Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Gdzie ta śnieżynka?  (Przeczytany 7734 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mateusz Rogowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 68
  • Skąd: Ślesin
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2006r 1.6 Hdi 92 km
  • Miejscowość: Ślesin
Gdzie ta śnieżynka?
« dnia: Marzec 13, 2010, 20:37:32 »
Witam. Mam pytanie odnośnie "śnierzynki", która powinna się pokazywać przy zakresie temp od minus do plus 3. U mnie jedynie pulsuje cyfra temperatury zgodnie z tym co w instrukcji a śnieżynki nie ma. W nocy jak jest podświetlony licznik to widać gdzie ta śnieżynka powinna być. Czy jest jakaś możliwość jej włączenia? Kompuer itd działa ok

Offline Leszek Lampart

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 662
  • Skąd: Rudna Mała
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picaso SX 1,6 16V 12.2005
  • Zainteresowania: sport, motoryzacja
  • Miejscowość: Rudna Mała
Re: Gdzie ta śnieżynka?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 13, 2010, 20:57:12 »
U mnie też nie ma śnieżynki.
Pozdrawiam! :-)  ;-)

Offline Jarosław Plucha

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 074
  • Skąd: Kluczbork
  • Posiadany samochód: C4 Grand Picasso Exclusive 2.0HDI 150KM 2014, C3 1.4i Furio 2005
  • Miejscowość: Kluczbork
Re: Gdzie ta śnieżynka?
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 13, 2010, 21:17:45 »
A jaką wersję językową macie ustawioną ? Może przy francuskiej   płatek się pojawia. U mnie też nie ma śnieżynki przy języku angielskim
Pozdrawiam Jarosław Plucha :evil:

Offline Mateusz Rogowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 68
  • Skąd: Ślesin
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2006r 1.6 Hdi 92 km
  • Miejscowość: Ślesin
Re: Gdzie ta śnieżynka?
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 13, 2010, 21:35:19 »
Aktualnie mam niemiecki. Przy francuskim też nie było. Tak mnie to zaintrygowało jak przeglądałem instrukcje i ciekaw byłem jak inni mają.

Offline Wojciech Wiśniewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 145
  • Skąd: Braniewo
  • Posiadany samochód: była Xsara Picasso 2.0HDI, teraz chwilowo Corsa C 1.2 z podlenkiem LPG +Volvo XC90 2.4D5
  • Miejscowość: Braniewo
Re: Gdzie ta śnieżynka?
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 15, 2010, 07:28:04 »
Witam!!
Coś mi sie wydaje, że śnierzynka nie jest zależna od języka w jakim są wyświetlane komunikaty a od sklali temperatury czy są to stopnie C czu F. Pewności nie mam ale zaraz zejdę do samochodu i sprawdzę. Sprawdzone niestety na F też nie ma snierzynki tylko pulsuje temp.

Offline Adam Żelisko

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 628
  • Skąd: Trzcianka
  • Posiadany samochód: C4GP II 1.6 e-HDi 116 FAP BVM6
  • Miejscowość: Trzcianka
Re: Gdzie ta śnieżynka?
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 15, 2010, 11:18:06 »
W instrukcji obsługi, w dziale wyświetlanie komunikatów, dla "Alarmu temperatury zewnętrznej - RISK OF ICE" nie przypisano "odnośnej lampki kontrolnej". W całej instrukcji nie ma nigdzie śladu o "śnieżynce" więc może jej nie ma?
Były: Opel Vectra, Ford Mondeo, Citroen Xsara Picasso i przez 2 tygodnie - czerwony Citroen C4 Grand Picasso (skradziony po 2 tygodniach) - teraz grafitowe C4GP :)

Offline Mateusz Rogowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 68
  • Skąd: Ślesin
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2006r 1.6 Hdi 92 km
  • Miejscowość: Ślesin
Re: Gdzie ta śnieżynka?
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 15, 2010, 12:04:58 »
Oto cytat ze strony 43 instrukcji na samym dole:
Dla temperatury z zakresu +3C - -3C na wyświetlaczu miga płatek (ryzyko gołoledzi). Przy temp niższej od -3C płatek wyświtelany jest na stałe.

Popatrzcie w nocy na podświtlony wyświelacz poniżej wskaźnika temp to widać ten płatek i wygląda on jak śnieżynka dlatego tak napisałem. Języki zmieniałem i jednostki temp i nie ma. Zreszta napisane jest, że przy jednostkach w C. Może poprostu nikt tego nie ma tak samo jak czujnika wody w filtrze oleju napędowego. (też kontrolke od tego mam ale czujnika po vinie nia ma i jak patrzylem na viny innych to też nikt nie ma)

Offline Tomasz Zaciura

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 241
  • Skąd: Sosnowiec
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI 2003
  • Miejscowość: Sosnowiec
Re: Gdzie ta śnieżynka?
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 15, 2010, 12:19:47 »
Witam,
a w mojej instrukcji do obsługi XP piszę, że przy temp -3 do 3 stopnie C (ryzyko gołoledzi) miga wskażnik temperatury i nie ma słowa o "snieżynce".
Co za czort :)
pozdrawiam
Tomasz

Offline Mateusz Rogowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 68
  • Skąd: Ślesin
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2006r 1.6 Hdi 92 km
  • Miejscowość: Ślesin
Re: Gdzie ta śnieżynka?
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 15, 2010, 12:47:08 »
Heh to widać co wersja to inaczej. Ja mam instrukcje w formacie pdf i podejrzewam, że jest ona do starszych roczników bo nie ma nic o tylnych szybach elektrycznych, tempomacie, esp itd...

Offline Adam Żelisko

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 628
  • Skąd: Trzcianka
  • Posiadany samochód: C4GP II 1.6 e-HDi 116 FAP BVM6
  • Miejscowość: Trzcianka
Re: Gdzie ta śnieżynka?
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 15, 2010, 17:16:03 »
Wszystko zależy od rocznika samochodu - w instrukcji obsługi po 2005 roku nie ma nic o śnieżynce:
Były: Opel Vectra, Ford Mondeo, Citroen Xsara Picasso i przez 2 tygodnie - czerwony Citroen C4 Grand Picasso (skradziony po 2 tygodniach) - teraz grafitowe C4GP :)

Offline Mateusz Rogowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 68
  • Skąd: Ślesin
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2006r 1.6 Hdi 92 km
  • Miejscowość: Ślesin
Re: Gdzie ta śnieżynka?
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 15, 2010, 19:25:39 »
Widocznie. Może jednak się znajdzie ktoś u kogo to działa. Zreszta nie istotne to. Poprostu wzbudził temat "płatka" moją ciekawość.

Offline Marek Martynowicz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 298
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Grand C4 Picasso exclusive 2.0 HDi z 2012 r.
  • Zainteresowania: sport: kolarstwo górskie, pływanie, bieganie, aikido; muzyka: Siddharta, U2, Rammstein, DM i inni; zawodowo: nieruchomości; poza tym: historia, kuchnia no i citroeny
  • Miejscowość: Kraków
Re: Gdzie ta śnieżynka?
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 18, 2010, 09:39:12 »
A u mnie np. nie świeci podświetlenie pod przyciskiem do blokowania drzwi. Mam taki połączony z włącznikiem awaryjnych. Tam gdzie w większości picassów jest tylko włącznik do świateł awaryjnych, ja mam podwójny i do awaryjnych i do blokowania drzwi. Pod oboma są diody do ich podświetlenia, ale pali mi się tylko jedna połowa (pod trójkątem), a pod kłódeczką nie chce, choć elektronik diodę sprawdzał i jest dobra, ale ponoć "nie ma prądu" na dojściu do klawisza. Pytałem o to na forum i inni ponoć mają identycznie. W ASO przy okazji jakiejś innej naprawy pytałem o to i mieli sprawdzić to w jakimś innym podobnym aucie, ale nie oddzwonili. Napisałem nawet do Citroen Polska, ale odpisali pokrętnie i nie na temat.
Niby głupota, a wkurza.
Tak samo nie świeci mi kontrolka ABS przy uruchamianiu auta, choć sam ABS działa, bo kopie.
Martyn
:evil: Grand C4 Picasso exclusive 2.0 HDi z 2012 r. :evil:
były:
:evil: Xsara Picasso 1.6 HDi z 2006 r., rouge lucifer :evil:
ZX 1.9 TD z 1994 r., Avantage, też czerwony,
Xantia limousine 1.6i z 1996 r., też czerwona,
Fiat 125 p, 1.3 z 1969 r.

Offline Artur Winczewski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 534
  • Skąd: Mazowsze
  • Posiadany samochód: DS5 2.0 HDI, 13. Renault ESPACE V, 16. Było: C5 X7 2.0 HDi, C5 MKII HB 2.0 HDi, XP 2.0HDI, Xsara II, Xantia 1.8, Peugeoty 106, 405, Fiaty i Maluchy
  • Miejscowość: Mazowsze
Re: Gdzie ta śnieżynka?
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 17, 2010, 20:55:01 »
Więc odkopię trochę temat śnieżynki, czy ktoś ją wytropił, bo u mnie też nie świeci ta"gwiazdeczka", choć widać że pod temperaturą jest.
Lexija Citroen Peugeot.

Offline Dominik Bobrowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 110
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Citroen XP 2.0 HDI 2000 r.
  • Miejscowość: Kraków
Re: Gdzie ta śnieżynka?
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 17, 2010, 23:36:49 »
Gdzieniegdzie świecie śnieżynka, w innych wypadkach miga wskaźnik temperatury... u mnie miga więc nie śledzę  :-)

Offline Tomek Olejnik

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 1
  • Skąd: Gliwice
  • Posiadany samochód: Xara Picasso 1.6 HDI 110KM 2007
  • Miejscowość: Gliwice
Re: Gdzie ta śnieżynka?
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 26, 2010, 21:17:20 »
U mnie miga wskaźnik temp, śnieżynki nie ma, świeci się przycisk awaryjny a nie świeci blokowanie drzwi :) Tak więc ten typ tak ma...

jacekczewa1

  • Gość
Re: Gdzie ta śnieżynka?
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 26, 2010, 21:35:39 »
oby tylko takie problemy nas trapiły :)

Offline Artur Winczewski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 534
  • Skąd: Mazowsze
  • Posiadany samochód: DS5 2.0 HDI, 13. Renault ESPACE V, 16. Było: C5 X7 2.0 HDi, C5 MKII HB 2.0 HDi, XP 2.0HDI, Xsara II, Xantia 1.8, Peugeoty 106, 405, Fiaty i Maluchy
  • Miejscowość: Mazowsze
Re: Gdzie ta śnieżynka?
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 27, 2010, 19:59:29 »
Ale póki co, nie ma śnieżynki, denerwujące to trochę, no nie????
Lexija Citroen Peugeot.

Offline Adam Żelisko

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 628
  • Skąd: Trzcianka
  • Posiadany samochód: C4GP II 1.6 e-HDi 116 FAP BVM6
  • Miejscowość: Trzcianka
Re: Gdzie ta śnieżynka?
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 27, 2010, 20:50:45 »
Cytuj

Artur Winczewski napisał:
Więc odkopię trochę temat śnieżynki, czy ktoś ją wytropił, bo u mnie też nie świeci ta"gwiazdeczka", choć widać że pod temperaturą jest.



A jaki masz rocznik piqusia ?
Były: Opel Vectra, Ford Mondeo, Citroen Xsara Picasso i przez 2 tygodnie - czerwony Citroen C4 Grand Picasso (skradziony po 2 tygodniach) - teraz grafitowe C4GP :)

jacekczewa1

  • Gość
Re: Gdzie ta śnieżynka?
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 27, 2010, 21:47:39 »
Cytuj

Artur Winczewski napisał:
Ale póki co, nie ma śnieżynki, denerwujące to trochę, no nie????


mnie zwisa ta  śniezynka :) - alert o oblodzeniu jest , wswietlacz mruga i wszystko gra.... po co się głowic nad taką pierdołą

Offline Artur Winczewski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 534
  • Skąd: Mazowsze
  • Posiadany samochód: DS5 2.0 HDI, 13. Renault ESPACE V, 16. Było: C5 X7 2.0 HDi, C5 MKII HB 2.0 HDi, XP 2.0HDI, Xsara II, Xantia 1.8, Peugeoty 106, 405, Fiaty i Maluchy
  • Miejscowość: Mazowsze
Re: Gdzie ta śnieżynka?
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 28, 2010, 10:46:58 »
mnie zwisa ta  śniezynka :) - alert o oblodzeniu jest , wswietlacz mruga i wszystko gra.... po co się głowic nad taką pierdołą[/quote]


Moja Pisanka jest z 2000r, mnie nie zwisa, lubię jak wszystko co ma działać działa i co ma świecić, świeci :)))
Lexija Citroen Peugeot.

Offline Jarosław Plucha

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 074
  • Skąd: Kluczbork
  • Posiadany samochód: C4 Grand Picasso Exclusive 2.0HDI 150KM 2014, C3 1.4i Furio 2005
  • Miejscowość: Kluczbork
Re: Gdzie ta śnieżynka?
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 28, 2010, 12:07:07 »
Ja pierdziu, zamknijcie ten temat. Generalnie nie ma żadnej śnieżynki i nigdy nie było. Błąd w drukarni, nie został skorygowany i tak poszło w świat. Po co komu śnieżynka.  Wystarczy że ją mam w Passacie i nic mi to nie daje. Przecież widzę że jest ślisko. A jak się będzie śnieżynka świecić to będzie bezpieczniej? Szkoda czasu na pisanie takich bzdetów jak śnieżynka.
Pozdrawiam Jarosław Plucha :evil:

jacekczewa1

  • Gość
Re: Gdzie ta śnieżynka?
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 28, 2010, 12:52:49 »
Jarek - też jestem za.....,  aha mysle  ze kolega któremu może w koncu jakoś zacznie świecic ta śniezynka poinformuje nas niezwłocznie o tym :)

Offline Artur Winczewski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 534
  • Skąd: Mazowsze
  • Posiadany samochód: DS5 2.0 HDI, 13. Renault ESPACE V, 16. Było: C5 X7 2.0 HDi, C5 MKII HB 2.0 HDi, XP 2.0HDI, Xsara II, Xantia 1.8, Peugeoty 106, 405, Fiaty i Maluchy
  • Miejscowość: Mazowsze
Re: Gdzie ta śnieżynka?
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 28, 2010, 13:26:27 »
Jarku, to co już Ci świeci, bo gdybyś zerknął na górę znajdziesz tam swoje posty odnośnie śnieżynki, bardzo dobrze że możemy zająć się tylko śnieżynkami, a nie zaraz grube tematy, wywalanie "bebechów", to znaczy że się "odpukać" nic nie psuje, a wy jakoś nerwowo.
Lexija Citroen Peugeot.

Offline Jarosław Plucha

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 074
  • Skąd: Kluczbork
  • Posiadany samochód: C4 Grand Picasso Exclusive 2.0HDI 150KM 2014, C3 1.4i Furio 2005
  • Miejscowość: Kluczbork
Re: Gdzie ta śnieżynka?
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 28, 2010, 14:08:53 »
Cytuj

Artur Winczewski napisał:
Jarku, to co już Ci świeci, bo gdybyś zerknął na górę znajdziesz tam swoje posty...


Nie posty tylko jeden post,  i tylko samo stwierdzenie że, też mi nie świeci, bez rozwijania tematu co zrobić żeby świeciła , czym to grozi , czy jechać do mechanika, a może przeprogramować BSI?

To było dawno i powinno umrzeć śmiercią naturalną jako temat przedawniony i zapomniany a  nie wygrzebywać i wskrzeszać do życia jak zombie  :-(
Pozdrawiam Jarosław Plucha :evil:

Offline Artur Winczewski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 534
  • Skąd: Mazowsze
  • Posiadany samochód: DS5 2.0 HDI, 13. Renault ESPACE V, 16. Było: C5 X7 2.0 HDi, C5 MKII HB 2.0 HDi, XP 2.0HDI, Xsara II, Xantia 1.8, Peugeoty 106, 405, Fiaty i Maluchy
  • Miejscowość: Mazowsze
Re: Gdzie ta śnieżynka?
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 28, 2010, 14:41:30 »
Bez urazy, ale ja odgrzebałem temat jako nowy użytkownik Picasso, i pytanie było skierowane do zaintresowanych tematem i gdyby nie włączali się, wybacz, osoby niezainteresowane i znudzone forum jak Ty, to pewnie by już spadł na 3, czy 4 stronę, po jakie licho piszesz w temacie, który jak sam twierdzisz nie dotyczy Ciebie !!!
Lexija Citroen Peugeot.