Jesli byla  bita i robota zostala spartaczona to jedyna mozliwosc pojawienia sie rdzy.
W innym wypadku szanse sa bardzo male. Pod tym wzgledem to Xsara wyglada bardzo dobrze.
Moje spalanie

Offline Piotr Woźniak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 6 911
  • Skąd: Głogów
  • Posiadany samochód: SĄ: ZX 2.0i Volcane, Xantia II 2.0HDi 110 BREAK, BYŁ ZX 1.9TurboD AURA
  • Zainteresowania: a jak myślicie:D
  • Miejscowość: Głogów
Re: Wasze opinie o blachach w Xsarze I
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 09, 2009, 15:07:32 »
Cytuj

Jacek Kustra napisał:
Jesli byla  bita i robota zostala spartaczona to jedyna mozliwosc pojawienia sie rdzy.
W innym wypadku szanse sa bardzo male. Pod tym wzgledem to Xsara wyglada bardzo dobrze.

Częściowo się zgodzę- ale poczekajcie aż xsary będą mialy 13-15 lat;)
gg #7685801, mobile 793-297-901
Sprzedam VW Passat;) Variant TDI115 '00! info pod tel ^

Offline Bartek Gajko

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 291
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: Citroen Saxo 1.1i Athena 1997,Xsara 2.0 HDi Oceanic 2004
  • Miejscowość: Lublin
Re: Wasze opinie o blachach w Xsarze I
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 09, 2009, 15:07:33 »
Mam Xsarę z 2004r i nie mam mowy o korozji. Drugi mój bolid czyli Saxo z 1997r również nie wie co to rdza. Oczywiście zarówno jeden jak i drugi maja przeszłość bezwypadkową. Tak jak kolega Jacek mówi przy spartaczonej naprawie blacharskiej  można spodziewać się rdzy.
Kupie XM w bardzo dobrym stanie 2.1 lub 2.5td

Offline Jacek Kustra

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 462
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Ford S-Max 2.0 AWD
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Wasze opinie o blachach w Xsarze I
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 09, 2009, 15:18:54 »
Cytuj

Piotr Woźniak napisał:

Częściowo się zgodzę- ale poczekajcie aż xsary będą mialy 13-15 lat;)


Przeciez niektorzy posiadaja Xsary z 1997 roku, a to juz 12 lat i o rdzy raczej sie nie slyszy :)

Na allegro tez mozesz poprzegladac stare Xsarki i ich blachy wygladaja calkiem przyzwoicie.
Moje spalanie

Offline Piotr Woźniak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 6 911
  • Skąd: Głogów
  • Posiadany samochód: SĄ: ZX 2.0i Volcane, Xantia II 2.0HDi 110 BREAK, BYŁ ZX 1.9TurboD AURA
  • Zainteresowania: a jak myślicie:D
  • Miejscowość: Głogów
Re: Wasze opinie o blachach w Xsarze I
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 09, 2009, 15:24:59 »
Cytuj

Jacek Kustra napisał:
Cytuj

Piotr Woźniak napisał:

Częściowo się zgodzę- ale poczekajcie aż xsary będą mialy 13-15 lat;)


Przeciez niektorzy posiadaja Xsary z 1997 roku, a to juz 12 lat i o rdzy raczej sie nie slyszy :)

Na allegro tez mozesz poprzegladac stare Xsarki i ich blachy wygladaja calkiem przyzwoicie.

Powiem Ci tak- zależy z jakiej fabryki jest auto;) Aulnay sois Bois   Francja mi osobiście podpadli na całej linii:) 2 całkiem bezwypadkowe auta, piękne z zewnątrz a środek się sypie.

Dokladnie na co trzeba uważać to nadkola tylne- jak nie ma dodatkowych błotników sypie piachem i rdza łapie przy "wywietrzniku bagażnika" a z zewnątrz nie rusza nic... Dodatkowo łączenie kielicha mcpersona z poszyciem blotnika- może w xsarze to poprawili, bo nie spotkałem się z tym akurat... Jak nie rozbierzesz całego bagażnika niec nie wskazuje na korozję...

Z zewnątrz fakt- nie spotkałem się z bezwypadkowym citroenem (powiedzmy od '90), ktory rdzewieje:D
gg #7685801, mobile 793-297-901
Sprzedam VW Passat;) Variant TDI115 '00! info pod tel ^

Offline Jan Ferde

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 207
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: AR 159, Xsara II 1.6 16v
  • Miejscowość: Wrocław
Re: Wasze opinie o blachach w Xsarze I
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 09, 2009, 15:57:40 »
Warto jednak porównać Citroena do innych samochodów z tych samych lat. I tu widać wyraźną przewagę nad Renault, Fordem czy Oplem. W Citroenie zaczynają rdzewieć naprawdę stare samochody. Inne marki wymagają interwencji dużo wcześniej. W rodzinie miałem 15-letniego ZX 16v i mimo że pochodził ze Szwajcarii to nie było jakiś znaczących oznak korozji. Oczywiście w kilku zakamarkach można było dojrzeć delikatny nalot rudej, ale nigdzie w podwoziu nie było dziur. Warto to porównać do Kadeta czy Astry z lat 90, w których nieraz fotel się zapada z powodu dziur w podłodze.

Inna sprawa, że w Xsarach jest lepsza ochrona antykorozyjna niż w ZX, bo ja osobiście nie widziałem ani grama rdzy na żadnej xsarze którą widziałem. Śmiało można przyznać, że blachy to bardzo mocna strona aut Citroena.
 
Xsara
 

Offline Radosław Dors

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 11
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Była Xsara
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Wasze opinie o blachach w Xsarze I
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 09, 2009, 21:32:38 »
Miałem Xsarę z 1998 roku i problemów z korozją nie było, do tej pory bym jeździł gdyby nie wypadek na początku tego roku i bardzo poważne uszkodzenia. Ojciec ma XM-a z 1995 i też jest w porządku. Z osób mi znanych nikt raczej w Citroenie na korozję nie narzekał. No chyba, że mój GSA Break 1981, miał 13 lat i były robione progi i fragmenty podłogi. Podobnie GS 1977 ten w 1991 miał wymieniane progi poza tym zupełnie dobrze.

Offline Wojtek Lewicki

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 5
  • Skąd: Gdańsk
  • Posiadany samochód: Xsara
  • Miejscowość: Gdańsk
Re: Wasze opinie o blachach w Xsarze I
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 18, 2009, 18:10:22 »
a ja dziś byłem oglądać jedną xsarę i z zaskoczeniem zauważyłem że jeden próg jest skorodowany. było kilka bąbli jak również duża plama która myślałem że jest brudem. ale była rdzą na wylot. i to w takim stanie że właściciel podczas oględzin z zaskoczenia wziął i przebił ją palcem robiąc dziurę :D całe szczęscie nie byłem to ja ;)

pytanie. jakie są mniej więcej koszty progu + lakierowania + montażu? ktoś się orientuje?

Offline Piotr Woźniak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 6 911
  • Skąd: Głogów
  • Posiadany samochód: SĄ: ZX 2.0i Volcane, Xantia II 2.0HDi 110 BREAK, BYŁ ZX 1.9TurboD AURA
  • Zainteresowania: a jak myślicie:D
  • Miejscowość: Głogów
Re: Wasze opinie o blachach w Xsarze I
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 18, 2009, 23:40:30 »
Cytuj

Wojtek Lewicki napisał:
a ja dziś byłem oglądać jedną xsarę i z zaskoczeniem zauważyłem że jeden próg jest skorodowany. było kilka bąbli jak również duża plama która myślałem że jest brudem. ale była rdzą na wylot. i to w takim stanie że właściciel podczas oględzin z zaskoczenia wziął i przebił ją palcem robiąc dziurę :D całe szczęscie nie byłem to ja ;)

pytanie. jakie są mniej więcej koszty progu + lakierowania + montażu? ktoś się orientuje?

Pewnie bezwypadkowe auto, nie? Prawy próg pod drzwiami pasażera?:D Skąd ja to znam...

Robota progu to od 500PLN (jedna z najlpeszych firm jakie znam, wielkopolska Alpida- robią tak, że wygląda jak fabryczny).
gg #7685801, mobile 793-297-901
Sprzedam VW Passat;) Variant TDI115 '00! info pod tel ^

Offline Wojtek Lewicki

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 5
  • Skąd: Gdańsk
  • Posiadany samochód: Xsara
  • Miejscowość: Gdańsk
Re: Wasze opinie o blachach w Xsarze I
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 19, 2009, 00:27:46 »
Cytuj

Piotr Woźniak napisał:
Pewnie bezwypadkowe auto, nie? Prawy próg pod drzwiami pasażera?:D Skąd ja to znam...

Robota progu to od 500PLN (jedna z najlpeszych firm jakie znam, wielkopolska Alpida- robią tak, że wygląda jak fabryczny).


o rany :D no trafiłeś za 10 punktów ;) skoro takie koszty to chyba ją sobie odpuszczę :x musiał bym sie targować i targować ;)

Offline Konrad Kowalski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 188
  • Zainteresowania: motoryzacja
Re: Wasze opinie o blachach w Xsarze I
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 23, 2009, 00:06:51 »
Cytuj

Piotr Woźniak napisał:
Częściowo się zgodzę- ale poczekajcie aż xsary będą mialy 13-15 lat;)


Witam
Ja posiadam xsarke z 97r. czyli ma już 12 lat a rdzy jakoś nie widać, co mnie bardzo cieszy ;)

Offline Wilhelm Zajączkowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 10
  • Skąd: Łódź
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara 1.8i 16V VTS XU7JP4 1999r.
  • Miejscowość: Łódź
Re: Wasze opinie o blachach w Xsarze I
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 19, 2009, 22:39:35 »
Potwierdzam to co inni napisali wcześniej. Citroeny mają naprawdę dobre zabezpieczenia antykorozyjne. Miałem Xsarę z 1997 roku i również korozji nie stwierdzono. Jedynie po wypadku (naturalna sprawa) zaczęły się rude ogniska pokazywać ;). Teraz mam Xsarę z 1999 r. i jest rewelacja :).
Xsara Returns ;)

Offline Piotr Skrzypek

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 681
  • Skąd: Nowa Ruda
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara II VTS 2.0 HDI 110 KM
  • Zainteresowania: Motoryzacja, Telekomunikacja, Informatyka
  • Miejscowość: Nowa Ruda
Re: Wasze opinie o blachach w Xsarze I
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 29, 2009, 02:02:29 »
Posiadam Xsarę z 1997 r. nigdny nie rozbita, nie szpachlowana i nie lakierowana. Żadnej rdzy, ani żadnego ogniska. Blachy w Xsarze to rewelacja :)
Pozdrawiam - p Y p ( Piotr Skrzypek )
-----------------

-----------------
Potrzebujesz pomocy ? - dzwoń 603083506...

Offline Krzysztof Burz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 228
  • Skąd: Rzeszów
  • Posiadany samochód: Peugeot 407 v6 3.0
  • Miejscowość: Rzeszów
Re: Wasze opinie o blachach w Xsarze I
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 25, 2009, 13:32:20 »
mi na prgach gdzie mi farba odeszla z jednej i drugiej strony nie mam rdzy. nigdzie indziej tez nie ma rdzy chociaz mi auto wyglada na bite z przodu

  • Gość
Re: Wasze opinie o blachach w Xsarze I
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 26, 2009, 14:49:58 »
Moja Xsarka bardzo dobrze się trzyma.
Patrząc na spód auta na kanale - tylko na niektórych łączeniach pojawił się delikatny rudy nalot. Zapsikałem to Boll'em i jest OK.
A garażowana jest tylko połowicznie  ;)  Tył wystaje 1,5m z garażu, bo stoję w 1 garażu 2-ma autami :-)
Minus jest tylko taki, że gdy śnieg Ci zasypie całe auto, a wiatr zawieje każdą szczelinkę - lubią też zamarzać zamki, mimo mocnego i obfitego smarowania.

Mam też Roverka 416Si z 1996r i powiem, że tam jestem pod wrażeniem ochrony antykorozyjnej. Na karoserii nie ma śladu rdzy - oprócz zbiornika paliwa (metalowy). Oczywiście też go zapsikałem Boll'em.

Miałem Golfa Mk III 1,6 LPG 1993r. Plusem były tylko bardzo niskie ceny części zamiennych. Gniło mi to na potęgę, a zabiegi typu czyszczenie i konserwacja nie pomagały.
Generalnie Xsara jest o niebo lepsza, pomimo wymienionych przeze mnie wszystkich przycisków el. szyb, lusterek etc.

Offline Wiktor Baszun

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 80
  • Skąd: Łódź
  • Posiadany samochód: C5 2,0HDi '05
  • Zainteresowania: Motoryzacja, muzyka, fotografia
  • Miejscowość: Łódź
Re: Wasze opinie o blachach w Xsarze I
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 26, 2009, 15:16:14 »
Moja jest z 98 i od 6 lat ją mam i stoi pod chmurką. Do tej pory nic nie widac. Po opiniach widac ze Citroen tu nie dał plamy.
Pozdrawiam
Wiktor
C5 2,0 HDi -jest
AX 1,5D , Xsara 1,8 VTS, Xsara Picasso 2HDi   -był

Offline Jacek Fudała

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 13
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Xsara 1.4 Break 12/1999
  • Miejscowość: Kraków
Re: Wasze opinie o blachach w Xsarze I
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 11, 2009, 11:32:37 »
Moja Xsara pochodzi ze środkowych Włoch, więc przez pierwsze lata nie zaznała pewnie grama soli. Mam ją od 2 lat i jak na razie zero korozji. Stoi sobie oczywiście pod chmurką.
Xsara 1.4 Break 12/1999

Offline Michał Majewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 2 501
  • Skąd: Milówka
  • Posiadany samochód: C8 2.0 16V automat 2008 | Astra G 1.6 16V automat 2003
  • Zainteresowania: Wyceny nieruchomości, stary, stacjonarny sprzęt audio, amatorskie stolarstwo i kolej :)
  • Miejscowość: Milówka
Re: Wasze opinie o blachach w Xsarze I
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 17, 2009, 23:58:27 »
Moja 1999, ale już od 8 lat w Polsce (wcześniej Francja). Rdza pojawiła się tylko w jednym miejscu. W rejonie podszybia, nad akumulatorem, a pod wycieraczkami i plastikową ich osłoną jest taki poprzeczny, cienki płaskownik. Nie bardzo wiem po co on jest, ale mam tam całe 3cm kwadratowe rdzy :-D
"Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Golfem"

Były: Xsara 1, Xsara 2, Xsara Picasso

Offline Adam Komorowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 32
  • Skąd: Teresin
  • Posiadany samochód: była Xsara 2 1.6 16v tu5jp4 03r.....
  • Miejscowość: Teresin
Odp: Wasze opinie o blachach w Xsarze I
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 14, 2017, 16:02:40 »
W mojej jest odprysk lakieru na progu i na rancie drzwi (po poprzednim właścicielu) i nigdzie rdzy nie ma, blachy w oryginale, stała na dworze w zimie i wszystko ok. Ocynk jak należy :)

Offline Bartek Konopka

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 634
  • Skąd: Częstochowa/Kraków
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara II HDI 2000r.
  • Miejscowość: Częstochowa/Kraków
Odp: Wasze opinie o blachach w Xsarze I
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 14, 2017, 16:57:54 »
Fajnie że ktoś odkopał ten temat. od 2009 roku minęło sporo czasu.


U mnie już oba progi robione, jeden w zeszłym roku drugi w zeszłym miesiącu. Do tego przy wymianie szyby okazało się, że pod uszczelką pomiędzy szybą, a dachem odpadł lakier ale tylko w narożnikach słupki - dach, przy czym korozji tam nie ma

Offline Michał Majewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 2 501
  • Skąd: Milówka
  • Posiadany samochód: C8 2.0 16V automat 2008 | Astra G 1.6 16V automat 2003
  • Zainteresowania: Wyceny nieruchomości, stary, stacjonarny sprzęt audio, amatorskie stolarstwo i kolej :)
  • Miejscowość: Milówka
Odp: Wasze opinie o blachach w Xsarze I
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 14, 2017, 17:08:48 »
Fajnie że ktoś odkopał ten temat. od 2009 roku minęło sporo czasu.


U mnie już oba progi robione, jeden w zeszłym roku drugi w zeszłym miesiącu. Do tego przy wymianie szyby okazało się, że pod uszczelką pomiędzy szybą, a dachem odpadł lakier ale tylko w narożnikach słupki - dach, przy czym korozji tam nie ma

Fajnie, ale temat jest o Xsarze I ;)  Gdy pisałem swoją ostatnią wypowiedź jeździłem jeszcze X1 ;)
"Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Golfem"

Były: Xsara 1, Xsara 2, Xsara Picasso

Offline Przemek Kamiński

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 530
  • Skąd: Rzeszów
  • Posiadany samochód: C5 3.0 V6 Break, C4 1.2 130 KM, ZX 2.0 16V
  • Miejscowość: Rzeszów
Odp: Wasze opinie o blachach w Xsarze I
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 10, 2018, 11:46:33 »
Fajnie się czyta stare posty że Xsara nie ma bata nie zardzewieje :D

U mnie (właściwie u mojego ojca) tylne drzwi przy nadkolu zeżarte i tylna klapa, lakier odpryskiwał, w końcu rdza chwyciła. Progi też robione.
Ale przebieg zobowiązuje :P
Citroën C5 3.0 V6 Break manual
Citroën ZX 2.0 16V Fotki
Citroën C4 1.2 130 KM
Citroën Xsara 1.6 Prestige 599294 km i... odeszła :(
Peugeot 307 SW 1.6