Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Gaśnie na zimym  (Przeczytany 1157 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Norman Ruta

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 31
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Obecnie: Xsara II Break 1.6 16V 2001r. Był: ZX 1.4i 96' Audace
  • Miejscowość: Warszawa
Gaśnie na zimym
« dnia: Grudzień 09, 2009, 09:31:48 »
Witam

Od kilku dni w moją xsarę męczy problem gaśnięcia na zimnym silniku. Odpala ładnie, choć na samym starcie trochę nierówno pracuję, ale po paru sekundach jest ok. Natomiast gaśnie po dodaniu gazu i puszczeniu pedału. Podczas jazdy po wciśnięciu sprzęgła też gaśnie. Problem jest nieco mniej odczuwalny gdy już się rozgrzeje i jest ok 75st. Wtedy obroty spadają dosyć nisko, ale już nie gaśnie. Za to też na takim do połowy rozgrzanym silniku występuje dodatkowo problem braku przyspieszenia przy gwałtownym wciśnięciu pedału. Dopiero gdy osiągnie ok 3000 obrotów zaczyna przyspieszać normalnie. Nie podłączałem jeszcze ELM327 z braku czasu, ale postaram się dzisiaj i dopiszę czy są jakieś błędy, choć kontrolka się nie świeci. Myślałem, że to znowu z tą moją przepustnicą, ale wyczyściłem styki i nie pomogło. Proszę o pomoc co z tym można zrobić, bo jak ruszam z parkingu to wygląda trochę jakbym miał od wczoraj samochód hehehe

Offline Tomasz Kubiak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 41
  • Posiadany samochód: Xsara I 2000r. 1.8
Re: Gaśnie na zimym
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 10, 2009, 19:36:19 »
Witam moze byc ze cos ze swiecami moze sa zawilgocone? kiedys tak mialem w mojej xanti ze nie miala mocy i jak sie zapalo to skakaly obroty...
Jest: Xsara I 1.8 8V LPG
Byla:Xantia mk I 1.8 8v LPG

Offline Norman Ruta

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 31
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Obecnie: Xsara II Break 1.6 16V 2001r. Był: ZX 1.4i 96' Audace
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Gaśnie na zimym
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 10, 2009, 22:34:44 »
Jak znajdę chwilkę to sprawdzę choć pogoda nie zachęca ostatnio :). Może to rzeczywiście wilgoć. Zrobiłem wczoraj trochę dłuższą trasę i jest jakby nieco lepiej, ale nadal obroty spadają bardzo nisko po wciśnięciu sprzęgła.

Offline Norman Ruta

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 31
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Obecnie: Xsara II Break 1.6 16V 2001r. Był: ZX 1.4i 96' Audace
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Gaśnie na zimym
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 16, 2009, 13:52:03 »
Sprawdziłem ELM327 i nie ma nawet jednego błędu. Sytuacja ogólnie jest nieco lepsza. Może gdzieś wilgoć była w kostkach. Pod maskę nie zaglądałem i przy tych mrozach chyba się na razie nie odważę... ;). Teraz głównie wariuje zaraz po uruchomieniu silnika, ciężko się rusza, kangury sadzi, gaśnie przy skręcaniu kierownicą szczególnie na pełnym skręceniu. Po przejechaniu paru set metrów jest już nieźle. Poobserwuję jeszcze trochę, a w razie co do elektryka pojadę.