Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Popychacze hydrauliczne Citroen Xsara II, głośna praca  (Przeczytany 1809 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dawid Aleksandrowicz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 46
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara II 1.6 16V VTR
Popychacze hydrauliczne Citroen Xsara II, głośna praca
« dnia: Kwiecień 23, 2010, 18:59:30 »
Witam,

Mam pytanie, otóż od pewnego czasu gdy silnik nabierze temperatury, słychać głośną pracę popychaczy. Jeżdżę na oleju Castrol Edge 10W60 Sport. Teraz tak, czy istnieje jakiś sposób aby przestały tak stukać poza wymianą? I czy powinienem je wymienić od razu, czy mogę jeszcze jeździć? Mogą się rozlecieć w trakcie jazdy i narobić jakiś większych szkód?

Pozdrawiam,

Offline Piotr Sobczak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 6 835
  • Skąd: Warszawa
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Popychacze hydrauliczne Citroen Xsara II, głośna praca
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 24, 2010, 18:17:33 »
Jesli stukaja na oleju 10W-60 (co prawda to kaprawy Castrol) to moze byc jeszcze problem z pompa oleju lub samym filtrem oleju (jaki wklad filtra oleju stosujesz?).
Piotrek
kiedyś: Saxo 1.1i SX, Xsara I VTS 1.8i 16V, Xsara II VTS 2.0i 16V, Xantia II 2.0i 16V SX+, C4 by Loeb 2.0i 16V, Berlingo B9 1.6HDi Multispace i XTR

Offline Dawid Aleksandrowicz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 46
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara II 1.6 16V VTR
Re: Popychacze hydrauliczne Citroen Xsara II, głośna praca
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 25, 2010, 12:33:21 »
Nie znam nazwy wkładu tego filtra, bo sam go nie wymieniam, nie mam czasu na to, a robi to mój kolega, który ma zakład, także tak to wygląda.

Chciałbym się tylko dowiedzieć, czy można jeździć w takim stanie, czy może dojść do jakiegoś poważnego uszkodzenia, jak ich nie wymienię? Bo raczej nie ma co kombinować z jakimiś dodatkami do oleju itd.?

Offline Piotr Sobczak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 6 835
  • Skąd: Warszawa
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Popychacze hydrauliczne Citroen Xsara II, głośna praca
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 25, 2010, 14:31:28 »
Przeczytaj jeszcze raz to co napisalem wyzej. Jak kolega zalozyl jakis badziewny wklad filtra oleju (np Filtron) to on sie mogl skrecic w obudowie przy jej zakrecaniu i masz problem z cisnieniem oleju za filtrem. Moze byc tez tak, ze filtr jest OK ale pompa oleju daje za slabe cisnienie. Dlatego trzeba sprawdzic i filtr i cisnienie oleju. Bo mozesz wymienic hydropopychacze a stukanie i tak nie ustapi i niepotrzebnie wywalisz na to kase bo problem bedzie gdzie indziej. Mozna jezdzic ze stukajacym rozrzadem ale szybciej niszsza sie i popychacze i krzywki walkow rozrzadu.
Piotrek
kiedyś: Saxo 1.1i SX, Xsara I VTS 1.8i 16V, Xsara II VTS 2.0i 16V, Xantia II 2.0i 16V SX+, C4 by Loeb 2.0i 16V, Berlingo B9 1.6HDi Multispace i XTR

Offline Marian Czapski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 353
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C4, 1,6 eHDI, 2014; Subaru Forester 2014
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Popychacze hydrauliczne Citroen Xsara II, głośna praca
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 26, 2010, 07:20:30 »
W moim samochodzie głaśna praca zawrów objawiła sie kiedy w zbiorniku paliwa znazło się dużo napędu. W efekcie niespalony ON przedostał się do komory korbowej i opczywiście rozrzedził olej (czyli przybyło oleju). Ponieważ pomimo stosowania właściwego paliwa (tak mi się wydaje) poziom oleju i praca zaworów nie zmieniały się przez ok 500 km to wymieniłem olej. IO znów wszyastko na miejscu. Z filtrem też może być prawda.

Offline Dawid Aleksandrowicz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 46
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara II 1.6 16V VTR
Re: Popychacze hydrauliczne Citroen Xsara II, głośna praca
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 26, 2010, 13:24:29 »
Zastanawiam się czy jakbym dodał do oleju Militec albo Bilstern czy by pomogło? Jak myślicie? Bilstern podobno wycisza pracę silnika itd.

Offline Piotr Sobczak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 6 835
  • Skąd: Warszawa
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Popychacze hydrauliczne Citroen Xsara II, głośna praca
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 26, 2010, 13:52:50 »
Widze, ze uparty jestes ale jak lubisz kombinowac i leczyc syfa pudrem to kto Ci zabroni wydawac Twoje pieniadze...
Piotrek
kiedyś: Saxo 1.1i SX, Xsara I VTS 1.8i 16V, Xsara II VTS 2.0i 16V, Xantia II 2.0i 16V SX+, C4 by Loeb 2.0i 16V, Berlingo B9 1.6HDi Multispace i XTR

Offline Dawid Aleksandrowicz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 46
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara II 1.6 16V VTR
Re: Popychacze hydrauliczne Citroen Xsara II, głośna praca
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 26, 2010, 16:49:40 »
:) może jestem:) ale przeglądając forum natknąłem się na artykuły o tych środkach i tak pytam, o co chodzi z nimi..