Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MK II] Wymiana oleju w automacie 4HP20  (Przeczytany 2348 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dariusz Weszka

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 20
  • Skąd: Syców
  • Posiadany samochód: citroen c5 mkII 2004 2,2 Hdi 16V Exclusive
  • Miejscowość: Syców
[MK II] Wymiana oleju w automacie 4HP20
« dnia: Październik 04, 2009, 14:40:18 »
Witam mam c5 ze skrzynią automatyczną model 4HP20 i chciałbym wymienić olej a wiem ze do tej skrzyni musi być nalany olej Esso LT 71141. I mam pytanie czy  znacie może jakiegoś dobrego mechanika lub serwis w okolicy Wrocławia ,Oleśnicy czy Ostrowa Wlkp. co dałby sobie z tą skrzynią rade i dobrze by tą wymiane zrobił.
Pozdrawiam
Citroen C5 2,2 Hdi 16V 2004 Exclusive

Offline Wojciech Lutyński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 24
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen C5 III, 2.0 HDI, automat, 2009
  • Miejscowość: Wrocław
Re: [MK II] Wymiana oleju w automacie 4HP20
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 04, 2009, 15:51:42 »
Też mam automat. Robiłem coś ostatnio we Franpolu na Paczkowskiej we Wrocławiu. Oni mogą Ci to zrobić, mnie też proponowali mówiąc, że ludzie oszczędzają na wymianie a potem remont kosztuje majątek i takie tam... Jednak nie polecam tego warsztatu, nie byłem zadowolony z obsługi i serwisu. Skasowali mnie jak za zboże a to co zrobili nic nie dało. Potem powiedzieli że trudno i jak chce to mogą szukać dalej. Nie chciałem.
Koszt wymiany panienka oceniła na około 400 zł, ale powiedziała, że póki nie spuszczą starego oleju to nie wiedzą ile wejdzie nowego, bo do tych skrzyń wchodzi albo albo, już nie pamiętam konkretnie ile litrów. Że niby są dwa typy.
Citroen C5 III, 2.0 HDI, automat, 2009, poprzednio Citroen C5, 2.0 V16, automat, 2003 i VW Touareg 4.2 V8, gaz BRC.