Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Immobiliser fault  (Przeczytany 1443 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marian Czapski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 353
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C4, 1,6 eHDI, 2014; Subaru Forester 2014
  • Miejscowość: Warszawa
Immobiliser fault
« dnia: Listopad 30, 2009, 12:04:20 »
Podczas wykonywania podstawowych czynności przy otwieraniu i uruchamianiu silnika czasem dzieją się rzeczy nieprzewidziane i ciekawe. Do takich zaliczam u siebie samowolne wyłączanie funcji automatycznej, zerowanie kalkulatora itp. Zdarzyło miś już wcześniej, ale nie uchwyciłem przebiegu to co w tytule postu. Otóż przedwoczoraj podobnie postaiłem samochód na parkingu a po kilkunastu minutach przybywam aby dalej jechać i..... Przy otwartych drzwiach włozyłem kluczyk i słyszę piknięcie. Zerknąłęm na wyświetlacz a tutaj "Immobiser fault". Niedowierzam i próbuję uruchomić. Bez ezultatu. Ale wyjęcie oraz ponowne włożenie kluczyka i wszystko w porządku. Czy jest to przypadłość mego samochodu, czy zdarza się innym?

Offline Jacek Kustra

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 462
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Ford S-Max 2.0 AWD
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Immobiliser fault
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 30, 2009, 12:18:58 »
Zdarza sie :)
Moje spalanie

Offline Marcin Choroszyński

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 531
  • Skąd: Gorzów
  • Posiadany samochód: Xsara VTS
  • Miejscowość: Gorzów
Re: Immobiliser fault
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 30, 2009, 15:13:18 »
Zmień akumulator i po sprawie .
Ja miałem takie same objawy i na dodatek cięzko odpalał xsarka picasso 1.8 16V i też mi zerowało zegary czyli godzine .
Zamontowałem aku i po sprawie .......

Offline Marian Czapski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 353
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C4, 1,6 eHDI, 2014; Subaru Forester 2014
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Immobiliser fault
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 01, 2009, 07:20:19 »
Co to to nie. Po pierwsze akumulator z pewnością jest dobry. Po drugie takie objawy mam od nowości. Z tym, że wcześniej dość panicznie reagowałem na te dźwięki i zwyczajnie nie zauważałem co kiedy sie stało. Mam wrażenie, że zbieg sygnałów w czasie powoduje określone reakcje strowników. Gdzieś na multiplexie występują przekłąmania. Ale skoro to ma miejsce w innych egzemplarzach top rozumiem, że nie mam szczególnego kłopotu. A co do zegara to jeszcze nie miałem przypadku przestawienia.