Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: xsara 1 1.4 silnik kompresja ?  (Przeczytany 1357 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bogdan Gos

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 389
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara I 1.4 LPG 98r. break,fiat punto 1.7D 96r,opel astra g 2,0D
  • Zainteresowania: samochody,mechanika
  • Miejscowość: Warszawa
xsara 1 1.4 silnik kompresja ?
« dnia: Październik 17, 2010, 18:50:14 »
witam może ktoś podrzucić jaką powinien mieć i jaką może mieć ten silniczek bo u mnie jest na 1:5,2  2:6,2  3:8,1   4:6.5              Pytam, bo zdechł mi na mocy pomiar na zimnym silniku- aczkolwiek wiem ,że powinien być robiony na ciepłym.Zastanawiam się ,czy to już koniec.Chodzi mi po głowie map sensor co o tym myślicie?

Offline Marek Bednarczyk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 134
  • Skąd: Ostrołęka
  • Posiadany samochód: Xsara 1,4 + LPG
  • Miejscowość: Ostrołęka
Re: xsara 1 1.4 silnik kompresja ?
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 20, 2010, 21:22:36 »
Sprawdź luzy zaworowe. Jeżeli to nie luzy to zużyte, popękane lub zapieczone pierścienie tłokowe. "Zdechnięcie na mocy" było nagłe czy powolne? pomiar ciśnienia sprężania wykonany prawidłowo?

Offline Marek Marecki

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 506
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara 1,4i + LPG 1999r
Re: xsara 1 1.4 silnik kompresja ?
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 21, 2010, 00:04:40 »
powinno byc na wszystkich cylindrach 10,2 lub w tej okolicy.

Offline Bogdan Gos

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 389
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara I 1.4 LPG 98r. break,fiat punto 1.7D 96r,opel astra g 2,0D
  • Zainteresowania: samochody,mechanika
  • Miejscowość: Warszawa
Re: xsara 1 1.4 silnik kompresja ?
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 23, 2010, 09:20:19 »
Zawory wyregulowane, kolektor i cały układ dolotowy umyty przeczyszczony-styki,świece nowe no i  niebo lepiej.
Co  najważniejsze rozłączyłem  elektronikę od gazu całą,mam kostki i to jest piękne w większości lutują.Pojeździłem tylko na benzynie błędy wykasowane nie ma emulatora nic nie oszukuje, podstawa przy podłączaniu kompa -[błąd] pojawiał się skład mieszanki   [ przy podpiętej inst.lpg ,nie można do końca wykasować błędów ]   podejrzenie "było" na sondę- gaz trochę ją przegrzewa [spaliny],ale działa i jak na razie po ponownym podpięciu instalacji jest cacy ,co do kompresji z gostkiem ,którym rozmawiałem polecam ten warsztat [ul. zagójska 7] mówił ,że coś mu ta komp.nie pasuje ,bo to nawet się zbiera, może nie pocisk ,ale idzie.Więc za jakiś czas ponowię pomiar, rozbieranie draństwa jeszcze raz - dobija.No i pozostało jedno pytanie, co to do [color=ff0000]piii[/color]y było .
Jak się mogę tylko domyślać najprawdopodobniej były to kostki do wtrysków ,które zaśniedziały 2 mi się nie podobywały lekka śniedź na stykach 8lat,które to przekazywały lub nie ,dane do komp ,a to pociągnęło takowe dziwne skutki -oczywiście to tylko domysły.Najważniejsze ,że działa i nie " trza" psuć.
I jeszcze jedno zawsze myślałem ,że gaz się rządzi swoimi prawami swój komp emulator itd.,nic bardziej mylnego to cały czas się łączy z komp silnikowym i niestety wszystko musi grać malutka usterka w jakimś z tych podzespołów i lipa.

Offline Marek Bednarczyk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 134
  • Skąd: Ostrołęka
  • Posiadany samochód: Xsara 1,4 + LPG
  • Miejscowość: Ostrołęka
Re: xsara 1 1.4 silnik kompresja ?
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 24, 2010, 18:19:59 »
Co do kompresji to mogł być za mały luz na zaworach. Po wyregulowaniu jest OK.
Co do gazu - masz sekwencję czy II generację? Przy II generacji może być niewłaściwie ustawiona emulacja sondy lambda i komp. silnika będzie "widział" błędu sondy lambda.
Pozdrawiam.

Offline Bogdan Gos

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 389
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara I 1.4 LPG 98r. break,fiat punto 1.7D 96r,opel astra g 2,0D
  • Zainteresowania: samochody,mechanika
  • Miejscowość: Warszawa
Re: xsara 1 1.4 silnik kompresja ?
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 24, 2010, 21:25:10 »
Absolutnie się z kolegą zgadzam ,mógł być luz zaworowy,może emulator -II generacja.Połączenia itp....Na razie chodzi w miarę dobrze - piszę w miarę bo chla 9.2l /100 gazu -trasa, co prawda 120-140 miejscami 170km/h więc miał prawo. Normalnie trasa to 6.5-7.2l do 100km/h.Sprawdzę w tym tygodniu spalanie ,miasto normalnie 11-13l/100 i podjadę do gazowca niech sprawdzi emulator.Dam znać co wyszło.
najważniejsze moc wróciła.........

Offline Marek Marecki

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 506
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara 1,4i + LPG 1999r
Re: xsara 1 1.4 silnik kompresja ?
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 25, 2010, 12:55:54 »
Jesli masz kabelek od gazu to podlacz i sprawdz parametry sondy.Tez mam 2 generacje i gaz mi zepsul sonde.Zle byla ustawiona opcja punktu neutralnego sondy czyli mieszanki stechiometrycznej bylo ustawione na 0,44v a powinno byc na 0,5v nie wiem czemu tak bylo ustawione.Sonda teraz mi oscyluje nie w takich zakresach na beznynie co trzeba i zapalala sie kontrolka silnika na wyzszych biegach przy dluzszej jezdzie na gazie bo nie taki sklad mieszanki byl.Najgorsze ze tak bylo przejechane 100tys km i sonda jak patrzylem na wykresy to pracuje ale dziwnie po pierwsze nie w pelni zakresach od 0,1v do 0,99v tylko tak jakos od 0,2do 0,8 przy czym na biegu jalowym czasami nei raguje wcale z powodu niedogrzania? sprawdz u sibie opcje gazu szczegolnie jak masz sonde ustawiona czy emulacje czy ma korzystac itp itd.Powiedz jaka masz instalacje jesli KME to cos tam moge pomoc bo sie troche bawilem i testowalem kompem opcje.

Offline Bogdan Gos

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 389
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara I 1.4 LPG 98r. break,fiat punto 1.7D 96r,opel astra g 2,0D
  • Zainteresowania: samochody,mechanika
  • Miejscowość: Warszawa
Re: xsara 1 1.4 silnik kompresja ?
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 25, 2010, 18:09:33 »
Nie no Szacun...............
Ja takiej wiedzy nie mam ,jak tylko znajdę chwilunia ,to jadę do gazowca i dam ci znać co było.komp al-700 emulator nie widzę bo etykieta się zdarła,ale wymieniałem ma ok. 2 lata,wcześniej był taki mały emu cos tam......na rezystorach taki prosty układzik,teraz jest taki większy na podzespołach siemensa wygląda sensownie podobno lepszy.Inst. lovato