Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [mkI] Czujnik temperatury zewn.  (Przeczytany 1904 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Waldemar Sito

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 57
  • Skąd: Kolbuszowa
  • Posiadany samochód: C5 2.0 B 16V 2002
  • Miejscowość: Kolbuszowa
[mkI] Czujnik temperatury zewn.
« dnia: Grudzień 20, 2009, 23:38:20 »
Witam
Po wymianie czujnika temperatury zewnętrznej dalej mam dziwne wskazania dzisiaj nawet -40(syberia czy co?).
Co mogę jeszcze zrobić czy może są jakieś styki do przeczyszczenia itp - proszę o poradę

ps czy czujnik temperatury zewn od Peugeota 206 to będzie to samo co w naszych cytrynach - bo na oko wyglada tak samo a jest bardzo tani,

piotrek

  • Gość
Re: [mkI] Czujnik temperatury zewn.
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 21, 2009, 08:03:55 »
Witam

Mi też błędnie temp. pokazuje. Obecnie mam ok +40st na wyświetlaczu. Z tym, że jak na zewnątrz jest na "plusie" to zaczyna pokazywać dobrze.
Zamówiłem na allegro jakiś nieoryginalny czujnik (http://skocz.pl/datmr). Jednak coś mam wrażenie, że to nie do końca wina samego czujnika.
Już raz rozbierałem tapicerkę drzwi, aby dostać się do wtyczki. Wyczyściłem ją, ale przy pierwszych większych mrozach problem powrócił.
Zobaczymy po wymianie czujnika.

Pozdrawiam

Offline Waldemar Sito

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 57
  • Skąd: Kolbuszowa
  • Posiadany samochód: C5 2.0 B 16V 2002
  • Miejscowość: Kolbuszowa
Re: [mkI] Czujnik temperatury zewn.
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 21, 2009, 08:28:13 »
DOkładnie taki czujnik zamówiłem i dalej są problemy.
Sprzedawca zaproponował wymianę więc spróbuję jeszcze raz
po zamianie na inny

Offline Grzegorz Sługocki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 018
  • Skąd: Zielona Góra
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 HDI 2001r// 2.0 B+LPG 2009r
  • Miejscowość: Zielona Góra
Re: [mkI] Czujnik temperatury zewn.
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 21, 2009, 09:59:19 »
Witam panowie,dajcie sobie spokój z tym gównianym czujnikiem bo naprawde szkoda pieniędzy,raz kupiłem od gościa taki czujnik w Zielonej Górze i okazało się ze źle pokazuje pojechalem znów do niego i dał mi inny ale ten też okazał się trefny(oba pokazywały za wysoką temperature) wiec wymienił mi jeszcze raz ten czujnik i bylo juz dobrze ale przez jakies 2 miesiące w tej chwili pokazuje mi ciągle w granicach - 40 stopni więc odradzam taki czujnik bo nie jest wart tych pieniedzy stracicie 30zł i dalej nie bedzie hulało więc lepiej szepnąć komuś z rodziny może zafunduje czujnik orginalny pod choinkę:) a czujnik kosztuje 100zł w citroenie.Pozdrawiam