Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Wymiana smoka od pompy paliwa  (Przeczytany 2304 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marek Marecki

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 506
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara 1,4i + LPG 1999r
Wymiana smoka od pompy paliwa
« dnia: Styczeń 27, 2010, 23:17:18 »
Czy smok i czujnik i cala reszta bedzie pasowala do mojej xsary z xsary 1.4 16v z 2000 roku ? daje tutaj aukcje :
http://allegro.pl/item871806228_pompa_paliwa_xsara_1_4_16v.html

Wyglada niby tak samo . W sumie aukcja jest z pompa ale na pompie mi nie zalezy .Zceny koles chce zejsc a widac ze w dobrym stanie i czysty ten smok.

Offline Piotr Woźniak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 6 911
  • Skąd: Głogów
  • Posiadany samochód: SĄ: ZX 2.0i Volcane, Xantia II 2.0HDi 110 BREAK, BYŁ ZX 1.9TurboD AURA
  • Zainteresowania: a jak myślicie:D
  • Miejscowość: Głogów
Re: Wymiana smoka od pompy paliwa
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 27, 2010, 23:33:57 »
Zacznijmy od tego, że nie było xsar 1.4 16v:)
gg #7685801, mobile 793-297-901
Sprzedam VW Passat;) Variant TDI115 '00! info pod tel ^

Offline Jan Ferde

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 207
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: AR 159, Xsara II 1.6 16v
  • Miejscowość: Wrocław
Re: Wymiana smoka od pompy paliwa
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 27, 2010, 23:45:41 »
Pompa paliwa jest taka sama we wszyskich benzynowych xsarach I i II. Ale jest to inna pompa niż ta montowana w Xsarze Picasso i innych Citroenach, a także peugeotach. Nr pompy: 1525.97
 
Xsara
 

Offline Marek Marecki

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 506
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara 1,4i + LPG 1999r
Re: Wymiana smoka od pompy paliwa
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 27, 2010, 23:55:22 »
Czyli to bedzie pasowac spokojnie? tak dokladnie numer pompy zgadza sie wlasnie taki jest u mnie w citroen service sprawdzalem.Czyli masz na mysli ze obudowa i reszta jest taka sama tylko inna sama pompa np daje wieksze cisnienie lub inaczej zbudowana?

Offline Jan Ferde

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 207
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: AR 159, Xsara II 1.6 16v
  • Miejscowość: Wrocław
Re: Wymiana smoka od pompy paliwa
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 30, 2010, 14:01:10 »
Cytuj

Marek Marecki napisał:
Czyli to bedzie pasowac spokojnie? tak dokladnie numer pompy zgadza sie wlasnie taki jest u mnie w citroen service sprawdzalem.Czyli masz na mysli ze obudowa i reszta jest taka sama tylko inna sama pompa np daje wieksze cisnienie lub inaczej zbudowana?


Mam na myśli to, że we wszystkich benzynowych Xsarach I i II pompa paliwa ma taką samą obudowę i wnętrzności, czyli też wydajność, bez znaczenia czy jest to 2.0 czy 1.4. Tak to wygląda w dokumentacji.

edit:
Dodam jeszcze, że u mnie już nie jeździ pompa z Xsary. Kiedyś w trasie padła mi pompa i na szybko udało mi się wymienić sam wkład pompy paliwa. Został włożony wkład Kager 52-0039, stosowany w niektórych Audi, nie pasował idealnie, ale udało się na parkingu go podłączyć, wkład ma nieco większą wydajność niż oryginał, więc nie powinien sprawiać kłopotów. Wkład kosztował nieco ponad 100 zł i do dziś jeżdżę bez żadnych problemów.
 
Xsara