Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MkI][2001] Oświetlenie wewnętrzne kabiny  (Przeczytany 9162 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jarosław Grząbel

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 68
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 1.6HDi 2010
[MkI][2001] Oświetlenie wewnętrzne kabiny
« dnia: Październik 23, 2009, 22:14:23 »
Witam.

Przepraszam za absurdalne pytanie, ale problem polega na tym, ze wlasnie dzisiaj zorientowalem sie ze oswietlenie wewnetrzne w samochodzie nie dziala. Tzn. dziala, ale jak manualnie sobie wlacze przyciskiem w kabinie. Wczesniej mialem tak ze jak np. otwieralem auto z pilota to sie zapalalo oswietlenie wewnatrz, tak samo jak wciskalem przycisk ktory wlacza swiatla awaryjne i oswietlenie w srodku (zeby latwo bylo znalezc auto na parkingu :) ). Zapalalo sie rowniez jak konczylem trase, gasilem silnik i dopoki klucz byl w stacyjce to sie swiatlo swiecilo. No i wlasnie problem polega na tym ze teraz w zadnym z powyzszych przypadkow swiatlo w srodku sie nie wlacza. Przypuszczam ze jest jakas glupota ktora wlacza/wylacza ten tryb, ale milo byloby go reaktywowac bo ciemno sie robi szybko, a czasami trzeba jeszcze po zgaszeniu silnika cos zrobic a tu ciemno jak w ... :).

Czy ktos wie jak to wlaczyc ?

Pozdrawiam,
Jarek.

Edit: Aha... nie wiem kiedy przestalo to dzialac, nie wiem co sie zdarzylo od tamtego czasu, bo po prostu nie zczailem sie w ogole do dzisiaj, ale przypuszczam ze kilka miesiecy to juz nie dziala :D.

Offline Rafał Liszkowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 523
  • Skąd: Łask
  • Posiadany samochód: Citroen C5 x7 2008 2.0 16v
  • Miejscowość: Łask
Re: [MkI][2001] Oświetlenie wewnętrzne kabiny
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 23, 2009, 23:52:44 »
kolego na postuju wcisnij srodkowy przyciska na lampkach i jak sie zaswieci przekrec stacyjke w pozycje zapłon a pozniej go wyłacz wyciagnij klucz  i zobacz czy sie zapala . spróbój tez drzwi zamknąc lub otworzyć albo z tego przycisku z wnetrza tez powinno zadziałać
Diagnostyka L.E.X.I.A   Łask i okolice

Offline Jarosław Grząbel

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 68
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 1.6HDi 2010
Re: [MkI][2001] Oświetlenie wewnętrzne kabiny
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 23, 2009, 23:59:50 »
Serdeczne dzieki.

Sprobuje jutro i dam znac.

Pozdrawiam,
Jarek.

P.S. Powiem szczerze ze dobra minute zajelo mi rozkodowanie komunikatu "srodkowy przycisk na lampkach". Dopiero co sie zorientowalem ze u gory na lampkach sa 3 przyciski oswietlajace pasazera, kierowce, srodek :). Tak wiec juz wiem co to srodkowy przycisk na lampkach :).

Offline Jarosław Grząbel

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 68
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 1.6HDi 2010
Re: [MkI][2001] Oświetlenie wewnętrzne kabiny
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 24, 2009, 13:55:17 »
Cytuj

Rafał Liszkowski napisał:
kolego na postuju wcisnij srodkowy przyciska na lampkach i jak sie zaswieci przekrec stacyjke w pozycje zapłon a pozniej go wyłacz wyciagnij klucz  i zobacz czy sie zapala . spróbój tez drzwi zamknąc lub otworzyć albo z tego przycisku z wnetrza tez powinno zadziałać

No dziala,dziekuje za pomoc. Akurat nie w tej kolejnosci co napisales, ale najpierw:

1) trzeba zaswiecic srodkowa lampke
2) wlozyc kluczyk
3) przekrecic kluczyk na zaplon
4) przekrecic kluczyk na .... niezaplon :)
5) wyciagnac kluczyk

I powinno dzialac.

Jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam!

Jarek.

Offline Rafał Liszkowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 523
  • Skąd: Łask
  • Posiadany samochód: Citroen C5 x7 2008 2.0 16v
  • Miejscowość: Łask
Re: [MkI][2001] Oświetlenie wewnętrzne kabiny
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 24, 2009, 14:33:16 »
Wiesz pisałem to przed 24 to mogła mi się trochę kolejność rypnąć .Ciesze się ze mogłem pomóc :)

Pozdrawiam

Rafał
Diagnostyka L.E.X.I.A   Łask i okolice

Offline Marcin Grzegorczyk

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 946
  • Skąd: Piekary Śląskie
  • Posiadany samochód: Jest: Peugeot 207. Nissan Qashqai II. Był: C5 2.0 Pb 2002r., C3 1,1 Pb 2002r.
  • Miejscowość: Piekary Śląskie
Re: [MkI][2001] Oświetlenie wewnętrzne kabiny
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 06, 2013, 00:13:17 »
Nie działa mi środkowa lampka pod sufitowa (między przednimi fotelami a tylną kanapą). Po demontażu: żarówki są, kabel idzie tylko do środkowej lampki, brak do lampek czytania. Żarówki sprawne. Skąd idą te kable? Od przedniej lampki, czy od jakiegoś słupka. Nie chce mi się demontować całej podsufitki i chcę spróbować "zahaczyć" i wyciągnąć przez otwór lampki.

Czy muszą być wpięte wszystkie 3 kable, aby jakakolwiek żarówka świeciła w lampce (np. masa)? Do środkowej idzie kabel, a mimo to nie świeci.

Offline Patryk Stalski

  • KC Emeryt
  • Administrator Globalny
  • ******
  • Wiadomości: 7 933
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: B8 1.8 TSI
  • Zainteresowania: komputery, motoryzacja
  • Miejscowość: Wrocław
Re: [MkI][2001] Oświetlenie wewnętrzne kabiny
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 06, 2013, 00:53:36 »
Wystarczy wtyczka w środkowej żeby wszystkie 3 żarówki działały, boczne wtyczki są uniwersalnie odlane na potrzeby lampki przedniej, z nich idzie zasilanie do podświetlenia lusterek w osłonach przeciwsłonecznych.
Pozdrawiam

Klubowa Emerytura...

Offline Marcin Grzegorczyk

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 946
  • Skąd: Piekary Śląskie
  • Posiadany samochód: Jest: Peugeot 207. Nissan Qashqai II. Był: C5 2.0 Pb 2002r., C3 1,1 Pb 2002r.
  • Miejscowość: Piekary Śląskie
Re: [MkI][2001] Oświetlenie wewnętrzne kabiny
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 06, 2013, 00:58:08 »
Cytuj

Patryk Stalski napisał:
Wystarczy wtyczka w środkowej żeby wszystkie 3 żarówki działały, boczne wtyczki są uniwersalnie odlane na potrzeby lampki przedniej, z nich idzie zasilanie do podświetlenia lusterek w osłonach przeciwsłonecznych.


Ok. Czyli, jeśli w lampce wszystko jest ok, to gdzie szukać dalej - skąd idzie kabel? Przednia świeci bez problemu

Offline Łukasz Cybulski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 25
  • Skąd: konin
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MK I 2.0 hpi 2001r
  • Miejscowość: konin
Re: [MkI][2001] Oświetlenie wewnętrzne kabiny
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 06, 2013, 19:56:56 »
Witam wszystkich.


Sprawdzałem już wszystkie sposoby i nadal nie mam oświetlenia wnętrza przy zgaszonym silniku.Po zapaleniu samochodu światło włącza się po otwarciu drzwi bez problemu.Niedawno dokupywałem kluczyk do cytryny i w serwisie dogrywali mi kluczyk niestety nie działa w nim lokalizacja samochodu na prakingu.

Co jeszcze możecie poradzić ??

Offline Marcin Grzegorczyk

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 946
  • Skąd: Piekary Śląskie
  • Posiadany samochód: Jest: Peugeot 207. Nissan Qashqai II. Był: C5 2.0 Pb 2002r., C3 1,1 Pb 2002r.
  • Miejscowość: Piekary Śląskie
Re: [MkI][2001] Oświetlenie wewnętrzne kabiny
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 07, 2013, 22:57:35 »
Cytuj

Marcin Grzegorczyk napisał:
Cytuj

Patryk Stalski napisał:
Wystarczy wtyczka w środkowej żeby wszystkie 3 żarówki działały, boczne wtyczki są uniwersalnie odlane na potrzeby lampki przedniej, z nich idzie zasilanie do podświetlenia lusterek w osłonach przeciwsłonecznych.


Ok. Czyli, jeśli w lampce wszystko jest ok, to gdzie szukać dalej - skąd idzie kabel? Przednia świeci bez problemu


Ponawiam zapytanie.

Offline Mirosław Radło

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 125
  • Skąd: Lubin
  • Posiadany samochód: Citroen DS3 1.6 HDI (DV6DTED, BVM5) '13
  • Zainteresowania: różne jak to u bliźniąt
  • Miejscowość: Lubin
Re: [MkI][2001] Oświetlenie wewnętrzne kabiny
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 08, 2013, 03:18:37 »
Witam, dokleję swój problem z oświetleniem wewnętrznym bo widzę, że Patryk jest to może mi pomoże. Otóż mój problem od przedwczoraj wygląda tak - na zewnątrz mróz przedwczoraj -8, wczoraj -4 a  dzisiaj jeszcze mniej bo -2. Wychodzę z pracy (nocka), otwieram autko z pilota - wszystko OK, wsiadam odpalam, wysiadam i zaczynam skrobać szybki. Nagle nie wiadomo dlaczego zapala się samo oświetlenie wewnętrzne, najpierw to zignorowałem bo pomyślałem że nie domknąłem drzwi ale jakież było moje zdziwienie jak już sobie oskrobałem te szybki, wsiadam do autka, zamykam drzwi a te lampki zamiast zgasnąć zaczęły mrugać i żarzyć tak jakby dostawały niepełne napięcie lub lewa masę. Za nic nie pomogło otwieranie i zamykanie. Obleciałem całego, otworzyłem wszystkie drzwi i bagażnik i pozamykałem, nic nie pomogło, ruszyłem do domciu ze światełkiem w środku. po kilku minutach - ogrzewanie i nawiew na szybę włączone - lampki same gasną. O cho myślę sobie, pewnie coś od czujnika otwierania drzwi przymarzło i potem odpuściło i dlatego taki objaw, ale podjeżdżam pod dom gaszę wieloryba i mam dyskotekę lampki wewnętrzne na przemian z wyświetlaczem od komputera (zielony typ B). Zamykam z centralnego i idę spać. Mówię sobie a może mój waleń miał zły dzień i mu samo przejdzie, ale wsiadam nazajutrz i nie mogę drania odpalić - Immo .. fault. 4 próby zaprogramowania i w końcu załapał i ta sama historia jadę do pracy z oświetleniem zapalonym podczas jazdy. Po kilku minutach znów samo gaśnie, ale potrafi się na chwilę zapalić i po chwili znów gaśnie. Dzisiaj to samo, łącznie z błędem immo. Nie mam pomysłu od czego zacząć, czy te lampki są sterowane tylko od czujników otwarcia drzwi czy przez zespolony pod kierownicą czy przez jakieś inne ustrojstwo - dlaczego to się tak dziwnie zachowuje - chodzi mi o wyświetlacz komputera i immo? Czy mam gdzieś zwarcie do masy lub +ACC ?  Ostatnio jakiś tydzień temu zdarzyło mi się zostawić drania na światłach na 8h i musiałem go ładować kablami z innego auta żeby go obudzić, może aku nie do końca się naładowało, ale nic wyraźnego się nie dzieje że ma za mało mocy, kręci normalnie i pali na dotyk, zresztą od tego czasu zrobiłem już jakieś 500km więc powinno się doładować. Proszę wszystkich czytelników o uwagi, teraz idę spać bo właśnie wróciłem z pracy. Na weekend znajdę trochę czasu i chciałbym to naprawić chociaż aura nie sprzyja. Chciałbym wiedzieć gdzie zacząć żeby nie działać po omacku. Kolejny raz zadziwia mnie moja ukochana cytrynka.
Były : 2x126p ('83, '90), Vectra A ('89), Corsa B ('96), Citroen C5 Exclusive ('02) i C3 Exclusive ('04), Citroen C5 (X7) Tourer AM6 Exclusive '09 obecnie Citroen DS3 1.6 HDI '13 Dla ciekawych - http://www.lexia.fora.pl   ;-)

Offline Mirosław Radło

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 125
  • Skąd: Lubin
  • Posiadany samochód: Citroen DS3 1.6 HDI (DV6DTED, BVM5) '13
  • Zainteresowania: różne jak to u bliźniąt
  • Miejscowość: Lubin
Re: [MkI][2001] Oświetlenie wewnętrzne kabiny
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 10, 2013, 03:50:16 »
I co? Nikt nie ma pomysłów? Trudno będę musiał sam coś poszukać.
Były : 2x126p ('83, '90), Vectra A ('89), Corsa B ('96), Citroen C5 Exclusive ('02) i C3 Exclusive ('04), Citroen C5 (X7) Tourer AM6 Exclusive '09 obecnie Citroen DS3 1.6 HDI '13 Dla ciekawych - http://www.lexia.fora.pl   ;-)

Offline Adam Madejski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 440
  • Skąd: Dąbrowa Górnicza
  • Posiadany samochód: C5 3,0 V6 2005 MKII + LPG / 307 2,0 16V 2002 / C5 x7 2.0 163KM
  • Zainteresowania: motoryzacja, rowery, piłka ręczna, bushcraft, zhp
  • Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Re: [MkI][2001] Oświetlenie wewnętrzne kabiny
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 17, 2013, 12:39:28 »
Nie mam pojęcia co może się dziać u Ciebie ale polecam wyciągnąć na chwile obecną żaróweczki...bo aku długo nie pożyje :(

Offline Mirosław Radło

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 125
  • Skąd: Lubin
  • Posiadany samochód: Citroen DS3 1.6 HDI (DV6DTED, BVM5) '13
  • Zainteresowania: różne jak to u bliźniąt
  • Miejscowość: Lubin
Re: [MkI][2001] Oświetlenie wewnętrzne kabiny
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 17, 2013, 23:02:35 »
Już sobie poradziłem, jak zawsze najprostsze rozwiązania są najlepsze. Znalazłem jakieś informacje o obwodach centralnego i okazuje się że centralny, światełka w środku i te progowe i immo i wyświetlacz kompa to wszystko jest połączone ze sobą. Uzbrojony w pewną wiedzę chciałem już zabrać się za grzebanie ale niestety ponieważ po powrocie w środku nocy z pracy nawet po zamknięciu auta światełka nie zgasły. No to mówię sobie klops trzeba będzie Aku odłączyć bo się do rana rozładuje. Już prawie maskę otworzyłem ale coś mnie tknęło i poszedłem otworzyć bagażnik i jak zwykle na mrozie był z tym problem. Częsta zmiana temperatury powoduje że w sedanie przy zderzaku często gromadzi się śnieg, lód a potem woda i wilgoć. Tak sobie pomyślałem, że jak już coś się dzieje i że mam lewą masę to tylko tutaj. Zapaliłem sobie i zaglądam w ten zamek, ciemno jak w d... zapaliłem zapalniczkę i sobie tam zaglądam i trochę bliżej i bliżej i trochę podgrzałem ten zameczek oczywiście z umiarem żeby nic nie skopcić no i moi mili już tydzień jeżdżę bez problemów ze światełkami, immo i czym tam jeszcze. Polecam proste rozwiązania problemów a'la "Pomysłowy Dobromir" z niegdyś bardzo lubianej przeze mnie kreskówki. :)
Były : 2x126p ('83, '90), Vectra A ('89), Corsa B ('96), Citroen C5 Exclusive ('02) i C3 Exclusive ('04), Citroen C5 (X7) Tourer AM6 Exclusive '09 obecnie Citroen DS3 1.6 HDI '13 Dla ciekawych - http://www.lexia.fora.pl   ;-)

Offline Krzysztof Drogoś

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 72
  • Skąd: Zabrze
  • Posiadany samochód: BYŁ: Citroen ZX 1.4i 93 r., Peugeot 406 2.2 Pb 2000 r., JEST: Citroen C5 2.0i 2002 r.
  • Miejscowość: Zabrze
Odp: [MkI][2001] Oświetlenie wewnętrzne kabiny
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 22, 2018, 20:49:59 »
Sorry za odkopanie tematu ale może komuś się to przyda. Mam identyczny problem co kolega Mirek. U mnie akurat problemem jest przeciekająca antena. Woda powoli sączyła się i spływała do lampki... Oprócz dyskoteki radio gubiło fale. Problem znikał po włączeniu tylnej lampki. Rozebrałem lampkę i moim oczom ukazał się niezły syf zrobiony przez sączącą się latami wodę.