Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Kontrolka ładowania akumulatora  (Przeczytany 5222 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ewelina Jankowska (Szydłowska)

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 188
  • Skąd: Sulejówek
  • Posiadany samochód: Był Citroen ZX 1,9 D - FAZA ,Jest ZX 16V `93, C5 V6 `01
  • Miejscowość: Sulejówek
Kontrolka ładowania akumulatora
« dnia: Marzec 08, 2010, 08:46:24 »
Witam po długiej przerwie.
Auta w dalszym ciągu nie mam. Stoi w warsztacie po zmianie silnika. W sobotę odebrałam szczęśliwa po 2 miesiącach jeżdżenia komunikacją miejska ze koniec koszmaru a tu zonk. Odbieram auto - mechanik mówi ze powinno byc wszystko ok tylko kontrolka od akumulatora nie gaśnie i on nie wie dlaczego - niby sprawdzał i ładowanie jest. Co mógł zje**** tym razem?:> tam idą chyba dwa przewody - od obrotomierza i od kontroli jak zle podłączył to kontrolka może nie gasnąć ale to obrotomierz by chyba nie działał- a działa?
Zajechałam do domu z lekką obawą żeby znów coś sie nie zjeb*** . Rano miałam odwiedzić w Ełku Pawła M. i przeprowadzić rutynową kontrolę jakości usług mojego mechanika - czy aby na pewno wszystko jest zrobione jak trzeba. Wsiadam zadowolona do auta.... i co? ZNOWU K**** ZNOWU  nie odpala!!! Kręcić kręcił ale nie dopalił...walczyłam pół godziny i się poddałam,
Po południu przyjechał mechanik i zabrał auto.
Jutro zadzwonię zapytam co tam sie z nów stało.  Macie jakieś pomysły?:> Świece?:> paliwo nie dochodzi?:> Wieczorem palił na dotyk... w nocy był delikatny mróz i rano juz zonk...Mam dość, poddaje się...Ktoś może chce go ode mnie kupić?!

Offline Artur Bryński

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 456
  • Skąd: Turek
  • Posiadany samochód: Renault Laguna 3ph1 2.0 DCI Initiale
  • Zainteresowania: motoryzacja, komputery
  • Miejscowość: Turek
Re: Kontrolka ładowania akumulatora
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 08, 2010, 13:28:34 »
zmien mechanika
Renault Laguna 3ph1 2.0 DCI Initiale
Citroen C4 Picasso 1.6 HDI 109 `10r.
Peugeot Boxer 2.8 HDI `05r.
Citroen Jumper 2.8 HDI `06r.

Offline Tomasz Wroniszewski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 067
  • Skąd: Turzany
  • Posiadany samochód: 406 2.0 HDI, C5 '04 2.0 HDi, PF 126p
  • Miejscowość: Rudawa
Re: Kontrolka ładowania akumulatora
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 09, 2010, 00:17:40 »
Co do paliwa to ja mogę się wypowiedzieć. Nawet zimowe oleje napędowe przy temperaturze -10 mogą powodować problemy. Wytrąca się parafina w postaci małych kłaczków, które zatykają filtr paliwa. Pracuję na stacji więc coś o tym wiem.

Co do kontrolki ładowania to sprawdź bezpieczniki, czy działa centralny, el. szyby (jeśli masz), radio oraz czy obie tylne lampy świecą jak należy. A i czy na zapalonym silniku i włączonych światłach nie włącza się alarm przy otwartych drzwiach. Przechodziłem te cyrki ostatnio. Paliło bezpiecznik radia i przez to świeciło ładowanie.

I co do mechanika to on jest bardziej awaryjny niż Twój ZX :D
Musisz poszukać innego, który zajmuje się głównie francuskimi żabami, bo ci od golfów to umieją jedynie coś zepsuć.

Offline Ewelina Jankowska (Szydłowska)

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 188
  • Skąd: Sulejówek
  • Posiadany samochód: Był Citroen ZX 1,9 D - FAZA ,Jest ZX 16V `93, C5 V6 `01
  • Miejscowość: Sulejówek
Re: Kontrolka ładowania akumulatora
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 09, 2010, 08:38:25 »
no niestety u mnie w pobliżu nie słyszałam o mechaniku typowym od francuzów...
Światła i wszystko inne działa, szyby centralny jak należy

a z ta zamiana to świetny pomysł :P Ciekawe co na to Paweł hehehe żona by go chyba z domu wygoniła jakby przyjechał moim wehikułem

Offline Łukasz Adamczyk

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 028
  • Skąd: Wałbrzych
  • Posiadany samochód: BX GTI 16V MKII 93,BX GTI 16V MKI i inne
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Wałbrzych
Re: Kontrolka ładowania akumulatora
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 09, 2010, 09:18:10 »
Witam!
 Mam podobny problem z tym że na początku odchodziły mi od alternatora dwa kable i dośc często po mroźnej nocy akumulator zaliczał agonię trzeba było go ładowac po jakiśm czasie tak mnie to wkurzyło iż poszukałem przyczyny i znalazłem... Kabelek od pobudzania diód czy coś takiego nie był podpięty do alternatora i ładowanie było w okolicy 11tu po podłączeniu i włączeniu wszystkiego co możliwe z elektryki do właczenia ładuje na 14cie więc jest ok a kontrolka dalej mi pali w sumie nic się już nie rozładowuje więc nie mam pojęcia co może byc jeszcze przyczyną to sobie odpuściłem temat i jezdze z paląca kontrolką co prawda troche mnie to denerwuje ale nic sie nie dzieje z aku:)
SUDECKI KLUB CITROENA

Na sprzedaż wszystkie części z XMa 2.1 td-wszystko co potrzeba!!! Oraz jakies większe, mniejsze graty do BXa...

PS.
Było kilka AXów, BXów, XMów jeden ZX i inne a historia dalej pisze swój ...

Offline Ewelina Jankowska (Szydłowska)

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 188
  • Skąd: Sulejówek
  • Posiadany samochód: Był Citroen ZX 1,9 D - FAZA ,Jest ZX 16V `93, C5 V6 `01
  • Miejscowość: Sulejówek
Re: Kontrolka ładowania akumulatora
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 11, 2010, 08:45:48 »
wczoraj odebrałam auto jupiii:D no i kontrolka sie juz nie pali:D cos tam z bezpiecznikami było nie tak - nie wnikałam:D a nie odpalał dlatego że jakieś tam końcówki przy świecach zaśniedziały i trzeba było je wyczyścić.... dziś odpalił rano za 1 razem! - Niewiarygodne wręcz:D tylko niepokoi mnie jeszcze jedna rzecz... jak sie zatrzymuje pedały hamulca i chyba sprzęgła tak jakby pulsują...czuję takie jednorazowe silniejsze  drgnięcie pod stopą... czego nigdy wcześniej nie było - czy mam znowu ZJEB*** mechanika? bo juz nie wiem czy znów cos sie dzieje czy to ja juz przewrażliwiona jestem?

Wojciech_Siwek

  • Gość
Re: Kontrolka ładowania akumulatora
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 11, 2010, 12:53:46 »
Musisz troche rozjeździć to auto bo długo stało. Moze zaciski hamulcowe nie pracuja tak jak trzeba np zapiekły sie na prowadnicach, obserwuj przez kilka dni, moze sie ułozy.

Offline Makar Michał

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 166
  • Skąd: Augustów Białystok
  • Posiadany samochód: Citroen ZX 1.1i (60KM)
  • Zainteresowania: Elektrotechnika
  • Miejscowość: Augustów Białystok
Re: Kontrolka ładowania akumulatora
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 12, 2010, 16:17:30 »
Ewelina mi w ubiegłym roku mechanik znajomy chciał wymienić gumową osłonę przegubu ale po wyjęciu półosi stwierdził ze nie wie jak rozpiąć przegub i woził moją półoś do znajomego swojego, który jak twierdzi zajmuje się w dużej mierze francuzami i koleś po godzinie oddzwonił ze osłona wymieniona i skasował za to 40zł. Jego warsztat był gdzies w okolicach Ciołkowskiego. Zdaje się mi że to była ulica Żwirki i Wigury.Miałem wizytówkę ale zgubiłem :)

Offline Ewelina Jankowska (Szydłowska)

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 188
  • Skąd: Sulejówek
  • Posiadany samochód: Był Citroen ZX 1,9 D - FAZA ,Jest ZX 16V `93, C5 V6 `01
  • Miejscowość: Sulejówek
Re: Kontrolka ładowania akumulatora
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 14, 2010, 11:31:42 »
dziekuje bardzo za podpowiedz:) przypuszczam ze następnym razem pojadę tam gdzie mi radzisz:) mam nadzieję jednak ze nie szybko będzie mi to potrzebne:) kurcze a ja myslałam ze w Białym nie ma klubowiczów:) Pozdrawiam

Offline Bartek Wróbel

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 220
  • Skąd: Tarnów
  • Posiadany samochód: ZX 1.9 TD Aura
  • Miejscowość: Tarnów
kontrolka od ladowania
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 16, 2010, 22:40:27 »
witam! mialem dzisiaj nie mile zaskoczenie, a mianowicie po odpaleniu cos przygaslo wszystko wlancznie ze swiatlami (odpalil)  z ciekawosci odpalilem jeszcze raz i zauwarzylem ze nie pali sie ikonka AKU. :( ale co mnie dziwi ze odpala na zimnym silniku a na cieplym juz nie. Patrzylem pod maske i klemy ok, masa ok. Mozecie poradzic oco chodzi? autko mi jest potrzebne do pracy :(  aku. wziolem do ladowania
Pozdrawiam! Jogurt :)

Wojciech_Siwek

  • Gość
Re: Pilne ! kontrolka od ladowania
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 17, 2010, 10:24:16 »
Cytuj

Bartek Wróbel napisał:
witam! mialem dzisiaj nie mile zaskoczenie, a mianowicie po odpaleniu cos przygaslo wszystko wlancznie ze swiatlami (odpalil)  z ciekawosci odpalilem jeszcze raz i zauwarzylem ze nie pali sie ikonka AKU. :( ale co mnie dziwi ze odpala na zimnym silniku a na cieplym juz nie. Patrzylem pod maske i klemy ok, masa ok. Mozecie poradzic oco chodzi? autko mi jest potrzebne do pracy :(  aku. wziolem do ladowania

Wypnij z alternatora cienki kabelek od obwodu wzbudzenia i przy właczonym zapłonie dotknij go do masy.
1. Jak kontrolka zapali się to przyczyny jej nieświecenia się szukaj albo w styku tego kabelka z alternatorem albo-co gorsze- masz uszkodzony obwód wzbudzenia w alternatorze.
2. Jeżeli jednak kontrolka nie zaświeci się to masz 2 rozwiązania: albo zarówka sie spaliła albo połaczenie alternator-kontrolka się uszkodziło.
Sprawna żarówka jest niezbędna do wzbudzenia sie alternatora. Przy sprawnym alternatorze spalenie sie żarówki w kontrolce spowoduje, ze alternator sie nie wzbudzi i nie będzie ładował.

Offline Bartek Wróbel

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 220
  • Skąd: Tarnów
  • Posiadany samochód: ZX 1.9 TD Aura
  • Miejscowość: Tarnów
Re: Pilne ! kontrolka od ladowania
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 17, 2010, 21:19:59 »
hhmm no to zem sie kurczak pospieszyl :( z pospiechu dalem autko do znachora!  a jesli chodzi o dzisiaj to aku doladowalem przez noc, po podpieciu odpalil od 1 razu ale jak sprawdzalem ladowanie to nie bylo wogole :( z rana bede wiedzial co mi znachor powie :(

ale tak po za tym to z ta zarowka to jest niezly patent i zmylka ze moze takie klopoty sprawic!
Pozdrawiam! Jogurt :)

Offline Bartek Wróbel

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 220
  • Skąd: Tarnów
  • Posiadany samochód: ZX 1.9 TD Aura
  • Miejscowość: Tarnów
Re: Pilne ! kontrolka od ladowania
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 19, 2010, 07:10:25 »
Wojciech niestety okazalo sie ze to alternator :( ale pocieszajace jest to ze byl robiony 1 raz od nowosci cytrynki, orginalne (valeo) to co siadlo to:

regulator napiecia, jakies diody i.... (kurczak nie moge sobie przypomniec)  cena za czesci wyszla mnie 170zl. + robocizna 100zl.  jak myslicie o tych cenach?
Pozdrawiam! Jogurt :)

Wojciech_Siwek

  • Gość
Re: Pilne ! kontrolka od ladowania
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 19, 2010, 07:38:33 »
Za te pieniądze nie dostałbyś np w intercars regenerowanego alternatora (Lauber), moze jakis zamiennik a jeżeli jest dobrze naprawiony na porządnych częściach to wg mnie cena do przyjęcia.

Offline Bartosz Bratek

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 1
  • Skąd: Bytom
  • Posiadany samochód: citroen zx
  • Miejscowość: Bytom
Odp: Kontrolka ładowania akumulatora
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 11, 2018, 09:22:02 »
Witam serdecznie. Niedawno zakupilem zx 1.4i i mam taki sam problem jak zostal tu opisany mianowicie caly czas wywala bezpiecznik na ktorym chodzi radio, ele szyby, ladowanie kau, czasowka wycieraczek i nie wiem co jeszcze..... Moze mielibyscie jakis pomysl gdzie i czego szukac bo juz skonczyly mi sie pomysly. Ps. Nic nie bylo przeze mnie wymieniane. Prosze o pomoc