Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [Mk I] Jak wymienić panel sterowania lusterkami i oknami przy drzwiach kierowcy?  (Przeczytany 1682 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Łukasz Piwnicki

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 231
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Opel Astra 1.9 CDTi 120 KM
  • Zainteresowania: urbanistyka
  • Miejscowość: Wrocław
W mojej Cytrynie 2002 rok 1.8 16 v w panelu sterowania na drzwiach kierowcy jakby wyłamały się dwa przyciski od podnoszenia szyb. Dalej znajdują się one na swoim miejscu jednak są luźne i ruszają się na boki chociaż nie powinny. Oprócz tego nie zawsze łapią - stykają i nie da się sterować szybami.

No i pytanie czy można je jakoś wymienić czy lepiej po prostu kupić używany panel i podmienić. Jeśli nowy to jak to zrobić i czy ma ktoś jakiś schemat?
SPRAWDŹ WIĄZKĘ PRZY POMPIE ZAWIESZENIA!

Cytryna sprzedana,...zakupiony Opel Astra...służę wiedzą, której tutaj nabyłem...

Offline Wojciech Maślona

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 52
  • Posiadany samochód: citroen c5 1,8 16V
Re: [Mk I] Jak wymienić panel sterowania lusterkami i oknami przy drzwiach kierowcy?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 15, 2010, 11:15:50 »
Wydaje mi się że łatwiej będzie wymienić cały panel, bo najprawdopodobniej wyłamały Ci się "uszy" plastikowe w których są umocowane manetki do szyb. A co do wymiany panela - delikatnie łapiesz go na końcach i ruszając powolutku na boki wyciągasz go do góry. Beż większego problemu powinien wyjść. Potem tylko trzeba odpiąć kostkę z przewodami, wpiąć w nowy panel i wetknąć go w otwór w drzwiach.

Offline Łukasz Galek

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 740
  • Skąd: Sulechów
  • Posiadany samochód: C5 X7 2.0 HDi Tourer Exclusive 2009
  • Miejscowość: Sulechów
Re: [Mk I] Jak wymienić panel sterowania lusterkami i oknami przy drzwiach kierowcy?
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 15, 2010, 15:11:24 »
Może to nie uszy tylko takie plastikowe odbojniczki które naciskają na styki, mi tez się ułamał jeden i nie mogłem zamknąć szyby. Musisz rozebrać panel wyciągnąć przyciski i zobaczyć czy nie są one połamane od spodu, jak tak to poxipol przykleić to z powrotem i będzie działać 5 minut roboty.
Pozdrawiam :-)
Łukasz Galek    

C5 X7 HDi 2009 Tourer Exclusive

był:

C5 II 2.0 HDi 2006 Exclusive
C5 2.0i Sx 2003
C4 VTS 1.6i 2005r
Xsara 1,4i, 1999r
ZX 1,6i aura, 1991r