Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [Mk III] "Okopcona" rura wydechowa w 1.6 THP  (Przeczytany 4389 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

  • Gość
[Mk III] "Okopcona" rura wydechowa w 1.6 THP
« dnia: Kwiecień 11, 2010, 12:18:55 »
Już 3 miesiące użytkuję C Funf z silnikiem 1.6 THP. Podczas wymiany opon zauważyłem, że rura wydechowa mojego auta jest 'okopcona" zarówno wew. jak i na zew. W serwisie powiedziano mi że to normalne w silnikach benzynowych z turbo (do tej pory jeździłem benzynowymi autami i miały one czystą rurę wydechową; nawet ostatni mój diesel nie miał takiego nalotu). Co o tym sądzicie? Acha, zapomniałbym, tankuje paliwo Shell V-Power. Pozdrawiam

Offline Łukasz Zarzec

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 274
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 HDI Mk II
Re: [Mk III] "Okopcona" rura wydechowa w 1.6 THP
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 11, 2010, 14:06:30 »
Jeżeli się nie mylę to okopcenie może być wynikiem oleju w wydechu. Olej natomiast może się pojawić w wyniku niesprawności turbiny. Sprawdź czy autko nie zużywa oleju.

Pozdrawiam!

Offline Grzegorz Różycki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 972
  • Skąd: Puławy
  • Posiadany samochód: C5 V6 Exclusive '06 BVA LPG, C5 V6 Exclusive '02 BVA LPG
  • Zainteresowania: motoryzacja w każdej postaci :-)
  • Miejscowość: Puławy
Re: [Mk III] "Okopcona" rura wydechowa w 1.6 THP
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 11, 2010, 16:10:20 »
Cytuj

Łukasz Zarzec napisał:
Jeżeli się nie mylę to okopcenie może być wynikiem oleju w wydechu. Olej natomiast może się pojawić w wyniku niesprawności turbiny. Sprawdź czy autko nie zużywa oleju.

Pozdrawiam!


Czemu od razu dopatrujesz się awarii. Przecież wystarczy, że auto benzynowe na zimno popracuje na wzbogaconej mieszance i już rura okopcona.
C5 MkII V6 2,9i (210KM) Exclusive Automatic '06 91kkm
Toyota Prius II 1,5VVTi (110KM) ECVT '09 177kkm
Kueschall Advance '14 (0KM) 0,5kkm

Offline Krzysztof Wolnikowski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 1
  • Skąd: Słupsk
  • Posiadany samochód: C5 mk3 1.6 THP 2010r
  • Miejscowość: Słupsk
Re: [Mk III] "Okopcona" rura wydechowa w 1.6 THP
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 16, 2010, 13:38:16 »
w mojej cytrynie też tak jest ,czy ktos już wie coś więcej..w czasie przeglądu w ASO powiedzieli że diesle tak mają   (mam THP :D )

Offline Piotr Sobczak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 6 835
  • Skąd: Warszawa
  • Miejscowość: Warszawa
Re: [Mk III] "Okopcona" rura wydechowa w 1.6 THP
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 16, 2010, 21:52:40 »
Mnie sie jeszcze nie trafil Citroen z silnikiem benzynowym, ktory by nie mial okopconej rury wydechowej. W turbo benzynie tym bardziej to nie dziwi.
Piotrek
kiedyś: Saxo 1.1i SX, Xsara I VTS 1.8i 16V, Xsara II VTS 2.0i 16V, Xantia II 2.0i 16V SX+, C4 by Loeb 2.0i 16V, Berlingo B9 1.6HDi Multispace i XTR

Offline Paweł Hendrysiak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 314
Re: [Mk III] "Okopcona" rura wydechowa w 1.6 THP
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 18, 2010, 17:20:58 »
Mi się wydaje, że brak okopcenia rury wydechowej jest związany z wieloma różnymi czynnikami np. wydalaniem w danym momencie pary wodnej z wydechu, budowy końcówki - z jakiego materiału, ciśnienia spalin w wydechu itp. Auta na lpg też raczej mają większą szanse mieć czyste końcówki (więcej pary wodnej).

W kopciuchu miałem 4 końcówki wydechu i 2 były lekko okopcone a pozostałe w ogóle, mimo że spaliny były też przez nie prowadzone ale krótszą drogą (albo dłuższą? już nie pamiętam).
Jak rura nie jest obklejona tylko okopcona to ja przynajmniej problemu bym nie szukał.

Offline Maciej Warczynski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 8
  • Posiadany samochód: C5 1.6 THP DYNAMIQUE
Re: [Mk III] "Okopcona" rura wydechowa w 1.6 THP
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 22, 2010, 00:01:59 »
Tez mam okopcona, ogolnie jakie wrazenia co do tego silnika? Jak ksztaltuje sie Wam spalanie?

Offline Mariusz Szawernoga

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 600
  • Skąd: wrocław
  • Posiadany samochód: C4 II 1.6 HDI i trochę innego sprzętu
  • Zainteresowania: samochody , fotografia
  • Miejscowość: wrocław
Re: [Mk III] "Okopcona" rura wydechowa w 1.6 THP
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 24, 2010, 18:20:04 »
ostatnią nieokopconą rurę to miałem bodaj w czarnogórze w 2007 roku , jak wlałem do astry paliwo super 98 z ołowiem . miodzio rurka była , bialutka .... . ale nie mialem katalizatora , więc nie zaszkodzilo . a jak asterka latała na tym paliwku ... . to se na wrati .
"Ludzie nadal będą używać koni. Samochód to tylko ciekawostka, przelotna moda"