Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Światła w XM MKII ( soczewki) i ( ledy)  (Przeczytany 6495 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Piotr Franz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 17
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Posiadany samochód: Citroen XM 3.0 V24 LPG sekwencja
  • Zainteresowania: Citroen
  • Miejscowość: Bydgoszcz
Światła w XM MKII ( soczewki) i ( ledy)
« dnia: Październik 19, 2008, 12:46:59 »
Jakie soczewki włożyć do mojego  xm mkII zeby pasowały i jakies wygląd  reprezentowały??!!!

Czy można jakoś przerobić tylnie lampy xm MKII
albo  czy pojawiły sie jakies Ledy czym by można zastąpić ??!!

Offline Jacek Fryza

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 114
  • Skąd: Słupsk
  • Posiadany samochód: Citroen XM ( XMEN ) 2.1 TD 1991 HA 1
  • Miejscowość: Słupsk
Re: Światła w XM MKII ( soczewki) i ( ledy)
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 03, 2008, 11:46:24 »
o ile widziałem pojawiły się "żarówki diodowe" z diodami zamiast zarnika do uzycia w tylnych pozycjach. o lampach typu clear itp do xm nie slyszalem :(

Pozdro
Citroen XM 2.1 TD 1991 mój Xmen :) kocham uczucie podnoszonego zawieszenia :) mmmmm

Offline Mateusz Kaczorek

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 406
  • Skąd: Głogów
  • Posiadany samochód: XM 2.9V6 24v manual 2000r Exclusive 228KM, LPG , Orga:8578 ; CX Leader 2.5D 88r. ORGA 4369
  • Zainteresowania: hydro , muzyka
  • Miejscowość: Głogów
Re: Światła w XM MKII ( soczewki) i ( ledy)
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 03, 2008, 23:08:25 »
WItam. Ja mam takie ledy u siebie wstawione w stopy 2 :) i swiecą :)

Offline Daniel Żychowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 354
  • Skąd: Katowice
  • Posiadany samochód: XM 2.5 turbo diesel DK5ATE 16.01.99R.
  • Miejscowość: Katowice
Re: Światła w XM MKII ( soczewki) i ( ledy)
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 03, 2008, 23:29:34 »
Ja bym chętnie widział w moim XMie z tyłu takie neonkowe światła jak w np w bmw e39

Offline Piotr Penkala

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 055
  • Skąd: Rybnik, Katowice
  • Posiadany samochód: XM Break 3.0 V6, był BX 19 TZi Break
  • Zainteresowania: szerokie
  • Miejscowość: Rybnik, Katowice
Re: Światła w XM MKII ( soczewki) i ( ledy)
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 03, 2008, 23:35:42 »
Cytuj

Mateusz Kaczorek napisał:
WItam. Ja mam takie ledy u siebie wstawione w stopy 2 :) i swiecą :)


A możesz wstawić fotę i pokazać nam jak to wygląda?
nickname: Pierre (zalecane)
Piotr Penkala (oficjalnie)


Offline Daniel Żychowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 354
  • Skąd: Katowice
  • Posiadany samochód: XM 2.5 turbo diesel DK5ATE 16.01.99R.
  • Miejscowość: Katowice
Re: Światła w XM MKII ( soczewki) i ( ledy)
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 03, 2008, 23:41:53 »
miałem takie ledy w AXie a kumpel w fieście,
generalnie zauważyłem że świecą tworzac koło, czyli nie pokrywają światłem całej powierzchni klosza, tylko tworzą "kulkę".
Domniemywam że będą to cztery punkty świecące...

Offline Piotr Woźniak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 6 911
  • Skąd: Głogów
  • Posiadany samochód: SĄ: ZX 2.0i Volcane, Xantia II 2.0HDi 110 BREAK, BYŁ ZX 1.9TurboD AURA
  • Zainteresowania: a jak myślicie:D
  • Miejscowość: Głogów
Re: Światła w XM MKII ( soczewki) i ( ledy)
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 03, 2008, 23:47:33 »
Cytuj

Mateusz Kaczorek napisał:
WItam. Ja mam takie ledy u siebie wstawione w stopy 2 :) i swiecą :)

Jak już ci włącznik stop włączy to świecą i to nawet nieźle;-)
gg #7685801, mobile 793-297-901
Sprzedam VW Passat;) Variant TDI115 '00! info pod tel ^

Offline Mateusz Kaczorek

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 406
  • Skąd: Głogów
  • Posiadany samochód: XM 2.9V6 24v manual 2000r Exclusive 228KM, LPG , Orga:8578 ; CX Leader 2.5D 88r. ORGA 4369
  • Zainteresowania: hydro , muzyka
  • Miejscowość: Głogów
Re: Światła w XM MKII ( soczewki) i ( ledy)
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 05, 2008, 22:31:50 »
Cytuj

Piotr Woźniak napisał:
Cytuj

Mateusz Kaczorek napisał:
WItam. Ja mam takie ledy u siebie wstawione w stopy 2 :) i swiecą :)

Jak już ci włącznik stop włączy to świecą i to nawet nieźle;-)

Po prostu oszczędności na aku lecą ;P Jak sa potrzebne to sie zapalaja ;P;P;P

Offline Robert Mulewicz

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 781
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Nissan Terrano 3.0, C4 1,6HDI coupe Były:MG TF 1.8 16v ,XM V6 Zender,Saxo VTS, Renault Laguna GT 2.0 16v. CX25TRD Turbo II 1987 oraz wiele innych citroenów
  • Zainteresowania: szerokie
  • Miejscowość: Kraków
Re: Światła w XM MKII ( soczewki) i ( ledy)
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 09, 2008, 23:25:46 »
Niestety do mkII nie można zakładać soczewek bo ich szyby nie są gładkie jak w mkI i będą rozpraszały światło soczewki.Soczawka sama od siebie emituje prawidłowy snop światła-taki jak potrzeba do świateł mijania i musi być przed nią gładka szyba z mkI właśnie.A co się tyczy diod led zamiast żarówek to komp od incydentów będzie ci podawał że masz spalone żarówki.Dlatego że on wykrywa pobór prądu przez świecącą żarówkę.Diody mają bardzo niewielki pobór więc komp myśli że żarówka jest przepalona.Sprawdziłem że tak jest.Dotyczy to jednak tylko sytuacji gdzie zamiast żarówek są diody.Jeśli diody są razem z żarówkami tych komunikatów niebędzie.Pozdro
2,5 td-najgorszy parch wśród XM-ów

Offline Robert Mulewicz

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 781
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Nissan Terrano 3.0, C4 1,6HDI coupe Były:MG TF 1.8 16v ,XM V6 Zender,Saxo VTS, Renault Laguna GT 2.0 16v. CX25TRD Turbo II 1987 oraz wiele innych citroenów
  • Zainteresowania: szerokie
  • Miejscowość: Kraków
Re: Światła w XM MKII ( soczewki) i ( ledy)
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 10, 2008, 16:04:53 »
Na temat wkładania xenonów do lamp do tego nieprzystosowanych mam własne zdanie.Abstrachując od tego że zawsze oślepiają to powinny mieć spryskiwacze.Teoria jest taka że po takich xenonach to poznać "dresa" czy innego .........
2,5 td-najgorszy parch wśród XM-ów

Offline Mateusz Kaczorek

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 406
  • Skąd: Głogów
  • Posiadany samochód: XM 2.9V6 24v manual 2000r Exclusive 228KM, LPG , Orga:8578 ; CX Leader 2.5D 88r. ORGA 4369
  • Zainteresowania: hydro , muzyka
  • Miejscowość: Głogów
Re: Światła w XM MKII ( soczewki) i ( ledy)
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 11, 2008, 12:48:35 »
Zgadzam się z Michałem :) Byłem tez na ustawianiu i nawet nie trzeba bylo ustawiac bo wsio ekegancko swiecilo i zadnych ale nie mial co do swiatla takiego. Jechalem tez Piotrka Wozniaka autkiem na przeciw swojego w nocy to nie powiem mocniej swiecily niz na poprzednich, ale jak sie zamienilismy to jego tez razily w takim stopniu jak moje a ma oryginalne ;P takze nie tylko ludzie z xenonami mogą razic na ulicach. Zreszta jeszcze nikt mi nie mrugnal ;P
A co do swiatelek diodowych to zadne komunikaty mi nie wyswietlaja o pozycjach czy stopach. Moze MK2 nie wyswietla czegos takiego po prostu ?

Offline Piotr Woźniak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 6 911
  • Skąd: Głogów
  • Posiadany samochód: SĄ: ZX 2.0i Volcane, Xantia II 2.0HDi 110 BREAK, BYŁ ZX 1.9TurboD AURA
  • Zainteresowania: a jak myślicie:D
  • Miejscowość: Głogów
Re: Światła w XM MKII ( soczewki) i ( ledy)
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 11, 2008, 13:02:03 »
Cytuj

Mateusz Kaczorek napisał:
Zgadzam się z Michałem :) Byłem tez na ustawianiu i nawet nie trzeba bylo ustawiac bo wsio ekegancko swiecilo i zadnych ale nie mial co do swiatla takiego. Jechalem tez Piotrka Wozniaka autkiem na przeciw swojego w nocy to nie powiem mocniej swiecily niz na poprzednich, ale jak sie zamienilismy to jego tez razily w takim stopniu jak moje a ma oryginalne ;P takze nie tylko ludzie z xenonami mogą razic na ulicach. Zreszta jeszcze nikt mi nie mrugnal ;P
A co do swiatelek diodowych to zadne komunikaty mi nie wyswietlaja o pozycjach czy stopach. Moze MK2 nie wyswietla czegos takiego po prostu ?

Mateusz- z tego przeglądu to bym się nie cieszył;-)
Ja byłemna przeglądzie niedawno i specjalnie podkręciłem światła dużo do góry- efekt- przegląd bez zastrzeżeń, mimo, że widziałem tylko czubki drzew oświetlone....
Co do xenonów- rażą tak samo jak moje, tylko, że na drogowych;-) Nie zapominaj, że w czasie naszych testów miałem wysoko podniesioe światła (załadowany bagażnik i korektor na 0) i żarówki +90, na Twoje nawet w lusterku nie idzie popatrzeć;-)
POZDR!
gg #7685801, mobile 793-297-901
Sprzedam VW Passat;) Variant TDI115 '00! info pod tel ^

Offline Mateusz Kaczorek

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 406
  • Skąd: Głogów
  • Posiadany samochód: XM 2.9V6 24v manual 2000r Exclusive 228KM, LPG , Orga:8578 ; CX Leader 2.5D 88r. ORGA 4369
  • Zainteresowania: hydro , muzyka
  • Miejscowość: Głogów
Re: Światła w XM MKII ( soczewki) i ( ledy)
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 11, 2008, 18:35:23 »
Cytuj

Piotr Woźniak napisał:
Cytuj

Mateusz Kaczorek napisał:
Zgadzam się z Michałem :) Byłem tez na ustawianiu i nawet nie trzeba bylo ustawiac bo wsio ekegancko swiecilo i zadnych ale nie mial co do swiatla takiego. Jechalem tez Piotrka Wozniaka autkiem na przeciw swojego w nocy to nie powiem mocniej swiecily niz na poprzednich, ale jak sie zamienilismy to jego tez razily w takim stopniu jak moje a ma oryginalne ;P takze nie tylko ludzie z xenonami mogą razic na ulicach. Zreszta jeszcze nikt mi nie mrugnal ;P
A co do swiatelek diodowych to zadne komunikaty mi nie wyswietlaja o pozycjach czy stopach. Moze MK2 nie wyswietla czegos takiego po prostu ?

Mateusz- z tego przeglądu to bym się nie cieszył;-)
Ja byłemna przeglądzie niedawno i specjalnie podkręciłem światła dużo do góry- efekt- przegląd bez zastrzeżeń, mimo, że widziałem tylko czubki drzew oświetlone....
Co do xenonów- rażą tak samo jak moje, tylko, że na drogowych;-) Nie zapominaj, że w czasie naszych testów miałem wysoko podniesioe światła (załadowany bagażnik i korektor na 0) i żarówki +90, na Twoje nawet w lusterku nie idzie popatrzeć;-)
POZDR!


Na przegladzie to sam zerkalem na ta granice swiatlocienia i bylo git na maszynie, jak wyjechalem w nocy to ladnie swiecili , nawet ciut za blisko . W nocy zazwyczaj w lusterku nie idzie patrzec ,dlatego jest tryb dzien/noc ;P;P;P  hehehe :D

Offline Robert Mulewicz

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 781
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Nissan Terrano 3.0, C4 1,6HDI coupe Były:MG TF 1.8 16v ,XM V6 Zender,Saxo VTS, Renault Laguna GT 2.0 16v. CX25TRD Turbo II 1987 oraz wiele innych citroenów
  • Zainteresowania: szerokie
  • Miejscowość: Kraków
Re: Światła w XM MKII ( soczewki) i ( ledy)
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 11, 2008, 21:45:13 »
Żeby nie było niedomówień-nie mam nic przeciw xenonom,tylko żeby było to dobrze wyrególowane.Sam założę xenony do swoich soczewek.A to dopiero jest efekt!Zamontuje też spryskiwacze bo to pestka.Co do oślepiania przez xenony w układzie optycznym do tego niedostosowanym,pozostanę niestety przy swoim zdaniu.Nie wiem,może mam zbyt czuły wzrok.
2,5 td-najgorszy parch wśród XM-ów

Offline Robert Mulewicz

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 781
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Nissan Terrano 3.0, C4 1,6HDI coupe Były:MG TF 1.8 16v ,XM V6 Zender,Saxo VTS, Renault Laguna GT 2.0 16v. CX25TRD Turbo II 1987 oraz wiele innych citroenów
  • Zainteresowania: szerokie
  • Miejscowość: Kraków
Re: Światła w XM MKII ( soczewki) i ( ledy)
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 16, 2008, 13:30:47 »
Caly czas zakladasz ze ty masz doswiadczenie (nie tylko w tym temacie)a inni w tym ja go nie mam.Skad mozesz to wiedziec?Powtarzam:mnie takie przerobki oslepiaja-moze ciebie nie.Kwestia gustu :-)Jezeli byloby to rzeczywiscie tak jak piszesz to firmy by tak robily.Po co wydaja pieniadze na opracowywanie nowych reflektorow jesli starczy zalozyc przetwornice i mamy "super"swiatla?Wszystkie reflektory ktore maja xenony (z tych ktore widzialem) maja inaczej zbudowany uklad optyczny czyt. szklo.Sa tez oznaczenia do jakich zarowek sa przystosowane.Po co?Pozostawiam aspekt prawny bo to bzdury.Sam mam "nielegalne" soczewki.Założe xenony bo nie mam rozpraszacza swiatla.Jak wiadomo sama soczewka wytwaza prawidlowy snop wiec musi miec przed soba gladka szybe.Ten warunek spelnia reflektor z mk1.Wiecej juz tu nie napisze bo widze ze to bezcelowe.....Robi sie miedzy nami przepychanka a to niczemu nie sluzy.Powodzenia
2,5 td-najgorszy parch wśród XM-ów

Offline Andrzej Barzał

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 2 356
  • Skąd: Ostrów Mazowiecka
  • Posiadany samochód: CX, C4GP, C5
  • Zainteresowania: Cytrynki, elektronika samochodowa
  • Miejscowość: Ostrów Mazowiecka
Re: Światła w XM MKII ( soczewki) i ( ledy)
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 16, 2008, 23:56:00 »
Cytuj

powiem zupelnie szczeze ze aut z oryginalnymi xenonami widzialem wiele ale chyba tylko w jednym troche bardziej sie temu przyjzalem.
nie wiem czemu sa specjalne reflektory do tego, ale moze maja inne zarowki, inaczej ulozone....?


Z prostej przyczyny. Homologowane xenony muszą mieć  automatyczne poziomowanie, dlatego  reflektory mają inną konstrukcję.
Moja stajnia:
C4GP 2.0HDi, C5 V6FL, CX do zabawy
 Wcześniej kilka różnych Cytryn. W klubie od ponad 23 lat.
Na co dzień elektronika samochodowa, klucze i kluczyki.

Offline Robert Mulewicz

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 781
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Nissan Terrano 3.0, C4 1,6HDI coupe Były:MG TF 1.8 16v ,XM V6 Zender,Saxo VTS, Renault Laguna GT 2.0 16v. CX25TRD Turbo II 1987 oraz wiele innych citroenów
  • Zainteresowania: szerokie
  • Miejscowość: Kraków
Re: Światła w XM MKII ( soczewki) i ( ledy)
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 17, 2008, 16:23:55 »
Michał wszystko to wiem,ale co do pewnych rzeczy nie masz racji.Lampy do mk2 wcale nie sa inne.Roznia sie tylko szybami.Nie musieli projektowac nowych.Wiec mogli wsadzic xenony.Co do dmuchawy to nie pasuje bo jest inna deska.Nie miałem nigdy mk2 wiec pewny nie jestem.Dam sobie jednak reke uciac ze sam silnik jest taki sam.Inne mocowanie obudowy.Ten sam silnik jest nawet w lagunie 1.
2,5 td-najgorszy parch wśród XM-ów

Offline marek jodlowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 256
  • Skąd: siedlce
  • Posiadany samochód: citroen xm 3.0v6 96'
  • Zainteresowania: techniczne, grafika komp., systemy Linux
  • Miejscowość: siedlce
Re: Światła w XM MKII ( soczewki) i ( ledy)
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 20, 2008, 13:36:55 »
Panowie o ksenonach było już tyle pisane, ze szkoda sobie język strzępić. Każdy ma swoje zdanie i już.
Zamieszczam obrazek światłocienia jaki daja soczewki ksenonowe (po lewej) a jaki soczewki halogenowe (po prawej).
Tym się różnią! Na łuku drogi teoretycznie ksenonowe soczewki będą mniej oślepiać, ale na prostej nie ma już różnicy.