Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Xsara zgasła  (Przeczytany 837 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Winicjusz Roszkowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 76
  • Skąd: Walbrzych
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara II 1.6 16V 2001
  • Zainteresowania: citroen :)
  • Miejscowość: Walbrzych
Xsara zgasła
« dnia: Grudzień 08, 2010, 21:53:26 »
Witam. Zakładam nowy temat ponieważ szukałem odpowiedzi na mój problem a nie znalazłem. Problem polega na tym ze auto odpaliłem i po 2 min na wolnych obrotach zgasło. Próbowałem odpalić i nic. Silnik normalnie kreci aku wporzo a autko nawet nie zagada. Przed odpaleniem pojawił się napis engine immobiliser fault a później ice alert. Wiem co znaczą obydwa:pierwszy to coś z immo (sprawdzałem aku i próbowałem na kable odpalić,odłączyłem na jakiś czas aku i innych sztuczek które serwuje net),drugi napis jest ostrzeżeniem przed śliską nawierzchnia. Wiec zasięgnąłem porady elektronika samochodowego i powiedział ze może pomoc kasacja błędów lub wymiana bsi i radził żebym przyholował auto to obejrzy. Koszty się wahają od niskich do całkiem dużych. Pytanie moje jest takie:czy i kiedy bsi wymienić? Proszę o pomoc gdyż nie znam się na tym a nie chce żeby mnie oszukano. Moze ktoś miał już identyczny  problem? dodam jeszcze ze teraz i wcześniej tez przy pierwszym włożeniu kluczyka piszczało i pisało engine immo fault ale kiedy znowu przekręcałem kluczyk alarm znikał. Proszę o rady i za każda dziękuje.
byl Citroen ZX 1.4 B+G Avantage a jest Xsarunia :)

Offline Jan Ferde

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 207
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: AR 159, Xsara II 1.6 16v
  • Miejscowość: Wrocław
Re: Xsara zgasła
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 08, 2010, 22:23:55 »
Immobiliser fault pojawia się często gdy na wykończeniu jest akumulator, od tego bym zaczął. Dodatkowo spróbuj odpalić drugim kluczykiem.
 
Xsara
 

Offline Winicjusz Roszkowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 76
  • Skąd: Walbrzych
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara II 1.6 16V 2001
  • Zainteresowania: citroen :)
  • Miejscowość: Walbrzych
Re: Xsara zgasła
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 10, 2010, 17:26:51 »
Probowalem jednym i drugim kluczykiem a aku dobrze kreci. Moj brat ma Honde Civic 1.5 i podlaczylismy jego aku i to samo ale we wtorek autko jedzie do magika wiec jesli zostanie naprawione to napisze co bylo nie tak.
byl Citroen ZX 1.4 B+G Avantage a jest Xsarunia :)

Offline Winicjusz Roszkowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 76
  • Skąd: Walbrzych
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara II 1.6 16V 2001
  • Zainteresowania: citroen :)
  • Miejscowość: Walbrzych
Re: Xsara zgasła
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 17, 2011, 21:37:10 »
Witam.Tak jak obiecałem pisze ponieważ auto zostało naprawione:)oddałem Xsare do magików i okazało się ze problem leżał po stronie wadliwie działającego immo a także strasznego bałaganu w bsi. Panowie jak powiedzieli zaprogramowali właściwie bsi a później częściowo odłączyli immo i auto działa ale jestem w szoku bo działa wszystko i auto było już raz naprawiane i działało kilka godzin po czym zdechło a teraz już normalnie śmigam:)dziękuje za rady i pozdrawiam
byl Citroen ZX 1.4 B+G Avantage a jest Xsarunia :)