Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Halogeny przeciwmgielne  (Przeczytany 1024 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

  • Gość
Halogeny przeciwmgielne
« dnia: Kwiecień 06, 2010, 21:34:08 »
Witam! Sprawdzając swoją nowo nabytą Xsarę II zauważyłem, że włączając przednie światła przeciwmgielne zapalają się te zintegrowane w lampie, natomiast w zderzaku są w ogóle nie podłączone.
Czy da radę zrobić tak, żeby paliły się i te w lampach, i te w zderzaku, czy właśnie dlatego dolne były odłączone, bo świecić może tylko jedna para?

Offline Mateusz Łuczak

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 361
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xsara II 1.4 2002
  • Zainteresowania: DUCATI...
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Halogeny przeciwmgielne
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 06, 2010, 21:45:44 »
A masz w zderzaku światła przeciwmgłowe ??

w Xsarach z 2002 roku przeciwmgłowe były zintegrowane z lampami przednimi. Dopiero od 2003 albo 2004 po małym liftingu te światełka poszły w zderzak.

jeśli masz tu i tu to znaczy że masz zderzak z wersji po liftingu ( w profilu widnieje 2002rocznik)

  • Gość
Re: Halogeny przeciwmgielne
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 07, 2010, 23:19:27 »
Mam tu i tu. 2002 wersja duńska. W 2004 wprowadzili już C4 więc wątpię...

Offline Tomasz Lewandowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 092
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: 1. C4 Grand Picasso 2.0 HDi AUT Exclusive Mk I 2008. 2. Kia Ceed 1.6 CRDI MkI. 3. (Kiedyś) Citroen Xsara II 1.6i 16V Break
  • Miejscowość: Wrocław
Re: Halogeny przeciwmgielne
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 07, 2010, 23:29:43 »
Lift był w 2003, a Xsary II widziałem nawet z datą 2005 (chociaż obstawiam, że była to I rejestracja).
Być może ktoś poirytowany jazdą we mgle i słabą wydajnością zintegrowanych przeciwmgłowych zrobił taką modyfikację ale nie skończył, ponieważ nie poradził sobie z instalacją elektryczną.
W każdym razie da się podłączyć dodatkowe halogeny w zderzaku tak, aby świeciły również te w reflektorze i nie powinno to stwarzać żadnych komplikacji.
"Nie kupuj używanego Peugeota lub Citroena, jeśli ktoś Ci mówi, że belka była regenerowana po za naszą firmą".  :D