Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [Mk1] Zapytanie o przewód od sondy lambda.  (Przeczytany 1025 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bartosz Chwastek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 281
  • Skąd: Lubsko
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MK1 (2.0 benzyna+LPG) i MK3 2,0 HDI
  • Miejscowość: Lubsko
[Mk1] Zapytanie o przewód od sondy lambda.
« dnia: Lipiec 14, 2011, 00:50:53 »
Jak już każdy wie zdarzają się tak zwane check engine wiem z czym to połaczyć. Ale nie oto wsumie chodzi Mam problem z przewodem od sondy ta która znajduje się zaraz za tłumikiem drgań. Uwalił się przewód przy wtyczce od silnika i chciał bym wymienić przewód. Odrazy powiem że lutowanie nic tu nieda bo kabelek jest dosłownie od wtyczki oderwany. Jakiś czas temu zrobiłem obejście na tym kablu ale przestało to dunkcjonowac i kontrolki ciągle świecą. A mianowicie w którym miejscu przy silniku jest ten przewód podłączony żeby go wyciagnąc na zewnątrz.

Offline Szymon Gehrke

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 286
  • Posiadany samochód: citroen C6 2,7 HDI '2006
Re: MK1 2002 Zapytanie o przewód od sondy lambda.
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 14, 2011, 09:53:13 »
Napisz dokładniej, o którą  sondę Ci chodzi i o jaką wtyczkę? Od sondy, czy tą od C5? Jeżeli od c5 i sonda od składu mieszanki (zielona kostka), to można ta wtyczkę reanimować - skróci się o ok 2 cm.

Offline Bartosz Chwastek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 281
  • Skąd: Lubsko
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MK1 (2.0 benzyna+LPG) i MK3 2,0 HDI
  • Miejscowość: Lubsko
Re: [Mk1] Zapytanie o przewód od sondy lambda.
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 14, 2011, 10:53:15 »
Tak własnie chodzi mi o tę wtyczkę zieloną od pierwszej sądy zaraz za tłumikiem drgań nie tę w katalizatorze. Jak skrócić można wtyczke skoro przewody są w niej zatopione. Masz na myśli odcięcie wtyczki i połaczenie bezpośrednie bo nie rozumiem.

Offline Szymon Gehrke

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 286
  • Posiadany samochód: citroen C6 2,7 HDI '2006
Re: [Mk1] Zapytanie o przewód od sondy lambda.
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 15, 2011, 14:06:14 »
Mi pourywały się przewody przy samej wtyczce od auta (żeńska), w którą wchodziła zielona wtyczka od sondy. Zrobił się problem, bo tych przewodów nie powinno się lutować.
Problem rozwiązałem następująco:

Kupiłem kostkę ISO do radia samochodowego. Są tam takie same żeńskie wtyki, jak w kostce auta. Z kostki auta szczypcami wyszarpałem wtyki, przy których urwał się przewód (trochę siły i pójdzie). Potem z kostki ISO wyszarpałem odpowiednia ilość żeńskich wtyków. Przygotowałem je do zarobienia i zarobiłem na przewody od kostki samochodu.
Po tym wkładasz wtyki / piny w kostkę od auta i wszystko gra.

Mam nadzieję, że o to chodziło i pomoże.

Pozdrawiam

P.S. Przewody nie są zatopione, tylko są tam takie gumki zabezpieczające. Jak się dobrze postarasz, to nawet ich nie zniszczysz i użyjesz ponownie ;)

Offline Bartosz Chwastek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 281
  • Skąd: Lubsko
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MK1 (2.0 benzyna+LPG) i MK3 2,0 HDI
  • Miejscowość: Lubsko
Re: [Mk1] Zapytanie o przewód od sondy lambda.
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 17, 2011, 00:17:52 »
No to nawet ciekawy sposób. Musze to sprawdzić jak jest przy tej wtyczce, tylko troszkę ciężko się tam dostać ale odrobina sprytu i po odłańczać    niektórych przewodów i można się dokopać. Jak na razie dziękuję za podpowiedz, jak w miarę można to naprawić.