Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MkI] dziwna awaria radia  (Przeczytany 5172 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marek Walków

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 26
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: C5 2.0 HDI SX Break 2001r.
  • Miejscowość: Wrocław
[MkI] dziwna awaria radia
« dnia: Listopad 08, 2009, 10:47:00 »
Przydarzyła mi się dziś dziwna usterka radia. Po włączeniu  rozległ się w głośnikach straszny pisk powtarzający się cyklicznie. Zabrzmiało to jak jakiś przeraźliwy alarm. Bardzo głośny i nie do wytrzymania. Wyłączenie radia wyłącza ten hałas (na szczęście, bo nie dało by się jechać).
Czy ma ktoś jakiś pomysł? Czy to może jakiś bezpiecznik, albo innny drobiazg?
A jeśli to poważna sprawa to gdzie gdzie najlepiej naprawiać zakodowane radia? Chciałbym ominąć serwis.
wcześniej:
XM 2.0, VW Scirocco 1.6

Offline Dariusz Nowak

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 286
  • Skąd: Chełm
  • Posiadany samochód: C5 [MkI] 1.8 16v 2004r-LPG
  • Zainteresowania: autoelektronika
  • Miejscowość: Chełm
Re: [MkI] dziwna awaria radia
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 08, 2009, 17:07:22 »
Jak pika to może być że radio zgubiło vin i będzie trzeba dopisać. Ale nie słyszałem jeszcze żeby tak samo z siebie.
diagnostyka ****.
Partnerski Warsztat Serwisowy
               STAG

Offline Łukasz Kulik

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 670
  • Skąd: Kozienice
  • Posiadany samochód: Citroen C5 mkI 3,0 v6 +LPG
  • Miejscowość: Kozienice
Re: [MkI] dziwna awaria radia
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 08, 2009, 20:46:20 »
Miałem taki przypadek. Nawet po wyłączeniu radia pisk się pojawiał. Ale po ponownym uruchomieniu silnika przeraźliwego dzwięku już nie było.
Może spróbuj odłączyć radio i podłączyć ponownie - taki mały reset.

Offline marzena sieradzka

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 6
  • Skąd: łęczyca
  • Posiadany samochód: citroen C5 2.0hdi 2003r.
  • Miejscowość: łęczyca
Re: [MkI] dziwna awaria radia
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 28, 2009, 12:43:33 »
Hm... a moje radio wogóle nie odbiera, tylko cały czas szuka stacji i nic nie może znaleźć i na wyświetlaczu pokazuje się Lo i Dx. Co może być przyczyną??. Dodam do tego że odtwarzacz CD działa poprawnie. :-(

Offline Marcin Krysik

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 035
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: była C4 2.0 VTS,jest PEUGEOT 208 1.6 e-HDI ALLURE; CITROEN C5 EXCLUSIVE 2.0 HDI 163KM 2010R. CITROEN C2 1.4 VTR 2006
  • Miejscowość: Warszawa
Re: [MkI] dziwna awaria radia
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 28, 2009, 13:14:59 »
Cytuj

marzena sieradzka napisał:
Hm... a moje radio wogóle nie odbiera, tylko cały czas szuka stacji i nic nie może znaleźć. Co może być przyczyną??. Dodam do tego że odtwarzacz CD działa poprawnie.


albo tuner padł,albo coś z instalacją antenową. Czasem lubią anteny kraśc,sprawdź czy masz antenę na dachu czy sam kikut...
części do samochodów francuskich
www.jadexim.com.pl
zapraszam!

Offline marzena sieradzka

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 6
  • Skąd: łęczyca
  • Posiadany samochód: citroen C5 2.0hdi 2003r.
  • Miejscowość: łęczyca
Re: [MkI] dziwna awaria radia
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 02, 2010, 19:02:40 »
Antena jest cała- autko w garażu stoi. Czyli co teraz muszę zrobić i kto może mi w tym pomóc??

Offline Marcin Suszczewski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 83
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.2 HDi Break
  • Zainteresowania: moto, media
  • Miejscowość: Warszawa
Re: [MkI] dziwna awaria radia
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 02, 2010, 20:52:55 »
To żeby był komplet dodam dzisiejszy wybryk mojego radia, to taki model z wbudowanym telefonem, ale sadze, ze to niewiele ma do rzeczy. Otoz po przelaczeniu na zmieniarke CD na kolejnej plycie muzyka przeszla tylko do jednego kanalu. Dodam, ze w radiu jest wszystko OK, stereo jak sie patrzy.

Wczesniej odkrylem inna przypadlosc, zwiazana byc moze z radiem. Otoz nie podaje komunikatow glosowych NAVI. Owszem, wycisza, ale nie pada glos. Ustawienia sa prawidlowe.

Po napisaniu posta udalem sie do garazu. Podnioslem fotel pasazera i namacalem kable od zmieniarki. wlaczylem plyte i miachanie kablami spowodowalo w koncu powrot dzwieku do lewego kanalu. Uff. Navi nadal tajemniczo milczy.
AX, BX, XM a teraz C5
Wyszukane Samochody

Offline Maciej Szcząchor

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1 966
  • Skąd: Kosakowo k/Gdyni
  • Posiadany samochód: C5 X7 Tourer Exclusive 2.0 HDi 163 KM BVM 2013r. & DS3 1.6 e-HDi
  • Zainteresowania: el-bzdury
  • Miejscowość: Kosakowo k/Gdyni
Re: [MkI] dziwna awaria radia
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 06, 2010, 13:24:08 »
Ustaw częstotliwość manualnie (ręcznie) i daj znać czy coś odbiera. Wykaz dla Twojego regionu masz tu.
Mieć interfejs diagnostyczny, a umieć się nim posługiwać to dwie skrajne rzeczy;-)

BX, 2x Xantia, C3, C2, 3x C5

Offline Marek Walków

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 26
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: C5 2.0 HDI SX Break 2001r.
  • Miejscowość: Wrocław
Re: [MkI] dziwna awaria radia
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 22, 2010, 23:49:19 »
Postanowiłem coś w końcu zrobić ze swoim radiem (tym co nagle zaczęło pikać). Przy próbie wpisania ponownie VIN-u za pomocą Lexi (były tam znaki zapytania w miejscu VIN-u) następował po chwili błąd w komunikacji i nic nie dało się zrobić. Zawiozłem więc radio do speca od car audio i diagnoza: spec powidział, po podłączeiu do jakiejś maszynerii, że radio daje oznaki życia, tylko prawdopodobnie "zgubiło" oprogramowanie. Niestety ten elektronik powiedział, że w swojej bazie nie ma softu do tego modelu. Zaproponował jednak, że jak przyniosę mu taki sam model to ściągnie soft i wgra mi go do radia.
W cytrynach MKI montowano ponoć dwa modele radia: VDO o symbolu RD3-01 i Clarion o symbolu RD3-00. Ja mam ten drugi. Więc jakby ktoś z klubowiczów był łaskaw udostępnić swoje RD3-00 w celu ściągnięcia softu, to wielkie dzięki. Ten warsztat car audio jest we Wrocławiu przy ul. Ślicznej. Pamiętajcie, że to może przydażyć się każdemu. Ew. może kotoś ma taki soft, to poproszę na priv.
wcześniej:
XM 2.0, VW Scirocco 1.6

Offline Marek Walków

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 26
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: C5 2.0 HDI SX Break 2001r.
  • Miejscowość: Wrocław
Re: [MkI] dziwna awaria radia
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 26, 2010, 23:10:04 »
Po wielu mękach sprawa z radiem się wyjaśniła. Po prostu się zepsuło i należało kupić nowe i tyle.
wcześniej:
XM 2.0, VW Scirocco 1.6