Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: PRAWIE jak LIMUZYNA ... ;)  (Przeczytany 2963 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Robert Kruk

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 24
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara I 1.8 Exclusive
  • Miejscowość: Wrocław
PRAWIE jak LIMUZYNA ... ;)
« dnia: Wrzesień 24, 2009, 19:14:36 »
Witam

Jak widać na załączonych obrazkach :) CITROEN XSARA EXCLUSIVE 1.8i (szkoda że tylko 90KM).

Silniczek 1.8i troszkę mało mocy no ale cóż trudno :)
- Rok 1997 z końcówki grudnia więc prawie 98,
- przebieg udokumentowany nie całe 165tys.
- wnętrze bardzo zadbane, jak widać z resztą,
- troszkę poobcierany na zew, jeździła nim młodsza pani która miała jak widać problemy ze zdaniem PRAWKA ( z tego co się chwaliła za 9 razem :D)
- nowe oponki,
- stopy aluminiowe tylko ktoś dokonał profanacji ponieważ kołka zostały wyważone ale na zew  felgi,

Na razie zmieniłem olej w silniku, ale troszkę trzeba włożyć w mechanikę tj. zmiana pompy wspomagania( zaczyna syczeć przy skrętach), tłumik środkowy ( przy dodawaniu gazu brzęczy jak by był już w środku przepalony), no i wymiana uszczelki między kolektorem a głowicą bo również przy dodawaniu gazu słychać jak pyrkocze. Trochę głośno chodzi centralny zamek przy otwieraniu i zamykaniu ale to nie wiem co to może być...

Tak samo jak inni obawiałem się kupna Francuza z racji tego, że po 1 co się kogo pytałem to mówili nie kupuj tego [color=ff0000]piii[/color]U, francuzi jedynie co robią dobrze to pieczywo itd. a po 2 jeździłem Peugotem 405, 106 i różnymi Renówkami i można powiedzieć - to była tragedia we wszystkich, jednak pamiętam, że mój ojciec miał Citroena BX wersje GTI 136KM i XM i mówił o nich w samych superlatywach więc sie zainteresowałem  i zaryzykowałem i powiem szczerze, że jak na razie (PUK PUK odpukać w nie malowane ;) )jest to najlepsze auto jakie miałem i jestem z niego na razie bardzo zadowolony. Komfort jazdy jest naprawdę znakomity poza trzaskami plastików we wnętrzu :)(co mozna poradzić właściwości jezdne super trzyma się drogi jak sportowe autko.
A co jest najlepsze, że ogromnie podoba się mojej żonie i super się jej jeździ przynajmniej z tego co mówi. ;P

Jeśli chodzi o modyfikacje to w przyszłości chciałbym wygłuszyć drzwi ( obawiam się tylko czy to za  bardzo nie zamuli auta - ciężar jakiś jest), wstawić jakąś lepszą jednostkę sterującą bo mam trochę dość słuchania radia. No i przede wszystkim nowe alustopy :) namierzam się na 16' - co sądzicie o tym wyborze,
no i może w przyszłości ANGEL EYES chromowane w środku, no i alarm - co moglibyście polecić i jakie mniej więcej są koszty
założenia
I przy okazji pytam bo wiem, że się na tym znacie, czy da się założyć na tylną klapę tą rączkę do jej otwierania z xsary II na klapę do Xsary I.

Z góry serdeczne dzięki i pozdrawiam wszystkich klubowiczów.

Offline Karol Kozłowski

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 945
  • Skąd: Dąbrowa Górnicza
  • Posiadany samochód: Citroen C5 3.0 V6 2004r. Renault Latitude 2.0DCi 2011r.
  • Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Re: PRAWIE jak LIMUZYNA ... ;)
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 24, 2009, 22:59:20 »
+ tapicerka foteli - cuuudo
- drewno na desce - jak dla mnie paskuda



Offline Sebastian Wszoł

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 106
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara 1.6 16v VTR
  • Miejscowość: Kraków
Re: PRAWIE jak LIMUZYNA ... ;)
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 25, 2009, 13:48:07 »
Muszę się zgodzić z przedmówcą. Autko bardzo fajne, fotele bajka, lecz te drewnopodobne plastiki wyglądają dramatycznie. Może uda ci się kupić z rozbitka jakieś srebrne czy inne żeby pasowały pod kolor autka. Ewentualnie można włożyć w to więcej pracy i wykleić bądź zamalować. :)

  • Gość
Re: PRAWIE jak LIMUZYNA ... ;)
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 25, 2009, 14:05:29 »
Gdyby nie to drewno w środku - plus za wyposażenie i kierownicę - bardzo fajnie wygląda w oryginalnym obszyciu

Offline Oskar Klein

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 867
  • Skąd: Chotomów
  • Posiadany samochód: Alfa Romeo 156 2.0 TS 155 PS; Citroen C5 Tourer 2.0 HDI 163 PS
  • Miejscowość: Chotomów
Re: PRAWIE jak LIMUZYNA ... ;)
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 25, 2009, 14:55:08 »
Kurde, czujnik deszczu, skóra... Nawet nie wiedziałem, że są tak ładnie wyposażone Xsarcie! :-)
Mam pytanie czy masz "elektryczne" szyby także z tyłu (?), bo jakoś się dopatrzeć nie mogę na zdjęciach.
była: Xsara Break SX 1.6i 2001
była: C5 Tourer 1.8i Dynamique 2008
jest: Alfa Romeo 156 2.0 TS De-lux Pack 1999
jest: C5 Tourer 2.0 HDI Exclusive 2015

Offline Jacek Kustra

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 462
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Ford S-Max 2.0 AWD
  • Miejscowość: Warszawa
Re: PRAWIE jak LIMUZYNA ... ;)
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 25, 2009, 15:07:27 »
Pelna elektryka jest, zreszta widac na fotkach :)
Moje spalanie

Offline Robert Kruk

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 24
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara I 1.8 Exclusive
  • Miejscowość: Wrocław
Re: PRAWIE jak LIMUZYNA ... ;)
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 25, 2009, 15:07:42 »
Potwierdzam są elektryczne szyby także z tyłu i co najlepsze że wszystko to działa bez zarzutu.

A z tym drewnem to jest to okleina i w sumie na żywo nie wygląda aż tak źle no i podoba się mojej żonie więc zmiana raczej nie będzie wchodziła w rachubę ewentualnie jak gdzieś się uda zdobyć to zamienił bym to na prawdzie drewno :)

Jedynie co chciałbym zmienić to żeby oparcie fotela pasażera było też sterowane elektrycznie tak jak  oparcie kierowcy wiecie czy to jest możliwe...

Offline Sebastian Wszoł

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 106
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara 1.6 16v VTR
  • Miejscowość: Kraków
Re: PRAWIE jak LIMUZYNA ... ;)
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 25, 2009, 16:41:09 »
Cytuj

Robert Kruk napisał:

Jedynie co chciałbym zmienić to żeby oparcie fotela pasażera było też sterowane elektrycznie tak jak  oparcie kierowcy wiecie czy to jest możliwe...


Kup sobie siedzenie kierowcy z rozbitego anglika :P

Offline Robert Kruk

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 24
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara I 1.8 Exclusive
  • Miejscowość: Wrocław
PRAWIE jak LIMUZYNA ... ;)
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 25, 2009, 17:35:19 »
Przeszło mi to przez głowę ale jak biorę siedzenie z anglika to czy można wymontować sam spód fotela na którym jest welur do mojego typu fotela

Offline Marcin Mamijew

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 782
  • Skąd: Tanowo
  • Posiadany samochód: Xsara ...???
  • Miejscowość: Tanowo
Re: PRAWIE jak LIMUZYNA ... ;)
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 25, 2009, 20:13:20 »
Napewno sprosta temu zadaniu tapicer;] Co do klapy: jesli chodzi Ci o ta listwe z szewronem to nie bedzie pasowala X2 ma troszke inaczej wyzlobiona klape
Xsara VTS 99 2.0 by Musketier :-)
Piękna i bestia w dodatku szybka i wściekła :-)
Sprzedam czesci do citroen C5 mkI  - blacharskie i mechaniczne
Wgrywanie PL menu RT3, RT4, RT5 - 512159695

Offline Piotr Woźniak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 6 911
  • Skąd: Głogów
  • Posiadany samochód: SĄ: ZX 2.0i Volcane, Xantia II 2.0HDi 110 BREAK, BYŁ ZX 1.9TurboD AURA
  • Zainteresowania: a jak myślicie:D
  • Miejscowość: Głogów
Re: PRAWIE jak LIMUZYNA ... ;)
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 25, 2009, 21:16:17 »
A ja się wyłamię z tłumu:)

Bardzo mi się to "drzewno";) podoba! Wywaliłbym tylko okleinę z bocznych nawiewów, poza tym super!
gg #7685801, mobile 793-297-901
Sprzedam VW Passat;) Variant TDI115 '00! info pod tel ^

Offline Mariusz Krysztofiak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 22
  • Skąd: Wałbrzych
  • Posiadany samochód: Citroen xsara 99r exclusive 1.8i
  • Miejscowość: Wałbrzych
Re: PRAWIE jak LIMUZYNA ... ;)
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 26, 2009, 05:09:39 »
Witam.Mam też wersje EXCLUSIVE z 1999 roku z tym samym silnikiem tylko bez tego pseudo drewna.Auto super szukałem jakiegoś niemca ale za te pieniądze które dałem za xsare  to bym kupił gołego i zmęczonego niemca.