Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: dmuchawa/nawiew w klimatroniku - problem  (Przeczytany 1538 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Maurycy Piniarski

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 424
  • Skąd: Sieradz
  • Posiadany samochód: XM 2.5td 1998r,
  • Zainteresowania: motoryzacja,żagle,film, muzyka
  • Miejscowość: Sieradz
dmuchawa/nawiew w klimatroniku - problem
« dnia: Maj 01, 2010, 23:39:17 »
Witam
Od pewnego czasu mam dziwne zachowanie się dmuchawy,klimatyzacja działa,temperatura również,ogólnie cały panel jest sprawny,natomiast dmuchawa nie działa i nie ma nawiewu na dany układ czy automatycznie,a po pewnym czasie wszystko wraca do normy i wieje i robi się przyjemnie:)
Dodam że po uruchomieniu silnika kontrolki na panelu klimy się świecą,natomiast nie ma nawiewu z dmuchawy,zauważyłem również że czasem gaśnie (wyłącza się) po kilku sekundach klima,zaraz po odpaleniu silnika,a po pewnym czasie znowu się włączy i wszystko działa,gdzie szukać przyczyny i co to może być
CYTRNKI są jak KOBIETY-kochamy je za wady i zalety
jest:XM 2.5TD 1998r,MB Sprinter 313CDI

XeNeS

  • Gość
Re: dmuchawa/nawiew w klimatroniku - problem
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 01, 2010, 23:54:27 »
Układ klimatyzacji pełny?

Nieśmiertelny bezpiecznik/przekaźnik pod maską nie szwankuje?

Offline Przemek Knap

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 67
  • Skąd: Bochnia
  • Posiadany samochód: Citroen XM, 3.0 V6 12v 90r. Chevrolet
  • Zainteresowania: Ciekawe samochody i nie tylko....
  • Miejscowość: Bochnia
Re: dmuchawa/nawiew w klimatroniku - problem
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 02, 2010, 20:30:11 »
Ja mam podobny problem z tym, że dmuchawa wieje słabo,ledwie odczuwalnie, na panelu wszystko działa, natomiast nie widzę różnicy w dmuchaniu na szybę, czy na nogi, nawet po przełączeniu na panelu.

Offline Artur Majewski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 715
  • Skąd: Żyrardów
  • Posiadany samochód: Drugi XM MKI V6 24v 200KM- :) :) :) SGI Stag Premium
  • Zainteresowania: rowerowe szaleństwa,mechanika
  • Miejscowość: Żyrardów
Re: dmuchawa/nawiew w klimatroniku - problem
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 03, 2010, 16:46:17 »
Cytuj

Przemek Knap napisał:
Ja mam podobny problem z tym, że dmuchawa wieje słabo,ledwie odczuwalnie, na panelu wszystko działa, natomiast nie widzę różnicy w dmuchaniu na szybę, czy na nogi, nawet po przełączeniu na panelu.

Steruje tym serwo widoczne po wyjęciu schowka.Podawane jest na nie napięcie z panelu i odbierana informacja o położeniu mechanizmu za pośrednictwem potencjometru 10 kiloom. Sprawdź złącze serwa.Możesz je skontrolować podając napięcie (oczywiście po odłączeniu  kostki do panelu) 7 V - może być z pospolitej baterii 9 V na przewody 1(czarny) i 2(brązowy) polaryzacja dowolna bo silnik pracuje w obu kierunkach. Kontroli działania potencjometru dokonasz na przewodzie 3(biały) i  5(brązowo-czarny).Zakres od zera do 10 kiloom przy czym 5 odpowiada środkowemu położeniu mechanizmu. Jeśli serwo jest sprawne to pozostaje obwąchanie kabelków i samego panelu-uuups.
malibu

Były:125p ,ze trzy 126p,Fiat 131 Mirafiori , Wartburg, VW golf GTI (150 KM) , Opel Kadett Berlina , Renault Fuego GTS (przez 18 lat !!!) , Renault Trafic , Citroen BX , Mazda MPV, XM V6 24v Pallas (200HP :) )

Offline Przemek Knap

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 67
  • Skąd: Bochnia
  • Posiadany samochód: Citroen XM, 3.0 V6 12v 90r. Chevrolet
  • Zainteresowania: Ciekawe samochody i nie tylko....
  • Miejscowość: Bochnia
Re: dmuchawa/nawiew w klimatroniku - problem
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 03, 2010, 20:02:43 »
Arturze, dzięki za wskazówki (lepszych nie mogłem dostać), jutro to "przedzwonię". Mam jeszcze sporo pytań co do mojego X-mena, ponieważ już zrobił ponad 1000 km i się nie zepsuł, więc chcę ponaprawiać te wszystkie usterki, które zauważyłem. Ale zaraz przejdę forum, jak nie znajdę odpowiedzi założę nowy temat.
Naprawdę zaczynam lubić moje auto....
Pozdrawiam

Offline Maurycy Piniarski

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 424
  • Skąd: Sieradz
  • Posiadany samochód: XM 2.5td 1998r,
  • Zainteresowania: motoryzacja,żagle,film, muzyka
  • Miejscowość: Sieradz
Re: dmuchawa/nawiew w klimatroniku - problem
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 15, 2010, 00:31:34 »
i już po problemie,okazało się że wystarczy przeczyścić wentylator,podejrzewam że jak wentylator się nie włącza to klimatyzacja przestaje pracować(sprężarka),po wykręceniu i wyczyszczeniu wentylatora wszystko wróciło do normy
CYTRNKI są jak KOBIETY-kochamy je za wady i zalety
jest:XM 2.5TD 1998r,MB Sprinter 313CDI