Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [Mk1] problem przełącznikiem do kierunkowskazów.  (Przeczytany 8655 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rafal Zwierzchowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 76
  • Skąd: Brodnica
  • Posiadany samochód: DS5 163 km, automat
  • Miejscowość: Brodnica
[Mk1] problem przełącznikiem do kierunkowskazów.
« dnia: Listopad 02, 2009, 12:06:01 »
Witam. Szukałem w archiwum poruszanego zagadnienia lecz niestety nie znalazłem W zwiazku z powyższym kieruje pytanie na forum z moim problemem. Wczoraj jak wracałem z grobów ten problem się pojawił. Chce skręcić w prawo włączam kierunkowskaz on 3 razy się odzywa a później milczy, brak strzałki na desce rozdzielczej. Przy mocniejszym dociśnieciu kierunkowskazu znowu się odzywa na 3 razy i milczy tak samo przy kierunku w lewo. Inny problem który zauważyłem była zmiana na światła drogowe, wogóle sie nie włączają (jechałem przy dociśniętą do góry wajchą). Z tego co czytałem na fotum na temat braków prądu, przygasających światłach dało mi do myślenia i wyłączyłem co było mi nie potzrebne w czasie jazdy nocnej, lecz odciążnie prądowe też na nic się nie zdało. Przy tym także inne funkcje w przełaczniku na chwile sie włączają a po 2 sek. samoczynnie sie wyłączają.
Może ktoś z klubowiczów miał ten sam problem co. Proszę o sugestie i podpowiedzi. Pozdrawiam
były : xantia, C5 MkI ,C5 MkIII a teraz DS5 163 km, automat

Offline Łukasz Całus

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 213
  • Posiadany samochód: PEUGEOT 508 II SW GT FE
Re: [MKI] problem przełącznikiem do kierunkowskazów.
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 02, 2009, 14:22:12 »
Kolego w dziale manuale i porady post #15 :D
Typowa usterka w C5 też to przerabiałem.

Offline Rafal Zwierzchowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 76
  • Skąd: Brodnica
  • Posiadany samochód: DS5 163 km, automat
  • Miejscowość: Brodnica
Re: [MKI] problem przełącznikiem do kierunkowskazów.
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 02, 2009, 14:41:23 »
wydaje Ci sie ze to rozwiąze problem?? Przeczyszczenie i zaklejenie??
były : xantia, C5 MkI ,C5 MkIII a teraz DS5 163 km, automat

Offline Daniel Bakiera

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 266
  • Skąd: Pruszków
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 Tourer 2.0 HDi 140KM 2009r, były Citroen C5 2.0 HDi, Citroen Xantia 1.9 TD 1994
  • Zainteresowania: motoryzacja, muzyka
  • Miejscowość: Pruszków
Re: [MKI] problem przełącznikiem do kierunkowskazów.
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 02, 2009, 15:39:11 »
Ja też mam to za sobą, wyczyściłem, uzupełniłem ubytek ścieżki, sfotografowałem, zrobiłem opis i od lipca nic się nie dzieje. Mam nadzieję, że Tobie też pomoże.

Offline Łukasz Piwnicki

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 231
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Opel Astra 1.9 CDTi 120 KM
  • Zainteresowania: urbanistyka
  • Miejscowość: Wrocław
Re: [MKI] problem przełącznikiem do kierunkowskazów.
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 02, 2009, 16:23:06 »
to ja mam pytanie odnosnie uzupelniania sciezek? czy po prostu nakladales na nie lakier czy moze wczesniej je jakos przygotowywales? bo u mnie po nalozeniu nowego lakieru nie zarejestrowalem zadnej zmiany...a przycisk jak nie dzialal tak nie dziala...
SPRAWDŹ WIĄZKĘ PRZY POMPIE ZAWIESZENIA!

Cytryna sprzedana,...zakupiony Opel Astra...służę wiedzą, której tutaj nabyłem...

Offline Daniel Bakiera

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 266
  • Skąd: Pruszków
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 Tourer 2.0 HDi 140KM 2009r, były Citroen C5 2.0 HDi, Citroen Xantia 1.9 TD 1994
  • Zainteresowania: motoryzacja, muzyka
  • Miejscowość: Pruszków
Re: [MKI] problem przełącznikiem do kierunkowskazów.
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 02, 2009, 17:00:34 »
Sprawdź dokładnie czy dobrze złożyłeś główkę, ta blaszka ma podcięcie, które musi być z odpowiedniej strony. Ja też za pierwszym razem źle złożyłem i nie działało. Po ponownym złożeniu było ok. Zwróć uwagę czy klej nie naszedł i nie połączył obu ścieżek.

Offline Łukasz Piwnicki

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 231
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Opel Astra 1.9 CDTi 120 KM
  • Zainteresowania: urbanistyka
  • Miejscowość: Wrocław
Re: [MKI] problem przełącznikiem do kierunkowskazów.
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 02, 2009, 17:09:05 »
no wlasnie z główka jest maly problem bo po pierwszym zlozeniu chyba pekla mi blaszka, czego pozniej nie sprawdzalem...nie rozmontowywalem po raz dugi...

co do podciec to blaszka nie wyskoczyla z srodkowego pierscienia wiec looz, problemu podciec nie bylo...gdyz blaszka caly czas byla na miejscu...

no a co do lakieru to sie zastanawiam bo przetarem sciezki tylko jakas perfuma z zawartoscia alkoholu i nalozylem na kazda sciezke lakier przewodzacy...czy moglo to spowodowac ze teraz nie ma przeplywu??
SPRAWDŹ WIĄZKĘ PRZY POMPIE ZAWIESZENIA!

Cytryna sprzedana,...zakupiony Opel Astra...służę wiedzą, której tutaj nabyłem...

Offline Rafal Zwierzchowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 76
  • Skąd: Brodnica
  • Posiadany samochód: DS5 163 km, automat
  • Miejscowość: Brodnica
Re: [MKI] problem przełącznikiem do kierunkowskazów.
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 20, 2009, 17:15:56 »
Leczenie lakierem przewodzącym poskutkowało. Pacjęt żyje i czuje sie dobre jak dotąd:) Pozdrawiam i zamykam wątek
były : xantia, C5 MkI ,C5 MkIII a teraz DS5 163 km, automat

Offline Rafał Mieszko

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 55
  • Skąd: okolice Wrocławia
  • Posiadany samochód: Citroen Berlingo 1.9 Spacelight
  • Miejscowość: okolice Wrocławia
Re: [MKI] problem przełącznikiem do kierunkowskazów.
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 21, 2009, 09:56:44 »
Aby nie zakładać nowego tematu, podepnę się pod ten. Czy zrobienie tego, co jest opisane w manualu pomoże także na to, co jest w moim przypadku, mianowicie: kierunkowskaz w lewo działa normalnie, w prawo (czyli po ustawieniu dźwigienki do góry) po zakończonym skręcie nie odbija. No i dodatkowo problem ze światłami "długimi", czyli nie zawsze zaskakują. Włączą się i po chwili samoczynnie się wyłączą. Po kilkukrotnej walce z nimi udaje się je włączyć na stałe :D Tak więc-czy ten manual rozwiąże także mój problem czy od razu powinienem szukać nowego/używanego przełącznika?

Pozdrawiam! :)
Morgen, morgen nur nicht heute sagen alle faulen Leute ;)

Offline Dariusz Nowak

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 286
  • Skąd: Chełm
  • Posiadany samochód: C5 [MkI] 1.8 16v 2004r-LPG
  • Zainteresowania: autoelektronika
  • Miejscowość: Chełm
Re: [MKI] problem przełącznikiem do kierunkowskazów.
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 21, 2009, 11:50:25 »
Myślę że w przypadku kiedy to nie wraca przełącznik na swoje miejsce warto by poszukać drugiego. Ale zawsze można próbować naprawić.
diagnostyka ****.
Partnerski Warsztat Serwisowy
               STAG

  • Gość
Re: [MKI] problem przełącznikiem do kierunkowskazów.
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 11, 2009, 10:58:50 »
U mnie kierunkowskazy działają. Mam problem z długimi swiatłami. Tak jak ktos wczesniej opisał przy probie ich właczenia właczają się i po chwili same wyłaczają. Jak rozwiazac problem. Dowiedziałem się, ze przy próbie wymiany 'manetki' do zmiany swiateł i kierunkowskazów trzeba robic kalibrowanie czujnika w kierownicy ASP/ESP...a to juz grubsza sprawa. Prosze o porade jak naprawic włacznik długich swiatel.

Offline Jakub Luboński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 20
  • Skąd: Brno
  • Posiadany samochód: C5 2.2HDi Exclusive '03
  • Miejscowość: Brno
Re: [MKI] problem przełącznikiem do kierunkowskazów.
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 17, 2009, 10:55:35 »
Cytuj

Maciej Koćmit napisał:
... Dowiedziałem się, ze przy próbie wymiany 'manetki' do zmiany swiateł i kierunkowskazów trzeba robic kalibrowanie czujnika w kierownicy ASP/ESP...a to juz grubsza sprawa...


Witam, ja z tym samym pytaniem, ponieważ mam wszystkie z wyżej wymienionych problemów, czyli problem z kierunkowskazami, z długimi światłami i do tego nie działa mi przycisk sterujący wskazaniami komputera (spalanie itp.). Noszę się z zamiarem kupna innego przełącznika.
I tu pytanie, czy nowy przełącznik trzeba kalibrować? czy będę mógł bez problemu przełożyć tampomat?

Może ktoś z kolegów forumowiczów już to przerabiał?

Pozdrowienia.

  • Gość
Re: [MKI] problem przełącznikiem do kierunkowskazów.
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 18, 2009, 14:18:25 »
Cytuj

Maciej Koćmit napisał:
U mnie kierunkowskazy działają. Mam problem z długimi swiatłami. Tak jak ktos wczesniej opisał przy probie ich właczenia właczają się i po chwili same wyłaczają. Jak rozwiazac problem. Dowiedziałem się, ze przy próbie wymiany 'manetki' do zmiany swiateł i kierunkowskazów trzeba robic kalibrowanie czujnika w kierownicy ASP/ESP...a to juz grubsza sprawa. Prosze o porade jak naprawic włacznik długich swiatel.


Swiatła długie a dokładnie przełacznik udało sie naprawić dokładnie tak jak opisano w 'manualu'. Naprawia sie po prostu inna scieżkę. Teraz wszystko działa. Naprawa trwała dosłownie chwile i myślę, ze prawie każdy może to zrobic. Naprawę/wymianę włacznika w ASO/Szczecin wycenili mi na 2500pln! Szok! a naprawa kosztowała tyle co lakier (ja zapłaciłem 17,00pln)
Polecam samodzielną naprawe!

  • Gość
Re: [MKI] problem przełącznikiem do kierunkowskazów.
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 18, 2009, 14:24:20 »
Mysle, ze nie ma problemu z naprawieniem 'twoich objawów'. Musisz postąpić tak jak w instrukcji. Naprawa w ASO to wymiana całych podsespołów a to bedzie kosztowac w tysiacach złotych. Ja sam naprawiłem. Koszt naprawy to 'czas' i zakup lakieru przewodzacego za 17,00 pln-ja tyle zapłaciłem. Tewraz wszystko działa. Przy wymianie całych podzespołów trzeba bedzie kalibrować kierownice i Bóg wie jeszcze co...?!
Zatem poczytaj manual i sam z powodzeniem naprawisz problem.
Jak masz pytania to:  [email protected] lub z autorem manuala- mi udzielił cennych wskazówek.

Offline Krzysztof Glowa

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 87
  • Skąd: Leics
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Expensive 2.2 HDi Auto
  • Miejscowość: Leics
Re: [MKI] problem przełącznikiem do kierunkowskazów.
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 28, 2009, 22:23:53 »
Witam! Mam rowniez problem z przelacznikiem wskazan komputera. Po przeczytaniu manuala rozebralem dzwigienke i sie okazalo, ze blaszka sie ukruszyla. Czy jest mozliwosc zakupu gdzies samej blaszki?
Najbardziej wiarygodny test na określenie temperamentu - żółte światło na sygnalizatorze :o)

Offline Dariusz Nowak

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 286
  • Skąd: Chełm
  • Posiadany samochód: C5 [MkI] 1.8 16v 2004r-LPG
  • Zainteresowania: autoelektronika
  • Miejscowość: Chełm
Re: [MKI] problem przełącznikiem do kierunkowskazów.
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 28, 2009, 22:36:16 »
Cytuj

Krzysztof Glowa napisał:
 Czy jest mozliwosc zakupu gdzies samej blaszki?


Można wymontować z innego przełącznika zakupionego gdzieś na szrocie, samej blaszki nie kupisz.
diagnostyka ****.
Partnerski Warsztat Serwisowy
               STAG

Offline Arkadiusz Bienias

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 30
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0HDi
  • Miejscowość: Warszawa
Re: [MKI] problem przełącznikiem do kierunkowskazów.
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 28, 2009, 22:38:09 »
A może ktoś miał problem z nie odbijającym kierunkiem?? Jak włączę kierunek w prawo i skręcę słyszę charakterystyczne pstryknięcie, jednak wajcha nie wraca do pozycji neutralnej tylko kierunek jest cały czas włączony.

Offline Michał Janczak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 50
  • Posiadany samochód: C4 VTS
  • Zainteresowania: motoryzacja, ciekawe rozwiązania :)
Re: [MKI] problem przełącznikiem do kierunkowskazów.
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 31, 2010, 21:43:51 »
A ja mam takie pytanko, poniewaz u mnie pojawia sie problem nie z samymi kierunkami tylko ze swiatlami mijania i pozycyjnymi.

Dzialo sie tak ze stojąc nawet przed domem nagle zapalały sie swiatla pozycyjne i lekkie dotkniecie/popchniecie przelacznika swiatel - wyłączało pozycyjne, tak jakby wlasnie jakies tam styki nieodpowiednio dzialały i co jakis czas to sie powtarza.

Poniewaz chcialbym zebrac najpierw informacje zanim zaczne rozbebeszac ten przełącznik kierunkowskazów, stąd moje pytanko...

Obecnie (przelacznik swiatel w pozycji 0) w momencie wlaczenia kierunkowskazu - przełączenia dzwigienki jej górną częscią (odpowiadająca za włączanie swiateł) zapalają mi sie swiatła mijania ("prawie jak doświetlanie zakrętów" :D ale z czasem irytuje), gdy natomiast włącze kierunkowskaz popychając dolną cześć dźwigienki (nie ruszajac wlacznika swiatel) to wszystko dziala jak powinno.

Czy w takim przypadku "Naprawia sie po prostu inna scieżkę." i tyle ??

Offline Robert Schmidt

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 2
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Posiadany samochód: C5 2,0 HDI 2001 rok automacik + Tygrysek opla
  • Zainteresowania: Pieniążki ,duzo pieniążków ;-)
  • Miejscowość: Bydgoszcz
Re: [MKI] problem przełącznikiem do kierunkowskazów.
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 22, 2011, 16:01:04 »
Kolego w dziale manuale i porady post #15
Typowa usterka w C5 też to przerabiałem.

Jestem Tępym 50-latkiem -  jak to znaleźć ????
Gdzie jest dział "Manuale" może ktoś staremu pomoże ??? może od razu linkiem ??
Z góry dzięki
Sanczo cios poniżej pasa ... :-)

Offline Emil Uzunow

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 3 416
  • Skąd: Pruszków
  • Posiadany samochód: C5 MkII Break 2.2 BiTurbo BVA 2007 r. Exclusive
  • Zainteresowania: Od cytryny po ryby
  • Miejscowość: Pruszków
Re: [MKI] problem przełącznikiem do kierunkowskazów.
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 22, 2011, 16:06:37 »
Cytuj

Robert Schmidt napisał:
Kolego w dziale manuale i porady post #15
Typowa usterka w C5 też to przerabiałem.

Jestem Tępym 50-latkiem -  jak to znaleźć ????
Gdzie jest dział "Manuale" może ktoś staremu pomoże ??? może od razu linkiem ??
Z góry dzięki


Proszę bardzo.

Offline Robert Schmidt

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 2
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Posiadany samochód: C5 2,0 HDI 2001 rok automacik + Tygrysek opla
  • Zainteresowania: Pieniążki ,duzo pieniążków ;-)
  • Miejscowość: Bydgoszcz
Re: [MKI] problem przełącznikiem do kierunkowskazów.
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 22, 2011, 16:38:52 »
Dzięki ,dzięki,dzięki ...
Kali już rozumieć ta nowa mowa .... :-)  :-)
Sanczo cios poniżej pasa ... :-)

Offline Marcin Golonka

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 513
  • Skąd: Puławy
  • Posiadany samochód: Citroёn C5 SX Automatic 2.0 HDi Break 2003r
  • Miejscowość: Puławy
Re: [MKI] problem przełącznikiem do kierunkowskazów.
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 13, 2011, 21:04:38 »
W listopadzie wymienilem przelacznik zespolony na uzywany gdyz w moim uszkodzila sie tasma wewnatrz manetki od swiatel. W marcu kleilem ubytki w manetce bo kierunki juz nie dzialaly. Mamy maj a mi juz znowy nie zawsze dzialaja kierunki. Czy jest moze jakis nowy patent na to? U mnie klej sie wykrusza.

Offline krzysztof cisowa

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 136
  • Skąd: gdynia uk
  • Posiadany samochód: peugeot 508 mcp 1.6 e-hdi, C5 2.2 hdi automat 2005
  • Miejscowość: gdynia uk
Re: [MKI] problem przełącznikiem do kierunkowskazów.
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 13, 2011, 21:55:33 »
witam ,  witam, mam pytanie czy jest możliwe naprawienie manetki kierunkowskazu, bo gdy dam kierunek w prawo to nie wraca i cały czas miga (jak zapomnę mu pomóc wrócić do zera).  czy tylko wymiana na inny?  czy manual z postu 15 też dotyczy mojego problemu?

Offline Marcin Golonka

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 513
  • Skąd: Puławy
  • Posiadany samochód: Citroёn C5 SX Automatic 2.0 HDi Break 2003r
  • Miejscowość: Puławy
Re: [MKI] problem przełącznikiem do kierunkowskazów.
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 13, 2011, 21:59:25 »
Cytuj

krzysztof kubicki napisał:
witam ,  witam, mam pytanie czy jest możliwe naprawienie manetki kierunkowskazu, bo gdy dam kierunek w prawo to nie wraca i cały czas miga (jak zapomnę mu pomóc wrócić do zera).  czy tylko wymiana na inny?  czy manual z postu 15 też dotyczy mojego problemu?


Z tego co pamiętam (gdzieś ktoś kiedyś mi mówił/pisał) że, problem jest nie do naprawienia. Tylko wymiana wchodzi w grę. Chyba, że się mylę.

Offline krzysztof cisowa

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 136
  • Skąd: gdynia uk
  • Posiadany samochód: peugeot 508 mcp 1.6 e-hdi, C5 2.2 hdi automat 2005
  • Miejscowość: gdynia uk
Re: [Mk1] problem przełącznikiem do kierunkowskazów.
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 13, 2011, 22:07:07 »
a czy do mojego mkI po lifcie(2005r) będzie pasował z mkI przed liftem? i czy razem z wymianą muszę coś kalibrować , czy mogę to zrobić póżniej? jakiś czas temu podczas diagnostyki pokazało mi jeszcze takie błędy  zawieszenia:
U1118 Bsi interface no signal
oraz steering wheel angle value incorrect czy one też są spowodowane przełącznikiem zespolonym?