Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Xsara II  (Przeczytany 2119 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Paweł Gronowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 22
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara II 1.6 16V Perfect
  • Zainteresowania: Motoryzacja
Xsara II
« dnia: Luty 08, 2010, 02:13:33 »
Witam,

W niedziele (7 II 2010) stałem się właścicielem Xsary II 1.6 16V LPG, autko pochodzi z 2002 roku, przejechane ma 117 550kkm, z czego na LPG około 30 000. Wersja wyposażenia to Perfect (klimatyzacja, welur, ABS, "pakiet automatyczny", elektryczne szyby, 4 poduszki powietrzne, itd.)
Z Xsarą się wiąże dość ciekawa historia, bo w sumie wróciła do rodziny. Najpierw ojciec był jej właścicielem, sprzedał koledze w pracy, a teraz jest moja.
Zdjęcia postaram się dołożyć wieczorem.

Pierwsze wrażenia: Po przesiadce z Matiza wszystko wydawaje się takie duże, zwłaszcze bagażnik. Autko wygodne, ciche. Przyjemnie się ją prowadzi i dużą frajdę sprawia jazda nią. Sensowna ergonomia, wykonanie dobre.
Niestety nie obyło się i bez pewnych zastrzeżeń, co do dynamiki, auto zdaje się być mułowate i nie odczuwa się tych osiągów zapisanych w danych (a porównując do P207 1,6 HDi, jest jeszcze gorzej) i skrzynia biegów nie do końca mi leży, chciałbym ją porównać z inną Xsarą. Widoczność do tyłu też jest słaba, ale na szczęście mam Citroenowski czujnik parkowania, więc nie jest źle.
Ogólnie jest bardzo dobrze i jestem mocno zadowolony z zakupu.

Aktualnie brak zmian, ale w przyszłości chciałbym zmienić parę rzeczy, ale to raczej odległa pieśń przyszłości. W dalekich planach mam:
- poprawa audio (głośniki + inne oryginalne radio z MP3, by zachować sterowanie przy kierownicy bez jakiś dodatków i innych udziwnień, a jak się nie da lub podobnie cenowo wychodzi to USBbox)
- alufelgi
- i cała masa innych planów jak tempomat, podgrzewane fotele itd. (większość pewnie nawet nie zostanie zrealizowana.

PS. Gdzie znajdę katalog akcesoriów?

Offline Wojciech Wojtala

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 29
  • Skąd: Białystok
  • Posiadany samochód: Xsara 2.0 Hdi 90 KM 2003
  • Miejscowość: Białystok
Re: Xsara II
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 09, 2010, 21:15:31 »
Zadbana i czyściutka nawet zimą. Aż się prosi o aluski, wiem niedaleka przyszłość, ale kołpaczki to powinieneś założyć.
Jaki to kolor bo na zdjęciach jakby pod fiolet podchodził. :)

Offline Paweł Gronowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 22
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara II 1.6 16V Perfect
  • Zainteresowania: Motoryzacja
Re: Xsara II
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 09, 2010, 22:01:44 »
Kołpaki niestety poprzedniemu właścicielowi odleciały podczas jazdy. Czekam na wypłatę i jakieś zakupię.
Kolor to srebrny metalik.

Offline Adam Harych

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 692
  • Skąd: Przygodzice
  • Posiadany samochód: E46 zastąpiło Xsare, Volvo S40 1.9Di 102km, E46 320D 136km, Mercedes A-class 1.7CDI 90k
  • Miejscowość: Przygodzice
Re: Xsara II
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 10, 2010, 12:58:29 »
Fajna :) 3 zdjecie wyglada jak by zaspe sniegu pocałowala ;P


Będę za nią tęsknił :)

Offline Paweł Gronowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 22
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara II 1.6 16V Perfect
  • Zainteresowania: Motoryzacja
Re: Xsara II
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 21, 2010, 12:57:08 »
Ostatnio coś szaleje z błędem Antipolution feaulty... no i dorobiła się kołpaków.
Jak dobrze pójdzie to do V powinna mieć delikatnie poprawione audio.

Offline Paweł Gronowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 22
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara II 1.6 16V Perfect
  • Zainteresowania: Motoryzacja
Re: Xsara II
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 23, 2010, 20:07:06 »
Cóż Xsara spotkała się na parkingu z innym autem i... drzwi + błotnik do wymiany. Sprawa z PZU już załatwiona. Teraz tylko wybrać jakiegoś dobrego blacharza. Znacie kogoś z Opola lub okolic tak do 150km tyle, że z autem zastępczym.

Offline Paweł Gronowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 22
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara II 1.6 16V Perfect
  • Zainteresowania: Motoryzacja
Re: Xsara II
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 14, 2011, 16:19:37 »
Witam po dłuższej przerwie,
Coż Xsara ostatnio nie miała lekkiego życia jeśli idzie o stronę wizualną wygląda słabo. Stroną mechaniczną powoli wygrywam choć koszt są wysokie.
Tylko w tym miesiącu:
Immo koszt naprawy 400zł
Geometria zawieszenia - 2400zł (robiona cała belka + wymienione sprężyny i łożyska amortyzatorów, reszta zużywających się części zawieszenia przód+ tarcze z klockami poszły do zrobienia w wakacje)