Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Mocowanie żarówki H7 (mijania)  (Przeczytany 3022 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mikołaj Gwiazda

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 21
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xsara II 1.6 16V VTR 2004 rok
  • Miejscowość: Warszawa
Mocowanie żarówki H7 (mijania)
« dnia: Styczeń 20, 2010, 10:11:39 »
Witam,
po raz chyba ósmy wymieniałem żarówkę w lewym reflektorze. Tym razem obyło się bez pociętych rąk :) Niestety - drucik mocujący miał już dość (pogięty inaczej niż fabryka chciała, nie chciał się trzymać), próby siłowego rozwiązania problemu skończyły się tym, że wypadł i pogiął się ten aluminiowy kapturek, który sprawia, że żarówka nie świeci bezpośrdnio do przodu (nie wiem, jak tę część lepiej opisać). Srebrny plastik (odbłyśnik) nie ucierpiał (chyba).
Moje pytanie: czy części te ("kapturek" i drucik) występują samodzielnie i da się je bez problemu wymienić, czy czeka mnie wymiana większej części / całej lampy? Prawie gotów jestem jechać do ASO :(( A może macie jakieś rozwiązanie długofalowe tego problemu, jakaś zmiania sposobu mocowania?
Pozdrawiam

Offline Wiesław Graban

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 639
  • Skąd: Zarośle Cienkie k/Torunia
  • Posiadany samochód: Był Citroen Xsara II Break 2.0 HDI 109KM automat z 2004: jest Smart Fortwo 0,8 cdi z 2000 który miał 41KM a teraz ma 59KM
  • Miejscowość: Zarośle Cienkie k/Torunia
Re: Mocowanie żarówki H7 (mijania)
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 20, 2010, 10:35:32 »
Innemu koledze z forum też padło mocowanie żarówki H7 - przejrzył tematy z wczoraj i odnajdziesz.
Zaproponowałem mu swój stary reflektor, porozbijany od tyłu, posiada światła mijania H7, drogowe H1, pozycyjne i kierunkowskaz, a także elektryczną regulację wysokości świecenia. Może dogadacie się z tym kolegą gdyż on potrzebuje z kolei czego innego z mocowania żarówki H7.
Mój reflektor już rok temu miał trafić na śmieci, jak widać może jeszcze komuś sprawi sporo radości...
Spalanie Smart Fortwo 450 cdi 59KM

Offline Dariusz Wójtowicz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 234
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: Xsara II 1.4i X Break 2002
  • Zainteresowania: motoryzacja, przede wszytskim youngtimery
  • Miejscowość: Lublin
Re: Mocowanie żarówki H7 (mijania)
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 22, 2010, 09:54:53 »
W ASO i u niezależnych dostawców części dostaniesz jedynie kompletny reflektor, oryginał lub zamiennik. Niestety, mój stary reflektor wyrzuciłem.

Offline Wojciech Wojtala

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 29
  • Skąd: Białystok
  • Posiadany samochód: Xsara 2.0 Hdi 90 KM 2003
  • Miejscowość: Białystok
Re: Mocowanie żarówki H7 (mijania)
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 22, 2010, 21:19:34 »
Miałem ten sam przypadek, niestety w ASO nic nie poradzili.
Powiedzieli że dużo zabawy a efekt marny. Twierdzili że jedyne wyjście to zakup nowego.Niestety najtańsze zamienniki to coś ok. 350 i razy dwa żeby był jakiś sensowny wygląd.
Ja zaparłem się i z pincetą kleiłem kropelką a następnie poluzowałem rozciągnąłem spinkę dociskającą obudowę żarówki, ponieważ od dołu jest ona zaczepiana właśnie o ten kapturek.
Od miesiąca trzyma elegancko. Zabawy jest sporo i krew zalewa, ręce pocięte. Następnym razem wyjąłbym cały reflektor.
Teraz modlę się żeby żarówka świeciła jak najdłużej.

Offline Wiesław Graban

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 639
  • Skąd: Zarośle Cienkie k/Torunia
  • Posiadany samochód: Był Citroen Xsara II Break 2.0 HDI 109KM automat z 2004: jest Smart Fortwo 0,8 cdi z 2000 który miał 41KM a teraz ma 59KM
  • Miejscowość: Zarośle Cienkie k/Torunia
Re: Mocowanie żarówki H7 (mijania)
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 24, 2010, 15:49:36 »
Załączam zdjecie z wnętrzem mojego "zbytecznego" reflektora. Zaznacz na nim element który Cię interesuje.
Spalanie Smart Fortwo 450 cdi 59KM

Offline Mikołaj Gwiazda

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 21
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xsara II 1.6 16V VTR 2004 rok
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Mocowanie żarówki H7 (mijania)
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 24, 2010, 17:01:16 »
Witam ponownie,
póki co jakoś to uformowałem i wepchnąłem, ale stabilność pozostawia sporo do życzenia. Zaznaczyłem część i drucik :)
Twój jest lewy (bo wydaje mi się, że w lewym odbłyśnik ma inny kształt)? Jeśli masz to "zbyteczne" - rzuć propozycję (na maila?), bo byłbym zainteresowany.
Pozdrawiam