Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: brzęczący wydech  (Przeczytany 1620 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Piotr Łepeta

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 308
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xsara II 1.6 16V VTR 2001 r
  • Miejscowość: Warszawa
brzęczący wydech
« dnia: Luty 26, 2010, 10:56:17 »
Ostatnio zaczął mi bardziej buczeć wydech - nawe nie przeszkadza to za bardzo choć przy wiekszej predkości mogłoby byc ciszej i było - przed wymianą tłumika.

zmieniałem chyba w październiku na jakiś zamiennik - nie pamiętam jaki ale nie najtańszy.

Teraz jeszcze mi pobrzękuje czasem przy dodaniu gazu - wkurza mnie to.

Mechanik twierdzi że takie są te zamienniki - da sie coś z tym zrobić?

Offline kamil wacławski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 26
  • Posiadany samochód: Xsara 1.4 + sekwencja
Re: brzęczący wydech
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 27, 2010, 16:34:59 »
ja podobnie wymianiałem środkowy a potem końcowy tłumik jakoś w sierpniu zeszłego roku i teraz czasem przy dodaniu gazu słychać lekkie brzęczenia , nie sprawdzałem czy jest jakaś dziura ale mam nadzieje, że nic nie powstało " po zimie "  , jeśli tak to trzeba się z tym pogodzić bo po takiej zimie to naprawde nasze autka dostają..

podobnie jak ty kupiłem tańsze zamienniki
WiCek

Offline Karol Liebrecht

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 87
  • Skąd: Świecie
  • Posiadany samochód: Citroen C8 2.0 16v 140KM 2008r
  • Miejscowość: Świecie
Re: brzęczący wydech
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 27, 2010, 16:48:28 »
Przerabiałem brzęczący tłumik 2 tyg temu. Środkowy zaczął brzęczeć ale po jego obejrzeniu nie zauważyłem żeby się gdzieś przepalił ale okazało się tłumik brzęczy z powodu luzu na łączeniu z tylnym tłumikiem niestety już się nie dało mocniej skręcić obejmy która łączy dwa tłumiki z powodu wypalenia się połączenia i kupiłem nowy tłumik.
Samochody były: Felicja 96r, Xsara 99r, Scenic II 03r, Bravo 97r, 406 98r, Fabia 02r, Felicja 98r, C4 05r, Fabia II 10r, Focus III 14r, 206 04r,

Offline Mariusz Stępień

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Skąd: Żory
  • Posiadany samochód: citroen xsara1,2000r 1.8i exclusiv
  • Zainteresowania: mechanika pojazdowa,wędkarstwo ekstremalne,połów największych drapierzników
  • Miejscowość: Żory
Re: brzęczący wydech
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 07, 2010, 13:28:47 »
Przerabiałem ten temat wczoraj,mi brzęczało przy dodawaniu gazu,i czasem tak z nikąd,przyczynę szybko znalazłem,połączenie początku wydechu z kolektorem wydechowym ,2 śruby ze sprężynami które  trzymają wydech z kolektorem,  by układ wydechowy nie był połączony na sztywno (bo nie może).i stalowy koszyczek co to uszczelnia był wypalony już,a jedna ze śrub nie ściskała już sprężyny która dociska wydech do kolektora,i czasem sobie pobrzęczała,po wymianie koszyczka chodzi idealnie.
maniek ;-)

Offline Tomasz Lewandowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 092
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: 1. C4 Grand Picasso 2.0 HDi AUT Exclusive Mk I 2008. 2. Kia Ceed 1.6 CRDI MkI. 3. (Kiedyś) Citroen Xsara II 1.6i 16V Break
  • Miejscowość: Wrocław
Re: brzęczący wydech
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 07, 2010, 13:36:34 »
Problemem mogą być źle spasowane obejmy-złączki pomiędzy tłumikami. Kilka dni temu przerabiałem wymianę końcowego i z tego co widzę to lepiej zainwestować w stosunkowo drogie oryginalne akcesoria montażowe, aniżeli dawać tanie zamienniki sprawiające kłopoty.
"Nie kupuj używanego Peugeota lub Citroena, jeśli ktoś Ci mówi, że belka była regenerowana po za naszą firmą".  :D

Offline Błażej Szałata

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 185
  • Skąd: Wąsosz
  • Posiadany samochód: Xsara 1,6 - 16v - 2001r
  • Zainteresowania: wiadomo citroeny i wszystko co z nimi związane
  • Miejscowość: Wąsosz
Re: brzęczący wydech
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 08, 2010, 17:07:07 »
Bez przesady ja na najzwyklejszym tłumiku z allegro jeździłem bez roboty 3 lata a potem go pospawałem i jeszcze rok wytrzymał :)

Jak wam coś brzęczy w środku to psiknijcie pianki montażowej :P
Był ZX - Xsara1 - Megane2
Jest XSARA 2 - 2001 - 1,6 16v + Golf5 1,9tdi