Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MkI] Jak zgrabnie dostać się do tylnego prawego boku od środka?  (Przeczytany 1886 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

  • Gość
Na parkingu przed hipermarketem jakaś mameja niepostrzeżenie musiała trącić mojego wjleoryba . Zrobił się dołek wielkości piłki golfowej który chciał bym spróbować wypchnąć. Jest on umiejscowiony na boku tuż przed końcem auta na wysokości dołu szyby (C5 BREAK). Żeby się do tego dobrać muszę rozebrać prawy bok w bagażniku tu gdzie te schowki. Jak zgrabnie tam się dostać, szybko i łatwo rozebrać te boczki ?

Offline Bartosz Chwastek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 281
  • Skąd: Lubsko
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MK1 (2.0 benzyna+LPG) i MK3 2,0 HDI
  • Miejscowość: Lubsko
Odp: [MkI] Jak zgrabnie dostać się do tylnego prawego boku od środka?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 21, 2009, 13:19:24 »
Możesz zrobić coś takiego jak przyssawka na gorący klej ten z pistoletu i przykleić na środku wgniecenia i nocno pociągnąć do siebie bez rozbierania ja w taki sposób zniwelowałem w większym stopniu u siebie niektóre wgniecenia by były prawie nie zauważalne. Najwazniejsze jest to czy auto nie było lakierowne bądz po przejściach bo może ci lakier odskoczyć :) i przed tą operacją najlepiej jest to miejsce wypolerować jakimś mleczkiem wtedy ten klej wrazie przyklejenia do lakieru lepiej schodzi. Poszukaj w necie jest trochę żeczy o tym co piszę :) powodzenia.

  • Gość
Odp: [MkI] Jak zgrabnie dostać się do tylnego prawego boku od środka?
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 22, 2009, 10:29:27 »
fajnie wiedzieć, że jest też taka opcja, nigdy o niej nie słyszałem ale nie skorzystam, bo nigdy w ten sposób nie robiłem a nie chciał bym zrobić większego kuku.

Nadal chciał bym wiedzieć jak rozebrać boczną tapicerkę w bagażniku :)

Offline Andrzej Jaroszczyk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 236
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen C4 Grand Picasso 2.0 HDi MCP Exclusive.
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: [MkI] Jak zgrabnie dostać się do tylnego prawego boku od środka?
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 23, 2009, 20:40:12 »
Nie jestem pewien czy na pewno wszystko ci powiem ale ja jak wyjmowałem te wykładziny to najpierw wyjąłem wykładzinę z podłogi, ściągnąłem uszczelkę i wymontowałem lampkę oświetlenia a później delikatnie odciągałem górny plastyk ten wkoło okna on jest na zatrzaskach i prawdopodobnie w głębi na wkręcie niestety nie pamiętam czy na jednym czy może więcej,ale jak dobrze sprawdzisz to na pewno nie przeoczysz. Plastyk ci całkiem nie zejdzie gdyż przechodzi przez niego pas ale nie trzeba całkiem go demontować żeby się dostać do wykładziny boku.  Wykładzina jest chyba niczym nie przymocowana po prostu trzyma ją ten górny plastik i mocowanie na podłodze to takie ucho. Delikatnie odciągając sprawdzaj czy nic nie trzyma i myślę że wszystko pójdzie tak jak trzeba.

Offline Mariusz Fałczyński

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 108
  • Skąd: Choszczno
  • Posiadany samochód: C5 2.2 HDI 2001
  • Zainteresowania: CapsLock
  • Miejscowość: Choszczno
Odp: [MkI] Jak zgrabnie dostać się do tylnego prawego boku od środka?
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 23, 2009, 23:15:42 »
jeżeli jest to wgniecenie na błotniku to prędzej będzie zdjąć nad kole i tam można się dostać do blach. ja mam małą wgniotkę koło wlewu paliwa i dostałem się tamtą stroną.