Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Wyrzuca olej bagnetem- awaria silnika  (Przeczytany 1745 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Michał Nowicki

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 4
  • Skąd: łódź
  • Posiadany samochód: citroen zx 1.6i 1992r
  • Miejscowość: łódź
Wyrzuca olej bagnetem- awaria silnika
« dnia: Luty 01, 2010, 14:56:01 »
Witam

Zakładam nowy temat bo nic nie znalazłem a nawet nie wiem gdzie to mogło by się znaleźć


A więc zakupiłem cyrtynke zx 1.6 1992 za śmieszne pieniądze i wiedziałem że długo nie pojeździ no ale i tak mnie zaskoczyła.

Generalnie sprawa wygląda tak. Od początku wiedziałem że idzie woda do silnika ale do puki było ciepło to jeździł. Spadek temp. spowodował że zaczęły się tworzyć "knoty"(tawot)(woda+olej+ujemna temp.)Finał taki że gdzieś musiało się zapchać odpowietrzenie i ciśnienie zaczęło mi podnosić bagnet i wyrzucać olej. Ja jeszcze polepszyłem sprawę bo uszczelniłem bagnet kawałkiem szmaty i ciśnienie znalazło sobie inne ujście i  pod maską wszystko w oleju, w misce olejowej pusto, świeci się kontrolka od poziomu i ciśnienia oleju.

I tu moje pytanie czy wiecie gdzie najlepiej zacząć szukać i w którym miejscu znajdują się jakies odpowietrzniki żeby je przetkać żeby własnymi siłami coś naprawić i jeszcze chwilę pojeździć(choć i tak odpala od pierwszego)

Z góry dzięki (thank you from the mountain  ) za pomoc

Offline Piotr Woźniak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 6 911
  • Skąd: Głogów
  • Posiadany samochód: SĄ: ZX 2.0i Volcane, Xantia II 2.0HDi 110 BREAK, BYŁ ZX 1.9TurboD AURA
  • Zainteresowania: a jak myślicie:D
  • Miejscowość: Głogów
Re: Wyrzuca olej bagnetem- awaria silnika
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 01, 2010, 15:32:35 »
Odmy, Michał- odmy!
Majonez (gluty) zatkały je pewnie i ciśnienie wypycha bagnet.
Nie wiem, jak to idzie w 1.6- szukaj węża od pokrywy klawiatury do bloku.
gg #7685801, mobile 793-297-901
Sprzedam VW Passat;) Variant TDI115 '00! info pod tel ^

Offline Michał Nowicki

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 4
  • Skąd: łódź
  • Posiadany samochód: citroen zx 1.6i 1992r
  • Miejscowość: łódź
Re: Wyrzuca olej bagnetem- awaria silnika
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 01, 2010, 15:52:16 »
Ok odmy jestem dopiero na "przyuczeniu" przy samodzielnych naprawach

A może masz dar jasnowidzenie i wiesz którędy mogło zacząć wywalac olej po tym jak uszczeliniłem bagnet(bede wiedział gdzie zacząć szukac jak ssie ociepli)

Wojciech_Siwek

  • Gość
Re: Wyrzuca olej bagnetem- awaria silnika
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 01, 2010, 16:40:13 »
Cytuj

Michał Nowicki napisał:
Ok odmy jestem dopiero na "przyuczeniu" przy samodzielnych naprawach

A może masz dar jasnowidzenie i wiesz którędy mogło zacząć wywalac olej po tym jak uszczeliniłem bagnet(bede wiedział gdzie zacząć szukac jak ssie ociepli)

Do czasu az sie ociepli troche wody w Wisle upłynie. Wykorzystaj twórczo ten czas, uzyj wyszukiwarki na forum z kluczowym słowem odma.
Znajdziesz sporo postów - dla ułatwienia szukaj w działach: zx, xsara i xantia.
Miłej lektury.

Offline Łukasz Gołuchowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 38
  • Skąd: Piotrowiec
  • Posiadany samochód: Citroen ZX 1.6i 97' 3D
  • Miejscowość: Piotrowiec
Re: Wyrzuca olej bagnetem- awaria silnika
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 01, 2010, 19:34:35 »
Mam ten sam problem aktualnie z tym, że mi olej nie wywala bagnetem a samym korkiem od wlewu. Pierwsze w kolejności do odetkania są odmy. Jeśli nie da rady odetkać albo to nic nie da, prawdopodobnie do wymiany będzie uszczelka pod klawiaturą. W Zx 1.6 jest to o tyle przykre że po wydmuchaniu w/w uszczelki olej kapie na gorący kolektor wydechowy i mamy bardzo nieprzyjemny zapach po włączeniu ogrzewania podczas postoju. Ponadto kilka tematów wcześniej dowiedziałem się od kolegów z forum, że winę może tez ponosić sam dekiel pokrywy zaworów. Póki co wlałem taniego oleju (bo i tak samochód zwymiotuje) i jeżdżę z na wpół odkręconym korkiem wlewu oleju co trochę pomaga. Zamówiłem sobie już nowy dekiel i ewentualnie po wymianie mogę sie podzielić uwagami czy to coś dało. A jeśli to nie będzie to- pozostaje mi chyba wizyta u mechanika.

Offline Krzysztof Szymczak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 918
  • Skąd: Kutno
  • Posiadany samochód: Jest: Citroen Zx 2.0i 16v "Wisienka" 1994 Był: Citroen Zx 3D 1.6i 1996
  • Zainteresowania: siatkówka, psychologia, ekonomia
  • Miejscowość: Kutno
Re: Wyrzuca olej bagnetem- awaria silnika
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 01, 2010, 21:45:32 »
Ja wywalilem stare weze odmy i zalozylem nowe. zakupilem takze po vinie bagnet oleju i jak narazie mi nie wywala oleju przez bagnet- dosc mocno tn orginal siedzi:) Sam mam problemy zeby wyjac korek jak chce sprawdzic poziom oleju:D