Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Wyciek czy nie wyciek...  (Przeczytany 1406 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marcin Markowski

  • Mistrz patelni złota wara
  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 3 520
  • Skąd: Wrocław | Czasami Skierniewice
  • Posiadany samochód: XM MKII, 1994, HA2, 3.0v6 12V - Azure Fury, Volvo V70 2003, 2.4 BiFuel CNG
  • Zainteresowania: Grafika komputerowa / Marketing / Volva
  • Miejscowość: Wrocław | Czasami Skierniewice
Wyciek czy nie wyciek...
« dnia: Kwiecień 15, 2010, 16:21:24 »
W sumie mógłbym podpiąć się do tematu poniżej, ale nie jestem pewien czy będzie to dokładnie powiązane.
W moim v6 co jakiś czas zapala się lampka sygnalizująca niski poziom płynu - ale płynu nie ubywa. Lampka gaśnie, zapala się, czasami na jakiejś dziurze się zapali. Zauważyłem, że częściej zapal się jak stoje w korku, jak już śmigam po dłuższym odcinku to gaśnie. Temperatura autka w normie. Rzadko przekracza 90 stopni, w czasie szybkiej jazdy 80-85 stopni (pęd powietrza), w korku 85 (przy drugim biegu dmuchaw). Zbiornik wyrównawczy jest praktycznie cały czas pełny.

Offline Maciej Mielniczek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 240
  • Skąd: podkowa lesna
  • Posiadany samochód: citroen XM 2.1 td 92r HA1 XM 3.0 V6 12v 95r HA2 automat
  • Miejscowość: podkowa lesna
Re: Wyciek czy nie wyciek...
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 16, 2010, 00:16:12 »
na poczatek sprawdz czujnik plynu w zbiorniczki i kostke moze byc zasniedziala

Offline Artur Majewski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 715
  • Skąd: Żyrardów
  • Posiadany samochód: Drugi XM MKI V6 24v 200KM- :) :) :) SGI Stag Premium
  • Zainteresowania: rowerowe szaleństwa,mechanika
  • Miejscowość: Żyrardów
Re: Wyciek czy nie wyciek...
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 16, 2010, 09:59:52 »
Najlepiej to wyciągnąć cały czujnik i go gruntownie odkilić . Prawdopodobieństwo usterki poza nim jest też wysokie.Trzeba przepatrzyć całe połączenie.Niedawno jeden z kolegów miał zwarcie na przewodach przy wiązce i była zagadka zapewne o tym temacie wspominasz.
malibu

Były:125p ,ze trzy 126p,Fiat 131 Mirafiori , Wartburg, VW golf GTI (150 KM) , Opel Kadett Berlina , Renault Fuego GTS (przez 18 lat !!!) , Renault Trafic , Citroen BX , Mazda MPV, XM V6 24v Pallas (200HP :) )

Offline Marcin Markowski

  • Mistrz patelni złota wara
  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 3 520
  • Skąd: Wrocław | Czasami Skierniewice
  • Posiadany samochód: XM MKII, 1994, HA2, 3.0v6 12V - Azure Fury, Volvo V70 2003, 2.4 BiFuel CNG
  • Zainteresowania: Grafika komputerowa / Marketing / Volva
  • Miejscowość: Wrocław | Czasami Skierniewice
Re: Wyciek czy nie wyciek...
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 16, 2010, 14:47:08 »
Może to mieć związek z czujnikiem przy zbiorniku, wyczyściłem go i na jakieś 200km miałem spokój, niestety to wróciło.
Co zauważyłem ciekawego, otóż lampka gaśnie w momencie podniesienia maski, muszę to dokładnie sprawdzić, na razie dwa razy chciałem pogmerać przy czujniku, przy zapalonej kontrolce, ale co otworzyłem maskę to jak na złość zgasła.
Sprawdzałem olej, czarny jak noc, więc póki co wykluczam poważniejszy wyciek. Obawiam się, że to instalacja kapituluje, niby MKII, a jajca rodem z MKI.

Offline Maciej Mielniczek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 240
  • Skąd: podkowa lesna
  • Posiadany samochód: citroen XM 2.1 td 92r HA1 XM 3.0 V6 12v 95r HA2 automat
  • Miejscowość: podkowa lesna
Re: Wyciek czy nie wyciek...
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 17, 2010, 01:29:24 »
jesli jest problen na przewodach prosty tesy odlacz czujnik i zobacz czy beda objawy jak tak znaczy ze cos na kablach albo kostka sprawdz cz y nie jest zabrudzona w srodku moze ma przebicie

Offline Marcin Markowski

  • Mistrz patelni złota wara
  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 3 520
  • Skąd: Wrocław | Czasami Skierniewice
  • Posiadany samochód: XM MKII, 1994, HA2, 3.0v6 12V - Azure Fury, Volvo V70 2003, 2.4 BiFuel CNG
  • Zainteresowania: Grafika komputerowa / Marketing / Volva
  • Miejscowość: Wrocław | Czasami Skierniewice
Re: Wyciek czy nie wyciek...
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 17, 2010, 12:19:36 »
To na 90% czujnik wraz z kablami, udało mi się dowlec tyłek do maski przed zgaśnięciem kontrolki. Gaśnie po odłączeniu czujnika w zbiorniku wyrównawczym. Kable są wizualnie w dobrym stanie, możliwe, że to na 60% złącze, 40% sam czujnik.