Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Xsara gaśnie i dostaje zamozapłonu  (Przeczytany 889 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dariusz Ptasiński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 58
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xsara I ; 2.0 HDI Exclusive ;2000r
  • Miejscowość: Warszawa
Xsara gaśnie i dostaje zamozapłonu
« dnia: Marzec 03, 2012, 10:47:46 »
Mam pewnien problem i kilka objawów.  Silnik nie wkręca sie na obroty, dochodzi tylko 2100 obrotów, dodatkowo po wyłączeniu stacyjki chodzi jeszcze kilka sekund i dopiero gaśnie. Kolejny problem to w chwili gdy hamuję silnikiem to natychmiast gaśnie.
Ponieważ zaświecił się check silnika pojechałem na komputer i stwierdzili że jest to błąd przepływomierza,natomiast mechanik do którego najczęściej jeżdzę, że to napewno nie jest powodem takiego zachowania silnika.
Co o tym myślicie

Offline Jakub Skowronek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 144
  • Posiadany samochód: xsara II 2.0 HDI 90km 2001r. VTS
  • Zainteresowania: interesujące rzeczy :)
Re: Xsara gaśnie i dostaje zamozapłonu
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 03, 2012, 10:57:50 »
Wymontuj przepływomierz i go przeczyść benzyną ekstrakcyjna. Bardzo prosty zabieg, tani i może się ukazać skuteczny. Możesz też spróbować go odłączyć i zobaczyć jak auto będzie działać.

Offline Marcin Kowalczyk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 275
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xsara 2 Break HDi 2.0 110 KM
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Xsara gaśnie i dostaje zamozapłonu
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 03, 2012, 22:58:02 »
Lepiej po prostu odłącz przepływke i sprawdź czy to sie poprawi. Ja u siebie dwa razy zapomniałem podłączyć kabla od przepływomierza i samochód jeździł normalnie. Druga sprawa to przewody paliwowe i sam filtr. Sprawdź czy nie ma przecieków.  jak to nie pomoże to będziesz musiał szukać dalej. Mi to wygląda jak typowe niedomaganie jednego z dwóch układów. Albo powietrze albo paliwo. Oba można sprawdzić dość łatwo.

Aha, a jeżeli chodzi o to że gaśnie dopiero po kilku sekundach to prawdopodobnie problem z masą. Za reflektorami masz ok 6  kabli podłączonych do karoserii sprawdź czy nie są zaśniedziałe oczyść i posmaruj pastą miedziową przed zakręceniem. Sprawdź też napięcie ładowania zwykłym miernikiem czy przypadkiem nie przekracza 14 V...Powodzenia