Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Mechanik cos namotał POMOCY!!!!  (Przeczytany 1478 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Robert Kruk

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 24
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara I 1.8 Exclusive
  • Miejscowość: Wrocław
Mechanik cos namotał POMOCY!!!!
« dnia: Grudzień 10, 2009, 23:07:36 »
Jest taka sprawa przed tym jak kupiłem swoja Xsare, mechanik coś grzebał przy układzie chłodzenia. Objawy były takie temperatura podchodziła do prawie 120 stopni i gadał coś ze czujnik się zrypał i ponoć zrobił jakieś obejście że jak temperatura podchodzi do 105 stopni włączają się wentylatory i temp spada trochę poniżej 90 st ale ostatni robi się to co raz częściej i zdecydowałem że podjadę spytać się co i jak ale powiedział mi tylko tyle że do wymiany są jakieś gniazda przy chłodnicy gdzieś w przedniej części auta i mówi że w ten obszar w Xsarach często dostaje się wilgoć, błoto itp, i że wymiana tego gniazda i kilku przewodów będzie kosztować 420zl. Mam książkę napraw i jedyną rzeczą jaka znalazłem jest sterownik temperatury cieczy chłodzącej.

Możecie mi to dokładnie opisać co to dokładnie i czy to to samo o czym mówił mechanik i czy da się to zrobić samemu albo ewentualnie taniej???

Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

Offline Marek Marecki

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 506
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara 1,4i + LPG 1999r
Re: Mechanik cos namotał POMOCY!!!!
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 10, 2009, 23:48:08 »
Moze to chodzi o ten czujnik zalaczania wentylatora?a jakie obejscie zrobil ?ze niby sie podpial do innego czujnika?

Offline Robert Kruk

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 24
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara I 1.8 Exclusive
  • Miejscowość: Wrocław
Re: Mechanik cos namotał POMOCY!!!!
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 11, 2009, 00:00:32 »
Jakie dokładnie obejście zrobił to nie wiem ale w aucie znalazłem taki zielony kwadratowy przekaźnik i to przepalony. Tylko problem jest w tym, że te wentylatory załączają się dość często i trochę mnie to niepokoi...

Offline Marek Marecki

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 506
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara 1,4i + LPG 1999r
Re: Mechanik cos namotał POMOCY!!!!
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 11, 2009, 00:24:06 »
Rozumiem ze masz klime wiec pierwszy wentylator powinien sie zalaczac bodajze w okolicach 90 stopni .A ten przekaznik zielony jest zaraz pod rura co wychodzi z chlodnicy i biegnie do termostatu?

Offline Karol Kozłowski

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 945
  • Skąd: Dąbrowa Górnicza
  • Posiadany samochód: Citroen C5 3.0 V6 2004r. Renault Latitude 2.0DCi 2011r.
  • Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Re: Mechanik cos namotał POMOCY!!!!
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 11, 2009, 09:34:23 »
Ja to bym chyba zmienił mechanika...



Offline Robert Kruk

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 24
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara I 1.8 Exclusive
  • Miejscowość: Wrocław
Re: Mechanik cos namotał POMOCY!!!!
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 11, 2009, 10:07:15 »
Więc tak nie wiem gdzie ten przekaźnik się znajduje, powiedział tylko że jest w przedniej części auta i wskazał w okolice chłodnicy i atrapy, i stwierdził żeby to było dobrze zrobione to trzeba dać 420zła ja nadal nie wiem co dokladnie jest zrypane, dlaczego ta temperatura tak skacze...

Offline Karol Liebrecht

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 87
  • Skąd: Świecie
  • Posiadany samochód: Citroen C8 2.0 16v 140KM 2008r
  • Miejscowość: Świecie
Re: Mechanik cos namotał POMOCY!!!!
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 11, 2009, 18:44:55 »
Zmienić mechanika i poszukać dobrego elektryka który zrobi porządek z tym bałaganem pod maską. Za te 420zł kupisz komplet czujników do układu chłodzenia i po elektryku jeszcze reszta zostanie. Pozdrawiam
Samochody były: Felicja 96r, Xsara 99r, Scenic II 03r, Bravo 97r, 406 98r, Fabia 02r, Felicja 98r, C4 05r, Fabia II 10r, Focus III 14r, 206 04r,

Offline Robert Kruk

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 24
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara I 1.8 Exclusive
  • Miejscowość: Wrocław
Re: Mechanik cos namotał POMOCY!!!!
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 16, 2009, 00:50:49 »
Dzięki za pomoc zrobiłem tak : powymieniałem wszystkie czujniki i kumpel znajomy elektryk naprawił to obejście które było tam zrobione tzn załączał się 2 stopień wentylatorabo tam niby były poprzepalane czujniki i dwa kabelki. Teraz jest wszystko gicior ;) dzięki jeszcze raz za pomoc i pozdrawiam