Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [Mk 1] problem z radiem  (Przeczytany 1624 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

  • Gość
[Mk 1] problem z radiem
« dnia: Styczeń 01, 2010, 21:18:33 »
Witam. Mam taki problem, że po wsadzeniu płyty do radia, czy to nagranej przeze mnie audio, czy to oryginalnej, na wyświetlaczu pojawia się napis track, pojawia się narysowana płyta, i nic więcej się nie dzieje. Po chwili płytka sama wyjeżdza. Jaki może byc problem? Po wyjechaniu płytki z radia czuje ze jest ciepła, wiec sie obraca w środku.

Offline krzysztof kulesza

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 83
  • Skąd: wysokie mazowieckie
  • Posiadany samochód: citroen C5 2001r 2.0 HDI
  • Miejscowość: wysokie mazowieckie
Re: [Mk 1] problem z radiem
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 01, 2010, 23:00:03 »
Witam.

Mam dokładnie taki sam problem, nie wiem czy u poprzedniego właściciela CD działało

Offline Wiciu Rudziński

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 926
  • Skąd: Szamotuły-Poznań
  • Posiadany samochód: C3 1.4sx / Dacia Lodgy 1.6Mpi
  • Zainteresowania: eksploracja
  • Miejscowość: Szamotuły-Poznań
Re: [Mk 1] problem z radiem
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 01, 2010, 23:30:43 »
Akurat radia w C5 nie rozbierałem, ale kilkakrotnie "naprawiałem" sprzęt stacjonarny.
[color=ff0000]piii[/color] odczytujący ścieżkę tak naprawdę, zdaje się składa się z 3 promieni. Jeden odczytuje informację, a dwa boczne śledzą ścieżkę. Ogniskowanie soczewki [color=ff0000]piii[/color]a jest sterowane elektromagnesem, który z kolei jest fabrycznie regulowany minipotencjometrem znajdującym się na małej płytce drukowanej, tej samej na której sam [color=ff0000]piii[/color]. Po rozebraniu radia, ściętą na kształt śrubowkręta wykałaczką (niemetaliczną) można łatwo dostroić na nowo soczewkę, pokręcając ten potencjometr co 1/10 obrotu. Jest to najczęstsza przyczyna awarii i najłatwiejsza do usunięcia.
(tam gdzie mi edytor napisał piii powinno być l.a.s.e.r, ale z jakiegoś powodu mnie poprawia namiętnie)
Były 2CV,BX,ZX,XM,C5  a są C3 1,4sx, Dacia Lodgy 1.6Mpi, czyli jak mówi moja baba:
Facet rozwija się do 6 roku życia, potem już tylko rośnie....