Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: stuki w baku  (Przeczytany 1414 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Piotr Łepeta

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 308
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xsara II 1.6 16V VTR 2001 r
  • Miejscowość: Warszawa
stuki w baku
« dnia: Listopad 15, 2009, 00:23:04 »
Witam

w baku coś brzęczy - pojawia się w czasie jazdy a takze jak samochod stoi i popychać go z boku to słychać jak coś tam stuka

dodatkowo w czasie jezy dochodzi takie głuche pukanie - zawsze oba dźwięki wystepuja razem


coz to może być?

Offline Marek Marecki

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 506
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara 1,4i + LPG 1999r
Re: stuki w baku
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 15, 2009, 12:02:44 »
Jesli w baku to pompa paliwa moze Ci latac ona jest na zaczepach plastikowych , i przykrecona nakretka od gory z cala obudowa .Moze ktos kiedys pope wymienial i slabo dokrecil albo cos polamal bo to wszystko jest delikatne ,sam przy wymianie zlamalem krociec od smoka co sie podpina do niego przewod paliwowy i pompa moze latac w baku i moga byc stuki z brzeczeniem plastikow jesli jestes pewien ze to w baku.@ mozliwosc to ze do baku cos komus kiedys wpadlo wlasnie przy wymianie jakas rzecz ;) ale mysle ze maloprawdopodobne bo by wyciagnal to. Bo nie trudno zeby przez ten otwor potem cos wpadlo po wyjeciu pompy ,mi troche syfow nalecialo.Przyjrzyj sie temu jesli jestes pewien ze to w baku bo nic innego tam nie moze stukac chyba ze jeszcze podokrecaj wszystkie mocowania baku. To wszystko.

Offline Piotr Łepeta

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 308
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xsara II 1.6 16V VTR 2001 r
  • Miejscowość: Warszawa
Re: stuki w baku
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 15, 2009, 15:38:59 »
Faktycznie pompa byla wymieniana w czerwcu ale to nie ja robilem

Ale z tego co pamietam jakis halas byl juz wczesniej - teraz jednak jest to coraz silniej a dzis wstawilem samochod do garazu - bujnalem nim raz a tam sobie cos pukalo kilkanascie sekund

inna sprawa ze nie wiem czy to napewno ten sam dzwiek ktory czasem pojawia mi sie w czasie jazdy -chociaz to z okolic pompy wlasnie...

ehh

Offline Piotr Łepeta

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 308
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xsara II 1.6 16V VTR 2001 r
  • Miejscowość: Warszawa
Re: stuki w baku
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 15, 2009, 15:38:59 »
Faktycznie pompa byla wymieniana w czerwcu ale to nie ja robilem

Ale z tego co pamietam jakis halas byl juz wczesniej - teraz jednak jest to coraz silniej a dzis wstawilem samochod do garazu - bujnalem nim raz a tam sobie cos pukalo kilkanascie sekund

inna sprawa ze nie wiem czy to napewno ten sam dzwiek ktory czasem pojawia mi sie w czasie jazdy -chociaz to z okolic pompy wlasnie...

ehh

Offline Piotr Łepeta

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 308
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xsara II 1.6 16V VTR 2001 r
  • Miejscowość: Warszawa
Re: stuki w baku
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 04, 2009, 20:38:19 »
Po długich próbach zlokalizowania brzęczenia z tyłu po prawej mechanik stwierdził że to może być blaszka we wlewie paliwa (ta ograniczajaca mozliwość wlania zlego paliwa)


Pytanie czy w mojej Xsarze 1.6 z 2001 9 wiec po face liftingu) we wlewie powinna byc jakaś blaszka?


Jak to u Was wygląda - bo mechanik też nie był pewien jak to jest w tym modelu.

Jeśli powinna to jej nie mam - i teraz pytanie jak ją wyjąc jak tam wpadła :(