Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: chrobotanie przy kręceniu kierownicą  (Przeczytany 2099 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marcin Stankowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 434
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI 90 KM
  • Miejscowość: Kraków
chrobotanie przy kręceniu kierownicą
« dnia: Czerwiec 18, 2012, 20:42:41 »
Witam
Może spotkał się ktoś z takim przypadkiem: otóż 2 razy zdarzyło się tak że przy kręceniu na postoju zachrobotało i to poważnie.To nie jest dźwięk łożyska kolumny (bo już wymieniałem i wiem jak go słychać). Może to łączniki dają popalić - pracują na "sucho" -miałem taki przypadek w poprzednim aucie- ale 2 tyg temu je sprawdzałem i luzu na nich nie było, nawet ciężko pracowały przeguby jak nowe. Dodam że 2 dni temu dźwięk było słychać jak stałem prawą stroną na krawężniku i manewrowałem a poprzednim razem wjechałem na pełnym skręcie na parking i w momencie prostowania kół zazgrzytało. Może podacie jakieś sugestię. Tym bardziej że 2 m-ce temu wymieniany był drążek kierowniczy wraz z końcówką z lewej strony a z prawej rok temu oczywiście na TRW. Niepokoi mnie to trochę tym bardziej że za miesiąc urlop i 3kkm do pokonania.

Gachu

  • Gość
Re: chrobotanie przy kręceniu kierownicą
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 19, 2012, 12:17:37 »
maglownica do sprawdzenia bo to ona może być juz mocno zmęczona, takie objawy to albo łożysko górnego mocowania kolumny amortyzatora albo przekładnia kierownicza

Offline rafał grębicki

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 42
  • Skąd: torun
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 2.0 hdi 90km
  • Miejscowość: torun
Re: chrobotanie przy kręceniu kierownicą
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 30, 2012, 08:11:16 »
Witam kolego ja mam coś podobnego, sprawdziłem łożyska górnego mocowania, "przesłuchałem" maglownicę i doszedłem do wniosku że to chrobotanie dochodzi z miejsca gdzie kolumna kierownicza przechodzi przez ścianę grodziową . Nie wiem co tam jest czy jakieś łożysko czy jakiś ślizg. Popsikałem olejem zobaczymy co się będzie działo. Jak docisnąłem ręką  kolumnę do dołu chrobotanie ustało jak puściłem powróciło. Może ktoś posiada jakieś informację co tam może chrobotać?

Offline Bartosz Klewicki

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 568
  • Skąd: Kołobrzeg
  • Posiadany samochód: KIA CARNIVAL 2.9 2006
  • Miejscowość: Kołobrzeg
Re: chrobotanie przy kręceniu kierownicą
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 31, 2012, 01:31:36 »
Krzyzak?
były  ZX 1,6 avantage
         XSARA  1.4  2000r
Xsara Picasso 2.0 HDI 03

Offline Stefan Ostrowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 71
  • Skąd: Choroszcz
  • Posiadany samochód: xara picasso 1.8, C3 1.4 HDI, C4 GP 2.0HDI
  • Miejscowość: Choroszcz
Re: chrobotanie przy kręceniu kierownicą
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 01, 2012, 10:27:54 »
Widzę, że większość z nas ma ten problem. Szkoda tylko, że nikt go nie rozwiązała albo się nie chce pochwalić co jest przyczyną tych nie miłych dźwięków.
Mi już tak zgrzyta od ponad 7 tyś km.
a że zgrzyta tylko przy pełnym skręcie w prawo to póki co się nie przejmuję a w czasie wakacji starałem się nie skręcać na maksa w prawo :) W lewo problemu nie ma.